Сценарії виховних заходів

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ Відеофлешмоб "Герої не вмирають"

https://youtu.be/TurAgzeF1JY

День Єднання https://youtu.be/BwhGdZgtai0  

ДЕНЬ ЄДНАННЯ

Мета: виховання національної свідомості учнів i людської гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

 

 Від Донецька до Криму та Львова

Розпростерлась моя сторона.

Знають в світі красиве це слово –

Україною зветься вона.

Там де простір безкрайнього поля,

Від сівби і до самих до жнив,

З колоском колихається доля

Козака, що раніше тут жив.

Війна! Порожні вулиці, сирени, укриття,

Вдягає ляльку поспіхом розгублене дитя. 

Вломились «визволителі» злодюгами у дім.

Поборемо, здолаємо!  Дамо вогню усім! 

І кожен українець мусить знати

Героїв, що тримають небеса,

Що творять ту історію сучасну

Що борються за правду до кінця.

Заради щастя,справедливості і волі

Заради світлої, ясної долі…

Сьогодні 358  день повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.  Просимо вшанувати пам’ять полеглих хвилиною мовчання

День єднання свято в Україні, встановлене 16 лютого 2022 року Указом Президента України. «З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…», згідно з Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» від  14 лютого 2022 року № 53/2022[1].

  Цього дня, згідно з Указом Президента України, потрібно проводити:

підняття Державного Прапора України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах; виконання о 10.00 Державного Гімну України;

проведення закордонними дипломатичними установами України в державах перебування відповідних іміджевих заходів, спрямованих на єднання та підтримку України.

 

Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.

Зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності, впевненості та конкретних дій.

 

Виступ Президента України.

 

Відеофлешмоб «Україна Єднає»

 

Виступ Кириченко Анастасії

 

Читання власних віршів

 

І буде мир…

І вишні зацвітуть

У рідному моєму краї.

Лелеки добру звістку принесуть:

“Кінець війні, ми ворога здолали!”.

І на світанку вмиється Земля

Ранковою холодною росою.

І буде чути пісню солов’я,

А не ревіння літаків над головою.

Нехай ніхто не половинить

Твоїх земель, не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу,

Володарка земель і вод -

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

 


Квест-гра  "Безпечний інтернет"

День Соборності  

До Дня вшанування жертв Голодомору "Доки пам'ятаємо, будемо жити"

Вітання рідним воїнам

https://youtu.be/pq_LQPAqAqs

Вітання вчителям

https://youtu.be/uFClAevwIfs

День миру 

Останній дзвінок 2022. Он-лайн

День Матері 2022

https://youtu.be/CoFFqZzz1SY

Вікторина дл 150-річчя Лесі Українки
до дня рідної мови.pptx
ІНТЕРАКТИВНИЙ ТЕАТР.docx
Олімп урок.ppt
Презентация квест-гра ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МАМИ.pptx
правда чи дія.pptx
Токіо 2020.pptx

 




 


Новорічні свята 2022-23

Сценарій новорічного свята для дітей середньої шкільної ланки

«НОВИЙ РІК КРОКУЄ ПО ПЛАНЕТІ»

ХІД СВЯТА.

Учень1: Добрий день, всім присутнім!

Учень 2: Здрастуйте шановні гості!

Учень 3:

Незабаром Новий рік

Переступить наш поріг.

Хай до вас він завітає

З тим, що серце забажає.

Учень 4:

Хай лунають жарти всюди.

Тут зібрались веселі люди.

Танці, вірші, пісні, сміх

Прозвучать отут для всіх.

З Новим роком!

 

Ведучий 1: З Новим роком!

Ведучий 1:  Сьогодні, в цьому залі для вас розпочинає свою роботу «Новорічний  канал 1+1».

До вашої уваги передсвяткові новини на «каналі 1+1»

(Звучить музична заставка до випуску ТСН каналу «1+1». За столом сидять ведучі програми).

1 –й ведучий    : Сьогодні 27 грудня. Сонце зійшло о 7 годині 58 хвилин.

Тривалість дня — 8 годин 1 хвилина. Хоч зараз ще робочий день, але у всіх передсвятковий настрій, всі готуються до зустрічі Нового року. Ми бажаємо вам весело провести час разом із нами.

2-й ведучий  «Новин на «1+1» : За статистикою, рівень навчальних досягнень у школі за останні дні не знизився, незважаючи на те, що в учнів з'явилися нові проблеми: «Що одягнути на новорічний маскарад?».

1-й ведучий «Новин на «1+1»: Хворих дітей серед учнів небагато. Це засвідчує, що сніг і бурульки цієї зими не дуже смачні, отож, карантин не передбачається.

2-й  ведучий «Новин на «1+1» . Нещодавно до жителів нашої кріїни приходив у гості довгожданний персонаж   Святий Андрій, тому ми передаємо запис гостин Святого.

 Виступ 5 класу

Конкурс: Новорічна логіка

Ведучий. На порозі 23  рік третього тисячоріччя.

Ведуча. І найголовніша подія на цьому тижні - зустріч Нового року. В ефірі спеціальний  випуск ТСН.

Ведучий. Як зустріти рік новий? Сьогодні це питання цікавить кожного з нас.

Щоб довідатися про вікові традиції святкування Нового року відправимося в країну зі строгими правилами, віковими традиціями. То ж нам дорога в Об'єднане Королівство Великобританія.

Ведуча: Ну, і який же Новий рік може бути без яскравих листівок?  Саме  в Англії виникла традиція обмінюватися  листівками з поздоровленнями.

  Перша новорічна листівка  була створена  в 1794  році,  а  поштою їх почали відправляти з 1843 році.

