Новини

4 травня — Міжнародний день протидії булінгу (День боротьби з цькуванням).

День протидії булінгу присвячений боротьбі із однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам.

У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця для жорстокості та насильства. Змінити наш світ і зробити його лише добрим за один день не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити число зла. Вкрай гострою та, на жаль, поширеною сьогодні є ця проблема. 

Булінг має безліч облич: кібербулінг, мобінг, тролінг та інші. Боротьба із булінгом наразі має глобальний характер. Однак проблема не завжди виявляється вчасно і може мати трагічні наслідки.

Булінг (цькування) — тривожна тенденція, особливо для сучасного підліткового середовища. Молодій людині важко впоратись з цією проблемою самотужки і допомога та підтримка дорослих дуже важлива. Таке явище, як цькування однолітків, поширюється по всьому світу, бо насильницька модель поведінки стає дедалі популярнішою. І якщо раніше за такі дії не було передбачено покарання, то зараз за булінг  запроваджено адміністративну відповідальність.

Зазвичай об’єктом знущань (жертвою) булінґу вибирають тих, у кого є щось відмінне від однолітків. Відмінність може бути будь-якою: особливості зовнішності, манера спілкування, поведінки, незвичайне захоплення, соціальний статус, національність, тощо.

Найпоширенішими формами булінгу є: фізичне насилля, вимагання грошей, залякування, словесні образи, глузування. 

Цифрові технології – вже звична частина життя кожної людини. Діти проводять дуже багато часу в соціальних мережах, особливо коли вони вільні від навчання, тому актуальною стала проблема залякування в інтернеті та інші форми онлайн-насильства за участі дітей - кібербулінг.

Із проявом булінгу зустрічається майже кожна третя дитина, а кожен 10-ий учень стає жертвою кіберзалякування. 

На що слід звернути увагу батькам🆘

Зрозуміти, що ваша дитина є жертвою булінгу, можна за такими ознаками:

❌Відмова від навчання. Причини можуть бути різними (болить голова, не подобаються уроки, просто немає бажання), але сенс один – емоційне пригнічення та небажання спілкуватися.

❌Немає контактів із однокласниками. Дитина ні з ким не гуляє, не телефонує, не переписується, часто ходить одна. Іноді не знає про перенесені уроки, домашнє завдання, оскільки її ніхто не попереджає.

❌Дитина перестала ходити в секції та гуртки чи уникає прогулянок – і все для того, щоб не зустрітися там чи дорогою з кривдниками або пасивними спостерігачами знущань з неї.

❌Зіпсовані речі. Дитина може приходити в забрудненому, порваному одязі. Якісь речі можуть пропадати, їх просто відбирають.

❌Інформація від спостерігачів. По можливості підтримуйте зв'язок із батьками інших дітей. Спостерігачі булінгу часто діляться зі своїми батьками про те, що відбувається в школі.

Не всі діти можуть зізнатися, що стали жертвою знущань. Вони можуть боятися осуду з боку дорослих, страх не одержати підтримку переважає. Але якщо ви бачите за невербальними ознаками, що з дитиною щось не так,  поговоріть з нею. По реакції дитини ви все зрозумієте.

Вчіть дитину протистояти знущанню. Обговоріть, як дитина може захиститися, якщо це повториться. Нехай дитина розвиває навички впевненості та налагодження більш здорових дружніх стосунків. 

Поговоріть відверто зі своїми дітьми, запитайте, чи комфортно вони себе почувають у класі, чи з усіма однолітками знайдена спільна мова, і залишайтеся для своїх дітей найближчим другом та надійним плечем підтримки. Спілкуючись з дитиною, відкладіть власні почуття та емоції в сторону, сідайте і насправді слухайте те, що говорить ваша дитина. В жодному разі не дорікайте: їй дуже важливо мати поруч близьку людину, яка її підтримує і вміє вислухати. Перепитуйте, щоб впевнитися, що ви правильно зрозуміли, і показати дитині, що ви її чуєте.

Якщо ваша дитина, її друзі чи однокласники стали жертвами таких дій, зверніться за допомогою ↘️

✔️До адміністрації школи

✔️До працівника ювенальної превенції або поліцейського якому ви довіряєте

Зателефонуйте↘️

✔️На Національну дитячу "гарячу лінію" 0800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних) або 116 111 (безкоштовно з мобільних)

✔️На спецлінію 102

 ❗️❗️❗️ Ніхто не має права ображати один одного, а якщо ти сам опинився в такій ситуації - головне не тримати в собі проблему та повідомити дорослих. Це можуть бути класний керівник, адміністрація школи, шкільний психолог, батьки.

