Dlaczego my?

czyli trochę o nas

Dlaczego my?

Naszą szkołę wśród innych wyróżnia na pewno panująca tu atmosfera, określana jako rodzinna i przyjazna. Stawiamy wymagania, ale dajemy możliwość rozwijania swoich pasji. U nas indywidualne podejście nie jest tylko sloganem, co potwierdzają nasi absolwenci:

„Uczniowie nie są traktowani przedmiotowo lub jak ktoś gorszy, jak często bywa w innych szkołach. Nauczyciele patrzą na nas indywidualnie, zależy im na tym żeby nas nauczyć, a nie tylko przerobić materiał. […]”

absolwentka naszego Liceum

Chmura myśli 2021. Ilość uczniów którzy udzielili odpowiedzi 53 osoby.

Trochę o nas ... czyli o wiewiórkach, tradycji, elastyczności, innowacyjności

"Szkoła w podkowę złożona tak o niej kiedyś powiedziała jedna z nauczycielek"

Szkoła w starej willi, kameralna, bez kantów, ostrych cięć i krawędzi. Chcemy by, jak podkowa, która jest symbolem szczęścia, nasza szkoła była początkiem dobrego i mądrego życia dla wielu młodych ludzi. Od trzydziestu lat( Podkowiańskie Liceum nr 60 wcześniej pod szyldem STO, jest jedną z pierwszych szkół społecznych) uczymy myślenia, nie tylko otwierania książek.

Dodatkowym atutem jest bliskość kolejki WKD ( 100 metrów)

Czego jeszcze możecie się u nas spodziewać?:

 • Doskonałych nauczycieli z pasją, poczuciem humoru, elastycznych i otwartych ponadto:

 • Proponujemy wiele zajęć dodatkowych w zależności od indywidualnych potrzeb uczniów; koła historyczne, artystyczne, organizowanie wystaw uczniowskich, warsztaty dziennikarskie , zajęcia z architektury krajobrazu (prowadzone przez architektów), czy działalność szkolnego zespołu muzycznego

 • Realizujemy projekt unijny „Szkoła na medal” - w szkole odbywają się zajęcia nieodpłatne z: matematyki, informatyki, scenopisarstwa, animacji komputerowej, archeologii, geografii, chemii, retoryki w języku obcym

 • Szkoła została objęta umową patronacką Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie uczestniczą w wykładach prowadzonych przez pracowników UW, zajęciach o charakterze ćwiczeniowym z wykorzystaniem bazy Wydziału Geografii (laboratoria, komputery ze specjalistycznym oprogramowaniem) oraz wyjazdach terenowych podczas których poznają metody prowadzenia badań naukowych o charakterze geograficznym.

 • Prowadzimy rozległą działalność pozalekcyjną m.in. lekcje otwarte dla wszystkich szkół z historii najnowszej prowadzone we współpracy z pracownikami IPN, wolontariat ( Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Podkowińska Dycha, współpraca z Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy przedstawieniach teatralnych), spotkania z osobami z regionu.

 • Współpracujemy z wieloma instytucjami kulturalnymi i pedagogicznymi: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, Ognisko Plastyczne w Grodzisku Mazowieckim, Instytut Pamięci Narodowej, Dom Spotkań z Historią, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Grodzisku Mazowieckim, Miejska Biblioteka Publiczna w Podkowie Leśnej.

 • Uczestniczymy w wielu projektach edukacyjnych: edukacja filmowa- od wielu lat uczestniczymy w kształceniu filmowym organizowanym przez kino MURANÓW i CKiIO. Bierzemy udział w imprezach organizowanych przez działający w Podkowie Dom Kultury realizujemy innowacyjny międzywojewódzki projekt edukacyjny „Żelazny Most”, za co szkoła uzyskała certyfikat Dobrze Zaprojektowanej Szkoły, nasi uczniowie podejmują również, starania o pozyskiwanie środków na swoje pomysły z minigrantów miejskich.

 • Nasi uczniowie wraz z nauczycielami organizują wiele akcji społecznych, debat publicznych, wystaw tematycznych, biorą udział (jako współorganizatorzy) w Festiwalu Otwarte Ogrody (Wystawa Psów Kochanych) oraz Europejskich Dniach Dziedzictwa Narodowego w Podkowie Leśnej ( Festiwal Gier Historycznych) ;

 • Co roku na przełomie września i października organizujemy wycieczki integracyjne krajowe i zagraniczne, a w ciągu roku wycieczki przedmiotowe, wyjazdy do teatru i do muzeum, lekcje historii we współpracy z różnymi instytucjami. W ofercie, mamy również wyjazd na obóz językowy do Hiszpanii (zwykle maj/czerwiec).

 • Do szkoły zapraszamy ciekawych ludzi ostatnio odwiedzili nas przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich, czy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 • Do dyspozycji niesamowity ogród przed szkołą, oraz odnowione szkolne boisko

 • Nasi uczniowie sami projektują bluzy szkolne :)

Szkoła uzyskała CERTYFIKAT SZKOŁY BEZPIECZNEJ, oraz SZKOŁY WSPIERANIA KOMPETENCJI

Zostaliśmy wyróżnieni w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Perspektyw.

Jako szkoła dobrych praktyk edukacji zdalnej dzieliliśmy się doświadczeniami podczas konferencji" Przykłady i problemy digitalnej edukacji zorganizowanej przez Ministerstwo Republiki Federalnej Niemiec

Zachęcamy do nauki w naszej szkole.

Dyrektor Podkowiańskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 60

Izabella Olędzka – Kaźmierczyk