Поради учням

Поради учням 

Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Селидівської міської ради

щодо організації роботи під час дистанційного навчання


Навчання вдома або дистанційно з будь-якого іншого місця може бути дуже ефективним, головне – самоорганізація. Прості поради допоможуть впоратися з великим обсягом роботи і навіть навчитися отримувати задоволення від занять.


    1. Перед початком заняття захистіться від усього, що вас відволікатиме. Передусім – мобільний телефон, навіть якщо він на вібродзвінку, навіть якщо ви плануєте тільки відповідати на СМС. Телефон треба прибрати чимдалі й діставати тільки під час перерв, про які пізніше. Також слід створити навколо себе зону тиші й спокою. Будь-яка незапланована перерва на спілкування зіб’є вас з думки й порушить той порядок запам’ятовування, який ви так довго вибудовували.

    2. Фізіологічні потреби теж не мають відволікати. Під час заняття вам, звичайно, захочеться пити – адже інтенсивна розумова діяльність викликає спрагу. Заздалегідь потурбуйтеся про запас свого улюбленого напою або ще краще – води. Уникайте енергетичних напоїв, якщо ваша мета – саме заняття. Перекус теж має бути приготований заздалегідь: проста і поживна їжа, наприклад, фрукти чи овочі. Уникайте їсти тільки солодке, залиште шоколадному батончику роль десерту – тоді й настрій підвищиться, і з травленням все буде гаразд. Зручний одяг, що не стримує рухів, комфортна температура в кімнаті – усе це теж дуже важливо.

    3. Під час занять, робіть заплановані перерви: після кожних 45 хвилин перемикайтеся на щось інше. Краще за все походити, порухатися, можна зарядитися позитивними емоціями від спілкування з друзями (ось тут і виручить телефон), подивитися коротке відео, перекусити. Довше, ніж на 20 хвилин, відволікатися не варто – адже так можна і забути про головну мету.

   4. До речі, про мету. Дайте відповідь собі на ті запитання, які вас турбують і відволікають від занять. Ось вони, стукаються у ваш мозок: “Як я складу іспит? Подзвонить чи не подзвонить? Вступлю чи не вступлю? Яка в мене буде професія? Скільки я зможу заробляти? Як стати краще за всіх?». На ці запитання необхідно відповісти, інакше мозок буде весь час до них повертатися. Можете навіть виписати їх на папір або обмежитися усними відповідями, головне – щоб вони були логічними, а не емоційними. Наприклад:

«Як я складу іспит?» – «Якщо вивчу ось цей матеріал і ось той, то здам добре, все від залежить від мене».

«Подзвонить чи не подзвонить?» – «Поки що займатимуся й відключу телефон, а потім подивлюся на дзвінки й дізнаюся точно. В усякому разі невдахи нікому не цікаві, тобто навчання – передусім».

   5. Позбавтеся будь-якого внутрішнього негативу, пов’язаного з навчанням. Відстежте свої думки з цього приводу. Наприклад, «Я ненавиджу математику» варто замінити на «Я розумію, що математику треба здати, і я з цим впораюся». Замість «Це надто складно для мене» варто казати «Так, це складно, але я молодець і я впораюся». Улюблене пояснення «Я не можу займатися, тому що…» – далі йде виправдання: гамірно, загубилася улюблена ручка, немає підручників, закінчилася кава. Замість цього варто говорити собі й іншим: «Так, я хотів би, щоб у мене були інші умови для занять, але поки це не так, я займатимуся в будь-якій ситуації».

 


5 порад, як зосередитись на виконанні завдань:

1. Відгородити себе від усього, що може відволікати

2. Завчасно потурбуватися про фізіологічні потреби

3. Робити перерви по 15 хвилин між великими порціями матеріалу

4. Звільнити свій розум від зайвих питань

5. Перевести негатив у позитив

Пам’ятка для учнів

Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

«Як не потрапити до тенет торговців людими»

 

Легковажне ставлення до роботи за кордоном може завдати Вам неабиякої шкоди: обмеження права подальшого виїзду та роботи за кордоном, обмеження Вашої свободи, втрати Вашого здоров’я чи навітьжиття. Саме через легковажність та недостатню поінформованість про реалії працевлаштування за кордоном

громадяни опиняються в скрутних ситуаціях.

