Практичний психолог

Апостолюк Юлія Володимирівна

Апостолюк Ю.В. має повну вищу освіту, зі спеціальності «Практична психологія». Стаж педагогічної роботи 17 років.

Здійснює професійну діяльність, спрямовану на збереження психологічного, соматичного і соціального стану вихованців. У своїй роботі вдало використовує методи, які дають змогу долучити дітей до адаптації в закладі. З цією метою впроваджує в педагогічну практику «Адаптаційно-розвивальну технологію соціалізації дитини в умовах дошкільного навчального закладу», співавтором якої вона є.

Проводить психологічну діагностику з питань готовності дітей до школи, формування пізнавальних процесів, виявлення творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку. Досліджує рівень тривожності та агресії у дітей дошкільного віку у період стресових ситуацій (карантин, війна тощо.) 

Тренінг для педагогів "Збереження ментального здоров'я педагога"

Збереження психічного здоровʼя - в наш час найактуальніша проблема.

Професія педагога в усі часи вважалася такою, що має досить багато стресогенних факторів і ризиків втратити психічне здоровʼя, розчаруватися в роботі, в собі, отримати психосоматичні захворювання.

Для ефективної роботи, збереження ментального здоровʼя педагога важливо відновити свій психоенергетичний потенціал, позбутися страхів, розчарування, помʼякшити вплив стресових ситуацій.

Дякуємо практичному психологу нашого закладу Апостолюк Юлії за насичений та цікавий тренінг для педагогів!

Більше фото можна знайти на нашій сторінці у Facebook.

28.03.2024р.

Консультація для педагогів

Діти з особливими освітніми потребами у закладі дошкільної освіти

На даному заході розглянули:

- принципи організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в корекційній групі;

- основні завдання корекційно - розвиткової роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;

- рекомендації ігор у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Провела консультацію практичний психолог закладу Апостолюк Юлія.

Більше фото та корисні поради для педагогів у дописі у Facebook.

19.01.2024р.

День ментального здоров'я - 10 жовтня

Щороку 1‌0‌ ж‌о‌в‌т‌н‌я‌ в Україні відзначається Д‌е‌н‌ь‌ п‌с‌и‌х‌і‌ч‌н‌о‌г‌о‌ з‌д‌о‌р‌о‌в‌’‌я‌, мета якого звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Окрім того, спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.  Тема ментального здоров’я входить у п’ятірку найпопулярніших викликів сьогодення.

Ф‌а‌к‌т‌ 1‌.‌ 450 мільйонів мешканців Землі страждають на психічні розлади та інші психічні захворювання, список яких збільшується з кожним роком.

 Ф‌а‌к‌т‌ 2‌.‌ У світі депресією страждають понад 264 млн людей, біполярним розладом – 45 млн, деменцією – 50 млн. Депресія – одна з найпоширеніших причин втрати працездатності.

 Ф‌а‌к‌т‌ 3‌.‌ Нервові розлади різного ступеня важкості є проблемою кожного третього українця. За цим показником ми на першому місці в Європі.

 Ф‌а‌к‌т‌ 4‌.‌ Більшість психічних проблем можна вирішити та попередити своєчасним візитом до психолога.

 Ф‌а‌к‌т‌ 5‌.‌ Фізичний і психічний стан людини тісно взаємопов’язані. Необхідні складові здорового тіла і духу:

•  Спорт і правильне харчування

•  Міцний сон не менше 7-8 годин

•  Хобі та захоплення

•  Спілкування з позитивними людьми

•  Уміння і можливість виговорюватися

Заповніть, будь ласка, анкети щодо потреб в сфері ментального здоровя:

Поради щодо адаптації дитини до садка

Віддавати дитину в дитячий садочок краще в теплу пору року, коли діти більшість часу проводять на прогулянці. Так дитині буде легше адаптуватися, оскільки ігри на свіжому повітрі, пісочниця — все дуже нагадує звичні умови її повсякденного життя.

За тиждень-два привчити дитину до розпорядку, який встановлено в садочку і ввести в раціон дитини блюда, які готують в садочку. Таким чином на 2 стресових моменти стане менше. Дитина повинна звикнути прокидатися зранку (наприклад, о 7:00), спати вдень з 13:00, снідати і обідати приблизно в той же час, що і в садочку. Тоді їй буде легше звикати до умов садка.