З 17 - 23 квітня у Перекопівському ліцеї ЗЗСО I - III ступенів пройшов Тиждень психології. Метою якого було створити сприятливий клімат для комфортного самопочуття учнів та дорослих, сформувати інтерес дорослих до світу дитини, прагнення допомагати її в індивідуально-особистісному розвитку та підвищити психологічну культуру всіх учасників навчально-виховного процесу. 

У рамках тижня психології було проведено багато цікавих заходів, творчих конкурсів та завдань.  

Зокрема, це реалізація консультацій для батьків «Ознаки щасливої родини», «13 порад, щоб краще зрозуміти психологію дітей».             

З педагогами ліцею була проведена консультація «Гарний настрій. Секрети позитиву на кожний день» та тренінг на тему: «Зняття психологічної напруги. Тілесна терапія».  

Учні 1-7 кл. малювали малюнки на тему "Що таке щастя?"; здобувачі освіти 5 - 11 класів організували та активно брали участь у флешмобі "Дружня підтримка". З учнями 3 класу була проведена цікава бесіда  "Гарний настрій - запорука щастя ". Здобувачі освіти 1-4 класів із радістю пограли разом з психологом у гру - релаксацію, яка мала назву "У лісі".

По завершенню учнівське самоврядування створило фотовиставку "Тиждень психології у нашому ліцеї".

Проведення тижня психології в ліцеї, дало змогу всім учасникам стати єдиним цілим та більш близькими в спілкуванні.

Втрата довіри дітей до світу є однією з найбільш болісних проблем, які виникають в умовах сьогоднішньої війни в Україні. Незалежно від того, чи живуть вони в зоні бойових дій, чи далеко від неї, діти стають свідками насильства, бідності, руйнування та загибелі своїх рідних. 

Все це може мати серйозні наслідки для їхнього майбутнього та стати перешкодою для успішної інтеграції в суспільство.

Саме тому на черговій ранковій зустрічі у рамках реалізації проєкту "Завжди поруч", педагогами була розглянута тема " Як працювати з порушеним почуттям довіри до світу у дитини? Дії педагога у такому випадку".

Вчителі виконали вправи на психологічне розвантаження та опрацювали техніку "Коло підтримки", мета якої - показати людині (дитині) , що вона не одна та має поруч людей, до яких може звернутися за допомогою.

Важливо пам'ятати, що втрата почуття довіри до світу є складною проблемою, яку неможливо вирішити за декілька днів. Це процес, який потребує постійної підтримки як збоку батьків дитини, так і збоку педагогів, які повинні бути обізнані з даного питання.

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською старувала комунікаційна кампанія.

Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч. Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:

Facebook – [https://www.facebook.com/howareu.program](https://www.facebook.com/howareu.program)

Instagram – [https://www.instagram.com/howareu_program](https://www.instagram.com/howareu_program)

YouTube – [https://www.youtube.com/@howareu_program](https://www.youtube.com/@howareu_program)

Twitter – [https://twitter.com/howareuprogram](https://twitter.com/howareuprogram)

Telegram – [https://t.me/howareu_program](https://t.me/howareu_program)

TikTok – [https://www.tiktok.com/@howareu_program](https://www.tiktok.com/@howareu_program)

Viber – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3 NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb

Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного.

Ранкова зустріч "Як бути з агресією учнів? "

Багато педагогів скаржаться на підвищену агресію у взаєминах між дітьми та підлітками, використання ними лайки під час спілкування. 

Агресія сьогодні закономірна: чим більше страху – тим більше агресії. Агресія, або ж гнів, – це емоція злості відносно когось або чогось. Злість дітей важлива. Вона така ж важлива, як і радість та сум. Від того, що ми відчуваємо емоцію, – ми не добрі та не погані. Якщо ми злимося – то це не значить, що ми злі. Ми є людиною, яка зараз злиться. Ми не можемо обирати емоції (вони природні та індивідуальні), але точно ми можемо обирати спосіб їх виявлення. А тому, щоб це явище не стало нормою спілкування у дитячому колективі, важливо увести правило на заборону завдавати шкоду один одному: чи то фізичну, чи психологічну.

У рамках проєкту "Завжди поруч" з педагогами була проведена ранкова зустріч на тему "Як бути з агресією учнів? ", під час якої вчителі разом з практичним психологом виконали вправи на психологічну стабілізацію, обговорили основні причини агресії дітей в сучасних умовах та по завершенню отримали рекомендації щодо конструктивного реагування на неї.