Якщо Ви вирішили їхати за кордон, запам ’ ятайте такі поради:

1) Закордонний паспорт, візу та проїзні документи оформляйте й сплачуйте за ці послуги

особисто. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами.

2) Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

- різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;

- туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу;

- оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп’ютерній мережі інтернет. Не реагуйте на рекламу фірми, яка не відповідає вимогам законодавства (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав );

- незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, знайомих, друзів,сусідів або колег по роботі чи навчанню.

3) Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі чи шлюби не ведіть

наодинці з агентом. Запросіть із собою взяти участь у переговорах свою довірену особу ( це може бути хтось із Ваших близьких). З’ясуйте, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію Ви можете перевірити в Державному центрі зайнятості

Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном (044) 289-50-97 з 17.00 до 18.00 год. З понеділка по четвер, з 17.00 до 17.45 год. у п’ятницю або на інтернет-сайті www. minpraci.qov.ua.

4) З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт),

складений зрозумілою для Вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас. Не здійснюйте оплат за посередництво в працевлаштуванні.

5) Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати трудову візу. Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може закінчитися для Вас нелегальним становищем, експлуатацією, ув’язненням та принизливою депортацією.

6) Термін перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам послуги щодо продовження цього терміну.

7) За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

8) Залишіть рідним чи близьким копії свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних квитків та свою нещодавно зроблену фотографію, а також номери телефонів роботодавця, знайомих за кордоном, посольства ( консульства) України та свої номер телефону й адресу, де Ви збираєтесь зупинитися.

9) Тримайте при собі також копії національного та закордонного паспортів. В разі необхідності, це спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

10) Якщо Ви опинилися за межами України в скрутному становищі, звертайтеся по допомогу до посольства (консульства) України, яке представлене в цій країні, або до Міністерства закордонних справ України за телефонами (38 044) 238-15-50. Ви також можете звернутися до громадських та благодійних організацій з проханням надати Вам допомогу.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами громадських організацій:

8-800-500-22-55 – національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

8-800-505-50-10 – Всеукраїнська гаряча лінія центрів консультування мігрантів (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні)

527 – безкоштовно з номерів life:), Київстар та МТС

 

Подбайте про власну безпеку заздалегідь. Дізнайтеся про свої права під час навчання, роботи, подорожічи життя за кордоном.

 



Пам`ятка старшокласникам

Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6

Алгоритм професійного самовизначення

1. Визначити кілька професій, які подобаються, до яких є потяг, існують принципові можливості успішного їх освоєння й працевлаштування.

2. Шукати якнайбільше інформації про ці професії, знайомити з людьми, які їх представлять.

3. Вислухати думку батьків, учителів, друзів, проаналізувати їх.

4.Скласти список суттєвих можливостей професій ( наприклад, можливість спілкування з багатьма людьми, поїздки за кордон, висока платня тощо ) і проаналізувати його відносно своєї мети, очікувань, мрій.

 5. Визначити фізичні та психологічні якості, необхідні для кожної з професій.

6. Звернутися до психолога з проханням визначити ( дослідити ) інтереси, здібності, темперамент, особливості пам`яті, уяви тощо.

7.Прислухатись до своїх відчуттів, інтуїції.

8. “Приміряти” кожну з професій. Порівняти, зважити всі “ плюси ” і “мінуси ”.

9. Зробити вибір.

10. Упевнено йти до мети.

Професійних вам успіхів і досягнень!

 

Основні помилки у виборі професії:

1.Поділ на “престижні” й ” непрестижні ”.