 Зараз традиція відправляти поштові листівки відійшла в історію, ми частіше вітаємо друзів по Інтернету, створюючи відеопривітання, але зараз, у цей складний час,  ми хочемо привітати всю нашу країну своїм танцем.

Танець 6 клас

Конкурс Склади листівку і підбери віршований підпис

Ведуча.  А ми переносимося до святкової Варшави. Новорічне свято в Польщі перетворюється в справжній балаган – день і ніч відбуваються карнавали, а о 12 ночі, коли б’ють куранти мешканці Варшави починають лускати повітряні кульки і виходить  новорічний салют.

Ну що, спробуємо, але по-іншому.

Гра “Лусни кульку”

А зараз ми побуваємо у столиці Індії - Делі. Було б добре нам перейняти індійський новорічний звичай: розмовляти тільки ввічливо і з усмішкою, не гніватися, не вживати лайливих слів.

Ведучий. Ну, це не всім підійде. Декому доведеться мовчати всі свята,  Наразі в прямому ефірі одна з найекзотичніших країн світу – Японія.

Вед А ось у Японії, крім гілок сосни, які символізують довголіття, на стінах будинків закріплюють бамбукові гілочки, щоб швидше росли діти, і гілочки сливи, щоб були гарними помічниками. А ще в Японії в Новорічну ніч треба неодмінно спати. І нещастя тому, хто проспить схід сонця 1 січня.

Конкурс “ЯЛИНКА З ПАПЕРУ”

Ведуча:. А зараз на зв'язку в нас Рим - столиця Італії. Шановні гості  як ви сьогодні дійшли до школи? Чи нічого вам не впало на главу?

У Римі спокійно теж, але як на мене, це дуже незвично, тому що напередодні Нового року італійці викидають із вікон непотрібні старі речі. Вони переконані, що нові речі принесуть щастя. Тільки що позаду мене на асфальт упав старий кухлик, а переді мною - величезне старе піаніно!...

Ведуча: А що зараз у школі можемо викинути ми, зрозуміло, в переносному змісті, яких негативних рис та вад нам слід позбутися напередодні Новоріччя

Позбавляння негативних звичок.

Ведуча. А от у кубинців я така незвичайна традиція.  Проводжаючи старий рік, вони активно обливають один одного водою. От  диваки, добре що там зараз тепло.

Ведуча. Ми теж поздоровляємо усіх зі святом. Бажаємо завжди і за будь-яких обставин виходити сухим   з води.

Конкурс: морозний подих

Ведучий. Сьогодні в студію ми запросили людину, яка познайомить нас з історією святкування Нового року в Україні, історика ________Доброго ранку, __________, яку цікаву інформацію про святкування Нового року ти нам сьогодні підготував?

 

Історик. Доброго ранку! Історія зустрічі нового року  у нас, українців, дуже різноманітна. Наразі вже четверте літочислення у нашого народу. У давнину початком Нового року вважалася весна. Після зимової сплячки пробуджувалася природа, саме із цією порою дайбожичі зв'язували початок року. Із впровадженням християнства в Київській Русі святкування Новоріччя було перенесено на  вересень. У Європі початком року вважався січень.

Ведуча. ___________, чому Новий рік зустрічають саме з ялинкою?

Історик. Перше письмове згадування про це датується 1606 роком, коли жителі міста Страсбурга прикрасили стрічками, яблуками, горіхами зрізані в лісі ялини. Люди вірили, що в ялині живе дух лісу - оберігач звірів, птахів, рослин. Прикрашаючи ялинку, намагалися піддобрити этого дух.

У нашій країні звичай прикрашати будинок ялинкою пішов з 1700 року. Спочатку використовували тільки галуззя, а згодом почали ставити й дерево, прикрашаючи його іграшками й ласощами. Але ялинка раніше була символом не Нового року, а Різдва

   Ведучий:  А оскільки в Україні прийнято святкувати Різдво 25 грудня за західним обрядом і 7 січня за східним, Тож давайте з вами ще  трішки поколядуємо.

Виступ 7 класу

Телеграма Діду Морозу

Ведучий. А ми продовжуємо нашу подорож і переносимося в Північну Америку. Дивіться, хмарочоси, статуя Свободи.     Пропоную вам трохи відпочити і прогулятися по святкової Америці. Згодні? Сама популярна пісенька в Америці  - пісня про санки і конячку. Давайте і ми її заспіваємо разом з з різдвяними колядниками.

Новорічна руханка

Ведуча. Поки ви трішки зігрілися, наша телестудія перенелася до  Бразилії – країни Південної Америки. Там спека - 35 градусів вище нуля. Незважаючи на таку жару, вулицями міста ходить  Дід  Мороз у шубі й валянках. Він відвідає до кожного житла. Думаю, що від жари його може врятувати лише більша порція морозива та широкий пальмовий листок. Гадаю, що він почував себе б набагато краще, якби був у країнах Скандинавії.

Новорічна вікторина

Ведуча. Передноворічним снігом зима нас цього року не радує. А в країнах Скандинавії: Норвегії, Фінляндії - випало дуже багато снігу. І саме він є передноворічним будівельним матеріалом, з якого в переддень Нового року батьки для розваг своїх дітей будують будиночки. Виростає ціле снігове містечко. Воно нагадує королівство Діда Мороза. Тому вважають, що саме звідси Дід Мороз відправляється поздоровляти всіх людей планети з Новоріччям.

Гра: Позбався сніжків

Ведучий. О пане історику, а чому у нас в Україні є Новий рік і Старий новий рік, що це за чудасія?