Навички самообслуговування. Навчіть малюка одягатися, роздягатися, їсти ложкою, відучіть від одноразових підгузків. Звичайно, якщо вам доводиться віддавати дитину в дитсадок в дуже ранньому віці, то ці навички можуть бути ще не сформовані на достатньому рівні.

Головне, щоб дитина хотіла і пробувала самостійно одягатись чи їсти, а також вміла попросити про допомогу. Тоді вона комфортніше і впевненіше почуватиметься серед однолітків, серед яких знайдуться ті, що вміють робити це самостійно.

Сформувати позитивну установку на садочок. Це дуже важливий пункт! Ніколи не лякайте дитину садочком. Такі фрази, як: “Заспокойся, бо відведу в садок”, “От підеш в садочок — побачиш!” здатні сформувати у дитини установку на те, що в садочку погано і його варто уникати всіма силами. Не використовуйте фрази, які містять негатив для дитини (“А в садочку тобі доведеться таке їсти!”, “От підеш в садочок, а там мусиш ділитися з дітками!”. Розповідайте дитині про садочок, гуляйте біля нього, спостерігайте за дітьми на майданчику в дитчому садку, коментуючи все, що побачили.

Не обманюйте дитину . Говоріть так, як є. Не варто дуже розхвалювати садочок, щоб потім у дитини не було розчарування. “Так, ти прийдеш в групу, а там багато діток. Спочатку ти нікого не знатимеш, але вихователька допоможе подружитись і вам буде весело!”. “Так, тобі доведеться бути в садочку без мами, я теж буду сумувати за тобою, але ввечері я обов’язково за тобою прийду!” — ось так краще розмовляти з дитиною.

Навчіть дитину відпускати маму, гратися самій іграшками. Звичайно, не у всіх є така можливість, але добре, якщо у дитини є регулярний досвід того, що мама відлучається на декілька годин, а малюк тим часом залишається з татом, бабусею, нянею… Діти, які ніколи не розлучалися з мамою, так само, як і ті, у яких був невдалий досвід такого розлучення, можуть довше адаптовуватися до дитячого садочка.

Навички спілкування. Покажіть дитині, як ділитися іграшками, як просити іграшку, як звертатися до дорослих. Ці навички пригодяться їй в групі дитсадка буквально з першого ж дня. Для підготовки дитини до дитсадка, відвідуйте групи раннього розвитку, хоча б для того, щоб дитина звикла до дитячого колективу, занять і необхідності слухати і чути дорослого.

Спілкуйтеся з вихователями з повагою і доброзичливо. Дитина дуже уважно слідкує за вашими емоціями, реакціями, поведінкою. Таким чином, вона ставиться до інших людей так, як ви ставитесь до них, вона переймає ваше ставлення. Тому, прийшовши в дитячий садок вперше, дитина повинна відчути і зрозуміти, що вихователь — це “добра тьотя”, бо мама з нею привітна, спокійна і доброзичлива.

Дитині більше уваги, тепла, ласки. Малюку, який почав ходити в дитсадок, приділяйте більше уваги, тепла, ласки, більше обіймайте, демонструйте свою любов, більше часу проводьте разом. Таким чином ви компенсуєте ту нестачу мами протягом дня і ще раз переконуєте, що мама продовжує любити, а не покидає в садочку, бо більше не любить.

Якщо дитині важко розлучатися з мамою, нехай відводить до дитсадка тато, бабуся чи ще хтось. Хоча б на перших порах.

Пам’ятайте, ДИТИНА ВІДЧУВАЄ ВАШУ ТРИВОГУ! Тому стояння під дверима групи і прислухання до того, що там відбувається, ходіння навколо садочка і “заглядання у вікна” ні до чого хорошого не приведе. Дитина, котра відчуває мамину тривогу чи страх, починає сама боятися і думати, що в садку з нею може трапитися щось неприємне. Для такої дитини період адаптації може не закінчуватися дуже довго — поки мама не заспокоїться і не відпустить свої переживання.

Приймати почуття дитини. Виключити нотації, переконання… Якщо дитина плаче в садку, сумує за мамою, ніколи не заперечуйте її почуття, не намагайтесь зразу ж переконати, що ці почуття марні. Просто прийміть їх, покажіть, що ви розумієте, що це нормально так відчувати.