Мета уроку:
Навчальна: Формувати знання учнів про характерні риси вимушених коливань системи, умову виникнення резонансу, залежність виду резонансних кривих від сили тертя в системі; вмінь і навичок розв’язувати задачі на визначення параметрів, які характеризують стан гармонічних коливань системи.
Розвивальна. Розвивати пізнавальні навички учнів.
Виховна. Виховувати уважність, зібраність, спостережливість.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ.
1750 р. біля міста Анже (Франція) ланцюговим мостом завдовжки 102 м ішли в ногу солдати. У результаті розмах коливань мосту збільшився настільки, що ланцюги обірвались і міст упав у річку.
У 1830 р. з аналогічної причини зруйнувався підвісний міст у м. Манчестер (Велика британія).
У 1940 р. через пориви вітру зруйнувався Такомський міст у США.
Ці події – класичні приклади прояву резонансу в коливальних системах. Що ж таке резонанс? Коли його прояви корисні, а коли шкідливі? На ці та інші питання ви знайдете відповіді опрацювавши матеріал уроку.
ІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Завдання: Опрацюйте теоретичний матеріал дотримуючись плану, використовуючи:
1. Підручник § 21 ст.131-133
2. Відеоурок "Резонанс" (Youtube)
План
1.Резонанс. Причини винекнення резонансу
2. Резонансна крива
3.Застосування резонансу
III ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Завдання: Розгляньте приклади розв’язування задач, запишіть у зошит.
Приклади розв’язування задач (Youtube)
IV Домашнє завдання
V Рефлексія " Сходинки до успіху"(Jamboard)