Новини

У ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» завершився, насичений подіями і плідними результатами, Тиждень охорони праці. 

Щороку у квітні в ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» проходить Тиждень охорони праці. Цей рік не став виключенням. На виконання указу Президента України “Про День охорони праці”  від 18.08.2006 No 685/2006 з 15 по 30 квітня, в умовах дистанційного навчання, в ліцеї було передбачено низку заходів, приурочених до Всесвітнього Дня охорони праці. Заходи проводились на платформі  «Zoom», на офіційному сайті ліцею та на сайтах педагогічного персоналу.  Учасники цікаво, творчо та пізнавально провели цей Тиждень.

У запланованих заходах взяли участь усі учасники освітнього процесу: адміністрація, викладачі, майстри виробничого навчання, здобувачі освіти.  В рамках запланованих заходів відбулося засідання круглого столу між працівниками та адміністрацією ліцею присвячене питанням стану охорони праці в ліцеї, впливу військової агресії на умови праці та пошуку рішень щодо покращення рівня безпеки та здоров’я працівників.

Зі здобувачами освіти проводились виховні години, бесіди, ознайомлення з демонстраційними матеріалами під час яких приділено увагу проблемам впливу зміни клімату на безпеку та гігієну праці, створення безпечних умов праці в умовах військового стану, забезпечення дотримання вимог охорони праці на робочих місцях.

Викладачі предмету «Охорона праці» Наталія Горбенко та Алла Жемчужнікова організували проведення онлайн вікторини між здобувачами освіти професій «Кухар. Кондитер» та «Електрогазозварник» на тему «Твоя безпека - твоя уважність!», переможцями якої стали учні з професії «Кухар. Кондитер».

Здобувачі освіти усіх груп ліцею активно прийняли участь у конкурсі буклетів та колажів «Безпека на робочому місці». За результатами конкурсу перемогла та посіла 1 місце  група № 9/21  «Електрогазозварник. Водій автотранспортних засобів (категорії „В” і „С1”)» з роботою, яку виконав Гнусін Нікіта, 2 місце за групою № 11/23 «Кухар. Кондитер» (робота Маслак Василини), 3 місце – група № 8/21 «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів (категорії „В” і „С1”) (робота Наливайко Анни).

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників. Всі проведені заходи мали одну ціль: пропагування здорового активного способу життя, вивчення правил поведінки під час воєнного стану та в умовах зміни клімату, вивчення та використання на практиці знань з охорони праці, попередження загибелі та травматизму людей.

Катерина СТОРЧАК,

інженер з охорони праці

ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»

В ЛІЦЕЇ З 15 КВІТНЯ СТАРТУЄ ТИЖДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ 

Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу з метою привернення уваги суспільства і, головне, влади до проблеми безпеки людини на робочому місці відзначають Всесвітній День охорони праці.

У 2024 році День охорони праці проходить під гаслом: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».

Зміна погодних умов значно впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Тепловий стрес, забруднення повітря, УФ-випромінювання та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій.

Охорона життя і здоров’я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має велике соціальне значення, адже здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.

В умовах війни цей день набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємства до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.

Для того,  щоб підкреслити важливість і актуальність питань охорони праці, необхідність вирішення проблем, наявних у цій сфері діяльності Державний навчальний заклад «Пологівський професійний ліцей» проводить Тиждень охорони праці з 15 по 30 квітня. Пропонуємо усім учасникам освітнього процесу залучитися до низки запланованих заходів, які будуть проведені у онлайн режимі на платформі «Zoom» та на офіційному сайті ліцею. Ви зможете прийняти участь в онлайн-вікторині, створити власний буклет та фото колаж, переглянути безліч інформативного контенту стосовно вашої безпеки на робочих місцях та в побуті, поспілкуватися з досвідченими майстрами виробничого навчання та викладачами спеціальних дисциплін під час обговорення питань безпеки. Більше інформації стосовно Тижня охорони праці можна отримати, переглянувши План заходів, що додається. Наприкінці заходів - 30 квітня будуть підведені підсумки Тижня охорони праці, зокрема конкурсу буклетів та колажів на тему «Безпека на робочому місці» та оголошено переможців!

