Сторінка літератури

Literature page 

"Спогади, сновидіння, роздуми" Карл Густав Юнг 

Ця неймовірно прониклива книга, яку видатний психіатр закінчив незадовго до своєї смерті, складається з його спостережень та розмов із подругою та колегою Аніелою Джафе. Гаффінґтон називає цю книгу однією з улюблених автобіографій. Вона здатна розширити уявлення читача про межі реального світу і нагадує йому про те, що дивовижні речі діються як навколо, так і всередині нас. Зустріч двох осіб, пише Юнг, немов контакт двох хімічних речовин: якщо між ними відбувається реакція, обидва трансформуються.

«Ігри, у які грають люди» Ерік Берн 

Доктор Ерiк Берн, засновник транзакцiйного аналiзу, здобув визнання за розвиток одного з найновiших пiдходiв у сучаснiй психотерапii. Доктор Берн описав принципи своеi системи у таких книгах, як «Transactional Analysis in Psychotherapy», «The Structure and Dynamics of Organizations and Groups», «Principles of Group Treatment», «A Layman’s Guide to Psychiatry», та «What Do You Say After You Say Hello?». До своеi смертi 1970 року вiн був практикуючим психотерапевтом у Калiфорнii та обiймав ключовi посади у професiйних психiатричних органiзацiях та лiкарнях.

«Як спілкуватися з психами»

Марк Гоулстон

Книга «Як спілкуватися з психами» Марка Гоулстона – чудова праця в жанрі нон-фікшн, в якій автор розбирає, що таке агресія та як вона впливає на спілкування. Крім цього, він робить дослідження, що має на меті дати відповідь на питання, чому між людьми виникає агресія? І відповідаючи, письменник не говоритиме про людей, що дійсно мають проблеми з ментальним здоров’ям. Мова буде йти про звичайних людей, серед яких ми живемо, та якими ми є. Щоденне життя сповнене конфліктів, що виникають через абсолютно ірраціональні причини, або ж якщо людина на мить втрачає почуття реальності. І таке трапляється часто, на чому наполягає автор. Саме це робить його працю актуальною та важливою в наш час. Людей, з якими трапляється вищезгадане, він називає неологізмом «побутовий псих», себто той, хто загалом є звичайною людиною, але іноді його важко зрозуміти. Лиш усвідомивши це, можна почати працювати над тим, щоб приборкати демонів всередині себе. В першу чергу, письменник та психіатр радить провести «ревізію» самого себе, й пригадати такі епізоди, коли емоції брали гору над здоровим глуздом та врівноваженістю. Книга майорить прикладами з професійного досвіду автора, що поєднує це з легким стилем написання. Разом ці речі дозволять легко зрозуміти, що він мав на увазі та зробити свої висновки з прочитаного. Якщо ви прагнете покращити свої навички з комунікації та зробити їх ефективнішими, праця Гоулстона – ваш вибір.

Едже Темелеуран - відома турецька журналістка, статті якої публікують найкращі світові ЗМІ, зокрема газети The Guardian, The New York Times, Frankfurter Allgemeine Zeitung, журнали New Statesman.