Зміни до Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні

Товари звільняються від оподаткування ввізним митом, якщо вони ввозяться підприємствами, визначеними абзацом першим цього підпункту, для власного виробництва:транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що класифікуються в товарній позиції 8603 (тільки самохідні вагони трамвайні та вагони метро), товарній підпозиції 8701 20, товарних позиціях 8702-8705 згідно з УКТ ЗЕД;транспортних засобів, оснащених двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стисненому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі, що класифікуються в товарній підпозиції 8701 20, товарних позиціях 8702-8705 згідно з УКТ ЗЕД;несамохідних трамвайних вагонів та вагонів метро, що класифікуються в товарній підкатегорії 8605 00 00 00 згідно з УКТ ЗЕД.Порядок ввезення та цільового використання зазначених товарів визначається Кабінетом Міністрів України.

Верховна Рада України

Концепцією оновлення Цивільного кодексу України: визначені основні напрями оновлення правової регламентації щоденного життя кожного громадянина України. Розглянуто на першому засіданні парламентської Робочої групи з підготовки законопроекту з рекодифікації (оновлення) цивільного законодавства України.

Прийнято Закон «Про народовладдя через всеукраїнський референдум», № 3612;

Рентна плата за воду

  • Платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата) є, зокрема, первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів. (П.255.1 ст. 255 Податкового кодексу України).
  • Об’єктом оподаткування рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі (п. 255.3 ст. 255 ПКУ).
  • Згідно з п.п. 255.4.10 п. 255.4 ст. 255 ПКУ рентна плата не справляється за воду, що використовується садівницькими та городницькими товариствами (кооперативами).
  • За обсяги води, що вилучені з водних об’єктів садівницькими та городницькими товариствами (кооперативами) на підставі дозволу на спеціальне водокористування та безпосередньо використані ними, рентна плата не справляється, а об’єкт оподаткування рентною платою (використаний обсяг води) декларується із зазначенням коефіцієнта у розмірі 0 (нуль).
  • А от за обсяги води, та передані (реалізовані) іншим категоріям споживачів, які використовують таку воду в підприємницькій діяльності, рентна плата справляється.

Єдиний рахунок


Набрав чинності Закон України № 559-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Зміни забезпечують створення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також митних платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування через Електронний кабінет. Такий рахунок буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби.
Єдиний рахунок для сплати податків та єдиного внеску має запрацювати з початку 2021 року. Державна казначейська служба України має подбати про його відкриття реквізитів такого рахунку. Введення єдиного рахунку для сплати податків та єдиного внеску допоможе спростити сплату податкових платежів та сприятиме зменшенню кількості помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань.
Опубліковано: в офіційному виданні «Голос України» № 67 від 17.04.2020. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/559-20

13.04.2020 Направлено на підпис Президенту України

Закон України «Про внесення змін до Закону України про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» ( № 3320), який передбачає:

визначення понять «самоізоляція», «обсервація», «обсерватор»; підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, обсервації та госпіталізації визначаються Кабінетом Міністрів України; органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування отримують право створювати тимчасові заклади охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі) без необхідності виконання ліцензійних вимог з метою додаткового забезпечення надання медичної допомоги населенню; на період дії карантину заклади охорони здоров’я можуть додатково залучати на умовах контракту медичних працівників.

Оскарження протоколів

по статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) (стаття 44 значок 3, 443) - Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Оскарження протоколів  по статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення  (КУпАП)  (стаття 44 значок 3, 443) - Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Режим надзвичайної ситуації. 20 березня КМУ прийняв рішення про встановлення режиму надзвичайної ситуації в Києві, а також Дніпропетровській та Івано-Франківській областях. Рішення прийняте для запобігання поширенню в цих регіонах гострої респіраторної хвороби COVID-19 (Розпорядження від 20 березня 2020 р. № 324-р.) Відповідне рішення Про встановлення режиму надзвичайної ситуації на території міста Києва  прийняла і КМДА розпорядженням КМДА від 20 березня 2020 року № 488. Тому Юридична компанія "Палладіум" працює в режимі онлайн, що не впливає на якість наданих юридичних послуг. Як і раніше наші шановні клієнти можуть отримати юридичну консультацію юриста, адвоката, замовити юридичні послуги, забезпечити захист своїх інтересів у суді (електронний суд, режим відеоконференції). Сучасні засоби зв’язку дають змогу обміну інформацією та документами.

Режим надзвичайної ситуації.

20 березня КМУ прийняв рішення про встановлення режиму надзвичайної ситуації в Києві, а також Дніпропетровській та Івано-Франківській областях. Рішення прийняте для запобігання поширенню в цих регіонах гострої респіраторної хвороби COVID-19 (Розпорядження від 20 березня 2020 р. № 324-р.) Відповідне рішення Про встановлення режиму надзвичайної ситуації на території міста Києва прийняла і КМДА розпорядженням КМДА від 20 березня 2020 року № 488.

Тому Юридична компанія "Палладіум" працює в режимі онлайн, що не впливає на якість наданих юридичних послуг. Як і раніше наші шановні клієнти можуть отримати юридичну консультацію юриста, адвоката, замовити юридичні послуги, забезпечити захист своїх інтересів у суді (електронний суд, режим відеоконференції).

Сучасні засоби зв’язку дають змогу обміну інформацією та документами.

Внесення інформації про бенефіціарів до ЄДР

Юридичні особи повинні подати державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника. За невиконання передбачено штраф від 17 000 до 51 000 грн. (стаття 166-11 КУпАП). Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» № 361-IX, 524-IX.

ЮК «Палладіум» надає послугу внесення відомостей про бенефіціарів до державного реєстру. Кінцевий бенефіціарний власник - будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив (контроль) на діяльність клієнта та/або фізичну особу, від імені якої проводиться фінансова операція.

ЮК «Палладіум» надає послугу внесення відомостей про бенефіціарів до державного реєстру. Кінцевий бенефіціарний власник - будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив (контроль) на діяльність клієнта та/або фізичну особу, від імені якої проводиться фінансова операція.

Кінцевим бенефіціарним власником є:

для юридичних осіб - будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння)

(Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» № 361-IX, 524-IX. Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника).

Для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника щорічно, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи, протягом 14 календарних днів подаються такі документи:

  1. заява про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника;

  2. структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;

  3. витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;

  4. нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента"

Нагадуємо корпоративним Клієнтам!

До 17 червня 2019 року, триває приведення статуту підприємств у відповідність новому Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» яке є обов’язковим для підприємств, що затверджували свої статути до прийняття цього закону. Після 17.06.2019 року, додатково буде стягуватися державне мито за приведення статуту підприємства у відповідність новому закону.

Вартість правової послуги за складання та державну реєстрацію нової редакції статуту за допомогою наших юристів на сьогодні становить 1200 грн.

До 17 червня 2019 року, триває приведення статуту підприємств у відповідність новому Закону України  «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» яке є обов’язковим для підприємств, що затверджували свої статути до прийняття цього закону. Після 17.06.2019 року, додатково буде стягуватися державне мито за приведення статуту підприємства у відповідність новому закону.