Média megjelenések
2024.05.27.-“Hungarikumok utcája” a Déli városrészben
https://www.szoljon.hu/helyi-kultura/2024/05/hungarikum–ertek-esemeny-szolnok-video-galeria
Szolnok TV : https://www.facebook.com/watch/?v=1187415549085277
Tenni jó enni jó!
Folytatódott nagy sikerű jótékonysági programsorozatunk a déli városrészben:
Jót ettek a szolnoki déli városrész lakói a csirkepörköltből
Kétszáz adag meleg ételt osztottak ki a rászorulóknak.
KOVÁCS BERTA
Tenni Jó, Enni Jó! Ezzel az elnevezéssel hívta életre tavaly jótékonysági kezdeményezését az Újvárosi Fejlesztési Iroda a Magyar Ízőrzők Gasztrokulturális Egyesülettel (MIGE) közösen. A Szolnok déli városrészét érintő akcióhoz csatlakozott Molnár Iván, a terület önkormányzati képviselője is. A projekt célja, hogy ételosztással felhívja a figyelmet a hátrányos helyzetű családokra, ahol nem kerül mindennap meleg étel az asztalra, adakozni pedig fontos és jó dolog.
A projekt idén is folytatódott. Pénteken három helyszínen hirdettek ételosztást. A Magyar Ízőrzők Gasztrokulturális Egyesülete az alkalomra csirkepörkölttel készült, melyet tésztakörettel osztottak szét a rászorulóknak. Az összesen kétszáz adag ételt a Csillag Cserhaj Szolgáltató ponton, a TVM lakótelep művelődési házában, valamint a Újvárosi Fejlesztési Irodában vehették át az érintettek. Szolnok leszakadó városrészében így legalább e napon nem marad senki éhesen.
A MIGE egyébként 2019 óta folyamatosan rendez jótékonysági főző akciókat, melyekkel a hátrányos helyzetű családokat segíti.
TÁNYÉRNYI MELEG ÉTEL Kétszáz adag meleg ételt osztottak ki a Déli városrészben élő hátrányos helyzetű családok tagjainak.
Tenni Jó, Enni Jó
2023.01.16. 14:55
Csülökpörköltet osztottak a rászorulóknak Szolnokon
"Tenni Jó, Enni Jó" – ezzel az elnevezéssel indított civil összefogással akciósorozat Szolnok déli városrészében a Magyar Ízőrzők Gasztrokulturális Egyesülete és az Újvárosi Fejlesztési Iroda.
KOVÁCS BERTA
A hagyományteremtő szándékkal életre hívott program legfőbb célja, hogy ünnepek után se maradjon senki éhesen, csökkentsék az alultápláltságot. Ennek érdekében a Magyar Ízőrzők Gasztrokulturális Egyesülete (MIGE) jóvoltából a kezdeményezők 200 adag meleg ételt főztek és osztottak ki Szolnok déli városrészében élő, hátrányos helyzetű családoknak. Az érintettek a csülökpörköltet sós burgonyával két helyszínen, a Csillag Cserhaj Szolgáltató Központban, valamint az Újvárosi Fejlesztési Irodában vehették át.
A jótékonysági akcióhoz csatlakozott Molnár Iván önkormányzati képviselő is.
A MIGE 2019 év óta folyamatosan rendez jótékonysági főző akciókat, ezzel is csatlakozva Szolnok téli melegétel-osztási akciójához, valamint a Contact MKSZ hasonló akcióihoz. Fontosnak érzik – különösen a jelenlegi gazdasági helyzetben, a megugrott élelmiszerárak mellett –, hogy az ünnepek után januárban is segítsék ennivalóval a hátrányos helyzetű családokat.
Roma-magyar ételeket főztek a gasztrokultúra jegyében Szolnokon
A finomságok kicsit romásan, kicsit magyarosan készültek.
KOVÁCS BERTA
A roma-magyar ételek hagyományait elevenítették fel kedden délután Szolnok déli városrészében. Az Újvárosi Fejlesztési Irodánál (UFI) tartott gasztronómiai rendezvényt a Magyar Ízőrzők Gasztrokulturális Egyesülete (MIGE) szervezte, a 2020-ban nagy sikerrel zárult I. Autentikus főzőversenyük sikerén felbuzdulva.
E rendezvények célja az itt élő élő magyar és nem magyar lakosság közötti kulturális szakadék csökkentése a gasztrokultúra által, az ember nyelve ugyanis az étkezési hagyományokban is megnyilvánul. A keddi programon roma és nem roma közösségek mutatták be a lakosoknak, hogy az ételek miként tudják közelebb hozni egymáshoz az embereket – mindezt megfűszerezve zenei kultúrával is.
