Педагогічні ради

Штучний інтелект в освіті: інновації, виклики, перспективи

26 березня 2024 року

“Штучний інтелект чи вчитель: хто кого?” Відповідь на це питання шукали вчителі комунального закладу “Вінницький ліцей №6” під час педагогічної ради на тему: “Штучний інтелект в освіті: інновації, виклики, перспективи“, яка відбулася 26 березня 2024 року.
📌Розпочала педагогічну раду заступник директора Наталія КАСЯНЧУК, яка ознайомила педагогічний колектив із поняттям “штучний інтелект”, його можливостям, перевагами та недоліками. Адже, в наших реаліях поняття «штучний інтелект» вийшло за межі фантастичних книг. Майбутнє штучного інтелекту захоплює безліч можливостей та викликів. А також, впливає на життєдіяльність всього суспільства, формуючи нові уявлення про майбутнє і перспективи розвитку надсучасних технологій.
Після чого, колектив ліцею поділився на групи та отримав чудову нагоду зануритися в захопливе поле досліджень, яке перетинає галузі науки, технологій та гуманітарних дисциплін під назвою “Штучний інтелект”. 

📌Віталіна БИЯКОВСЬКА та Аліна БИЯКОВСЬКА  представили учителям можливості використання застосунку Canva, зосереджуючись на тому, як засоби штучного інтелекту можуть допомогти у створенні зображень.
📌Людмила ДЕЛЕЧУК та Людмила ЧЕРЕПАНОВА розкрили лайфхаки роботи з чатом GPT, щоб він міг стати інноваційним помічником учителя та навчили їх правильно формувати промти.
📌Аніта ДУЧЕНКО та Марина МАШТАЛІР перевіряли учителів на уважність. А також, вчили їх правильно та безпечно використовувати технології штучного інтелекту, як в освітньому процесі, так і у повсякденному житті.
📌Олена ЛАЗУРЕНКО та Юрій ІСКРА поєднали два світи та досліджували базові принципи штучного інтелекту через реалізацію його алгоритмів у вигляді фізичних моделей за допомогою конструкторів Lego.
📌Наталія КАСЯНЧУК та Діана ЧЕРЕПАНОВА продемонстрували учителям, як за допомогою технологій штучного інтелекту та платформи Gamma можна створити презентацію на будь-яку тематику за лічені хвилини.
📌Після проходження усіх локацій колектив закладу зустрівся в Арт-індустрії “Level_up” де спікери груп Олена ЖУК, Анастасія БАСЮК, Наталія КАРОВИЧ, Марина ЧОРНОУС, Лілія ПОХИЛЬКО та Ольга КРЕПКА підвели підсумки роботи груп і дійшли висновку, що штучний інтелект ніколи не зможе замінити вчителя, оскільки ШІ неспроможний розпізнавати та взаємодіяти з емоціями учнів. Природна людська емпатія та розуміння емоцій, які можуть знадобитися у вихованні і навчанні, залишаються поза межами його можливостей.
Проте, пам’ятайте, що світ динамічний, і для того, щоб йти в ногу з часом, потрібно адаптуватися до змін та інновацій. І найголовніше – розглядати ці можливості не як загрозу, а як допоміжний інструмент професійної діяльності, зокрема освітньої.

Сучасні педагогічні технології – основа удосконалення освітнього процесу

4 січня 2024 року

4 січня 2024 року в комунальному закладі «Вінницький ліцей №6» було проведено педагогічну раду на тему: «Сучасні педагогічні технології–основа удосконалення сучасного освітнього процесу».

Директор закладу освіти Наталія Тітова у своєму виступі визначила пріоритетні завдання розвитку ліцею на ІІ семестр 2023-2024 н.р., наголосила на важливості використання сучасних педагогічних технологій для формування ключових компетентностей.

Заступник директора ліцею Тетяна Лучицька доповіла про рівні навченості у початковій школі за результатами І семестру.

Віра Шинкевич, заступник директора з навчально-виховної роботи, проінформувала про результативність впровадження НУШ в базовій середній школі.