Історик: У Європі початком року вважався січень. Російська імперія, до якої входила й частина українських земель, була ледь чи не єдиною країною зі старим літочисленням. Тому в грудні 1699 року цар Петро Перший видав наказ - перенести початок року на перше січня. Цікаво, що 1700 рік зустрічали двічі - 1 вересня й 1 січня.

Однак і ця дата не виявилася остаточною, вона змістилася на 14 днів вперед. Однак церковна  -  не змінилася. Натомість у нас співіснують дві дати початку року: офіційна - 1-го й релігійна - 14 січня.

Танець 7 класу. 

Ведучий. Кожен бажає, щоб Наступний рік був щасливішим, а що для цього потрібно зробити. 

Ведуча. Радо нам у цьому питанні дасть поради етнограф Анна, яка сьогодні є гостем нашої програми.

Етнограф. Доброго дня, дорогі глядачі. Поздоровляю всіх із чудовим святом. Прагну познайомити вас із народними прикметами, пов'язаними саме зі святкуванням Новоріччя.

На новорічному столі повинні бути в достатку їжа та напої, щоб у наступному році в будинку був добробут.

Якщо на Новий рік одягти щось нове - рік буде вдалим.

Позичати гроші під Новий рік не можна ні за яких умов, щоб увесь наступний рік не бути в боргах.

Якщо ранком у день Нового року першим у будинок увійде чоловік - це принесе щастя, а якщо жінка - навпаки.

У Новорічну ніч не можна сваритися, лаятися, плакати, оскільки існує прикмета: як зустрінеш Новий рік, так його й проживеш.

Ведуча. А ще на Новий рік потрібно бажати рідним, друзям, знайомим щастя й здоров'я, як це роблять у нас в Україні колядники, щедрівники й сівачі.

Виступ 6 класу.

Ведуча 1. Настав час покликати тих, без кого Нового року не буває.  Я думаю, що всі здогадалися про кого йде мова ?  То ж давайте  всі разом,  дружненько погукаєм: «Дід Мороз! Снігуронька!»

(В зал входять Д.М. і С .)

 Снігуронька: Добрий день, дорогі друзі!

                        З Новим роком! З новим щастям!

                        Дозвольте вас привітати

                       Та найкращого у світі щиро побажати !

 

Дід Мороз: Дай же, Боже, в добрий час,

                 Щоб добро гостило в вас !

                 Щоб багато всього було

                 Щоб життя ваше цвіло .

                 Сієм, вієм, посіваєм,

                 З Новим роком вас вітаєм !

 

Снігуронька.

Здавна вже так повелося всюди,

Що на щастя Дід Мороз                                                    .   

Щось дарує людям.

То ж скажи ти, дідусю,

Що даруєш нині

Цій дружній родині?

Дід Мороз.

Найкращий подарунок вони вже мають,

То сонце свободи у рідному краї,

А другий подарунок у цю годину —

То щастя і радість у кожній родині,

А третій подарунок, що є мрією нині, —

То мир довговічний у нашій країні.

Як ці найдорожчі три речі в нас будуть,

Щасливі у Році Новому всі будуть. 

 

1Вчителям своїм бажаєм,

                Щоб було порозуміння,

                Щоб високим урожаєм

                Проросло наук насіння!

 

2 Хай дівчат краса не в’яне.

               Хай цвіте розкішно доля!

               Хай на всіх кохання стане,

               Як рослинам сонця в полі !

 

1 Глядачам бажаєм в новім році

               Справи нові розпочати,

               Та такі, щоб аж гриміла

               Про діла ваші завзяті !

 

2 Хай життя в країні стане

               І стабільним, і заможним,

               Щоб життя, нам богом дане,

               Міг прожить достойно кожний!

Разом: З Новим роком! З новим щастям!


Святковий ранок для учнів

початкових класів

1.День  за  днем,  за  тижнем тижні,           

Непомітно  лине  час,

Різні  зміни  дивовижні 

 відбуваються  у  нас,


2.Глянь  довкола  оком  пильним

І побачиш  зміни  ці.

Ось повільно й неухильно

Йдуть  зимові  місяці.

 

1. Змерзлим  груддям  скрізь  і  всюди             

Вкрились  поле  і  шляхи.

—    Це вже  грудень, — кажуть  люди

І  вдягають  кожушки.


2. Нам  мороз  не  докучає,

Не  страшний  нам  сніговій.

Грудень рік  новий кінчає,

Наступає  рік  новий.

 

1-й ведучий.  Добрий ранок, друзі! Ми щиро всіх вітаємо на святі зустрічі Нового року. Я  сьогодні в ролі Ча­рівника. Але чарувати  не буду. Я гадаю, що всіх зачарують гарні виступи школярів.

2-й ведучий. І я — Чарівник. Але без чарів­ної палички. Бо маю честь піднімати настрій на сьо­годнішньому святі не чарами, а веселими іграми, піснями та танцями. Оголошую Новорічний ранок відкритим.

 1-й ведучий

Злетить у вічність новорічна мить.

Нові зірки у небі народились.

Позаду ще один прожитий рік —

І новорічне диво нам  судилось.

2-й ведучий

У цю чарівну дивну мить

Веселий сміх навкруг вирує.

І вогник щастя миготить —

Його ялинка нам дарує.

  1-й ведучий І не тільки ялинка! Адже щас­тя — це така річ, без якої жодна людина не може прожити. Принаймні, потрібно з кимсь поділити­ся, якщо його бракує. Особливо — на Новий рік!

2-й ведучий  Тоді я вже готова. (Виставляє руки). Давай мою частину щастя.

