НАВЧАЛЬНА РОБОТА КАФЕДРИ

Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" є першим технічним вузом України. Він був заснований у 1885 р. видатним діячем науки та освіти професором В.Л. Кирпичовим.

Кафедра «Інтегровані технології машинобудування» розпочала свою діяльність з моменту заснування університету та за більш ніж 100-річну історію накопичила величезний досвід у справі підготовки інженерних кадрів.

Перші лекції з механічної технології тут було прочитано фундатором технологічної підготовки інженерів в Україні проф. К.А. Зворикіним. Сьогодні кафедра є найбільшою в НТУ «ХПІ» та провідною в Україні в галузі високих інтегрованих технологій. Тут працюють 5 докторів наук (6 професорів), 11 кандидатів наук, висококваліфіковані педагоги, науковці та інженери.

Кафедра веде підготовку фахівців за профілізацією  "Інтегровані технології машинобудування та інструментальне виробництво".

На кафедрі діє 2-ступінчаста система освіти. За час навчання студенти через 4 роки набувають кваліфікації бакалавра прикладної механіки та через 5 років 9 місяців – магістра прикладної механіки. Для випускників технікумів є програма прискореної підготовки.

Програма навчання відповідає сучасним стандартам вищої освіти і нарівні з традиційно потужною фундаментальною та загальнотехнічною підготовкою додатково передбачає: глибоку спеціальну підготовку (робочі процеси високих технологій, прецизійне та спеціальне обладнання, діагностика технологічних процесів, динаміка та стійкість технологічних систем, структурна та параметрична оптимізація) 3-D моделювання в технології обробки різанням та ін.); посилену комп'ютерну підготовку: об'єктно-орієнтоване моделювання та мови програмування, CAD/CAM/CAE системи (ArtCAM, AutoCAD, CopyCAD, SolidWorks, PowerMill, PowerShape, Pro-Engineer); Internet-технології; посилену мовну підготовку (англійська та німецька мови, стажування в Німеччині, Австрії, Угорщині); посилену економічну підготовку (економіка підприємства, організація виробництва, технологічний менеджмент, маркетинг технологічних інновацій, управління якістю, логістика виробничих процесів та ін.); розширену соціально-гуманітарну підготовку (психологія відносин у колективі, основи управління персоналом, етика ділових відносин, розвиток творчих здібностей, логіка та ін.). Починаючи з третього курсу студенти мають можливість навчатися на військовій кафедрі з наступним присвоєнням звання молодший лейтенант запасу. Кафедра «Інтегровані технології машинобудування» здійснює набір студентів також на заочну форму навчання.

У ринкових умовах промисловість відчуває гостру потребу в інженерних кадрах нової формації і сьогодні запити підприємств значно перевищують кількість підготовлених нашою кафедрою випускників.

Кафедральний комп'ютерний клас має у своєму розпорядженні ліцензійне програмне забезпечення на суму 1 437 500,00 дол. США.

4 навчальні лабораторії з сучасним верстатним обладнанням та високоточною вимірювальною технікою;

3 науково-дослідні лабораторії: інтегрованих технологій, фізики процесів різання та алмазного інструменту, обладнані прецизійною науково-дослідною апаратурою;

Крім того, у розпорядженні студентів знаходиться найбільший спортивний комплекс НТУ «ХПІ», комфортабельний санаторій-профілакторій, Палац студентів, спортивно-оздоровчий табір на Сіверському Дінці. Іногороднім студентам надається сучасний гуртожиток.

Кафедра має великі міжнародні зв'язки з провідними університетами Німеччини, Австрії, Угорщини, Греції, Польщі, Румунії та інших країн. Завдяки тісній багаторічній співпраці із закордонними вишами найкращі студенти нашої кафедри прямують

після 3-го курсу - на технологічну практику в Мішкольцький університет (Угорщина),

на 4-му та 5-му курсі — на включене семестрове навчання та переддипломну практику до Магдебурзького та Штутгардського університетів (Німеччина) та Клагенфуртського університету (Австрія).

За 6 років спільного співробітництва фірми Delcam Plc (один із провідних розробників програмного забезпечення в галузі машинобудування) з НТУ «ХПІ» постійно збільшується кількість задіяного програмного забезпечення у навчальному процесі кафедри «Інтегровані технології машинобудування».

У рамках європейського проекту Tempus «Навчання українських інженерів комп'ютерному промисловому дизайну» підготовлено магістерський курс, що ґрунтується на використанні програмного забезпечення Power Solution.

У 3-х щорічних міжнародних студентських конкурсах, які проводять фірма Delcam Plc, наші конкурсні роботи посіли перше місце. Приз за перше місце - 6-місячне стажування в головному офісі фірми (Бірмінгем, Великобританія). Наші студенти отримували нагородження у резиденції посла Великобританії в Україні.

Кафедра має широкі можливості для вищої освіти. На кафедрі діють аспірантура та докторантура, де готують кандидатів та докторів наук.

16 січня 2018 року у Харкові на базі кафедри «Інтегровані технології машинобудування» НТУ «ХПІ» відкрили 3D лабораторію, що складається із сучасних принтерів, сканерів та засобів вимірювання. Все це дозволяє проводити як 3D-моделювання, так і втілювати його в матеріалі.

«Ми сьогодні відкрили лабораторію 3D систем, яка включає весь комплекс основних етапів розробки, виробництва та сертифікації машинобудівної продукції. Тут задіяно обладнання найкращих світових зразків.» – розповідає Євген Сокіл, ректор НТУ «ХПІ».

За допомогою найновішого обладнання не лише фахівці з машинобудування, а й студенти зможуть сканувати та відтворювати моделі інженерних виробів. Прилади точно відтворюють докладну копію. Устаткування може сканувати як м’які предмети, і скло, пластик, гіпс, і навіть дерево. Спектр матеріалів, які можна використовувати при розробці, дозволяє фахівцям не лише створювати деталі та вироби, а й сучасно підходити до втілення ідей. Це допоможе учням закріпити конструкторські знання на практиці та сприяти в подальшому працевлаштуванні.

«Випускник, прийшовши на промислове підприємство, має вміти ефективно використовувати ті теоретичні знання, які він здобув, і це неможливо без сучасного обладнання. На обладнанні лабораторії ми зможемо готувати фахівців вищої кваліфікації – кандидатів та докторів наук». – розповів Євген Сокіл, ректор НТУ «ХПІ».