Заступник директора Ірина Сабардак підвела підсумки освітньої діяльності ліцею за І семестр 2023-2024н.р. та проаналізувала ПЯН.

Учителі ліцею Надія Корнійчук, Ольга Танасійчук, Ольга Крепка, Марина Попович, Тетяна Певень, Людмила Гребешкова, Олена Замкова презентували портфоліо та продемонстрували різноманітні педагогічні технології, які використовують у своїй педагогічній діяльності.

Владислав Качур, учитель англійської мови, поділився досвідом роботи з дітьми, які мають підвищену мотивацію до навчання, використовуючи метод проєктної діяльності, що стимулює здобувачів освіти брати участь у Всеукраїнських та Міжнародних олімпіадах.

Інтегроване навчання як освітній пазл сучасної освіти

21 жовтня 2023 року

21 жовтня 2023 року у комунальному закладі “Вінницький ліцей 6” відбулася педагогічна рада на тему “Інтегроване навчання як освітній пазл сучасної освіти”. Традиційно педагогічна рада розпочалася із виступу директорки ліцею Наталії ТІТОВОЇ, як розповіла про інтегроване навчання, його принципи та виклики в освіті.

Що таке інтегроване навчання? Яка його роль у НУШ? Як учителю створити завдання, що будуть формувати ключові компетентності учнів? Про це докладно розповіла на майстерці «Невидимий світ підземної України» Лазуренко Олена.  Аліна БИЯКОВСЬКА провела інтегроване заняття з предмету «Всесвіт» на тему «Підкорюємо вершини». Вчителі відчули себе дітьми та здійснили експрес-подорож вершинами України. Під час майстерки “Лабіринти часу” Лідія ШЛІХТЕНКО за допомогою інтерактивних вправ ознайомила учасників тренінгу із причинами дефіциту часу та методами тайм-менеджменту. Чи достатньо ми знаємо свою країну? Чи знаємо «перлинки» кожної області? На ці та інші питання педагоги ліцею шукали відповіді на майстерці «Що ти знаєш про Україну», яку провела Тетяна ДУШКО. “Пішки ходити – довго жити”, під таким гаслом працювали учасники педагогічної ради на майстерці, яку провів учитель фізичної культури Олег ГОНЧАР. На освітян чекала захоплююча подорож лісами, горами, полями нашої країни. 

Завдання розвитку навчального закладу в 2023/2024 навчальному році через самоаналіз діяльності та самоосвіти як реальні шляхи підвищення професійної майстерності вчителя

31 серпня 2023 року

   31 серпня 2023 року в комунальному закладі “Вінницький ліцей № 6” відбулася педагогічна рада на тему: “Завдання розвитку навчального закладу в 2023/2024 навчальному році через самоаналіз діяльності та самоосвіти як реальні шляхи підвищення професійної майстерності вчителя“, яка традиційно розпочалася з підведення підсумків роботи закладу в 2022-2023 н.р. та визначення основних завдань на 2023-2024 н.р., а саме: 

🖊️ упровадження сучасних педагогічних технологій в освітню діяльність;

🖊️ формування ключових компетентностей і наскрізних навичок у здобувачів освіти крізь навчальну діяльність, участі в предметних олімпіадах, інтелектуальних конкурсах та змаганнях;

🖊️ постійне підвищення рівня професійної майстерності та компетентності педагогічних працівників;

🖊️ участь педагогів у фахових конкурсах, сертифікації;

🖊️ друк методичних та дидактичних напрацювань в електронних та друкованих виданнях;

🖊️ створення сучасного матеріально – технічного забезпечення освітнього процесу;

🖊️ використання ІКТ як засобу впровадження сучасних інноваційних технологій;

🖊️ активізація науково-дослідницької роботи педагогів та здобувачів освіти через участь здобувачів освіти у МАН, предметних конкурсах та олімпіадах.  

