Медіація

Медіація:

  • процес розв’язання конфлікту, в якому незалежна третя сторона, що називається медіатором або посередником, сприяє добровільній взаємовигідній згоді під час вирішення спору між сторонами конфлікту;

  • метод вирішення спорів, за яким незалежна третя особа (медіатор) допомагає сторонам дійти прийнятного варіанта вирішення спору, сприяючи їх порозумінню, вносячи ясність в узгоджені та спірні питання, допомагаючи їм зрозуміти позиції одна одної, пропонуючи варіанти врегулювання тощо.

Про медіацію

Після довгих років очікування прийнято Закон України «Про медіацію», який надає можливість громадянам та юридичним особам вирішити свої суперечки, не звертаючись до суду. (Відомості Верховної Ради, 2022, № 7, ст.51). Як то кажуть - нарешті!

медіатор - спеціально підготовлена нейтральна, незалежна, неупереджена фізична особа, яка проводить медіацію

угода за результатами медіації - угода, що фіксує результат домовленості сторін медіації у погодженій між ними усній чи письмовій формі з урахуванням вимог закону

Медіатор та інші учасники медіації, а також суб’єкт, що забезпечує проведення медіації, не мають права розголошувати конфіденційну інформацію, якщо інше не встановлено законом або якщо всі сторони медіації не домовилися у письмовій формі про інше.

ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "ПАЛЛАДІУМ" надає послуги з професійного альтернативного способу вирішення цивільно-правових, господарських та інших спорів.

Нашим Медіатором (посередником), як правило виступає професіонал, який має юридичну, психологічну та економічну освіту не нижче магістерського рівня.

Процедура проведення медіації

  1. Укладення Договору про проведення медіації.

  2. Проведення процедури медіації (в тому числі у режимі відеоконференції).

  3. Укладення угоди (договору) за результатами медіації (має містити спільне рішення сторін медіації про врегулювання конфлікту (спору) та є обов'язковою для виконання сторонами).

Формальне визначення медіації міститься у ст. 1 Типового закону ЮНСІТРАЛ (Комісії ООН з міжнародного торгового права) за 2002 р. щодо міжнародних комерційних арбітражних процедур, згідно з якою медіацію можна визначити як процес, з метою надання третіми особами допомоги у мирному врегулюванні спорів, що виникають із приводу контрактних чи інших правових відносин, або пов’язані з ними. Посередник не має права нав’язувати сторонам способи врегулювання спору.

Медіацію дедалі частіше називають не альтернативним методом вирішення спору (ADR), а ефективним (EDR). Ефективність медіації, доведена на практиці. Держави ЄС дотримуються Директиви Європарламенту «Про деякі аспекти медіації в цивільних і господарських спорах». До речі, як член Ради Європи Україна також має зобов’язання щодо застосування медіації.

Ключові слова

Теги: альтернативні способи вирішення господарських цивільних спорів, медіація, посередництво, господарський процес, правовий статус медіатора, правове регулювання, механізми медіації, послуги медіатора, досудове вирішення, вирішення спору без суду, мирова угода, не судитись, примирення, вигідно для всіх, як вести себе в суді, підготовка до суду, mediation, про медіацію.

RUS

Медиация:

  • процесс разрешения конфликта, в котором независимая третья сторона называется медиатором или посредником, способствует добровольной взаимовыгодной согласии при разрешении спора между сторонами конфликта;

  • метод разрешения споров, по которым независимая третье лицо (медиатор) помогает сторонам прийти приемлемого варианта разрешения спора, способствуя их пониманию, внося ясность в согласованные и спорные вопросы, помогая им понять позиции друг друга, предлагая варианты урегулирования и тому подобное.

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОМПАНИЯ "ПАЛЛАДИУМ" предоставляет услуги по профессиональному альтернативному способу разрешения гражданско-правовых, хозяйственных и иных споров.

Нашим медиатором (посредником), как правило выступает профессионал, имеющий юридическое, психологическое и экономическое образование не ниже магистерского уровня.

Формальное определение медиации содержится в ст. 1 Типового закона ЮНСИТРАЛ (Комиссии ООН по международному торговому праву) за 2002 по международных коммерческих арбитражных процедурам, согласно которой медиацию можно определить как «процесс ..., когда стороны привлекают третье лицо или лиц ... с целью предоставления ими помощи в мирном урегулировании споров, возникающих по поводу контрактных или иных правовых отношений, или связанных с ними. Мировой посредник не имеет права навязывать сторонам способы урегулирования спора ».

Медиацией все чаще называют не альтернативным методом разрешения спора (ADR), а эффективным (EDR). Эффективность медиации, доказана на практике, получает все большее распространение в мире. Государства ЕС обязаны соблюдать Директивы Европарламента «О некоторых аспектах медиации в гражданских и хозяйственных спорах» и отчитываться о ее применении. Как член Совета Европы Украина также имеет обязательства по применению медиации.