Dlaczego my? 

czyli trochę o nas

Dlaczego my? To ważne pytanie :)  

Naszą szkołę wśród innych wyróżnia na pewno panująca tu atmosfera, określana jako rodzinna i przyjazna. Stawiamy wymagania, ale dajemy możliwość rozwijania swoich pasji. U nas indywidualne podejście nie jest tylko sloganem, co potwierdzają nasi absolwenci:

Uczniowie nie są traktowani przedmiotowo lub jak ktoś gorszy, jak często bywa w innych szkołach. Nauczyciele patrzą na nas indywidualnie, zależy im na tym żeby nas nauczyć, a nie tylko przerobić materiał. […]                                                          

absolwentka naszego Liceum

A teraz trochę o nas ... czyli o wiewiórkach, tradycji,  elastyczności, innowacyjności 

"Szkoła w podkowę złożona tak o niej kiedyś powiedziała jedna z nauczycielek"

Szkoła w starej willi, kameralna, bez kantów, ostrych cięć i krawędzi. Chcemy by, jak podkowa, która jest symbolem szczęścia, nasza szkoła była początkiem dobrego i mądrego życia dla wielu młodych ludzi. Od trzydziestu lat( Podkowiańskie Liceum nr 60 wcześniej pod szyldem STO -SLO15-, jest jedną z pierwszych szkół społecznych) uczymy myślenia, nie tylko otwierania książek. 

Dodatkowym atutem jest bliskość kolejki WKD ( 100 metrów)

Czego jeszcze możecie się u nas spodziewać?:

Marzy nam się szkoła idealna..., ale takich nie ma. W naszych działaniach, szukamy równowagi między wiedzą, umiejętnościami i rozwijaniem pasji.  Zdajemy sobie sprawę, ze zmian jakie w ostatnim czasie dotyka szkolnictwo. Idąc wzorem początku szkolnictwa społecznego, nie boimy się pytać społeczności szkolnej ( uczniowie- rodzice- Nauczyciele) o zdanie, organizując w naszej szkole Narady Obywatelskie o Edukacji. 

Pierwszą zorganizowaliśmy w 2019 roku, a  efektem był Raport o stanie Edukacji- Fundacji Stocznia. 

W 2020 roku wspólnie z lokalnymi szkołami, zorganizowaliśmy naradę- Trójmiasto Ogrodów dla Edukacji pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dziś, w obliczu zmian technologicznych, ciągłych pytań o kształt edukacji, chcąc być częścią tej dyskusji pytamy jakiej szkoły MY chcemy, zorganizowaliśmy Naradę społeczności szkolnej, z tematem wiodącym- NOWOCZESNA SZKOŁA CZYLI JAKA?

Tematy rozmowy przy stolikach:

1. „Czego brakuje naszej szkole, by stała się nowoczesna – a może nic nie brakuje?”,

2. „Jak uczyć w naszej szkole? Czego potrzebują uczniowie i uczennice, by praca nauczycieli była skuteczna?”

3. „Prace domowe w naszej szkole – stwórzmy wspólnie sensowne zasady, których wszyscy będziemy przestrzegać”

4. „Popatrzmy na szkolny system oceniania – czy można coś zmienić, żeby lepiej motywował? Do czego powinno służyć oceniania w naszej szkole?”

WNIOSKI.docx

Chmura myśli 2021.  Ilość uczniów którzy udzielili odpowiedzi 53 osoby. 

Szkoła uzyskała CERTYFIKAT SZKOŁY BEZPIECZNEJ, oraz SZKOŁY WSPIERANIA KOMPETENCJI 

Zostaliśmy wyróżnieni w tegorocznej edycji Rankingu Szkół Perspektyw.

Jako szkoła dobrych praktyk edukacji zdalnej dzieliliśmy się doświadczeniami podczas konferencji" Przykłady i problemy digitalnej edukacji zorganizowanej przez Ministerstwo Republiki Federalnej Niemiec 

Zachęcamy do nauki w naszej szkole.

Dyrektor Podkowiańskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 60

Izabella Olędzka – Kaźmierczyk