Діяльність педагогів навчального закладу щодо створення сприятливих умов для повноцінного морального, психічного, фізичного розвитку здобувачів освіти, формування творчомислячої особистості, здатної до продуктивної праці в динамічному світі

30-31 березня 2023 року

   30-31 березня 2023 року в комунальному закладі «Вінницький ліцей №6» відбулася педагогічна рада на тему: “ Діяльність педагогів навчального закладу щодо створення сприятливих умов для повноцінного морального, психічного, фізичного розвитку здобувачів освіти, формування творчомислячої особистості, здатної до продуктивної праці в динамічному світі”. Традиційно педраду розпочала директорка закладу Наталія ТІТОВА, яка розповіло про роль вчителя в створенні сприятливих умов для формування всебічно та гармонійно розвинутої особистості, здатної до продуктивної праці в динамічному світі.

   Заступник директора з освітньої діяльності Тетяна ЛУЧИЦЬКА, ознайомила присутніх із поняттям «сертифікація педагогічних працівників» та надала педагогам можливість спробувати свої сили у проходженні І етапу сертифікації – незалежного оцінювання. Присутні більш дізналися про особливості сертифікації у 2023 році та окреслили перспективи на майбутнє. 

   Після чого учителі ліцею поділилися на групи, відповідно до предмету, який вони викладають та отримали можливість стати експертами Державної служби якості освіти. Педагоги переглядали та аналізували уроки з української та англійської мов, математики, історії, хімії, географії, основ здоров’я, фізичної культури, трудового навчання та курсу початкової школи учасників та призерів Всеукраїнського конкурсу “Учитель року”. В кінці колектив закладу зібрався в арт-індустрії “Level_Up”, де спікери Ольга Крепка, Олександра Долгіх, Владислав Мартинюк, Аніта Дученко, Олег Копилов, Тамара Копилова, Людмила Залецька та Вікторія Янчук здійснили аналіз та підсумували роботу груп.  

   Другий день педагогічної ради розпочався з виступу заступника директора з освітньої діяльності Віри ШИНКЕВИЧ, яка розповіла педагогам про роль самоосвіти в підвищенні їх фахової майстерності, наголосила на основних напрямках  професійно-особистісного саморозвитку та порекомендувала  педагогам ознайомитись із онлайн-застосунками  на різних онлайн-платформах з метою набуття практичних знань та навиків з різних предметів.

   Заступник директора з освітньої діяльності Наталія КАСЯНЧУК разом з учителями закладу складали порівняльну психолого-педагогічну характеристику традиційного та сучасного уроку, проводили аналогії між традиційним уроком та кристалом, сучасним уроком та різнокольоровим коктейлем, визначали основні перешкоди на шляху до підготовки та проведення сучасного уроку, а також способи подолання даних перешкод. Також, Наталія КАСЯНЧУК наголосила на тому, що сучасний урок – значить актуальний урок, тобто важливий, істотний для теперішнього часу і, звичайно ж, дієвий – такий, що відповідає інтересам дитини, її батьків, суспільства, світу в цілому та продемонструвала колегам формулу сучасного уроку: “Сучасний урок = Учитель + Учень”. На завершення, учителі ліцею мали змогу пройти опитування, за допомогою онлайн-сервісу Quizizz, та дізнатися чи здатні вони критично оцінювати власні уроки та здійснювати самоаналіз.

   Заступник директора з виховної роботи Лідія ШЛІХТЕНКО розкрила тему «Психолого-педагогічний аналіз сучасного уроку. Виховний аспект», висвітлила п‘ять основних принципів виховання по-новому під час освітнього процесу. З метою розділити етапи уроку у відповідності до навчального та виховного аспектів запропонувала колегам виконати інтерактивну вправу «Сортування за групами». Провела аналіз структури уроку та окреслила виховні аспекти відповідно до кожного етапу уроку. Крім того, Лідія ШЛІХТЕНКО наголосила на тому, що сучасний урок – це урок демократичний, інтегрований, інноваційний. Він проводиться не для учнів, а разом з ними.