#завждипоруч 

16 січня із педагогічними  працівниками Перекопівського ліцею ЗЗСО I - III  ступенів в рамках проєкту "Завжди поруч" практичним психологом було проведено ранкову зустріч "Активності з дітьми в укритті", під час якої педагоги виконали вправу на знаходження власних ресурсів, навчилися використовувати методику "Фортеця " та прослухали інформацію про ігри, у які можна пограти з дітьми перебуваючі в укритті. 

Також у ході заняття педагогами був опрацьований порадник "Активності для учнів та учениць у бомбосховищах шкіл", де було представлено різноманітні види цікавих ігрових активностей для учнів відповідно до віку.

Реалізація проєкту "Завжди поруч" у Перекопівському ліцеї ЗЗСО I - III ст. триває.

З педагогічними працівниками ліцею була проведена ранкова зустріч "Як говорити з дітьми про війну", під час якої педагоги з цікавістю виконували вправи спрямовані на психологічне розвантаження (вправа "Посмішка" та техніка "5/4/3/2/1"), отримали практичні рекомендації щодо відповідей на актуальні питання дітей про війну та опрацювали підтему "4 табу у роботі з дітьми, які пережили війну".

ЗАВЕРШЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок

У Перекопівському ліцеї ЗЗСО І - ІІІ ступенів пройшли заходи приурочені акції.

Зокрема, це виставка малюнків 5 - 7 класу на провідну тематику акції.  Учні початкових класів переглянули відеоролики щодо Конвенції ООН з прав дитини стосовно профілактики насилля. 

З учнями 8 класу вчителем основи здоров'я була проведена бесіда "Зупинимо СНІД разом! ", метою якої є підвищити рівень інформованості й освіченості учнів із проблеми ВІЛ/СНІДу, сформувати гуманне, толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих, хворих на СНІД та навчити дітей цінувати життя і здоров'я, виховувати дбайливе ставлення до себе та довкілля.

У рамках Міжнародного дня боротьби з рабством соціальним педагогом ліцею з учнями 9 - 11 класів була проведена бесіда  "Торгівля людьми - як уберегтися від небезпеки?", під час якої діти переглянули пам'ятки " Як не стати жертвою сучасного рабства? "  та взяли участь у виконанні інтерактивного завдання на визначення жертви та експлуататорів. 

З учнями старших класів у рамках Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок було проведено заняття з елементами тренінгу "Ми проти насильства!". Діти виконали вправу "Комплімент для себе" та опрацювали пам'ятки " Насильство. Як себе захистити?". На завершенні вихованці отримали символічні браслети "Ми проти насильства!".

У рамках акції на базі Перекопівського ліцею ЗЗСО I - III ступенів відбулася зустріч з працівниками поліції, а саме з Голіком Владиславом Вячеславовичем - поліцейським офіцером громади СП Роменського РВП та Холод Інною Станіславівною - інспектором з ЮПСП Роменського РВП ГУНП в Сумській області. Під час зустрічі з початковими класами правоохоронці нагадали дітям про основні правила поведінки в школі, вдома, на вулиці, а також нагадали про вплив на здоров’я шкідливих звичок.

Значну увагу поліцейські приділили розповіді для учнів 5 -11 класів про існування адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх, навели багато прикладів правопорушень, за які можуть нести відповідальність школярі (у тому числі про булінг), а за які - їхні батьки. 

Також класним керівником 9 класу був проведений виховний захід  (для 9 -11 кл.) " Всі ми різні, але рівні" присвячений Міжнародному дню людей з обмеженими можливостями, метою якого було показати, що таке толерантне ставлення до відмінностей, розвивати вміння аналізувати, вибирати правильну позицію, бачити індивідуальне в кожній людині та виховувати спостережливість, уважність до інших людей. У межах заходу вчителем фізичної культури була проведена бесіда "Паралімпійські ігри", метою якої було розповісти про здобутки людей з обмеженими можливостями у спорті. 

Здобувачі освітніх послуг 6 класу прослухали інформаційну годину проведену класним керівником на тему "Волонтери нашого краю ", під час якої діти виконали різноманітні тести на визначення свого рівня доброти та по завершенню дали відповідь на питання "Що таке волонтерство?".

З вихованцями 10 -11класу, бібліотекарем ліцею була проведена година спілкування присвячена Дню вшанування пам'яті студенток, розстріляних в Монреалі. 

На завершенні акції та у рамках Міжнародного дня прав людини з учнями старших класів вчителем правознавства була проведене заняття з елементами тренінгу "Права людини - найвища цінність!" під час якого діти виконали різноманітні завдання на перевірку знань своїх прав та обов'язків, також учням сподобався відеоролик про сутність та виникнення прав людини. 