2.Ототожнення навчального предмета з професією.

3. Перенесення ставлення до людини за професією.

4. Вибір під чиїмось впливом.

5. Неправильне уявлення про характер праці в певній трудовій діяльності.

6. Вибір під впливом певних обставин.

7. Думки про легке життя.                                                                         

  

Типові помилки при виборі професії: 

1. Вибір професії «за компанію»

Часто молода людина або дівчина, які не знають своїх здібностей, просто вступають в той же навчальний заклад, що і їхні друзі.

2. Вибір престижної професії

В даний момент престижними вважаються професії економіста, програміста, юриста, політолога, журналіста та ін. Інтерес до них є у більшості випускників шкіл, але не у всіх є здібності до цих професій.

3. Ототожнення навчального предмета з професією

Наприклад, учениця добре пише твори і вирішує, що її покликання – журналістика. Однак, професія журналіста передбачає часті поїздки, вміння вникати в різні сфери діяльності і стосунки між людьми, а не тільки написання статей.

4. Ототожнення професії з конкретною людиною, яка подобається

Наприклад, молодший брат захоплюється старшим, що займається бізнесом. З любові до брата він теж вирішує, що це його покликання. Але це далеко не завжди відповідає дійсності.

5. Невміння розібратися в собі, своїх схильностях, здібностях і мотивах

Допомога в самопізнанні можуть надати психологи, фахівці з профорієнтації, вчителі, батьки, спеціальна література.

 

Основні правила вибору професії

 1. Дізнайся як можна більше про різні професії (інформація від вчителів, психолога, батьків, знайомих з літератури, Інтернету і т.п.), щоб було із чого вибирати.

 2.  Склади для себе оглядову схему для орієнтації в світі професій. Не забудь включити в неї інформацію про основні вимоги, які ставить професія до особистих якостей людей.

 3. Збери інформацію про те, які професії користуються попитом сьогодні на ринку праці, і які будуть потрібні через 3-5 років.

 4.   Розглянь можливості і обмеження, які обумовлені особливостями твоєї сім'ї, а також можливості і обмеження, обумовлені твоїми особистими якостями.

 5.    Визнач для себе головні цілі: ким хочеш стати, яку роботу хочеш виконувати, чого досягти в житті?

 6. Оціни свої ресурси: здібності, нахили, здоров'я особливості характеру і темпераменту.

 7. Співстав свої ресурси і вимоги, які пред'являє обрана тобою професія до людини; в ідеалі вони повинні співпадати,

 8. Не забудь проконсультуватись з лікарем, щоб не вибрати професію, яка тобі протипоказана за станом здоров'я.

 9.  Вибери навчальний заклад (професійне училище, ліцей, коледж, технікум, ВНЗ, курси і т.п.), де би ти зміг отримати обрану професію

 10.Підбери запасні варіанти цілей і шляхів їх досягнення на випадок виникнення нездоланних перешкод.

 11.Обдумай свій вибір ще раз, оціни кожний свій крок.

 12.Звернись за консультацією до спеціаліста-профконсультанта, якщо на якомусь етапі вибору професії у тебе виникли труднощі.

 

Поради учням

Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Селидівської міської ради

Як знайти спільну мову підлітку зі своїми батьками?

      Дуже часто батькам важко знайти мову зі своєю дитиною, а підлітку важко зрозуміти батьків, і в результаті виникають конфлікти. Проблеми у спілкуванні батьків та дітей безперервно супроводжують їх відносини.  Майже  в кожній сім'ї трапляються конфлікти та проблеми в стосунках між батьками та дітьми. Від цього нікуди не подітися, але розрив між поколіннями суттєвий і дає про себе знати. Труднощі в спілкуванні з батьками  - це не обов'язково безвихідь. Ти можеш знайти інший шлях.

     Чому виникають протистояння з батьками?