Бажаємо всім цікаво та корисно провести Тиждень охорони праці, а також здобути перемогу у конкурсах!

Акція по збору кришечок 

Працівники та здобувачі освіти ДНЗ «Пологівський професійний ліцей», проявляючи свою небайдужість до того, що відбувається у нашій країні, доєдналися до акції збору пластикових кришечок для допомоги в протезуванні  воїнам ЗСУ, назбирали кілька мішків пластикових кришечок та передали першу партію волонтерам.

Оголошуємо збір другої партії пластикових кришечок для допомоги в протезуванні  воїнам ЗСУ. Цю акцію  підтримали Міністерство екології України, бізнесмени і багато волонтерів по всій Україні. Ця добра справа дає велику надію на повернення наших хлопців до повноцінного життя. Адже тисячі наших героїв, віддавши здоров’я заради батьківщини і спокою свого народу, наразі потребують протезування – сучасного, якісного, індивідуального. На один протез руки треба приблизно 500 тис. кришечок, а на протез ноги – 850 тис.

Щоб взяти участь в цій акції, треба лише принести кришечки за адресою м.Запоріжжя, вул. Лобановського, 1.

Які саме кришки підходять для переробки? Тільки від харчових продуктів (з-під води, газованих напоїв, соків, молока, йогуртів тощо) будь-якого розміру, тільки чисті кришечки.

В приміщенні ліцею встановлено  контейнер для збору. Ці прості, і навіть банальні кроки можуть принести неоцінену користь. Чим більше людей підтримає соціальну ініціативу, тим більше протезних виробів зможуть потрапити до тих, хто їх дійсно потребує.

Результати мовного марафону 

У мовному марафоні до Міжнародного дня рідної мови, який тривав протягом лютого взяли участь 97 здобувачів нашого ліцею.

Інформація стосовно НМТ 

Шановні здобувачі освіти випускних груп, у березні розпочинається реєстрація на участь у НМТ. Надаємо покликання на сайт Українського центру оцінювання якості освіти, де розміщено всю інформацію стосовно організації і проведення НМТ https://testportal.gov.ua/ 

Увага!!!!!

продовжуємо  мовний марафон

До Міжнародного дня рідної мови

   Міжнародний день рідної мови покликаний спонукати уряди й населення всіх країн захищати й розвивати мову кожного народу, що існує на планеті. Ця всесвітня подія відзначається щороку 21 лютого, а засновницею свята виступила ЮНЕСКО. Своєю особливою мовою будь-яка етнічна спільнота завжди вирізняється з-поміж інших. Рідна мова є носієм цінностей та знань, які передаються з покоління в покоління в якості нематеріального культурного спадку. На жаль, 43% мов зараз перебувають під загрозою цілковитого зникнення. Що два тижні припиняє своє існування мова одного з народів світу. 40% людей не мають змоги отримати освіту рідною мовою, а це є дуже важливим фактором формування національної свідомості.

   Зараз у світі існує  близько 7 тисяч мов, але науковці об’єднують їх у порівняно невелику кількість мовних сімей. В них мови пов’язані між собою спільними звуками, словами чи граматичними конструкціями. Вчені-мовознавці вважають, що всі мови певної лінгвістичної групи походять від однієї спільної прадавньої мови.

   Лексикасукупність слів, які входять до складу певної мови, діалекту, сфери вживання.

  Лексикологія (lexikos — словесний, словниковий і logos — учення) — розділ мовознавства, що вивчає лексику (словниковий склад мови), лексеми як визначальні структурно-семантичні одиниці мови, їх функціональні можливості, висвітлює процес формування словникового складу в соціально-історичному, національному контексті.

