Новини 2020-2021 р.

(23.04.2021 р.)

Приймала участь у Всеукраїнській науково-методичній онлайн-конференції, присвяченій 30-річчю психологічної служби у системі освіти України, яку проводила Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіту» спільно з Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПНУ України та Центральним інститутом післядипломної освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПНУ.

Це був перший досвід виступу на таку велику аудиторію. Приємно що мала довіру виступати від психологів Харківської області.

Було багато цікавої інформації від інших колег! Отримала задоволення від нових знань, спілкування та позитивної енергії заходу.

Відео онлайн-конференції


(22.04.2021 р.)

Приймала участь у Х обласному форумі присвяченому 30-річчю психологічної служби України. Отримала відповіді на важливі для психологів ОТГ питання. Радість від сінергії, спілкування та отримання цікавого досвіду.

(14.04.2021 р.)

Радію цінним подарункам від Команди EducationUSA Ukraine. Дуже вдячна за цікаву та змістовну літературу, чудову колонку для занять та інші приємні дарунки.


(25.02.2021 р.)

Приймала участь у науково-практичній веб-конференції фахівців психологічної служби Харківської та Закарпатської областей за темою «Професійний стандарт «Практичний психолог закладу освіти» як інструмент для підвищення кваліфікації та професійного розвитку працівників психологічної служби» за програмою методичного колоквіуму «Організація діяльності психологічної служби на сучасному етапі реформування системи освіти України». У заході взяли участь 86 осіб.

Моя доповідь на тему: «Психологічне консультування в системі освіти».



Дякую всім організаторам та присутнім за змістовну та теплу зустріч з колегами!


(13.02.2021 р.)

Приймала активну участь у тренінгу «Від освіти до кар’єри: мій вибір!» у рамках спеціальної програми із залучення радників старших класів загальноосвітніх шкіл, 6 годин, "Education USA Ukraine". Замотивували до написання мотиваційного листа!

Дякую організаторам та всім учасникам за обмін важливою інформацією, думками та позитивною енергією!


(11.12.20 p.)

З 25.11 по 10.12.20 року в КЗ «Малоданилівський ліцей» під час Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» було проведено ряд заходів. Всі учасники освітнього процесу приймали активну участь в цій акції:

· 25.11.20 року практичним психологом Пономаренко О.М. було проведено анкетування «Моє відношення до насильства» здобувачів освіти 6, 7, 8 класів для виявлення у підлітків проявів насильства. В опитуванні прийняли участь 117 підлітків. Результати анкетування показали, що більшість дітей вважає насильство надзвичайно актуальною проблемою для сучасного українського суспільства, та його можна намагатися подолати. Але нажаль суб’єкти, що скоюють насильство не завжди є покараними. Важливий ще той факт, що діти знають, до кого можна звернутись по допомогу у випадку булінгу.

· 26.11.20 року практичним психологом Пономаренко О.М. було проведено анкетування педагогів «Будуємо школу без насильства». В опитуванні прийняли участь 30 учителів. Результати анкетування показали, що більшість вчителів знають, що таке булінг, та інколи зустрічалися з його проявами в своєму закладі (фізичний, психологічний), та намагалися вчасно реагували на це, або звертались по допомогу до батьків, психолога чи керівництва. Більшість учителів вважають, що можна уникнути булінгу в школі, якщо його вчасно помітять дорослі. А зміни необхідні для покращення стосунків між дітьми у класі та школі – це взаємне позитивне ставлення один до одного, та поїздки класом, де діти зможуть більше спілкуватися між собою.

· 26.11.20 року практичним психологом Пономаренко О.М. було проведено анкетування підлітків «Вулиця та спілкування дітей». В опитуванні прийняли участь 45 підлітків 7-х класів. Результати анкетування показали, що більшість дітей мають до трьох друзів. Головні причини виникнення конфліктних ситуацій в родинах де є підлітки – це криза перехідного віку та прагнення самостійності і самовизначення. А батьки йдуть на конфлікт зі своїми дітьми з причин відсутності взаєморозуміння між дорослими у вихованні дитини, та не підтвердження дитиною сподівань батьків. Позитивними наслідками конфлікту вони вважають розширення інформації про себе та інших, ще це можливість знайти нові шляхи вирішення проблеми. Якщо конфлікт був подоланий, то цьому сприяв компроміс – поступки з обох сторін, поступка однієї із сторін, обговорення проблеми і досягнення сторонами взаємної згоди.