     Твоїм батькам може бути важко пристосовуватися до того, як ти міняєшся й перетворюєшся в людину, яка вже може самостійно приймати рішення й має свій власний погляд. Звичайно, батьки радіють, що ти мужнієш, стаєш самостійним, просто вони сприймають тебе ще як дитину, про яку вони піклувалися й ростили, і за яку в дитинстві приймали більшість рішень. З часом вони звикнуться, що ти вже не маленька дитина та маєш право на власну думку, і що твій погляд на речі може відрізняти від їхнього. Постарайся порозумітися з батьками та знайти спільну мову, компроміс завжди можливий.


              Що зробити, щоб тебе розуміли батьки?

     По-перше, задумайся: ти вважаєш себе дорослою, а ображаєшся - то по-дитячому! Може, батьки мають рацію? Не буває так, щоб людина раптом взяла й подорослішала. Фізіологічно ти змінюєшся, причому стрімко, але почуття й емоції так просто не змінити. Вони часто залишаються дитячими, у цьому вся біда. Є й інша сторона домашнього нерозуміння. Давай проведемо експеримент. Розкажи вголос про будь-який зі своїх конфліктів  батькам. А тепер згадай, скільки разів ти вжила слова «я» і «мене». Запитаєш, чи має значення, які слова говорити? Діти часто бачать тільки себе й свої власні проблеми, а про чужих не думають. Але доросла людина думає й про інтереси інших, намагається зрозуміти чужу точку зору. Ти зможеш сміливо назвати себе дорослою лише тоді, коли сама почнеш турбуватися про батьків, а не навпаки. Тільки так ти зумієш довести, що вже не маленька  дитина, а доросла, серйозна особистість.

       По-друге, перш ніж заводити сварку з батьками ЗУПИНИСЬ і ПОДУМАЙ.  Спілкування з батьками можна порівняти до водіння автомобіля. Коли ти за кермом і бачиш на дорозі перешкоду, то не здаєшся, а шукаєш інший шлях.

       По-третє, уникай двозначних фраз. Пам'ятай, що деколи батьки розуміють твої слова зовсім інакше.

По – четверте, ти повинен показати, що тобі можна довіряти, що ти тримаєш слово! Наприклад, твої батьки вимагають, щоб ти негайно прибрав кімнату, але саме зараз показують твій улюблений фільм. Домовся з батьками, що, одразу після перегляду фільма ти прибереш у своїй кімнаті, і дотримайся свого слова. Вони зрозуміють, що ти дійсно можеш тримати слово і будуть тобі довіряти більше.

     Отже,  не забувай, що твої батьки теж були підлітками, і вони, можливо, відчували теж саме, що й ти зараз, тому ти завжди можеш спитати в них поради та дізнатися, як вони вирішували свої підліткові проблеми.

 


Поради учням 

Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Селидівської міської ради

Як не помилитись з вибором професії

Перед випускниками стоїть  нелегке завдання вибору професії по душі, визначення професійного життєвого шляху. Як знайти головну справу свого життя, щоб приносити найбільшу користь людям, відчувати себе потрібним і задоволеним своєю працею?

Дуже важливо не помилитися у виборі майбутньої професії. Відомо, що коли людина працює з задоволенням, вона не помічає часу і втоми. Якщо обрана професія приносить задоволення – тоді Ви – щаслива людина.

ПОМИЛКИ ПРИ ВИБОРІ ПРОФЕСІЇ

1.Не можна ставитися до вибору професії, як до незмінного поняття.