   Лексична норма - це загальноприйняті правила слововживання, які вивчає лексикологія. Вони регулюють правильність вживання слів у властивих їм значеннях.

  Лексичні норми — це норми слововживання, прийняті в сучасній українській літературній мові. Вони регулюють вибір слова відповідно до змісту і мети висловлювання.

Приклад:

Правильно казати «День рятувальника», а не «День рятівника», бо рятувальник — це професія, посада, а рятівник — той, хто одноразово допоміг у скрутну хвилину і не займається цим постійно.

   Лексичні норми характеризують як норми слововживання (використання слів відповідно до властивих їм значень, з урахуванням можливої сполучуваності з іншими словами). Їх фіксують у тлумачних та інших спеціальних словниках і підтверджують відповідними правилами. Усталенню норми передує ретельний відбір слів.

   Лексичні норми (розрізнення значень і семантичних відтінків, закономірності лексичної сполучуваності). Словотвірні норми (регулюють вибір морфем, їх розташування і сполучення у складі слова). Морфологічні норми (регулюють вибір варіантів морфологічної форми слова і варіантів її поєднання з іншими словами).

  Лексичні помилкице помилки у слововживанні, які полягають у неправильному виборі слова, недоречному вживанні просторічних слів (відик, велик), слів у невластивому їм значенні: вірна (замість правильна) відповідь; відіграє (замість має) значення.

   До лексичних помилок відносимо: повтор одного слова чи спільнокореневих слів в одному або сусідніх реченнях (тавтологія), уживання зайвих слів (плеоназм), дублювання значення у двох словах, перекручування слів, уживання їх у невластивому значенні (це стосується переважно паронімів).

 

Увага! Обов'язково вказати прізвище, ім'я, групу, курс. Прізвища найкращих мовознавців буде оприлюднено на сайті нашого ліцею наприкінці лютого. 

 

Тест. Лексична норма  - пройти тест

Нарада

15 січня 2024 року відбулася чергова робоча нарада працівників ДНЗ «Пологівський професійний ліцей». На порядку денному були розглянуті питання про початок навчання у другому півріччі, про своєчасне надання інформації про поточне місце перебування здобувачів освіти, про порядок отримання учнівських квитків, про хід підготовки до атестації викладачів та інші. 

Челендж “Єдина країна-єдиний народ” до Дня Соборності України

За ініціативи Державного навчального закладу "Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту", за сприяння учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області. 

01.12.2023 року в спортивному комплексі ЗНУ м. Запоріжжя відбулися змагання. Настільний теніс  вважається  одним із найпопулярніших видів спорту у світі. Людина, яка грає в настільний теніс, не лише підтримує свою фізичну форму, а й розвивається інтелектуально, адже під час гри потрібно постійно аналізувати  ситуацію, миттєво обирати тактику  та ефективно застосовувати різні технічні прийоми.

Здобувачі освіти  ДНЗ “Пологівський професійний ліцей” в особистих змаганнях серед навчальних груп, показали гарну підготовку, сплановану стратегію гри,уміння відстежувати м'ячі й прораховувати удари.Журі оцінювали успішні виступи в особистому змаганні, індивідуальну техніко-тактичну підготовку кожного гравця.

                 Ось переможці змагань:


                 1 - місце Бородавка Артур;

                 2 - місце Соловйов  Даніл;

                 3 - місце Ожогін Максим.


      Вітаємо наших здобувачів освіти з перемогою в особистому заліку  з настільного тенісу та зичимо подальших успіхів.

Перший етап ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

25.11.23 у нашому закладі було проведено перший етап ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який проходив дистанційно у форматі тестування (максимальний бал – 62: 38 тестові + 24 творчі).

   У першому  етапі ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2023/2024 навчальному році взяли участь 54 здобувачі освіти.