 1-й ведучий Зачекай! А якими чином я тобі його поділю? Це ж не святковий торт!

 2-й ведучий. Це значно приємніші пода­рунки! Бо я впевнена, що діти побачать тут не один сюрприз.

  1-й ведучий У нас новорічний бал? А без чого новорічне свято не можливе?

2-й ведучий   Без ялинки!

1-й ведучий. Правильно!  А тепер давайте прикрасимо ялинку.

Конкурс «Прикрашаємо ялинку»

Ведучий оголошує, що буде говорити дітям те, чим прикрашають ялинку, а завдання дітей уважно слухати. Якщо буде говоритися вірно, то діти сміливо повинні кричати « так», якщо невірно — « ні»

 

Різнокольорові іграшки? — Так.

Змії, павуки, жаби? — Ні.

Термометри і піпетки? — Ні.

Дуже солодкі цукерки? — Так.

Скляні іграшки? — Так.

Двері дерев’яні? — Ні.

А сніжинки світлі? — Так.

Хлопавки різнокольорові? — Так.

Калоші і чобітки? — ні.

А мішок з картоплею? — ні.

Сукні та штанці? — ні.

Підручники та книжки? — ні.

Конфетті і блискітки? — так.

Маленькі зірочки? — так.

 

1-й ведучий. Так, ялинку ми вже прикрасили, тепер можна і святкувати. Для наших найшанованіших гостей - наших рідних - зі словами привітання звертаються найменші - першокласники.

 

2-й ведучий.  А зараз ми дістанемо із чарівної скриньки нове завдання.

Загадки


У зимку хто, Скажіть мені,

Малює квіти На вікні?

 (Мороз)

 

Невеличкі дві хатини,

В них м’які і теплі стіни.

По п’ять братиків малих

Прожива в хатинах тих. (Рукавички)

 

Сніг на полях

Лід на річках.

Метелиця гуляє.

Коли це буває?

(зима)

 

 

Росте вона зимою

Донизу головою

Тонеькою,

Прозорою,

Біло-голубою.

(бурулька)

Як цей білий цукор зветься,

Що із хмар взимі трясеться?

(сніг)

В огні не горить, у воді не тоне

( лід )


 Влітку відпочивають, взимку дітей катають.

 (санчата)

 

За селом була вона

Вся блискуча, чарівна,

По слизьких її боках

Їдуть діти в саночках.

(ковзанка)

По стежині, по дорозі

Бігти я у них не в змозі,

По снігу не йдуть як слід:

До вподоби – тільки лід.

(ковзани)

  

Зелену сукню маю,

Ніколи не міняю,

Один — єдиний раз на рік

ЇЇ я прикрашаю.

(Ялинка)



 

1-й ведучий. Молодці. Як чудово ви справилися з завданнями.

 

День у  день лише  негода,                      

Спочиває  вся  природа,

В сні  глибокому  дріма —

Все  те  скоїла  зима.

1  

А до  нашого  віконця

Зазирнуло  вранці  сонце.                        

Тож, дівчата  і хлоп’ята,

Ми продовжуємо   свято.

 

2.А на сцені для всіх нас

Виступає другий клас

 

А тепер проведемо новорічну руханку

 

 

1. Всім привіт,усім  привіт,

І дорослим, і  малим!

Новий  рік  несе  нам  щастя,                      

Відчиняє  двері  в  дім.

 

2 учень.

Новий  рік  завітав,

З  святом  всіх  привітав

І старих, і  малих,                                                

Всіх  гостей  дорогих

1 учень.

У  просторий  світлий  зал

Всіх  ялинка  кличе                                                 

Зустрічає  дітвора

Свято  новорічне

 

2. Концерт продовжувати час

Виступає третій клас

 

1. А ми пограємо у гру “Я”: Ви всі уважно  слухаєте запитання, і якщо, ваша відповідь “Так”, говорите Я і мовчите, коли відповідь НІ

Хто радо Новий рік  стрічає?

Хто танцює і співає?

Хто помагати готовий всім

І дорослим, і малим?

Хто у класі ставить ріжки,

Не забуває про підніжки?

Хто має кругозір широкий,

Завжди готовий до уроків?

Хто приходить в школу в строк,

На четвертий аж урок?

Хто з вас добре серце має

Хто стареньким  допомагає?

Хто, хоч як буває туго,

Не  лишить у горі друга?

Хто поважає маму й тата

У будні і у свята?

Хто із людей сміється,

Якщо їм щось не вдається?

Хто з вас готовий помагати

І добра лиш всім бажати?

 

1

У  веселім  карнавалі

Рік Новий  зібрав  малят                             

Зустрічати  гарне  свято

Найчудовіше  зі  свят.

2 В  Новорічну  ніч  чарівну

Відбуваються  дива.                                   

Під  ялинкою  сьогодні

Добра  казка  ожива.

1  

Тут  немає  місця  сваркам,

А  дзвенить  веселий  сміх.       

В  нашій  школі  нині  свято —

Рік Новий  для  нас  усіх.

 

 

2-й ведучий.  Хто в залі засидівся серед нас

Звісно, це четвертий клас.

 

1-й ведучий.  А тепер пограємо в гру «Так чи ні». І від того як вибудете відповідати залежить чи завітають до нас гості, і які.

