2018-2019 р.р.

ГРУДЕНЬ 2019 р.

05.12.2019 р.

05 грудня 2019 року приймала участь у інтерактивній супервізії «Кращі практики запровадження технології «Коло друзів» на Харківщині» у межах стартапу «Інклюзивна технологія «Коло друзів».

Під час заходу отримали методичну допомогу та познайомилися з досвідом застосування технології «Коло друзів» у виховному процесі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 ім. О.А.Тризни Балаклійської районної ради Харківської області, опорного закладу Барвінківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 1 Барвінківської районної ради Харківської області, Валківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Валківської районної ради Харківської області, Приколотнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ім. К.Ф.Ольшанського Великобурлуцької районної ради Харківської області, Шляхівської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Кегичівської районної ради Харківської області, Красноградського закладу загальної середньої освіти № 1 ім. О.І.Копиленка Красноградської районної ради Харківської області, Краснопавлівського ліцею Лозівської районної ради Харківської області, КЗО «Біляївський ліцей Первомайської районної державної адміністрації» Харківської області, Будянського ліцею Харківської районної ради Харківської області, Лозівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 3 Лозівської міської ради Харківської області, Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 105 Харківської міської ради Харківської області задля соціалізації дітей в умовах інклюзивного навчання. У заході взяли участь 36 педагогічних працівників.

Дякую всім за цікавий досвід та спілкування!

ЛИСТОПАД 2019 р.

25-29.11.2019 р.

Протягом 25-29 листопада в КЗ «Малоданилівський ліцей» було проведено #шкільнийDOCU/ТИЖДЕНЬпротибулінгу#. Практичним психологом Пономаренко О.М. були проведені тематичні уроки, а також перегляд та обговорення документальної стрічки «Джованні та балет на воді» режисерки Астрід Буссінк з дітьми 5-7 класів, та «Булер» режисера Лі Хірча з підлітками 8-11 класів, також окремо з батьками та учителями.

Проведення шкільного DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу допомогло всім учасникам дізнатися більше про форми, причини та наслідки булінгу та «кібербулінгу», сформувати нетерпиме ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомити булінг як приниження гідності людини. Залучити всіх учасників освітнього процесу до активного сприяння запобіганню булінгу.

Всі дуже активно приймали участь в обговоренні документальних стрічок. До показу стрічки з учителями проведено опитування з проблем насильства та цькування (булінгу) в молодіжному середовищі. Наші підлітки виявилися більш готовими до сприйняття та прийняття інформації зі стрічок.

Деякі дорослі сприйняли стрічку «Булер» не як профілактику нетерпимого ставлення до людей, які від них чимось відрізняються, а як пропаганду людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією. На жаль не було жодного тренінгу з сексуальної грамотності, де б піднімалася тема гомосексуальності. І у дорослих, і у деяких підлітків багато страхів і сильних емоційних переживань в цій темі. Батьки запитують, що зробити, щоб діти напевно виросли гетеросексуалами, як уберегти їх від експериментів з представниками своєї статі. Підлітки ж цікавляться, чи нормально це, які причини виникнення одностатевої симпатії, чи можна від цього вилікуватися і що робити, якщо раптом зрозуміли, що твоя сексуальність не відповідає очікуванням рідних, друзів і суспільства…

Люди бояться того, чого не знають, і якщо їм дати коректну інформацію, все змінюється. Тема ЛГБТ, з одного боку, зараз на слуху, з іншого – залишається дуже складною для громадськості. Люди бояться якоїсь немислимої пропаганди, розпусти. Але це все стереотипи, які створювалися довгі роки. Якщо познайомити суспільство з витоками гомосексуальності, показати справжнє життя ЛГБТ-людей, відсутність у них будь-яких відмінностей, крім статі людини, яку вони люблять, від так званої «більшості», тоді світ стане більш відкритим до різноманітності.

Обговорення стрічки «Джованні та балет на воді» було дуже активним, цікавим, емоційним. Після чого деякі діти захотіли намалювати свої мрії та побажання друг друга задля здійснення свої цілей.