«16 днів проти насильства» –це нагода ще раз нагадати громадськості про існування проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної особистості.

ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"

Щорічно в Україні проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства”, яка проходить у період з 25 листопада по 10 грудня і має на меті підвищення поінформованості суспільства, щодо висвітлення питань, пов’язаних з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми, гендерної нерівності та захисту прав жінок.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.

- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

- 5 грудня – Міжнародний день волонтера.

- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.

- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

16 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Що ж таке толерантність? Які риси притаманні толерантній людині?              Знайшли відповіді на ці запитання учні 6 та 7 класу у рамках години спілкування "Толерантність врятує світ". Учні з цікавістю пограли у гру " ТАК ЧИ НЕ ТАК" та переглянули відео на провідну тематику. 

Особливо учням сподобалося створення своїх емблем толерантності та завдання з філвордом, де були заховані анаграми її рис.

Проведені заходи дали можливість школярам ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ

13 листопада - Всесвітній день доброти (World Kindness Day). День неймовірного тепла, турботи , взаєморозуміння та взаємодопомоги.

З учнями 2 класу була проведена година спілкування "Даруй добро багато літ", під час якої дітки прослухали цікаву розповідь про добрі вчинки та розфарбували цікаві ілюстрації на провідну тематику. 

Учні 1 класу подорожували "МІСТОМ ДОБРОТИ". Діти згадали своїх улюблених казкових героїв та розфарбували пелюстки символічної "квітки доброти".

Здобувачі освітніх послуг 3 та 4 класу із креативністю поставилися до завдання намалювати малюнки "Якою я бачу доброту?".

З учнями 5 класу практичним психологом ліцею був проведений тренінг "Щастя - творити добро", під час якого діти пограли у вправу " Усмішка по колу" , написали компліменти собі та своїм друзям та пояснили поради, які отримали із незвичайного кошика. В кінці тренінгу дітки створили тематичний лепбук. 

Бажаємо, щоб кожна людина у світі озброїлася добрими почуттями, милосердям, любов'ю і стала справжнім воїном добра, який буде нести мир, любов і світло. Тож даруйте добро від щирого серця!!!

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Торгівля людьми – це ганебне явище, яке все частіше зустрічається у мовах жорстокого воєнного сьогодення і з яким необхідно боротися.  

18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. На жаль, феномен торгівлі людьми став доволі розповсюдженим в Україні та світі, тому цей день покликаний привернути увагу громадськості для підвищення рівня небайдужості суспільства до людей, які потрапили в біду.

Цей день покликаний вчергове нагадати  про необхідність об'єднання зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності та протидії торгівлі людьми.

Національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми визначено Міністерство соціальної політики України. 

Куди звернутись у випадку потрапляння в ситуацію торгівлі людьми -https://www.msp.gov.ua/news/22079.html .

Кожна людина, не зважаючи на свій вік, стать, соціальний статус чи місце проживання, має право на щасливе життя і не може бути рабом!

Корисну інформацію та відеоролики на протидію торгівлі людьми ви можете переглянути на сайті ліцею: натиснути розділ "Сторінка психологічної служби" - "Протидія торгівлі людьми".




ПРО ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ У ЛІЦЕЇ

Публічні приниження та образи, висміювання, псування особистих речей або коментарі з погрозами у соціальних мережах – усе це прояви булінгу серед школярів. Дитячий булінг з'являється з різних причин. Одні з найпоширеніших – бажання кривдника самоствердитися за рахунок слабших чи отримати задоволення від приниження школярів. 

З метою протидії булінгу і попередження його найперших проявів у шкільному середовищі та у рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу зі здобувачами освіти Перекопівського ліцею були проведені різноманітні просвітницькі заходи.

Учні 5 - 8 класів взяли участь у флешмобі малюнків "Зупинимо булінг разом! ", намалювавши на уроках мистецтва свої малюнки із закликом зупинити цю жорстокість.

З учнями 1 класу був проведений урок "Моя суперсила - безпека в Інтернеті", метою якого було сформувати навички безпечної поведінки у Всесвітній мережі. З учнями 3-го класу проведено урок "#Не_ведусь: ми - герої безпеки в Інтернеті".

Зі здобувачами освіти старших класів практичним психологом ліцею була проведена година спілкування "СТОП - БУЛІНГ! ". Учні попрацювали у групах, послухали цікаву притчу "Все в твої руках" та активно виконували цікаві завдання.