   «Володарі думок і сердець» – саме такою темою заінтригувала усіх Тетяна ДУШКО. Хто ж вони? Звичайно, яскраві, харизматичні особистості-вчителі нашого ліцею! Люди, що наділені розвиненим емоційним інтелектом, оптимістичні та позитивні, самовпевнені та наполегливі. Педагоги, з почуттям гумору, що опанували ораторське мистецтво та навички імпровізації. Кожен із присутніх мав можливість  пройти тестування та перевірити свою харизму, повправлятися в мистецтві імпровізації та відчути себе успішним та вмотивованим. Отримати важливі рекомендації як прокачати свій емоційний інтелект та розвинути харизму. Людину визначає її оточення, тож в колективі таких яскравих  учителів на всіх здобувачів освіти чекає тільки успіх!

   Лілія ПОХИЛЬКО виступала з темою “Вчителі-магніти – педагоги 21 століття”. Під час свого виступу їй вдалося зясувати роль сучасного учителя, на прикладі якого формується громадянське суспільство, охарактеризувати три кити, на яких тримається учитель-лідер: авторитет, імідж, харизма, проаналізувати дослідження “Учитель очима дітей” та показати практичну реалізацію концепції НУШ через виховання на загальнолюдських цінностях і патріотизмі у реалізації проєкту “Шлях до себе через пізнання національної спадщини:культурної, історичної, духовної” 

Створення в педагогічному колективі сприятливих умов для здобуття якісної загальної середньої освіти на рівні державного стандарту навчання і знань, що виходять за рамки стандарту крізь призму управлінської діяльності

4 січня 2023 року

   4 січня 2023 року в комунальному закладі “Вінницький ліцей №6” було проведено педагогічну раду на тему: «Створення в педагогічному колективі сприятливих умов для здобуття якісної загальної середньої освіти на рівні державного стандарту навчання і знань, що виходять за рамки стандарту крізь призму управлінської діяльності». Директор ліцею Тітова Наталія Анатоліївна наголосила на аспектах розвитку закладу крізь призму управлінської діяльності та проаналізувала діяльність адміністрації за останні роки, наголошуючи на сильних та слабких сторонах, окреслюючи шляхи їх вирішення.

   Сабардак Ірина Юріївна, заступник директора з освітньої діяльності, провела педагогічну майстерку на тему: «Педагогічні знання з впроваджень у практику діяльності рішень законодавчої бази», протягом якої наголосила на важливості знання педагогами чинної законодавчої бази.

   Шліхтенко Лідія Анатоліївна, заступник директора з освітньої діяльності, провела педагогічну майстерку на тему: «Практичні вправи та уміння, формування практичних засад дотримання законодавчої бази в освітній діяльності закладу», під час якої навчала учителів розв’язувати педагогічні ситуації відповідно до чинного законодавства.

   Лучицька Тетяна Василівна, заступник директора з освітньої діяльності, провела педагогічну майстерку на тему: «Формування практичних знань та умінь керівництва критеріями оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти», протягом якої навчала педагогів закладу вміло використовувати критерії оцінювання під час здійснення формувально-описового пояснення, а також дізналися про основні стратегії переверненого оцінювання.

   Довгань Оксана Василівна ознайомила учителів із темою: «Медійна грамотність крізь призму освітнього процесу в ліцеї», учитель навчала колег вміло розрізняти правдиву та фейкову інформацію.

   Шинкевич Віра Іванівна, заступник директора з освітньої діяльності, провела педагогічну майстерку на тему: «Формування та отримання основних знань з питань забезпечення основ життєдіяльності здобувачів освіти, охорони праці працівників ліцею та протипожежної безпеки учасників освітньої діяльності», у ході якої було розглянуто питання організації роботи з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти, створення освітнього середовища на засадах гармонії, доброзичливості, а також виробили алгоритм дій на випадок повітряної тривоги «Пожежної безпеки», хімічної загрози та мінної безпеки.

   Практичним психологом Березюк Тетяною Євгеніївною – «Підготовка та проведення майстер-класу з питань забезпечення психологічної стабільності та подолання конфліктних ситуацій в умовах воєнного стану», під час якої розглядалися різні ситуації позитивного впливу на емоційний стан педагогів.