У будь-якій сфері діяльності відбувається зміна заняття, посади по мірі росту кваліфікації людини. При цьому найбільших успіхів досягає той, хто встиг спробувати себе в тому чи іншому роді занять. Проаналізуй ситуацію на ринку праці. Зверни увагу на те, що з кожним роком з’являються нові професії. Будь готовим до того, що регулярно підвищувати кваліфікацію, освоювати суміжні спеціальності. Не бійся того, що вибір професії під час навчання в школі фатальним образом визначить твою долю. Зміна вибору, освоєння нової спеціальності зробить тебе цінним фахівцем, необхідним у міждисциплінарних областях діяльності. Перша професія, навіть якщо ти потім передумаєш й знайдеш щось більше привабливе, знадобиться в несподіваних ситуаціях. Наприклад, освіта мистецтвознавця допоможе юристові за своєю другою освітою розібратися в складних питаннях спадкування антикварних цінностей…

2.Пам’ятайте, що престиж професії досить мінливий і загострювати увагу на ньому не бажано

При виборі професії проявляються забобони в тому, що деякі важливі для суспільства заняття вважаються непристойними. Наприклад, економіст або психолог не більш корисний для суспільства, ніж токар або слюсар. Престиж професії повинен враховуватися – але після врахування твоїх інтересів і здібностей. Інакше ти станеш власником «модної», але не тієї спеціальності, що приносить задоволення. Або, чого доброго, виявишся непридатним для виконання основних робочих функцій…

3. Уникай вибору професії під впливом знайомих (за компанію або щоб не відстати від інших)

Професію людина обирає за своїм «смаком» й «розміром» так само, як одяг і взуття. Інтерес групи, орієнтація на однолітків – дуже позитивні особливості юнаків певного віку. Вони потрібні для освоєння норм поведінки в суспільстві, формування образу «Я» і самооцінки. Тому оглядайся на інших, порівнюючи себе з друзями, а не сліпо повторюй їх. Намагайся розібратись, чим ти відрізняєшся від товаришів – і в чому ви подібні. Це допоможе зрозуміти, що хтось обирає професію пожежника (значить він – ризикована людина), а іншому ця професія може не сподобатися (адже він дуже обережний і розважливий).

4. Не варто оцінювати професію за особистим ставленням до людини – представника подібної професії

При виборі професії треба враховувати насамперед особливості даного виду діяльності, а не обирати професію, керуючись симпатією до людини, що займається даним видом діяльності. Особливо небезпечне захоплення викладачем (якщо захоплює щиросердечність фізика – це не означає, що фізика – те, що тобі потрібно). Крім того, часто молодь робить помилку, намагаючись оволодіти професією кумира – спортсмена, політика, журналіста, артиста.

5.Не завжди захоплення тільки зовнішньою або якою-небудь частковою стороною професії реалізовується в процесі роботи працівника.

За легкістю, з якою актор створює на сцені образ, стоїть напружена, буденна праця. А журналісти не завжди виступають у телепередачах – частіше вони обробляють масу інформації, архівів, розмовляють із десятками людей – перш, ніж підготують 10-хвилинне повідомлення, що до того ж озвучить інший (директор на телебаченні).

6. Погане розрізнення понять шкільного навчального предмета із професією може не виправдати очікуваних результатів

Є таких предмет, як іноземна мова, а професій, де потрібна здібність до мови, багато – перекладач, екскурсовод, телефоніст міжнародного зв’язку тощо. Тому при виборі професії треба враховувати, які реальні заняття й професії за цим предметом стоять. Для цього найкраще не просто вивчити професіограми або описи професій. Варто проаналізувати газети з вакансіями, вивчити ринок праці (там звичайно вказується, яка освіта потрібна для конкретної вакансії). Наприклад, людина з лінгвістичною освітою («українська мова і література», «іноземна мова» у школі) може працювати й викладачем, і перекладачем, і редактором, і секретарем-референтом. До того ж професій існує більше, ніж шкільних предметів. Можна стати верстатником, маркетологом, апаратником. Професії звичайно можуть бути асоційовані з декількома шкільними предметами. Скажімо, майбутньому економістові в школі може подобатися одночасно і математика, і географія.

7. Маючи застарілі уявлення про характер праці в сфері матеріального виробництв, можна не розуміти основних принад тієї чи іншої професії

Майже всі професії, в тому числі робітничі, дедалі стають більш автоматизованими та комп’ютеризованими, робочі місця модернізуються, впроваджуються новітні технології, підвищується культура праці.