Дякуємо організаторам DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу правозахисному департаменту Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA ГО «Докудейз» за можливість емоційно та ефективно залучати всіх учасників освітнього процесу задля розвитку емпатії та протидії булінгу.

Анкета для педагогів з проблем насильства та цькування (булінгу) в молодіжному середовищі..doc

13.11.2019 р.

13 листопада вiдбулась заключна зустрiч у педагогiчнiй майстернi "Пiдвищення якостi консультативного напряму дiяльностi практичного психолога закладу загальноï середньоï освiти", яка проходила в КВНЗ "ХАНО" протягом 06.02.2019 - 13.11.2019р.

Ми отримали сертифiкати та обмiнялися своїми враженнями. Дякую Гребенюк Наталії за професійну організацію нашої майстерні! Для мене це був дуже корисний, новий досвід в роботі з різними підходами! Простір в якому ми перебували було безпечним і комфортним! Спасибі нашій групі за підтримку і ресурс !!!


ЖОВТЕНЬ 2019 р.

19-20.10.2019 р.

19-20 жовтня 2019 року відбулася сертифікація. Я СЕРТИФІКОВАНИЙ АРТ-ТЕРАПЕВТ! Пролетіло 2 роки за навчальною програмою «Теорія і практика арт-терапії: розмаїття підходів». Сьогодні під час вручення сертифікатів було багато почуттів, яскравих спогадів, приємних подарунків. Для мене це був дуже важливий і новий досвід в ролі арт-терапевта. За час навчання я дізналася, побачила, відчула, усвідомила, вкусила і прожила безліч різноманітних методів арт-терапії, я рада, що послухала своє тіло і вибрала тілесно-орієнтовану і танцювально-рухову психотерапію. Я рада, що змогла вкласти отриманий тут досвід в свою авторську методику «Шлях до мети»! Величезна ПОДЯКА усім нашим тренерам за знання, підтримку, увагу, тепло, за те, що створили для нашої групи простір, в якому було дуже комфортно !!! Особлива ПОДЯКА Олені Вознесенській, Людмилі Мові, Віктору Рубану, Оксані Скнар, Людмилі Галіциній за супервізії, групову терапію, особисту терапію, без яких я б не відбулася як арт-терапевт !!! Окрема Подяка Ользі Касумовій, завдяки якій це навчання відбулося і пройшло в дуже хороших і затишних умовах !!! Я дуже ВДЯЧНА нашій групі за надійність, згуртованість, довіру, прийняття, опору, за можливість бути собою. Я впевнена в тому, що це не крапка в моєму навчанні, а лише кома. У просторі ще так багато різної, цікавої інформації, яку хочеться дізнатися, прожити, отримати наступний досвід зіткнення з новими арт-терапевтичними підходами. Я дуже сподіваюся на продовження нашої групової терапії в цьому ж складі. «Тіло» - це наше все !!!! Я ВІРЮ, СПОДІВАЮСЯ і всіх вас ЛЮБЛЮ !!!


16.10.2019 р.

16.10.2019 року взяла участь в інтерактивній супервізії «Соціалізація дитини з особливими освітніми потребами засобами технології «Коло друзів» у межах стартапу «Інклюзивна технологія «Коло друзів», яка відбулася на базі КВНЗ "ХАНО". Під час заходу актуалізовали особливості запровадження технології «Коло друзів», отримали методичну допомогу. Учасники інтерактивної супервізії познайомилися з досвідом застосування технології «Коло друзів» у виховному процесі Колонтаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Краснокутської районної ради Харківської області, Шевченківського ліцею Шевченківської районної ради Харківської області, КЗ «Золочівський ліцей №3» Золочівської селищної ради Харківської області, КЗ «Малоданилівський ліцей» Малоданилівської селищної ради Харківської області задля соціалізації дітей в умовах інклюзивного навчання.


Провела свою авторську вправу «Групова історія» з метафоричними асоціативними картами для включення учасників в активну групову взаємодію та згуртування групи. Зустріч була як завжди дуже насичена, інформаційна, позитивна.