— Дід Мороз — веселий, як ніколи? — Так

— Любить жарти та приколи? — Так

— Знає пісні та загадки? — Так

— Він з’їсть наші шоколадки? — Ні

— Він запалить всім   ялинку? — Так

— Носить шорти та футболку? — Ні

— Він душею не старіє? — Так

— Нас на вулиці він гріє? — Ні

— Новий рік  все ближче, ближче? — Так

— Є Снігурка там в Парижі? — Ні

— Дід Мороз несе  дарунки? — Так

— Їздить Дід на маршрутці? — Ні

— Новить валянки і шляпи? — Ні

— Не схожий він на тата? — Так

2-й ведучий Діти, кого немає на на­шому святі? (Діда Мороза та Снігуроньки)

  Покличмо їх на свято!

Заходять Дід Мороз і Снігуронька під музику

Дід Мороз.

Добрий ранок вам, малята!

Я прийшов на ваше свято.

Вчасно завітав до вас?

Не спізнивсь? От і гаразд.

З Новим роком всіх вітаю,

Щастя, радості бажаю.

Посмішок, краси, любові

Щоб були усі здорові!

Снігуронька.

Здавна вже так повелося всюди,

Що на щастя Дід Мороз                                                    .   

Щось дарує людям.

То ж скажи ти, дідусю,

Що даруєш нині

Цій дружній родині?

Дід Мороз.

Найкращий подарунок вони вже мають,

То сонце свободи у рідному краї,

А другий подарунок у цю годину —

То щастя і радість у кожній родині,

А третій подарунок, що є мрією нині, —

То мир довговічний у нашій країні.

Як ці найдорожчі три речі в нас будуть,

Щасливі у Році Новому всі будуть.


Снігурка

   Це рік Новий в права вступає.

 Його кожна людина на свято чекає.

Запалює вогники в кожній оселі.

    Дарує всім рідним свій настрій веселий.

 

1. Рік весь минулий згадаємо тихо.

 Хай дім наш обходить небачене лихо.

  Згадаємо радість, згадаєм печаль.

 Хай плинуть ці роздуми в синюю даль.

 

2 Хай нива хлібом колоситься.

Хай все задумане здійсниться.

   Хай вам щастить на кожнім кроці.

Здоров’я, щастя в Новім Році!!!

 

Для діток ми продовжуємо свято.

У різні ігри нині бедем грати.

 

Запрошуємо до зали працівників Сільського Будинку культури.


Новорічний вечір

 

Сценарій

«Подорожуємо новорічною Європою»

(На початку свята учасники об`єднуються у декілька команд)

ВЕДУЧИЙ 1. Вітаю вас, дорогі друзі!

ВЕДУЧИЙ 2. Полум’яний привіт нашому шкільному авангарду, які впевнено крокують до спільної мрії й будують Європу у власному домі.

ВЕДУЧИЙ 3.  Уже скоро ми будемо святкувати Новий рік і разом з ним приходить  «хвойний» радісний настрій щастя, змін,  надій, яке несе з собою це усіма улюблене свято.

ВЕДУЧИЙ 4.  Саме цього дня відбуваються незабутні зустрічі, виконуються найзаповітніші бажання, можливі найнеймовірніші чудеса. Не вірите? Я упевнена, що ви зможете переконатися в цьому, якщо станете учасниками подорожі новорічною Європою. Як приємно, що в нас є свято, якому радіють усі. Свято, яке не знає кордонів ні в часі, ні у  просторі. Напевно, єдине свято в році, яке обіцяє нам дива!

Пісня Кириченко Настя

ВЕДУЧИЙ 1.  Багато чудових звичаїв є у кожного народу, і, мабуть, найпривабливіші з них – свята. Чому ж з’явилися на землі свята? Придумали їх люди ще у глибоку давнину, аби скинути з себе тягар буденних турбот і забути хоча б на деякий час горе-лихо.

  Був час, коли стверджували, що пора старих обрядів і свят минула, що навіть у селах тепер ніхто не водитиме танок і не влаштовуватиме святочні ворожіння. Але ось яка дивовижна річ! Збереглися вони  в багатьох країнах Європи. У багатьох регіонах України також старі звичаї та національні свята ніколи не забувалися – їх дотримуються й святкують дотепер.

ВЕДУЧИЙ 2. Відзначати Новий рік – дуже давній звичай. І хоч святкують його всі, але святкують по-різному. І  нам сьогодні надається унікальна можливість  здійснити подорож і дізнатися, які традиції зустрічі Нового року існують у різних країнах Європи.

ВЕДУЧИЙ 3.  Тому зараз, дорогі друзі, ми хочемо запросити вас у м’який вагон новорічного експресу, щоб  відправитись у подорож по новорічній Європі. Але для цього ви повинні отримати святкову візу.

 КОНКУРС «СВЯТКОВА ВІЗА».

Отримати  святкову візу для подорожі Європою – означає правильно  виконати завдання конкурсу.  Прослухавши підказку у вигляді асоціативного ряду, команди мають назвати країну.

   Завдання конкурсу:

   1. Авіакомпанія «САС» , «Пеппі Довгапанчоха»,  Вікінги, «Вольво», ліс, «Північна Венеція» (Швеція)

  2. Балтійське узбережжя, шпроти, бурштин, Даугава,  Юрмала, Домський собор (Латвія)

 3. Альпи, Рільке, Шуберт, банківські послуги, Зальцбурґ, вальс, Зигмунд Фрейд (Австрія)

 4. Балатон, гуляш, Центральна Європа, чардаш, боксити, Дунай (Угорщина)

 5. Кортес, Прадо, вино, Лопе де Вега, маслини, Сараґоса, Канарські острови, Дон Кіхот (Іспанія)

6. Нансен, електрохімія, Тур Хейєрдал, Едвард Гріг, Північне море, нафта, Ібсен. (Норвегія)

7. Уманський парк, Карпати, Десятинна церква, писанки, «Червона Рута», Тарас Шевченко (Україна)