8. Невміння або небажання розібратися у своїх особистісних якостях (схильностях, здібностях) інколи заважає правильному вибору професії

Розібратися в собі самостійно досить важко, тут на допомогу можуть прийти профконсультант, батьки, учителі, товариші. Корисними також можуть виявитися психологічні тести та статті й публікації на тему популярної психології. Завдання тестів – активізація діяльності по самовизначенню (самоспостереженню, самоаналізу), а не видача готової відповіді на питання про те, ким необхідно бути.

9. Незнання або недооцінка своїх фізичних особливостей, недоліків, що відіграють значення при виборі професії, які суттєво в майбутньому зможуть вплинути на стан здоров’я

Існують професії, які можуть бути протипоказані за станом здоров’я, тому що можуть погіршити його. Таких професій небагато, до них належать в основному ті, в яких потрібне тривале напруження певних фізіологічних систем. Програмісти сильно напружують очі, а льотчики – серце…

10. Незнання основних дій, операцій та їхнього порядку при розв’язанні чи обмірковуванні завдання під час вибору професії

При вирішенні завдання з математики приходиться виконувати певні дії в певній послідовності. Було б розумно обрати такий підхід до вибору професії. Не треба сприймати жодні інструкції буквально, краще творчо підійти до справи й розробити для себе свій власний план – список необхідних для вибору професій дій. До них можуть бути включені: аналіз пропозицій на ринку освіти, аналіз попиту на ринку праці, об’єктивна оцінка своїх здібностей, схильностей, знань тощо.

Бажаємо вдалого вибору професії та успішної професійної самореалізації!



Як подолати стрес - поради для учнів


ЯК ПОДОЛАТИ СТРЕС

Напружені стосунки з однолітками, проблеми у школі, вдома, почуття самотності... І це ще не повний перелік тих ситуацій, які можуть призвести до стресу. Що ж робити?

Відомий дослідник стресу М. Сельє за­значав, що важливо не те, що з вами трапляється, а те, як ви це сприймаєте. Стрес є інколи необхідним явищем у жит­ті людини. Він допомагає пристосуватися до нових умов, впливає на працездатність і творчість. Стрес вчить нас долати пере­шкоди на життєвому шляху, мобілізувати свої сили і ставати впевненими в собі. Але водночас стрес, якщо він діє довго, може стати руйнівним, від нього потерпають найслабші органи.

Зміни, що відбуваються в організмі при стресі, передбачені природою як захисна реакція на небезпечні ситуації.

Стрес здатний пробудити приховані ре­зерви людини, множачи її сили і розумові здібності. Головне при цьому - спрямову­вати їх у потрібному напрямку та з’ясувати причини стресу.

10  СПОСОБІВ  ПОРЯТУНКУ ВІД  СТРЕСУ

1. З’ясуйте, що саме вас тривожить і за­чіпає за живе. Психологи стверджують: проблема, витягнута з підсвідомості, - уже наполовину вирішена. Для цього зовсім не обов'язково йти до психоаналітика. Розка­жіть про те, що вас турбує, близькій лю­дині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши свою проблему вголос, ви доберетесь до її кореня і знайдете вихід із ситуації.

2. Не видавайте себе за бідну ягничку. Перше, що потрібно зробити, коли в черговий раз захочеться розвинути з дріб'язкової проблеми маленьку трагедію, - знайти людину, якій би жилося набагато гірше, і допомогти їй.

3. Сплануйте свій день. Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій плин. Тому вона відчуває надмірну завантаженість і нічого не встигає. Упоратися з переживаннями елементарно: розпишіть свої дії, розподіливши їх за ступенем важливості, і виконуйте свій план.

