Нормативно-правова документація

УЧНІВ 11-Х КЛАСІВ У 2020/2021 Н.Р. ЗВІЛЬНЕНО ВІД ДПА

Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Відповідний закон №5014 ухвалила Верховна Рада.

Водночас передбачено, що учні мають право пройти ДПА, зокрема у формі ЗНО, за власним бажанням.

https://mon.gov.ua/ua/news/uchni-11-h-klasiv-u-20202021-navchalnomu-roci-zvilnyayutsya-vid-prohodzhennya-dpa-verhovna-rada-uhvalila-zakon

Хто у 2021 році здає ДПА та ЗНО

У 2021 році випускники шкіл складатимуть ДПА у формі ЗНО. Крім 11-класників, це стосується студентів професійно-технічних і вищих закладів освіти, які цього року здобувають повну загальну середню освіту. Однак на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня нардепи розглянули законопроєкт №5014, котрий передбачає скасування ДПА для усіх, хто цьогоріч завершує навчання.

Така форма оцінювання замість ДПА проходитиме з чотирьох навчальних предметів:

  • української мови (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мови і літератури (в оцінку ДПА зараховується частина тесту з української мови);

  • математики (рівень стандарту або профільний);

  • історії України (частина тесту «Період XX - початок XXI століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний) - за вибором випускника;

  • одного з навчальних предметів за вибором випускника: історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

За складання тесту з української мови та літератури учасники можуть отримати три оцінки:

  1. за частину тесту з української мови (за шкалою 100-200 балів);

  2. за весь тест з української мови та літератури (за шкалою 100-200 балів);

  3. оцінку ДПА за шкалою 1-12 балів за виконання завдань з української мови.

При складанні будь-якого іншого тесту учасники отримають тільки дві оцінки: за ДПА та за ЗНО.

Також зовнішнє оцінювання мають можливість складати випускники минулих років, які планують цьогоріч вступати на навчання. Вступник має право обрати не більш п’яти предметів для проходження тестування.

Крім того цьогоріч році дійсними будуть сертифікати ЗНО з 2018, 2019, 2020 та поточного років, при чому абітурієнти зможуть обирати, сертифікат якого року та з якого предмету їм подавати.

Як вступатимуть випускники 9-х класів

Вступна кампанія до закладів фахової передвищої освіти також зазнала певних змін. У 2021 році вступники зможуть пройти творчі конкурси та скласти вступні іспити ще до подачі документів до обраного закладу.

Період проведення вступних іспитів у порівнянні з минулим роком тепер довший, що дозволить закладам краще організувати вступну кампанію, дотримуючись всіх протиепідемічних заходів.

Вступна кампанія розпочнеться наприкінці червня 2021 року.



УЧНІВ 4-Х ТА 9-Х КЛАСІВ ЗВІЛЬНЕНО ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДПА

У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. Відповідний наказ МОН №273 зареєстровано в Міністерстві юстиції.

У відповідному документі про освіту учнів, звільнених від ДПА, необхідно зробити запис "звільнений(а)"

.https://mon.gov.ua/ua/news/uchniv-4-h-ta-9-h-klasiv-zvilneno-vid-prohodzhennya-dpa-u-20202021-navchalnomu-roci