8. Паганіні, гондоли, Колізей, Монблан, Рафаель, Марко Полло, «Ла Скала», мармур, Апенніни. (Італія)

9. Копернік, Біловезька Пуща, Міцкевич, Балтійське узбережжя, Шопен. (Польща)

10. Галлія, Канни, Версаль, Бальзак, Лазуровий берег, брати Люм’єр, Сена, жаб’ячі лапки (Франція)

11. Дунай, троянди, Кирило і Мефодій, Фракія, «Золоті піски», Чорне море, Варна. (Болгарія)

Пісня 8 клас

ВЕДУЧИЙ 3.  Молодці! Ви пройшли перше випробування й отримали святкову візу для подорожі.   Але будь-яка подорож починається з складання та вивчення карти маршруту, на якому визначають країни, міста, видатні туристичні  об’єкти. Тому наш новорічний потяг вирушить, коли буде визначено маршрут.

КАРТОГРАФІЧНИЙ КОНКУРС «ДОРОЖНЯ КАРТА ЄВРОПИ»

( Командам дається  порожня контурна карта і таблички з  країнами  Європейського регіону, назви яких треба підписати на  карті)  

Назви країн: Італія, Польща,  Португалія, Німеччина, Франція,  Словаччина, Ісландія, Іспанія, Румунія, Греція, Великобританія .

  Панянка -селянка

Танець 9 клас

ВЕДУЧИЙ 4. Отже, ми вирушаємо у подорож.

 ЗУПИНКА «ІСТОРИЧНА»

ВЕДУЧИЙ 1. Новорічний феєрверк – один із найстаріших звичаїв. Стародавні люди вірили, що вогонь і шум феєрверка відлякують привидів і злих духів.

ВЕДУЧИЙ 2. Звичай дарувати новорічні подарунки прийшов до нас зі Стародавнього Риму. Першими подарунками були гілочки лавра, які символізували щастя в наступному році. Римляни на новорічних подарунках писали побажання та жартівливі вірші.

ВЕДУЧИЙ 3.  Традиція ліпити сніговика з’явилася в XIX столітті й жива донині. Класичний персонаж має такі атрибути: мітлу, відро на голові й морквину замість носа.

ВЕДУЧИЙ 4. Перша новорічна листівка була створена в 1794 році англійським художником Добсоном. На ній він зобразив зимовий засніжений ліс і щасливу сім'ю, яка зібралася  біля ялинки. Так зародився звичай дарувати один одному оригінальні новорічні привітання. Листівки вперше почали відправляти поштою з 1843 року, після того, як це зробив англієць Генрі Коул. В Україну оригінальні новорічні листівки прийшли з Англії й  були справжніми витворами мистецтва. Їх використовували для прикраси інтер'єрів, оздоблювали  у вигляді картин, колекціонували.

ВЕДУЧИЙ 1. У ці святкові дні ми бажаємо один одному тільки нового… Нового року! Нового щастя! - якщо когось старе не влаштовує… Нових друзів! - хоча не потрібно забувати, що «старий друг, краще нових двох»…

А що ще ми бажаємо один одному нового напередодні Нового року?…

КОНКУРС-ЕКСПРОМТ «АУКЦІОН «НОВИХ» ПОБАЖАНЬ».

Майстер шеф

Пісня 8  класу

ЗУПИНКА «НОВОРІЧНІ ГЕРОЇ».

ВЕДУЧИЙ 2. Наша подорож продовжується. У різних країнах світу традиції зустрічати Новий рік відрізняються один від одного, але в одному вони схожі: очікування дива з'являється у кожного, незалежно від національності, віку та статі. А самий головний постачальник щастя - сивочолий старець, який у новорічну ніч ходить по домівках, роздаровуючи довгоочікувані подарунки – кожному по заслугах. У кожної країни є свій чарівник, і його прообразом можуть бути несподівані персонажі. Ну що ж, почнемо знайомство?!

Юль-Томтен – гном, який приходить на Різдвяні свята в кожен шведський будинок (за образом нагадує нашого домовика), і підкладає до печі дітям солодощі, іграшки та ялинкові прикраси, розписані золотом. Він живе в лісі, в його підпорядкуванні знаходяться сніговик Дасті, відьми, ельфи, тролі й інші мешканці чарівного царства.

Пер Ноель і Шаланд нерозлучна французька парочка. Пер Ноель відвідує тільки старанних дітей, він під'їжджає до будинку на ослику з великим плетеним кошиком подарунків, він розкладає їх у шкарпетки, розвішані перед каміном. Шаланд неслухняних дітей пригощає  порцією різок. Утім, якщо заспівати пісню чи розповісти вірш, він змінить гнів на милість і обдарує неслухняних дітей подарунками.

В Іспанії Діда Мороза кличуть Олентцеро. Він одягнений у національний домотканий одяг і носить із собою фляжку гарного іспанського вина, щоб довга новорічна робоча ніч була не такою важкою.

  У італійців Діда Мороза заміщує Баббо Натале, як дві краплі води схожий на Санта-Клауса, він роз'їжджає з подарунками на санях, запряжених північними оленями.

 У голландців –білобородий Сінтер Клаас в червоному халаті й митрі, який їздить на білому коні. У Сінтер Клааса багато помічників – Чорних Пітов, які роблять всю брудну роботу за святого: доставляють подарунки дітям додому.

  У Греції на свята приходить Святий Василь.  Святий Василій носить костюми різних квітів, схожих на одяг священика, на голові шапка, нагадує тіару. Подарунки Святий Василій  не дарує, вважається, що найкращий подарунок – гарне слово, справа й віра Христова.