Авторська вправа «Групова історія» (Пономаренко О.М.)

Мета: тренування уваги, включення учасників в активну групову взаємодію, згуртування групи.

Матеріали: метафоричні асоціативні карти «Подолання», або «Міфи», «Сага», довга мотузка, прищіпки за кількістю учасників.

Учасники стають в коло. Ведучий стає в центр кола і пропонує кожному учаснику взятися за мотузку, на якій прищіпками прикріплені метафоричні карти у випадковому порядку. Після чого сам приєднується до учасників в цьому колі. Ведучий знімає першу карту від себе зліва, уважно її розглядає і перший починає історію, казку словами: «В одній країні жили були ...». Після чого, мотузка з картами починає свій рух за годинниковою стрілкою. Після слів ведучого «І ось!», Наступний учасник стоїть від нього зліва продовжує історію по тій карті, яка виявилася від нього зліва. Мотузку ніхто не кидає до кінця вправи. І так мотузка з картами рухається по колу до останнього учасника групи, який і закінчує загальну історію обов'язково позитивно!

Після цього ведучий просить учасників натягнути мотузку. Ведучий робить невеликий натяг спочатку зліва, потім справа, а решта учасників повинні це відчути і відреагувати, передавши імпульс ведучого по всій мотузці.

Обговорення

Як тільки руки учасників стали синхронно відхилятися разом з мотузкою, в потрібному напрямку, задаємо всім питання:

• Що ви зараз відчули, коли мотузка була натягнута?

• Що це нам дало?

Короткий обмін враженнями.


ВЕРЕСЕНЬ 2019 р.

11.09.2019 р.

11 вересня 2019 року приймала участь у 3-му тренінговому заняттю за темою «Особливості консультативної діяльності з дітьми» в межах педагогічної майстерні «Підвищення якості консультативного напряму діяльності практичного психолога закладу загальної середньої освіти». Дякую організаторам за можливість навчатися у таких майстрів своєї справи як Ірина Сарженко, яка познайомила нас з системно-сімейним підходом у консультаційній діяльності. Кожна хвилина була наповненою і цінною! Простір був живим і комфортним!

СЕРПЕНЬ 2019 р.

27.08.2019 р.

Участь у супервізії в рамках навчальної програми Німецького товариства міжнародного співробітництва "GIZ" тренінг"Психосоціальна робота з наслідками травматизації дітей у результаті домашнього насильства" (м.Харків, 27.08. 2019 р.)

ЛИПЕНЬ 2019 р.

05-07.07.2019 р.

5-7 липня в Києві на Міжнародному науково-практичному семінарі "Арт-терапевтичні технології як інструмент супроводу дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних навчальних закладах України: перспективи та шляхи імплементації" з "арт-десантом» із ART-Kharkiv пролетіли в атмосфері згуртованості, підтримки, легкості, нових відчуттів і відкриттів. Наситилися теплом від нових знайомств, відчули опору від своїх добрих, старих знайомих. На майстер-класі Олі Курдюмовой "Чарівна зірочка" різноманітність роботи з солоним тістом" з відокремленого підрозділу Харківської області ВГО "Арт-терапевтична асоціація" (м.Харків) поринули в атмосферу творчості, уяви і несподіваних инсайтов. Виконували прості і в той же час глибокі вправи по еврітміі від німецьких колег: Себастьян фон Чаммер, Елізабет Курц, Ульріке фон Чаммер. Це були три насичених дня самовдосконалення і несподіваних зустрічей!

Величезна ПОДЯКА Alla Vaysband і Вознесенська Олена, Ukrainian Global School за організацію такого чудового і важливого заходу.

ЧЕРВЕНЬ 2019 р.

18-20.06.2019 р.

18-20 червня 2019 року пройшла підвищення кваліфікації – спецкурс «Педагогіка партнерства як платформа протидії булінгу». Цікаві та теплі зустрічі, важлива інформація!

15-16.06.2019 р.