A Csillagház Cserhaj Szolgáltató Pont például a lacsau nevű roma lecsót készített, a Tücsök úti Közösségi Ház gulyáslevest, és MIGE és az UFI körömpörköltet. A finomságok kicsit romásan, kicsit magyarosan készültek.
A roma konyha egyéb sajátosságaival és az ősi magyari főzési tudománnyal az érdeklődők totó-kvíz formájában is megismerkedhettek. A jó hangulatról Pomázi Imre gondoskodott.
· Molnár Iván Nyolcas Választókerület (https://www.facebook.com/profile.php?id=100063698602189)
·
Szalay Ferenc, polgármester (https://www.facebook.com/szalayferenc/posts/pfbid02tfajV4tracK6tBEudhG7uZrQh72DJANDQJW9xU5Po7iezBDcQjGtbWJteweP1Bsvl)
·
Dr. Kállai Mária (Országgyűlési képviselő)
· Aktív rádió (2022.03.25.-Térségi hírek)
http://www.aktivradio.hu/website/index.php/kronikak-tersegi-hirek
Karácsonyi Ételosztás galéria: https://drive.google.com/drive/folders/1Tyt_UakjidRgYlx3f5aUcgsq1ZaKvE1L?usp=sharing
Rászoruló családokat segítettek Vezsenyen
(Írta: Kovács Berta )
Tartós élelmiszert kaptak a településen élő, nehéz helyzetben lévő gyermekes családok a napokban.
Vezseny önkormányzata a szolnoki Magyar Ízőrzők Gasztronómiai Egyesületével összefogva az iskolakezdést kívánta ilyen formán is megkönnyíteni.
Összesen harminc család vehetett át élelmiszercsomagot, melyben különféle konzervek, csokoládék, étolaj, liszt és kávé volt.
– emelte ki Szabó Ferenc polgármester.
– A tartós élelmiszer is jól jön a családoknak, most is örömmel fogadták az adományt.
A támogatottak zöme általános iskolás korú gyermekeket nevel, de természetesen nem zárták ki a kedvezményezettek közül azokat sem, ahol a gyermek már középiskolás vagy felsőoktatásban tanul.
Az ízőrzők egyesülete nem először vitt adományt Vezsenyre, együttműködő partnereivel közösen tavaly is osztottak az élelmiszerek mellett például ruhaneműt is, az adományokból a szomszédos településekre is jutott.
Buzsáki Barnabás, az egyesület elnöke (balra) és Szabó Ferenc polgármester (jobbra) osztotta szét az adományt
Forrás: https://www.szoljon.hu/kozelet/helyi-kozelet/raszorulo-csaladokat-segitettek-vezsenyen-3836822/
Hazánk különleges értékeit mutatták be Tiszavárkonyban
Az előző években az önkormányzat nagyszabású, neves előadókat felvonultató falunappal örvendeztette meg Tiszavárkony lakóit és a rendezvényre, koncertekre odalátogató vendégeket. A jeles eseményt 2019-ben Hungarikum Napokká bővítették. A járvány miatt tavaly ugyan elmaradt a rendezvény, idén azonban ismét örülhettek a helybéliek. Ezúttal a Tiszavárkonyért Kulturális Egyesület (TIKE) vette kezébe a szervezést.
– A pandémia után vágytak az emberek a magas színvonalú kulturális programokra ebben a községben is – hangsúlyozta Mészáros Ágota, a TIKE elnökhelyettese.
A rendezvényre látogatók megkóstolhatták a Magyar Ízőrzők Gasztrokulturális Egyesülete jóvoltából a Tiszai halászlét, a magyar gulyáslevest. Érdekesség, hogy a szervezet elnöke, Buzsáki Barnabás két éve a hungarikumnak számító halászlérecepttel nyerte el Nagyszebenben, Európa gasztrofővárosában az aranyérmet.
A karcagi birkapörkölt nagyköveteként a Csontos család mutatta meg, kóstolóval egybekötve, a pörköltkészítés fogásait. Bánrévi Antal a kürtőskalács-készítés titkaiba avatta be a látogatókat. Népművészet mestere címmel büszkélkedő hagyományőrzőkkel is ismerkedhettek a résztvevők: Luka Lajos kosárfonó tartott bemutatót és Szűcs Imre fazekas kerámiáit is megcsodálhatták.
