Реалізація проєкту "Завжди поруч"

У рамках діючого проєкту "Завжди поруч" з працівниками Перекопівського ліцею була проведена ранкова зустріч "Стабілізаційна практика, що повертає силу та ресурс". Під час зустрічі психологічна служба ліцею провела вправи спрямовані на психологічне розвантаження . Вчителі отримали практичні рекомендації як відповідати на актуальні питання дітей про війну та опрацювали підтему " 4 табу у роботі з дітьми, які пережили війну". 

Ранкові зустрічі з педагогами у рамках реалізації проєкту "Завжди поруч"

Ранкова зустріч "Як працювати з порушеним почуттям довіри до світу у дитини? Дії педагога у такому випадку"

Втрата довіри дітей до світу є однією з найбільш болісних проблем, які виникають в умовах сьогоднішньої війни в Україні. Незалежно від того, чи живуть вони в зоні бойових дій, чи далеко від неї, діти стають свідками насильства, бідності, руйнування та загибелі своїх рідних. 

Все це може мати серйозні наслідки для їхнього майбутнього та стати перешкодою для успішної інтеграції в суспільство.

Саме тому на черговій ранковій зустрічі у рамках реалізації проєкту "Завжди поруч", педагогами була розглянута тема " Як працювати з порушеним почуттям довіри до світу у дитини? Дії педагога у такому випадку".

Вчителі виконали вправи на психологічне розвантаження та опрацювали техніку "Коло підтримки", мета якої - показати людині (дитині) , що вона не одна та має поруч людей, до яких може звернутися за допомогою.

Важливо пам'ятати, що втрата почуття довіри до світу є складною проблемою, яку неможливо вирішити за декілька днів. Це процес, який потребує постійної підтримки як збоку батьків дитини, так і збоку педагогів, які повинні бути обізнані з даного питання.

Ранкова зустріч "Як бути з агресією учнів? "

Багато педагогів скаржаться на підвищену агресію у взаєминах між дітьми та підлітками, використання ними лайки під час спілкування. 

Агресія сьогодні закономірна: чим більше страху – тим більше агресії. Агресія, або ж гнів, – це емоція злості відносно когось або чогось. Злість дітей важлива. Вона така ж важлива, як і радість та сум. Від того, що ми відчуваємо емоцію, – ми не добрі та не погані. Якщо ми злимося – то це не значить, що ми злі. Ми є людиною, яка зараз злиться. Ми не можемо обирати емоції (вони природні та індивідуальні), але точно ми можемо обирати спосіб їх виявлення. А тому, щоб це явище не стало нормою спілкування у дитячому колективі, важливо увести правило на заборону завдавати шкоду один одному: чи то фізичну, чи психологічну.

У рамках проєкту "Завжди поруч" з педагогами була проведена ранкова зустріч на тему "Як бути з агресією учнів? ", під час якої вчителі разом з практичним психологом виконали вправи на психологічну стабілізацію, обговорили основні причини агресії дітей в сучасних умовах та по завершенню отримали рекомендації щодо конструктивного реагування на неї.

Реалізація проєкту "Завжди поруч" у Перекопівському ліцеї ЗЗСО I - III ст. триває.

З педагогічними працівниками ліцею була проведена ранкова зустріч "Як говорити з дітьми про війну", під час якої педагоги з цікавістю виконували вправи спрямовані на психологічне розвантаження (вправа "Посмішка" та техніка "5/4/3/2/1"), отримали практичні рекомендації щодо відповідей на актуальні питання дітей про війну та опрацювали підтему "4 табу у роботі з дітьми, які пережили війну".

З метою психологічної підтримки педагогів у роботі з дітьми, які зазнали психотравмуючого  впливу війни, у закладах освіти області реалізується проєкт «Завжди поруч».

Технологія реалізації проєкту передбачає проведення щотижневих зустрічей з педагогами з метою підвищення їх рівня поінформованості, формування практичних навичок щодо надання допомоги здобувачам освіти в умовах війни.