4. Не згущуйте хмар. Люди, схильні до стресових реакцій, будь-яку проблему роздувають до масштабів всесвітньої катастро­фи. Насправді жахливі обставини в нашому житті трапляються не часто. Тому викиньте з голови надумані проблеми, а також ті, яких ви не в змозі вирішити.

5. Навчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок викидає гормони стресу на будь-які подразники, що загрожують спокою. При цьому йому байдуже, реальні вони чи вигадані. Вирватися зі стресового кола допоможе найпростіша йогівська вправа. Заплющте очі і подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору і розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одна на одну в ділянці пупка (ліва знизу). Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, збагатити мозок киснем і заспокоїтись.

6. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удається впоратися із хвилюванням. Наприклад, купіть собі щось у подарунок. При­чому, робити це потрібно не так заради себе, як заради свого мозку. Ваша сіра речовина теж потребує подяки за відмінно виконану роботу.

7. Усміхайтеся, навіть якщо вам сильно не хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на вашу усмішку організм про­дукуватиме бажані гормони радості.

8. Робіть фізичні вправи не менше 30 хви­лин на день. За твердженням лікарів, найантистресовіший вид спорту - біг і спортивне ходіння. По-перше, активні рухи не дають відволікають від негативних думок. Стежте за пульсом - його оптимальна частота для вас розраховується за такою формулою: 180 мі­нус ваш вік.

9. Використовуйте агресивну енергію в мирних цілях. Візьміть на озброєння японський спосіб боротьби зі стресами. Коли японець відчуває роздратування, він щосили б'є опудало свого кривдника. А якщо у вас під рукою ляльки не виявилося, напишіть лайливого листа. І з усією кровожерливіс­тю, на яку здатні, спаліть його, розірвіть на шматки... (Можете уявити, начебто те саме робите з адресатом.) Психологи помітили, що ненормативна лексика разом із різки­ми жестами теж добре виводить негативні емоції.

10. Вживайте вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. До речі, цей вітамін у натуральному вигляді міститься в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині та волоських горіхах.

Пам'ятка дітям "Насильство у сім'ї не є номою"


1. Пам'ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля — неприпустима річ у стосунках людей.

2. У сім'ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.

3. Пам'ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б'є маму, особливо коли він — з небезпечними предметами в руках; ваше завдання — якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі — на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.

4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.

5. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, соціальним педагогом; зверніться до міліції.

6. Не вірте у погрози з боку кривдників.

7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

8. Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова — це насильство.

9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини — це карається законом. В Сімейному кодексі (ст. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань які принижують людську гідність. Дитина може подати позов до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».

10. Навчіться розрізняти поняття «Добро» і «Зло». Все, що принижує людську гідність — є зло, все, що звеличує гідність людини — Добро. Дитина і насильство. Любов і жорстокість. Надія і відчай. Ми всі інтуїтивно тягнемося до світлого в цьому світі.


Чому виникає м'язова напруга?

Стрес-це насамперед фізична й психологічна реакція тіла, яка допомагає нам краще впоратися з критичною ситуацією. У стані стресу наші м'язи напружуються, аби захистити тіло від імовірних травм. Коли загроза зникає, вони розслабляються і ми не відчуваєм дискомфорту. Але хронічний стрес може тримати м'язи в постійній напрузі яка з часом викликає важкість і навіть больові відчуття по всьому тілу.

Існують вправи і техніки, які допомагають знизити напругу. Пропонуємо вам рухливу вправу "Черепаха".

Ничего не видите? Выполните вход ещё раз

Привіт!

Ми впевнені ти вже не раз бачив/ла тут згадки про безкоштовну психологічну допомогу на гарячій лінії чи в чат-боті Телеграм. А чи знаєш, що воно таке насправді? Давай розберемося

Бережи себе

Команда UA Mental Help та Maybelline New York

А ще емоції доводять, що ми з вами — живі люди, які мають почуття. Приймайте та проживайте їх усі!