A közönséget Sülyi Károly magyar nóta- és operetténekes szórakoztatta, ő meglepetésvendéget is hozott magával: Sóki Ferenc tárogató művészt. A tárogató ugyanis szintén hungarikumnak számít. A jelenlévők filmvetítésen ismerkedhettek meg a Béres cseppel és Béres József életútjával is.
A meghirdetett pálinka mustrára tizenegy nevezés érkezett. A szintén hungarikum törköly- és szilvapálinkát bemutató Jászsági Pálinka Lovagrend közreműködésével bírálták el az italokat. Gábli Róbert birspálinkája vitte el a pálmát.
Gábli Róbert birspárlata nyerte el a Tiszavárkony legjobb pálinkája címet a Hungarikum Napokon
Fotó: Beküldött fotó
A rendezvényen bemutatták Gróf Széchenyi István hagyatékait is, melynek része a Tisza szabályozása. Megemlékeztek a tiszai árvíz huszadik évfordulójáról is, Tiszavárkony, Vezseny, Tószeg, Nagykörű, Tiszajenő és Kőtelek részvételével. A múltidézésre eljött Lovas Attila, a KÖTI-KÖVIZIG igazgatója, Hubai Imre, a megyei közgyűlés elnöke, dr. Kállai Mária országgyűlési képviselő, de részt vettek rajta az említett települések polgármesterei is.
– Debreczeni László operatőr készített egy filmet is, melyet egyesületünk rendelkezésére bocsátott és Várkonyban bemutathattunk. A film huszonhat percben foglalta össze az évtized árvizének mozzanatait, miniszterelnök úrral, belbiztonsági szakértővel és lakosokkal készített interjúval.
– Az évtized árvize minden embert érintett a Tisza partján, és csak közös összefogással tudtuk megmenteni a lakóhelyeinket, magukat a családokat, az épített örökségeinket, értékeinket, amelyek a hungarikumok összességét adják. Ezen értékeket kötelességünk bemutatni és megőrizni az utókor számára – hangsúlyozta Mészáros Ágota.
2021.03.31. – Adományátadás Tiszavárkonyban
https://www.szoljon.hu/galeria/adomanyatadas-tiszavarkonyban-2/
Egyesületünk elnöke , mint vadász az ÚJ Néplapban .
2021.01.14.-Új Néplap: Az aranysakálok egyre több munkát adnak a vadászoknak
2020.12.10.-Új Néplap: Adományok ezrei értek célba megyénkben
2020.12.10.-Új Néplap: Adományok ezrei értek célba megyénkben
https://www.szoljon.hu/kozelet/helyi-kozelet/adomanyok-ezrei-ertek-celba-megyenkben-3114439/
https://www.szoljon.hu/galeria/adomanyatadas-tiszavarkonyban/10/
Az őszi lombeltakarításban részt vettek az UFI és a MIGE önkéntesei és a TVM Lakótelepen élők egyaránt . Köszönjük önkénteseink munkáját !
Gasztro klub:
2020-11 novemberi Civil Forrás (16. oldal): https://drive.google.com/file/d/1y8zRLk3GreKebk7CLRhYn2WdqAgJvbib/view?usp=sharing
I. Íz és egészség fesztivál a déli városrészben :
I. „Íz és egészség” elnevezésű fesztivált rendezte meg a Magyar Ízőrzők Gasztrokulturális Egyesülete Szolnok déli városrészében. A rendezvényről Buzsáki Barnabás elnök nyilatkozott: hagyományt szeretnénk teremteni a városrészben ezzel a rendezvénnyel. A rendezvény a COVID-19 járvány okozta szabályok betartása mellett zajlott, az eredeti fesztivált a járvány miatt újragondolva, egy mini fesztivállá szerveztük. Rendezvényünkkel hozzájárultunk Szolnok lakosságának egészségtudatos életmódjának kialakításához, az egészségtudatos életmód elterjesztéséhez, egészséges alapanyagok fogyasztásához kapcsolódó ismeretanyag átadásához, minden korosztály számára. Gasztronómiai fesztiválunkon betekintést nyerhettek az egészséges konyhaművészetbe. Bebizonyítottuk, hogy a húsmentes étkezés nem jár lemondással.