Найкращими були:

Манжула Галина (7/21)  - 60 балів

Чемерис Марина (5/23)  - 60 балів

Данілов Денис (5/23) – 58 балів

Данілова Світлана (5/23) – 55 балів

Мухіна Світлана (6/23)  – 43 бали

Бельбас Тетяна (5/23) – 42 бали

Колесніченко Олександр (8/21) – 41 бал

Гужва Антоніна (5/23) – 41 бал

Коробенко Ніна (10/20) – 40 балів

Сучков Віталій (7/21) – 38 балів

Юрова Вікторія (11/23) – 37 балів

Маслак Василина (11/23) – 36 балів

Долгов Роман (7/21) – 33 бали

Цікаво українською 

15.11.23 у нашому закладі проходила загальноліцейна вікторина з української мови «Цікаво українською», в якій взяли участь взяли 78 здобувачів освіти, 65 із них дійшли до фіналу.

   Найкращі результати показали: Чемерис Марина 5-23 (13070балів), Савохіна Юля (12710 балів), Васильченко Артем 3-23 (9790 балів), Чайка Наталія (9580 балів), Горбенко Ярослав 3-23 (9000 балів), Звінковський Олександр 3-23 (8840 балів), Колесніченко Олександр 8-21 (8620), Ротко Юля (8540 балів), Коробенко Ніна (8500 балів).

Запали свічку

Україна сьогодні вшановує 90-ті роковини Голодомору 1932- 1933 років. Загальнонаціональна акція “Запали свічку” за мільйони загиблих внаслідок Голодомору - це пам'ять про наших предків - діточок, стариків, жінок, чоловіків, чиє життя повільно згасало у великих муках.

Штучний голод, який призвів до смерті 7 млн людей в Україні, а зараз в світі Голодомор сприймають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР.

Пам'ятаю як дідусь показував на рослину, запропонував спробувати вершок цієї трави на смак і сказав: "А я не міг дочекатися весною, коли виростуть грицики…" Тоді я почув розповідь, що таке голод 32-33 років та люта смерть від голоду. А грицики - це трава і то було  мрією 13- річного хлопчика, мого дідуся під час голодомору….

Згадаймо молитвою спочилих від голоду та не забудьмо дати нужденним хліба….

"Пліч-о-пліч зі спортом"

Щороку під патронатом Офісу Президента України та Секретаріату Кабінету Міністрів України з метою реалізації Плану спортивних та спортивно - масових заходів серед здобувачів освіти на 2023-2024 навчальний рік проводяться спортивні турніри “Пліч-о-пліч зі спортом”.

Саме під такою назвою 17 листопада 2023 року в будинку культури “Орбіта” м. Запоріжжя відбувся молодіжний турнір з шашок серед здобувачів освіти ДНЗ “Пологівський професійний ліцей”.

Турнір проведено з метою удосконалення майстерності здобувачів освіти ліцею, загальнокультурного рівня, виявлення кращих гравців у шашки, виховання волі, витримки, вміння логічно мислити.

У турнірі взяли участь спортсмени-шашисти всіх навчальних груп ліцею. Хороші результати гри в шашки показали всі представники команд, але до протоколу змагань - головний суддя Артем Набока (майстер виробничого навчання) та секретар Алла Жемчужнікова - за результатами зустрічі внесли переможців:

І - місце Гнусін Нікіта гр.№9/21;

ІІ - місце Долгов Кіріл гр.№ 11/23;

ІІІ - місце Соловйов Даніл гр.№3/21.

Заступник директора з НВР Полянський Олександр подякував всім учасникам змагань з першості ліцею, нагородивши учасників турніру почесними грамотами.

Обласна благодійна акція "Сильні люди" до Дня захисників та захисниць України - 2023 (відеозвіт)

Навіть перебуваючи далеко від дому і навчаючись дистанційно, наші учні не втрачають нагоди та беруть участь у обласних та Всеукраїнських конкурсах. Свої творчі роботи ліцеїсти надсилали для участі в благодійній акції.