Тривога – це важлива емоція, яка попереджує нас про небезпеку і мобілізує до відповідних дій. У нашому мозку функціонує комплексна система тривоги. Вона дає нам змогу вчасно помічати загрози та запобігати їм.

Дуже важливо вміти протистояти цьому стану та навчитися це контролювати. Найкращий спосіб боротися з тривожністю – підібрати свої дієві лайфхаки. Пропоную вам переглянути деякі способи боротьби з тривогою.

Стрес – це реакція організму на подразнення, де подразником є ситуація. Більшість дітей сьогодні перебуває під впливом стресу, оскільки посилюється психічна діяльність дитини у  зв’язку з необхідністю засвоєння і переробки великого обсягу інформації (інформаційний стрес). Виникає перенапруження фізіологічних систем організму під впливом емоційних чинників (емоційний стрес).

У невеликих кількостях стрес може бути «позитивним». Але надмірний стрес – «токсичний» і може вплинути на поведінку дитини, її працездатність, здоров'я, взаємини з оточенням і в родині.

Пропоную вашій увазі вправу на зниження стресу "4 стихії"

Хімія мозку: від чого залежить наш настрій!

Часто люди намагаються стримати сльози, бо

вважають їх ознакою слабкості

Однак наука доводить зворотне. Чим плач може бути корисним? Дізнаєтеся в пості

джерело: mh4ukraine

Турбота про ментальне здоровʼя — це не тільки про психологів і терапію, це й про любов до себе та час для себе. Ми звикли відкладати це на міфічне «потім», але ще не пізно позбутися поганої звички 

Як ви відпочиваєте?

Якщо ваша відповідь — щось на кшталт «дивлюсь кумедні відео про котиків перед сном», то цей допис для вас.

Постійно жити у війні, понаднормово працювати, піклуватись про родину — усе це потребує енергії, резерв якої без повноцінного відпочинку вичерпується. І хоча ми також дуже любимо кумедні відео про котиків, у цьому разі вони навряд зможуть допомогти.

Тож яким має бути відпочинок, щоб повноцінно зарядити нашу внутрішню батарейку? Про це читайте в цьому дописі

Про вплив дихальних вправ на самопочуття та психічне здоров'я.

Якщо ви потребуєте психологічної допомоги:

заповніть форму

https://bit.ly/3s7K4CB

або телефонуйте і пишіть

ceta@ukma.edu.ua

+380 (68) 283 20 98 (Viber)

+380 (66) 147 43 17 (Telegram)

пн-пт 10:00-18:00

Програма СЕТА реалізується ГО «Слова Допомагають» за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я», який впроваджує організація Pact.

Ми можемо очікувати, що з приходом весни усе “розквітне”: не тільки на вулиці, але й настрій. Але може статися навпаки: відомо, що організм людей по-різному адаптується до змін погоди. І прихід нового сезону дійсно впливає на наше ментальне здоров’я. Тому, навіть якщо сонце вже б’є променями в вікно, бути не в доброму гуморі навесні – нормально.

Чому так відбувається і як з цим впоратися, читай у каруселі.

І пам’ятай (в будь-який сезон): ми не можемо зупинити планету, скасувати зміну пір року та інші речі, що нам не під силу. Але можемо взяти відповідальність за своє ментальне здоров’я та подбати про нього

Дай знати близькій людині, що можна не відповідати стандартними «добре», «норм», «ок». Бо ти поруч, можеш та хочеш — вислухати, підтримати, допомогти

Не соромся детально запитати, як минув день, чи поцікавитися почуттями. Такі запитання налаштовують на глибшу відповідь. Може, і на відверту розмову.

Адже інколи нам усім потрібно більше ніж просто люб’язності. Інколи добре знати, що поруч є хтось, кому можна довіритися

«Просто розслабся та не хвилюйся так!»

Ці слова точно не допоможуть тобі заспокоїтися, коли підкрадається сезон іспитів.

Краще скористайся базовими порадами для турботи про себе.

Перевірено: прості речі працюють найефективніше.