15-16.06.2019 року приймала участь у ІХ модулі навчального курсу підвищення кваліфікації з АРТ-терапії «Теорія і практика арт-терапії: розмаїття підходів». Дякую тренеру Вознесенській Олені за чудове знайомство з драматерапією.

08-09.06.2019 р.

08-09.06.2019 року приймала участь у Х модулі навчального курсу підвищення кваліфікації з АРТ-терапії «Теорія і практика арт-терапії: розмаїття підходів». Дякую тренеру Людмилі Галіциній за ресурс та чудові знання.

ТРАВЕНЬ 2019 р.

27-29.05.2019 р.

27-29 травня 2019 року приймала участь у проекті Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. В ході тренінга з колегами опанували Психодіагностичний комплекс для оцінки наслідків домашнього насильства у дітей та почали свою роботу по наданню допомоги дітям, постраждалим від насильства. Попереду складний але дуже важливий шлях. Велика Вдячність GIZ, нашим тренеркам: Діані Штриголь, Ірині Куратченко , Інні Микитиній, Олені Зозулі та всій нашій групі за безпечний простір.

14.05.2019 р.

14 травня 2019 року взяла участь у третьому науково-методичному семінарі у межах стартапу «Інклюзивна технологія «Коло друзів» в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа»» який відбувся на базі Комунального закладу "Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс №8" Харківської обласної ради. Отримали новий досвід роботи за методом "Коло друзів". Дякую адміністації та учителям школи за гостинність.

КВІТЕНЬ 2019 р.

25.04.2019 р.

25 квітня 2019 року взяла участь у другому науково-методичному семінарі у межах стартапу «Інклюзивна технологія «Коло друзів» в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа»» який відбувся на базі Люботинської школи №3. Дякую адміністації та учителям школи за гостинність. Побачили як добре працює "Коло друзів" в цьому закладі. Дякую всім причетним за отриманний досвід.

19.04.2019 р.

19 квітня 2019 року приймала участь у засідання РМО практичних психологів і соціальних педагогів Дергачівського району яке відбулося на базі управління освіти, культури і туризму Дергачівського району. На засіданні були присутні викладачі Харківської гуманітарно-педагогічної академії Расказова О.І. і Анголенко В.В. разом з студентами. Гості показали майстер-клас з методики "Картки-життєві історії". Ми мали можливість практично спробувати та особисто скласти свої тематичні картки-життєві історії. Я ознайомила своїх колег з метафоричними картами "Яблуко і черв'ячок" та «Вітер в вітрилах». Усі учасники отримали теоретичні знання, які були закріплені практичними вправами. Та найголовніше це перебування в ресурсному колі однодумців. Дякую всім за гостинність та тепле спілкування!


02.04.2019 р.

2 квiтня 2019 року на базі КВНЗ "ХАНО" приймала участь у другій педагогiчній майстернi "Пiдвищення якостi консультативного напряму дiяльностi практичних психологiв". Дякую всiм за новий досвід, плiдну співпрацю, комфортний простір!


02.04.2019 р.

02.04.2019 року атестація на вищу категорію в управлінні освіти, культури і туризму Дергачівського району.

БЕРЕЗЕНЬ 2019 р.

15-17.2019 р.

15-17.03.2019 року приймала участь у ІХ модулі навчального курсу підвищення кваліфікації з АРТ-терапії «Теорія і практика арт-терапії: розмаїття підходів». Підсумки, мій перший кейс на супервізії, новий досвід роботи зі своїм тілом. Ресурсно, надхненно, впевненно! Дякую нашим тренерам Людмилі Мові та Віктору Рубану за майстерність.

ЛЮТИЙ 2019 р.

25.02.2019 р.

25 лютого 2019 року взяла участь у науково-методичному семінарі у межах стартапу «Інклюзивна технологія «Коло друзів» в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа»». Дякую всім причетним за нові інструменти для роботи з дітьми які опинилися з різних причин поза колом друзів, або взагалі його не мали.

15-17.02.2019 р.

