Про мене

Будемо знайомі!

Мене звати Марія Максимихіна. Я практичний психолог з досвідом роботи більше 6 років. Маю вищу освіту, постійно підвищую кваліфікацію.

Мета моєї роботи - безпосередня психологічна допомога людям, які її потребують.

Як практичний психолог закладу освіти здійснюю діяльність за такими напрямками:

  • консультування;

  • психодіагностика;

  • просвіта;

  • профілактика;

  • корекця;

  • розвиток.

Практичний психолог закладу:

· керується етичним кодексом психолога;

· дотримується педагогічної етики;

· будує діяльність на основі доброчесті, доброзичливості, довіри в тісному співробітництві з усіма учасниками освітнього процесу;

· підвищує рівень психологічних знань всіх учасників освітнього процесу;

· постійно підвищує свій професійний рівень.

У чому ж полягає робота практичного психолога у закладі дошкільної освіти?

Психодіагностика. Визначення об'єктивного стану людини, виділення його причини, а також оцінка рівня розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.).

Розвиваючі заняття. Увага, уява, сприйняття, пам'ять, логічне та образне мислення, обдарованість, дрібна моторика руки, посидючість, впевненість – всі ці, та багато інших необхідних процесів та якостей розвиває психолог в дітях різного віку. Найчастіше психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.

Корекційно-розвиткова робота. За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій, переживання стресу. Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, дуже дієвим методом виявляється арт-терапія у складі якої: пісочна терапія, казкотерапія, ігрова терапія, психогімнастика, ізо-терапія тощо. Також цікавим та ефективним є метод мозочкової стимуляції з різноманітними вправами на дошці Більгоу. Використання ресурсної кімнати допомагає при різний емоційних станах.

Консультування батьків та педагогів. Консультування з питань розвитку дитини, переживання вікових криз та вікових страхів, адаптації до садочка та школи, дитячо-батьківських відносин та відносин між дітьми, дітьми та вихователями. Консультації з різних питань батьків та вихователів щодо розвитку дітей з ООП.

Просвітництво – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті дошкільного навчального закладу.


У своїй роботі в першу чергу керуюсь такими нормативно – правовими документами:

  • Закон України «Про освіту»;

  • Закон України «Про охорону дитинства»;

  • Конвенцію ООН про права дитини;

  • Положення про психологічну службу у системі освіти України;

  • Етичний кодекс практичного психолога.

Мої досягнення