· 27.11.20 року класними керівниками 7-х класів Алєксєєнко С.В, Величко Н.В. та практичним психологом Пономаренко О.М. були проведені тематичні батьківські збори: «Протидія цькуванню в дитячому колективі», «Безпека дітей в Інтернеті». Під час зборів було проведено анонімне анкетування 45 батьків 7 класів «Вулиця та спілкування наших дітей». Після чого вони вдома обмінялися з дітьми своїми анкетами. Це може сприяти більш довірливим стосункам між ними, та покаже на що треба більше звертати увагу при їх вихованні.

· 27.11.20 року стенд практичного психолога та загальношкільний куточок був поповнений цікавою інформацією на тему акції «16 днів проти насилля».

· 30.11.20 року практичним психологом Пономаренко О.М. було проведено для 43 дітей 5-х класів тренінгове заняття «Протидія булінгу в дитячому середовищі». Наприкінці діти намалювали спільні малюнки проти булінгу.

· 02.12.20 року практичним психологом Пономаренко О.М. було проведено для 45 дітей 6-х класів тренінгове заняття «Спілкування з однолітками», після якого діти намалювали спільні малюнки проти булінгу.

· 03.12.20 року практичним психологом Пономаренко О.М. було проведено для 17 старшокласників 10 класу Відеолекторій: «Станція призначення – життя!». Перед переглядом прийняли участь у вхідному анкетуванні з теми їх обізнаності «Що таке торгівля людьми?». Після відеолекторію вони заповнили вихідні анкети. Більшість старшокласників розуміє наскільки ця проблема є актуальною в нашому суспільстві.

· 04.12.20 року практичним психологом Пономаренко О.М. було проведено для 42 підлітків 7-х класів відеолекторій «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні», серія із 6-ти навчальних відеоуроків для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»: Захист дітей онлайн; Сексуальний шантаж; Секстинг; Секс-чатинг; Грумінг; Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти.

· 04.12.20 року керівниками ШМО класних керівників Долженко М.І, Желновач Т.А. було проведено засідання шкільного методичного об’єднання класних керівників на тему «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні».

· 07.12.20 року заступник директора з НВР Овсяннік Н.В. з вчителями вивчали законодавчі документи та практики протидії цькуванню.

· 08.12.20 року практичним психологом Пономаренко О.М. було розроблено рекомендації «Як допомогти дітям-жертвам булінгу» 1 – 11 класи.

· 09.12.20 року заступник директора з НВР Овсяннік Н.В. та практичний психолог Пономаренко О.М. провели круглий стіл для педагогічного колективу «Безпечна школа».

· 10.12.20 року заступник директора з НВР Овсяннік Н.В. та класні керівники провели для дітей 1-4 класів конкурс дитячого малюнку «Світ без насилля».

· 10.12.20 року заступник директора з НВР Овсяннік Н.В. та класні керівники провели для підлітків 5-9 класів конкурс віршів ««Діймо разом проти насильства».





Величезна подяка організаторам, особливо нашому "Провідникові" Оксані Cкнар за зустріч зі своїм тілом, отримання сильної енергії, ресурсу !!!!

(30.07.20 p.)


Дякую за чудову можливість обміну думками, цікавими ідеями, та емоційною підтримкою від Пивоваренко Марти та колег!

(06.05.2020 р.)

Сьогодні провела дуже ресурсний вечір в терапевтичній групі з Оксаною Скнар! Простір мені відгукнувся на крик мого тіла! Для мене робота з тілом завжди повернення в тут і зараз, це нагадування собі про турботу про нього !!! Сподіваюся я його почула! Дякую групі за підтримку! Дякую Олі за організацію зустрічі! Дякую Оксані за дбайливу і екологічну можливість стикатися з собою !!!

(05.05.2020 р.)



Онлайн-конференція присвячена «Всеукраїнському дню психолога», 2 години, психологічна служба Дергачівського р-ну (23.04.2020 р.)

Психологічна служба Дергачівського району вирішила відзначити професійне свято онлайн конференцією.

На платформі скайп наради зібралися щоб обговорити питання роботи практичного психолога/соціального педагога в умовах карантину.

Колеги поділилася досвідом проведення онлайн консультацій з дітьми, батьками, учителями.

Учасники онлайн конференції також поділилися своїми враженнями від навчання онлайн і отримання сертифікатів різноманітних вебінарів і курсів.

Онлайн-конференція ART-Kharkiv «Вихід є!», 2 години, члени «ART-Kharkiv», члени ВГО «Арт-терапевтична асоціація» Харків (29.04.2020 р.)