   Групи, у яких працювали педагоги, протягом педагогічної ради були активними, мобільними, уважними, креативними, долучалися також до виконання практичних ситуацій, за допомогою яких опанували важливі питання.По завершенню проходження майстерок спікери груп презентували творчі проєкти педагогічної ради на дебрифінгу.

Виховання в здобувачів освіти стійкої позитивної мотивації освітньої діяльності як важливий фактор формування активної особистості

   26 жовтня в комунальному закладі «Вінницький ліцей №6» відбулася педагогічна рада на тему: “Виховання в здобувачів освіти стійкої позитивної мотивації освітньої діяльності як важливий фактор формування соціально активної особистості”. Традиційно педраду розпочала директорка закладу Наталія ТІТОВА, яка розповіла про виконання рішення попередньої педагогічної ради та представила методичний конструктор вчителя для розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. 

   Заступник директора з освітньої діяльності Наталія КАСЯНЧУК розповіла педагогам про особливості сучасного уроку, яким він має бути, за змістом та формами, які його ознаки та структура, від чого залежить ефективність сучасного уроку, особливу увагу звернула на характеристики сучасного вчителя та здобувача освіти.

   Заступник директора з освітньої діяльності Лідія ШЛІХТЕНКО презентувала матеріали з теми «Мотивація освітньої діяльності як складова забезпечення якості освіти», в контексті познайомила вчителів  із таким поняттям, як “професійна компетентнісь педагога”, окреслила відмінності між мотивацією та самотивацією, а також запропонувала 10 ігор для підвищення рівня мотивації.

   Після чого, колектив ліцею поділився на групи, отримав можливість стати здобувачами освіти та відправитися на урок-подорож за темою: “Україна – моя країна у фактах та цифрах”. Першою їх зустріла Алла БАХТІНА, яка зуміла змотивувати та емоційно налаштувати вчителів на активну роботу. Мирослава БАБАНЬ змусила педагогів вивчити 7 чудес України, розв’язуючи математичні задачі. Інна ПАТИЧИШИНА та Володимир ГОНЧАРУК підготували для вчителів авторську патріотичну руханку. Тетяна ПЕВЕНЬ познайомила з етапам вивчення основних навчальних матеріалів на прикладі розвитку  козацтва, як сторінкою нашого народу в боротьбі за незалежність. Підсумок підвела Людмила ДЕЛЕЧУК, яка продемонструвала новітні зразки завершального етапу уроку, опираючись на виклики для розвитку державотворчої політики з боку росії. Цікавими були проблемні запитання положення ЗАЕС, «Азовсталі».Не забули педагоги про різні форми оцінювання та використання інтерактивних технологій. Анжела КОНОВАЛ провела ранкову зустріч в рамках вимог НУШ, на якій кожен вчитель зміг повернутися в минуле та відчути себе першокласником.  Світлана ЛЬВОВСЬКА познайомила педагогічний колектив з особливостями організації інклюзивного навчання, яке, на сьогоднішній день, є досить актуальним та вимагає від кожного педагога особливої майстерності в формуванні діалогу та співпраці. Наталія МЄЛЄХІНА та Вікторія ФУРМАН презентували інформаційно-ресурсний центр закладу “BookSpace” та розповіли про основні напрямки його роботи. Після проходження усіх локацій колектив закладу зустрівся в Арт-індустрії “Level_up” для аналізу та підведення підсумків. 

Пріоритетні шляхи в створенні моделі якісної школи як чинник розвитку навчального закладу в умовах розбудови НУШ

30 серпня 2022 року

   30 серпня 2022 в комунальному закладі “Вінницький ліцей № 6” відбулася педагогічна рада на тему: “Пріоритетні шляхи в створенні моделі якісної школи як чинник розвитку навчального закладу в умовах розбудови НУШ”. З доповіддю виступила директор закладу Наталія ТІТОВА, яка сформувала основні “маршрути розвитку” ліцею протягом 2022-2023 навчального року з питання мотивації до підвищення професійної кваліфікації педагогів та надання якісних освітніх послуг здобувачам освіти, а також зупинилася на сучасних методах підвищення внутрішньої мотивації здобувачів освіти до навчальної діяльності через новітні підходи формування інтелектуальної сфери в інформаційному просторі.