Ми підтримуємо наших захисників, віримо, вселяємо надію на Перемогу взявши участь в акції. Пишаємося студентами, дякуємо керівникам. Дякуємо організаторам за можливість відкривати  таланти наших учнів! 

Захисники

Вони несумнівно, як ангели чисті, 

Віддавши життя за свободу землі.

Їх чари душі, що в темряві світлі,

Промиті в серцях віри, мрії свої.

Без рахунку слави, без міри в ціні, 

Наші сини і дочки, надійні, міцні.

Нехай гордість і радість в серцях їх кипить,

Віддячуєм їм ми - за прожиту мить.

Для них Україна - це щастя, це мрії,

За стійкість, сміливість і наші надії,

Помолимось всі ми за їхні життя,

Щоб наша країна - безмежно цвіла!


                                  Галина Манжула, гр.7/21

0-02-05-a16c4b20b461e34807316d80fc343da7a1f69e456d3f917e5072d2854e3549b8_30dbc7333e9ba1c.mp4

З Днем Фізичної Культури та спорту 2023!

КФК фізичного виховання вітає з професійним святом спортсменів, тренерів, працівників організацій та установ фізичної культури і спорту, ветеранів, шанувальників спорту і всіх прихильників здорового способу життя!

Бажаємо всім  фізичного здоров’я і краси, олімпійського довголіття, спортивних та життєвих перемог, плідної праці та успіхів у всіх звершеннях!

Нехай щастить усім, хто присвячує своє життя великій справі, яка символізує силу, велич духу і мужність!

СИЛЬНІ ЛЮДИ

У вересні вихованці нашого ліцею доєдналися до обласної благодійної акції “СИЛЬНІ ЛЮДИ”, приуроченій до Дня захисників і захисниць України.

     Освітяни виготовили обереги для наших захисників. Разом із роботами від центру НТТУМ “Грані”, під патронатом якого проходила благодійна акція, поробки відправлять до військових частин.

     Обереги та  щирі слова від учнів додадуть бійцям наснаги та підбадьорять їх на шляху до перемоги.

    “Бойових бджілок”, підкови та ляльки на удачу, віночки та мішечки на захист виготовили: Римаренко Ольга гр.10/20; Дмітрієва Маргарита, Тоцька Вікторія гр.7/21; Денисенко Юлія, Бельбас Тетяна гр. 5/23.

Еко-толока "CLEANTIME"

11 вересня 2023 року в Запоріжжі пройшла Еко-толока "CLEANTIME" під патронатом студентської ради ЗОДА, направлена на маштабне прибирання центрального пляжу та спортивних майданчиків, розташованих поруч. До цього заходу долучилися  майстри виробничої справи (Жемчужнікова А. М., Горбенко Н. В., Гаврилюк Н. П.) та студенти (Ожогін Максим, Деревянко Карина, Подорван Микита) нашого навчального закладу.

Ми молодці! Так тримати!


Олімпійський урок

Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя. Україна повинна мати здорову націю, отже, спільне завдання для всіх - це залучення підростаючого покоління до занять фізичною культурою та спортом. 

Тому підтримка фізкультурно-спортивного руху – це пріоритетні завдання. Хоча зараз і не легкі часи, і ми працюємо дистанційно, але наші здобувачі освіти нестримно продовжують займатися, розвиватися та зміцнювати своє фізичне здоров’я.

З метою сприяння розвитку Олімпійського руху в Україні, популяризації здорового способу життя в нашому навчальному закладі була проведена вікторина за допомогою платформи «Kahoot» під назвою «Олімпійський урок».

Здобувачі освіти позмагалися між собою в межах груп у своїх знаннях, пригадали історію, символіку, традиції олімпійських ігор.

За результатами вікторини ми маємо наступних переможців:

1- місце Шевченко Анастасія гр. № 7/21

2- місце Гунченко Олеся гр. № 10/20

3- місце Криштоп Ярослав гр. № 9/21

4- місце Семенко Іван гр. № 8/21

Вітаємо переможців!!!