15-17 лютого 2019 року в місті Харкові приймала участь в ХVІ МІЖНАРОДНІЙ МІЖДИСЦИПЛІНАРНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ ПРОСТІР АРТ-ТЕРАПІЇ: мінливість і стабільність- пошуки балансу. 3 дні спілкування з колегами, відвідування майстер-класів, хотілося обійняти неосяжне. Слухала себе, відчувала своє тіло, відчула опору з Оксаною Скнар! Парила в потоці, дозволила собі посмакувати, потанцювати нові невластиві собі рухи, образи, думки з Людмилою Мовою! Подбала про своє здоров'я, прийняла різні грані свого сонечка, уклала з собою договір, знайшла свій ресурс з Ольгою Плеткою. Післясмак, процеси в русі, починаю чути свої потреби і бажання, шукати своє місце в цьому світі. Величезна ВСІМ ПОДЯКА!

06.02.2019 р.

6 лютого 2019 року на базі КВНЗ "ХАНО" пройшла перша зустріч педагогічної майстерні «Підвищення якості консультативного напряму діяльності практичного психолога закладу загальної середньої освіти». Вдячна Всім за обмін досвідом консультування, відвертість, позитивну атмосферу.

СІЧЕНЬ 2019 р.

11-13.01.2019 р.

11-13.01.2019 р. приймала участь у VІІІ модулі навчального курсу підвищення кваліфікації з АРТ-терапії «Теорія і практика арт-терапії: розмаїття підходів». Дякую нашим тренерам Вознесенській Олені та Галіциній Людмилі за чудові інструменти для роботи.

ГРУДЕНЬ 2018 р.

05.12.2018 р.


05.12.2018 року Малоданилівська волонтерська організація «Краплинка добра» провела акцію до Міжнародного Дня Волонтера та Дня Збройних Сил України. Велика Подяка всім учням, батькам, які брали участь в нашій акції та написали листи бійцям АТО, намалювали малюнки, виготовили вітальні листівки, оберіги, сувеніри. Всі роботи члени нашої волонтерської організації передали безпосередньо пораненим в військово-медичний клінічний центр Північного регіону у місті Харкові. Військові були дуже раді спілкуванню з дітьми та подарункам.



ЖОВТЕНЬ 2018 р.

26-28.10.2018 р.

26-28.10.2018 року приймала участь у VІІ модулі навчального курсу підвищення кваліфікації з АРТ-терапії «Теорія і практика арт-терапії: розмаїття підходів». Дякую нашим тренерам Людмилі Мові та Оксані Скнар за потрібний ресурс.

ЧЕРВЕНЬ 2018 р.

15-17.06.2018 р.

15-17.06.2018 року приймала участь у VІ модулі навчального курсу підвищення кваліфікації з АРТ-терапії «Теорія і практика арт-терапії: розмаїття підходів». Дякую нашим тренерам Вознесенській Олені та Оксані Скнар за насиченість, глибину та продуктивність.

ТРАВЕНЬ 2018 р.

18-20.05.2018 р.

18-20.05.2018 року приймала участь у V модулі навчального курсу підвищення кваліфікації з АРТ-терапії «Теорія і практика арт-терапії: розмаїття підходів». Дякую нашим тренерам Людмилі Мові та Людмилі Волковій за неймовірний простір для самовираження.

БЕРЕЗЕНЬ 2018 р.

09-11.03.2018 р.

09-11.03.2018 року приймала участь у ІV модулі навчального курсу підвищення кваліфікації з АРТ-терапії «Теорія і практика арт-терапії: розмаїття підходів». Дякую нашим тренерам Вознесенській Олені та Людмилі Мові за майстерність, творчість та сильний ресурс.


СІЧЕНЬ 2018 р.

12-14.01.2018 р.

12-14.01.2018 року приймала участь у ІІІ модулі навчального курсу підвищення кваліфікації з АРТ-терапії «Теорія і практика арт-терапії: розмаїття підходів». Дякую нашим тренерам Вознесенській Олені та Оксані Скнар за світ чарівництва, самопізнання, розуміння своїх почуттів, кордонів.