   Святий Миколай дарує радість маленьким жителям Бельгії та Польщі. Він разом з прислужником Пітером розкладає подарунки в чобітки й шкарпетки, спеціально приготовлені  для дітей. Одягнений в білу, розшиту золотом мантію єпископа.

        Найскромнішим новорічним персонажем у світі прийнято вважати чеського Ежишека – підкидаючи подарунки, він ретельно ховається від людей, тому його ніхто ніколи не бачив.

 Батечко Різдво  - так називають Діда Мороза  у Англія, Дядо Коледа або Дядо Мраз – це Дід Мороз Болгарії.

Як бачите, імена казкових персонажів різні, але всіх їх об'єднує одне – вони є незмінною складовою Новорічних і Різдвяних свят, приносять з собою радість, веселощі, а також вселяють в людей віру в краще, очікування чудес!

Пісня 10клас

Танець 8 клас

 ВЕДУЧИЙ 3. А тепер прошу усіх пересісти на  новорічну яхту! У вас сьогодні унікальна можливість здійснити середземноморський круїз. Щасливого новорічного плавання!

(Звучить грецька музика)

 ЗУПИНКА «КРАЇНА, У ЯКІЙ Є ВСЕ!»

Дивіться, ми наближаємося до  країни, про яку говорять, що в ній є усе! Яка це країна?

 ВЕДУЧИЙ 4. Правильно! Шановні моряки й морячки! Наша новорічна яхта допливла до берегів  Греції…

 У Греції Новий рік - особливе свято, це час очікування позитивних змін в житті, прощання з сумними подіями минулого. За столом збирається вся родина, вручаючи один одному подарунки й ділячись радісним настроєм. До столу обов'язково подається грецький хліб «хрістопсомо», прикрашений фігурками з тіста, страви зі свинини і курки, а також індичка, фарширована родзинками, рисом і каштанами.

ВЕДУЧИЙ 1. Чудова традиція греків - чистка домашнього каміна. Він ретельно очищається від золи, прочищається димар і труба. Робиться це для того, щоб злі демони і духи не змогли проникнути в будинок в новому році. Також греки, відправляючись у Новий рік до рідних або знайомих, беруть із собою подарунок - замшілий камінь. Залишаючи його господарям, вони говорять: «Нехай ваші гроші будуть так само важкі, як цей камінь!».

КОНКУРС «МІЦНІ ГРЕЦЬКІ ГОРІХИ».

ВЕДУЧИЙ 2.  У мене в руках кульок грецьких горіхів, які вам необхідно розколоти, але не силою зубів, а силою інтелекту. Я ставлю новорічно-грецьке запитання. За правильну відповідь кожен гравець одержує горіх. Чим більше горіхів - тим більше шансів виграти цей конкурс. Увага, питання…

Питання конкурсу.

·         Назвіть самі престижні змагання, у яких брали участь спортсмени Давньої Греції? (Олімпійські ігри)

·         Якому богу були присвячені перші Олімпійські ігри?(Зевсу)

·         Хто виграв битву при Марафоні? (Греки)

·         Яка епічна поема прославила Грецію на весь світ? («Ілліада»)

·         Яку релігію сповідують греки? (Православіє)

·         Скільки подвигів здійснив Геракл? (12)

·         У Греції після того, як годинники проб'ють північ, господиня виходить у двір і розбиває об стінуплід граната. якщо зернятка розлітаються далеко по подвір'ю, значить, у новому році вся родина буде щаслива, а поля дадуть гарний урожай.  Що це за плід? (Гранат)

·         Який народний грецький танець користується популярністю й на наших корпоративних вечірках? (Сиртакі)

·         Скільки було муз у давніх греків (Дев`ять)

Ситракі

ЗУПИНКА «ЗНАМЕНИТИЙ ЧОБІТ»

(Звучить італійська музика)

ВЕДУЧИЙ 3. Ми наближаємося до Італії! Італії – країна сонця, радості й тепла, невичерпне джерело натхнення й позитивних емоцій, це любов з першого погляду і назавжди. Кожного року мільйони туристів з ентузіазмом штурмують знаменитий «чобіт».

      ВЕДУЧИЙ 4.  Не рекомендую у новорічну ніч  підходити близько до стін будинків. Так уже повелося, що італійці в новорічну ніч викидають із вікон старі речі: летять на бруківку квіткові горщики, стільці, чоботи… Трапляється, і величезна прадавня шафа з диким гуркотом обрушується додолу. Чим більше викинеш речей, уважають італійці, тим більше багатства принесе Новий рік. Перед Новим роком треба віддати всі борги, вибачити всі образи й попросити пробачення за всі прикрості, незручності, неприємності, непорозуміння. Давайте і ми позбудемося непотрібних почуттів і емоцій.


ЗАГАДКИ «ПОЗБАВЛЯЄМОСЯ НЕПОТРІБНИХ ПОЧУТТІВ І ЕМОЦІЙ».

Ведучий для кожного екіпажа зараховує загадку, на яку вони, екіпажі, відповідають хором.

 ВЕДУЧИЙ 1. 

Щоб нам в усьому повезло,

Легко викиньмо ми… (Зло)

Щоб життя веселим здалося,

Назавжди залишимо… (Заздрість)

Щоб життя було небесної манною,

Потрібно позбутися всім від… (Обману)

Щоб нас не долали бурі й грози,

Викорінимо взаємні… (Погрози)

Щоб співали  в душі соловейки

Викорінимо із практики образливі… (Лайки)

Пісня 9 клас

Ведуча: Для того, щоб потрапити до іншої країни, пропоную капітанам команд узяти участь у конкурсі «КРАЩИЙ ЗНАВЕЦЬ ВИНАХОДІВ».  Ассистент ведучого виносить підніс, на якому лежать винаходи.