   Заступник директора Ірина САБАРДАК ознайомила з пріоритетними завданнями ліцею: формування багатовимірного освітнього простору для здобувачів освіти, орієнтованого на автономію, академічну свободу й всебічний розвиток особистості крізь призму реалізації освітніх програм.

   Заступник директора Лідія ШЛІХТЕНКО ознайомила з пріоритетними завданнями в виховній та соціальній роботі, створенні умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів. Затверджено низку методичних проєктів, як складову моделювання то розвитку інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісно-орієнтованої освіти та принципу дитиноцентризму.

   Заступник директора Наталія КАСЯНЧУК приділила увагу ролі та пріоритетним завданням методичної роботи в ліцеї. Керівники методичних коворкінгів Марина КОЗІЦЬКА, Антоніна ШУМНА, Тетяна МАЦИК, Людмила ДЕЛЕЧУК, Олена ЖУК, Тамара КОПИЛОВА та Вікторія ЯНЧУК презентували основні засади діяльності МК.

   Завідуюча бібліотекою Наталія ВАНЖУЛА презентувала інформаційно-ресурсний центр “BookSpace” та електронну бібліотеку закладу.

   Схвалено річний план роботи ліцею та визначено показники виконання ефективності плану, а саме: якість показників моніторингових досліджень з навчальних дисциплін; якість показників результатів сертифікації та атестації педагогів; якість результатів участі в фахових конкурсах, грантах, цільових проєктах; актуальність фахових родзинок та друк на шпальтах педагогічної періодики; модернізація освітнього середовища. 

Створення інноваційного освітнього простору для надання якісних освітніх послуг здобувачам освіти через впровадження в практику роботи сучасних освітніх технологій, продуктивних методів навчання, перспективного педагогічного досвіду

19 квітня 2022 року

   19 квітня 2022 року у комунальному закладі «Вінницький ліцей №6» було проведено педагогічну раду на тему: «Створення інноваційного освітнього простору для надання якісних освітніх послуг здобувачам освіти через впровадження в практику роботи сучасних освітніх технологій, продуктивних методів навчання, перспективного педагогічного досвіду» в онлайн-форматі.

Педагогічну раду розпочала директор закладу Наталія Тітова, яка наголосила про важливість створення сучасного інноваційного освітнього середовища для надання якісних освітніх послуг.

   Заступник директора з освітньої діяльності Наталія Касянчук ознайомила учителів закладу про використання електронних освітніх ресурсів як складову інноваційного освітнього простору, що мають навчально-методичне призначення та використовуються для забезпечення прогресивної освітньої діяльності. Представила педагогічним працівникам нормативно-правову базу та основні вимогами щодо створення електронного освітнього ресурсу закладу загальної середньої освіти. Адже, у наш час, електронні ресурси є незамінними помічниками учителя у створенні якісного, ефективного уроку, який буде підлаштований під вимоги сьогодення та зацікавить сучасних здобувачів освіти, а інформація тоді вважатиметься опрацьованою та засвоєною, коли дитина її почує, побачить та відтворить.

   Заступник директора з освітньої діяльності Лідія Шліхтенко повідомила учителів закладу про механізми створення інноваційного освітнього простору через призму грантової політики та проєктної діяльності. З метою аналізу розуміння поняття «інноваційне освітнє середовище» було проведено анкетування здобувачів освіти одинадцятих класів Вінницького ліцею №6, яке показало, що інноваційний освітній простір це не тільки матеріально-технічне забезпечення, а і саморозвиток вільної, активної особистості та зростання власного потенціалу. Отже, інноваційний освітній простір Вінницького ліцею №6 – це високоорганізована спільнота з прогресивними системами цінностей, інноваційно-технологічною продуктивною діяльністю, яка здатна забезпечити умови становлення і розвитку особистості та складається з двох складових HARD та SOFT середовищ. У своєму виступі Лідія Шліхтенко представила доцільність модернізації інноваційного освітнього простору, який мотивує, активізує, зберігає та розвиває.