Методичне об'єднання
4 класів

Тема "Особливості навчально-виховного процесу у четвертих класах НУШ"

Мета:

  • Організувати навчально-виховний процес відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти на НУШ;

  • Підготувати та організувати навчальні, виховні заняття, використовуючи інноваційні технології та методики НУШ;

  • Стимулювати творчі пошуки вчителів педагогічних інновацій та шляхів їх впровадження у педагогічну діяльність як передумову підвищення професійної активності;

  • Використовувати творчі можливості вчителів у справі розвитку особистості учнів;

  • Підвищити мотиваційні тенденції особистості вчителя та їх вплив на розвиток педагогічного процесу в школі.

Основні завдання методичної комісії

1. Робота по впровадженню нового Державного стандарту початкової освіти. (Протягом навчання у початковій школі учні повинні оволодіти ключовими компетентностями, які передбачають їх особистісно-соціальний та інтелектуальний розвиток, формуються на міжпредметній основі та є інтегрованим результатом предметних та міжпредметних компетенцій).

2. Всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних особливостей і потреб, формування цінностей, розвиток самостійності, творчості та допитливості.

3. Утвердження вільного громадянина як активного самодостатнього учасника суспільного розвитку.

4. Формування в учнів ключових життєвих компетентностей.

5. Впровадження засад ІКТ.

6. Розвиток умов для різнобічного розвитку особистості. Застосування особистісно-орієнтованих педагогічних технологій в світлі вимог концепції загальної середньої освіти.

7. Удосконалення уроку засобами особиcтісно-зорієнтованої освіти:

- активізація навчання через впровадження активних та інтерактивних методів навчання;

- впровадження ІКТ;

- вивчення та впровадження нових підходів у навчанні, розвиток розумової діяльності учнів, найбільш повне використання особистого потенціалу дитини (особливо дітей з високим рівнем навченості);

- диференційоване навчання: можливість одержати знання відповідно до здібностей учня, створення сприятливого психологічного клімату на уроці;

7. Продовження роботи по впровадженню системи екологічної освіти та виховання.

8. Продовження роботи по програмі «Пізнай себе - будь здоровим!».

9. Активізація громадянської освіти. Формування національної свідомості, любові до рідного краю, виховання духовної культури, утвердження загальнолюдських моральних принципів в рамках комплексної програми національного виховання ліцею.

10. Підвищення педагогічної майстерності вчителів шляхом активної участі в роботі методичної комісії, самоосвіти, проведенні та аналізі уроків та виховних заходів для своїх колег.

11. Поповнення та поновлення кабінетів, забезпечення їх дидактичними матеріалами, дотримання санітарно-гігієнічних умов, техніки безпеки.

12. Активне впровадження педагогіки співробітництва, співдружності, що передбачає повагу до особистості школяра, захищеність його від приниження, образ, поширення досвіду системи самоврядування.