(Капітани по черзі беруть винаходи у руки й називати країну, яка має безпосереднє відношення до цього предмету. Переможе той, хто виявиться  кращим знавцем винаходів європейців.)

1. Перец (болгарський )

2. Горіх (грецький)

3  Ніж ( фінський)

4.  Замок (англійський)

 5. Сир (голландський ) 

6. Годинник (швейцарський)

7. Скло (чеське)

8. Сало( українське)

9. Духи (французькі).

ЗУПИНКА «НАЩАДКИ ВЕЛИКИХ КАРОЛІНГІВ»

(Звучить вальс «Під небом Парижу»)

ВЕДУЧИЙ 2.  Шановні пасажири новорічної яхти , продовжуємо нашу подорож. Франція нас чекає!  Ми з вами наближаємося до берегів нащадків великих Каролінгів,  відважних мушкетерів і підступних кардиналів. У столиці цієї країни прагне побувати майже кожний. Недарма про це місто говорять: «Побачити Париж і вмерти…».

ВЕДУЧИЙ 3.   Дами та добродії,  чи знаєте ви, як французи святкують Новий рік? Символом благополуччя й сімейного вогнища вважається велике поліно, яке в ніч на Новий рік запалюють у камінах будинків. До святкового стола француженки готують сім обов'язкових страв, серед них: кольорова капуста, суп із часником, равлики. Паризький Новий рік - це, насамперед, масові гуляння на Єлисейських полях, де зав'язуються знайомства й шампанське п'ють прямо на вулиці.

Новорічні поради

ЗУПИНКА «КРАЇНА ВЕСЕЛОЇ ФІЄСТИ»

(Звучить іспанська музика)

 ВЕДУЧИЙ 4. Нас зустрічає новорічна Іспанія! Іспанці будь-який привід використовують для веселої фієсти.  Іспанці готуються до зустрічі Нового року задовго, прикрашаючи гірляндами свої будинки, ліхтарні стовпи й вітрини магазинів. У цю пору року в Іспанії достатньо тепло. Основна дія проходить завжди на головній площі Мадриду. Відкриттям свята можна вважати традиційний новорічний бал, у якому разом з дорослими беруть участь і діти.

За сталою традицією в 12 годин ночі городяни виходять на вулицю, щоб з кожним ударом баштового годинника з'їсти по одній виноградині, одночасно загадуючи бажання. Кожна виноградинка символізує один із прийдешніх місяців, а коли встигнути з’їсти всі 12 − “гарантоване” виконання заповітного бажання. Ця забавна традиція розповсюджується і на тих, хто зустрічає Новий рік у будинку. Виноград кладеться на кожну тарілку.

КОНКУРС «В ІСПАНСЬКИХ РИТМАХ».

ВЕДУЧИЙ 1. Про 12 виноградин я вам розповіла. А зараз запрошую від кожної команди пари учасників для новорічного конкурсу «В іспанських ритмах».

А чи знаєте ви, що знаменита «Макарена» родом із Іспанії? Тоді танцюємо «Макарену»!

(Ведучий показує танцювальну комбінацію танцю «Макарена»)

Танцювальна комбінація:

«Раз» - витягнути праву руку вперед.

«Два» - витягнути ліву руку вперед.

«Три» - праву руку на ліве плече.

«Чотири» - ліву руку на праве плече.

«П'ять» - праву руку за голову.

«Шість» - ліву руку за голову.

«Сім» - праву руку на праве стегно.

«Вісім» - ліву руку на ліве стегно.

ВЕДУЧИЙ 2. Дорогі друзі! Наша новорічна середземноморська подорож бере зворотний курс! Як зустрічають Новий рік по-українські? В Україні Новий рік завжди зустрічали посіванням житом-пшеницею, добрими побажаннями на здоров`я всього роду, веселими колядками та святковою вечерею. Вечір 31 грудня називається щедрим, адже на нього готують пишний сімейний бенкет. За давньою традицією господар звертався із закликами родючості до дерев, тварин, пропонував їм скуштувати святкових страв. Щоб родив сад – його тричі босими оббігали діти.

Новорічна пісня 11 клас

   Нас чекає зустріч із головними героями Новорічного свята в Україні – Дідом Морозом і Снігуронькою!

ДІД МОРОЗ: Повірте всі у неповторне диво,

Яке візьме й отак собі прийде:

Усі живуть чудово і щасливо,

А сум і розпач раптом пропаде.

І буде казка, будемо радіти

І зустрічати світлий рік новий.

 І веселитися, сміятися, як діти,

А він пригорне — добрий і живий,

 Новенький рік, — і щастя подарує,

 Надію світлу, мрію чарівну.

СНІГУРОНЬКА: А між людьми міцні мости збудує,

 Покличе всіх і щастя рознесе...

 І нам на серці дуже гарно стане,

 І чарівним здаватиметься все.

Вночі у шибку Дід Мороз загляне

 Й дарунки під ялинку принесе!

ВЕДУЧИЙ 3. З Новим роком, дорогі друзі! Вітаємо всіх!

ВЕДУЧИЙ 4. Хай у новорічну ніч до ваших дверей підійдуть щастя, добро, любов, успіх!

ВЕДУЧИЙ 1. Разом з відліком курантів увійдуть до вашого дому і залишаться у вас назавжди!

РАЗОМ: До зустрічі у Новому році!