Знаю законодавчі вимоги щодо змісту повної загальної середньої освіти. Складаю календарно тематичне планування, конспекти уроків згідно вимог. Володію поглибленими знаннями з хімії. Підготувала учня 7 класу Микитина Владислава до олімпіади ІІ етапу, на якій він зайняв 1 місце, також 5 місце на ІІІ етапі олімпіади з хімії. Учні також проходять онлайн олімпіади на різноманітних платформах, де займають призові місця ("На Урок").

Здійснюю результативну підготовку учнів до самостійної пошукової діяльності ( Металічний тип зв'язку 11 кл.) підготувати проєкт. Використовую різноманітні типи уроків для досягнення зацікавленості предметом учнями (лабораторні, практичні).

Використовую між предметні зв’язки( з математикою, при здійснюванні обчислень відносної молекулярної маси, розв'язуванні задач, біологією при вивчені класу неорганічних речовин). Метод «Відшукай ключ» вносить елемент гри, творчості, стимулює роботу (у правильно записаних словах підкреслити певні букви, щоб прочитати зашифроване). Даний метод використовується для перевірки раніше вивченого матеріалу, а також є елементом міжпредметного зв'язку з українською мовою.

М Е Н Д Е ЛЄ Є В

1.Комбіноване добриво (аМофос);

2.Учений, котрий уперше 1772 року відкрив азот у повітрі (РезЕрфорд);

3.Сіль нітратної кислоти (Нітрат);

4.Хімічна назва сечовини (карбаМід);

5.Діюча речовина азотних добрив (нітрогЕн);

6.Загальна назва нітратів калію, натрію, амонію, кальцію (сЕлітра);

7.«Азот» у перекладі з грецької (безжиттЄвий);

8.Учений який 1771 році відкрив кисень (шеЄлє);

9.Інша назва етанової кислоти (оцтоВа).

Роозробляю і використовую власні методичні підходи до навчання (взаємозв’язок із навколишнім світом), виховання і розвитку учнів різноманітними засобами (наочність) з урахуванням умов професійної діяльності та індивідуальних особливостей учнів (специфіка класу).

Застосовую різноманітні методики і технології розуміння учнями себе, своїх цінностей і потреб, формую та розвиваю навички критичного мислення ( тема «Вода» використовую метод «Гронування», тема «Оксиди» застосовую Діаграму Вена). 

Узагальненні вивченого матеріалу застосовую метод «Прес», який використовується при обговоренні дискусійних питань та проведенні вправ, у яких потрібно зайняти й чітко аргументувати власну позицію. Використовується на етапі закріплення нового матеріалу, коли учень повинен аргументувати свій вибір, а також сприяє розвитку логічного мислення. Наприклад, вплив та загроза радіоактивних елементів на людину. Кому і чому загрожує небезпека?

Мовна гра «Коректор» пропонує знайти помилку, виправити, скласти рівняння реакцій, урівняти, що сприяє розвитку логічного мислення.

Використовую власні підходи та методичні прийоми формування та розвитку ціннісних ставлень в учнів.

Учні вивчають мову, щоб вміти читати і писати, математику – щоб рахувати, фізику – щоб розуміти явища природи, хімію – щоб не бути сліпими при контакті з речовинами. Можна стверджувати, що лише певна частина суто хімічних знань та вмінь може стати учневі у пригоді в повсякденному житті.

Далеко не кожен учень стане хіміком, агрономом чи фармацевтом. Але в повсякденному житті кожен з них зустрінеться  (і зустрічається в даний час) з сотнями різноманітних речовин. В курсі хімії учень має не лише отримати відомості про речовини, їхню будову, перетворення тощо, але й навчитися грамотно поводитися з речовинами.


урок1-1.docx
Необоротні й оборотні хімічні процеси.docx

Предметна олімпіада з хімії

ХХ Всеукраїнська олімпіада з хімії