НАВІЩО БУТИ МЕДІАГРАМОТНИМ?

вступ.mp4

В середньому кожна людина витрачає на соціальні медіа – 5 років свого життя, а на перегляд телебачення понад – 7 років, разом це перевищує час, який ми протягом життя витрачаємо на харчування, догляд за собою, спілкування. Часу, який ми проводимо в соціальних медіа протягом життя було б достатньо аби 32 рази злітати до місяця і повернутися; три з половиною рази пройти Велику Китайську стіну та 32 рази піднятися на Еверест та пробігти 10000 марафонів.

Важливо розуміти, що кількість часу, який ми витрачаємо на медіа, буде лише зростати. Ускладнює ситуацію те, що деяка інформація, яку ми отримуємо може бути маніпулятивна та навмисне сповнена брехні і тому процес пошуку та відбору якісної інформації може бути виснажливий.

Науковці інституту технологій штату Массачусетс з'ясували, що в середньому підроблені фейкові новини поширюються серед півтори тисячі людей за 10 годин, водночас правдиві новини щоб досягти такої ж кількості людей потрібно 60 годин. Ось чому нам вкрай необхідно чітко розуміти, яка інформація перед нами.

Для активного представника чи представниці громадянського суспільства важливо володіти базовими знаннями та навичками у сфері мас-медіа. Для того, щоб орієнтуватися у медіа-просторі, варто регулярного проглядати ресурси, що представлені в цьому матеріалі. Звичайно, цей перелік може бути розширений новими ресурсами, що постійно з’являються в мережі, але дає основні орієнтири для успішної подорожі інформаційними просторами.