Історична довідка

Державний навчальний заклад” Пологівський професійний ліцей” створений в березні 1976 року на підставі наказу Запорізького обласного комітету з профтехосвіти № 57 від 27 жовтня 1975 року і наказу Державного комітету з профтехосвіти Ради Міністрів № 757/322 від 13 жовтня 1975 року.
Ліцей є суб'єктом освітньої діяльності, яка здійснюється з метою задоволення освітніх потреб особи, суспільства і держави і віднесений до сфери управління Міністерства освіти і науки України.

ДНЗ “Пологівський професійний ліцей” внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб (свідоцтво серії А01 № 112179 від 04.12.2007 р. номер запису №1 092 120 0000 000442 від 18.03.2003).

ДНЗ” Пологівський ПЛ” має 4-х поверховий навчальний корпус загальною площею 5313,4м2, до якого прибудований побутовий корпус загальною площею 1836,8 м2, в якому розташована їдальня на 200 місць, актова і спортивна зала та 2-х поверхова навчально-виробнича майстерня загальною площею 2236,5 м2, гараж загальною площею 130,6 м2 , навіс для механізмів загальною площею 231,8 м2. Ліцей має гуртожиток загальною площею 938,2 м2 розрахований на 120 учнів.

Після того, як у м. Пологах був побудований ОЕЗ – один найбільших олійно-екстракційних заводів у Європі, постала необхідність забезпечити його робочими кадрами. Було прийнято рішення: на базі заводу побудувати центр підготовки кваліфікованих робітників для харчової промисловості. Так і з’явилося у 1976 році Пологівське професійно-технічне училище № 30, яке готовило робітничі кадри за такими спеціальностями:

- слюсар КІП і автоматики;

- електрогазозварник;

- спеціаліст по ремонту і обслуговуванню холодильного обладнання;

- електромонтер;

- наладчик машин і обладнання;

- апаратник рафінації і очищення олії.

Першим директором училища став Бойко Олександр Петрович (нині пенсіонер), а його заступниками - Сліпченко Василь Васильович (зараз обіймає посаду керівника районного центру зайнятості) та Гашинський Володимир Іванович (нині – на заслуженому відпочинку). Вони підібрали молодий, наполегливий, завзятий колектив майстрів і педагогів, які готували висококваліфікованих спеціалістів за всіма спеціальностями. В училищі працювали різноманітні предметні гуртки, гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції, клуби по інтересах. Слава про училище сягнула далеко за межі міста, навчатись сюди приїжджали діти з усіх областей України і навіть Молдавії та Росії. . До нас приїжджають на зустрічі випускників наші колишні учні, які зараз працюють на підприємствах всієї України та на території держав СНД. Вони з теплотою згадували роки навчання, дякували своїм наставникам за здобуті знання, за турботу і розуміння, за те, що саме тут одержали свій шанс і путівку в самостійне життя.

Багато гарних справ і на рахунку Макаренка Валерія Миколайовича, який очолював училище в 1981 -1987 роках. Саме тоді значна увага приділялася виробничому навчанню. Учні проходили практику на великих підприємствах обласного центру та в інших містах України, випускали у виробничих майстернях свою продукцію, реалізували її, а зароблені кошти витрачались на потреби училища. Зростала матеріально-технічна база кабінетів та майстерень, з’являлися нові костюми для учасників художньої самодіяльності, були придбані інструменти для духового оркестру. Було організоване навіть власне підсобне господарство. Також цей період можна назвати періодом розквіту туристичної діяльності в училищі. Багато груп за значні успіхи у навчально-виробничій діяльності були премійовані безкоштовними путівками до Москви, Ленінграда, Києва, на Донбас, Західну Україну, Білорусію, Прибалтику, Кавказ. Учні безкоштовно забезпечувалися обмундируванням та трьохразовим гарячим харчуванням.

Саме в цей час випускники нашого училища Волковинський Є.А., Самчук Н.В., здобувши відповідну освіту, повернулись, щоб передати свої знання, досвід і уміння уже своїм учням.

Після переїзду Макаренка В.М. до м. Дніпрорудного училище очолила Шубіна Надія Миколаївна. Під її керівництвом наші учні посідали призові місця на предметних олімпіадах та професійних конкурсах. І навіть у найнесприятливіші роки перебудови, коли всі потерпали від скрутного матеріального становища і відсутності фінансування, колектив зробив усе можливе, щоб зберегти своє училище і забезпечити йому гідне існування. Силами колективу була побудована своя мінікотельня, підключений газ, відремонтований дах навчального корпусу і виробничих майстерень. Заняття зараз проходять у сухих, теплих, затишних кабінетах, учні забезпечені навчальною літературою, їм організовано гаряче харчування, виробничу практику учні кухарських професій проходять на базах відпочинку Азовського побережжя та Криму.

Виконуючи Постанову Кабінету Міністрів України від 29.05.1997 року „Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів” ПТУ № 30 було об’єднане з місцевим ПТУ № 13, а пізніше реорганізоване у ДНЗ „Пологівський ПЛ”.

За роки своєї роботи ДНЗ „Пологівський ПЛ” підготував більше 10 тисяч кваліфікованих робітників для підприємств району і області. Зараз у колективі працюють майстри і педагоги, педагогічний стаж яких складає від 10 до 35 років. Всі вони досвідчені фахівці з високими педагогічними званнями та кваліфікаційними категоріями.

Зараз директор ліцею -  Чесноков Іван Іванович.