Egészség és gasztronómia, két téma szorosan összekapcsolódik. Rendezvényünkre meghívtuk Buzás Sándorné Jusztikát a Törökszentmiklósi Cukorbetegek Egyesületének elnökét, aki a cukorbetegségről tartott érdekfeszítő előadást, személyem pedig a vegán ételekkel ismertettem meg a nagyközönséget, mindkét előadó nemcsak elméleti tudásanyagot adtak át, hanem gyakorlatban is bemutatták mit is tudnak, hiszen elsöprő sikere volt az ételek kóstolásának.” Különleges színvilágot, szemet gyönyörködtető, ízletes és vonzó ételeket kóstolhattak a rendezvényen résztvevők. Az egyedi ízvilág a különleges fűszerezésben és az elkészítési eljárásban rejlik. 7 vegán ételkülönlegességet ízlelhettek meg, és 5 féle cukormentes süteményt. Szakácsaink látványos kóstoltatással is készültek, mind a főételek, mind a gyümölcsök, mind a sütemények köréből, mely nagy sikert aratott a résztvevők körében. A szakemberek előadását hallgathatták a egészsége megóvásával és visszaállításával kapcsolatban. Önismeret és tudatosság. Ha már megismerte az Ön számára megfelelő ételeket, amelyek táplálók a testnek, ismerkedjen meg az ételek elkészítésének, elfogyasztásának a ránk gyakorolt lelki hatásával is. Ismerje meg a minket körülvevő természeti erőket. Tudja meg, hogy ezek milyen módon befolyásolják a mindennapjainkat. Hogyan teheti harmonikusabbá kapcsolatait, önbizalmát, környezetét? Mindezekre választ kaptak a rendezvényre ellátogatók. Fotó és szöveg: MIGE
További programok, együttműködő partnereink által :
· játszóház gyerekeknek - a Biztos Kezdet Gyermekház által
· régi idők népi játékai - TESZ-VESZ Ifjúsági Alapítvány által
2020-11 novemberi Újvárosi Hírmondó (4. oldal):
https://drive.google.com/file/d/1kjpijoGzn_6SexQDpB_3gTv5uY4weL2S/view
Magyar Ízőrzők Gasztrokulturális Egyesületének Gasztro Klubja:
2020. 10. 05.-én a klub ülésén egy vendégelőadó számolt be vegán étrendre való áttérésükről. Elmesélte, hogy férjének és neki igen sok betegsége volt (emésztési rendellenesség, pikkelysömör), melynek orvoslásaként nagyon sok krémet, gyógyszert kipróbáltak. Elmondása szerint a vegán étrendre való áttérés után megszűntek emésztési problémáik, illetve a pikkelysömör is visszahúzódott. A vegán étkezéssel teljes értékű vitaminokat, tápanyagokat visznek be szervezetükbe. Információkat osztott meg arról, hogy a húsféléket milyen zöldségekkel, illetve gyümölcsökkel helyettesítik étrendjükben. A foglalkozás végén megígérte a jelenlévőknek, hogy kóstolót is hoz majd az általa készített, vegán étrendnek megfelelő finomságokból. A résztvevők érdekesnek tartották az előadást, azonban elmondásuk szerint nem szeretnének változtatni megszokott étrendjükön.
Fotó és szöveg: CONTACT MKSZ
2020-04 áprilisi Újvárosi Hírmondó (9. oldal):
https://drive.google.com/file/d/1l8BoL2Le7qY4ycXLrL-D50NbbHfvOplv/view?usp=sharing
2020. 03. 09. -GASZTRO KLUB
A TOP-6.9.2-16-SL1-2017-00001 a „Még több ok SzolnOk! – A helyi identitás és kohézió erősítése Szolnokon” projekt keretében megvalósuló Gasztro Klub egy közösségi folyamat, melyet a Déli városrészben, az Újvárosi Fejlesztési Irodában rendeztünk meg. A Gasztro Klub soron következő témája az ételféleségek gasztronómiai elhelyezkedése volt. Ezzel kapcsolatban nagyon sok érdekességet és hasznos tanácsot hallhattunk a klub vezetőjétől. A téma szerteágazó: a levesek, levesbetétek, tészták, főzelékek, köretek: a burgonyából, zöldségekből, tésztafélékből,gabonafélékből készült köretek is bekapcsolódtak a foglalkozásba.
A klubvezető ismét nagy sikerrel vonta be a közösséget is, így egy igazán színes interaktív klubfoglalkozáson vehettünk részt. Mindenkinek volt ötlete, hozzászólása, tapasztalata az ételek gasztronómiai elhelyezése kapcsán. Egy-egy ételcsoport taglalása közben, a résztvevők különféle recepteket osztottak meg egymással. Itt az ahány ház annyi szokás alapján egy étel többféle elkészítési módját hallhattuk a lakosságtól. A klubvezető is osztott meg ételkészítési praktikákat, a lakosság számára nem ismert konyhatechnológiai eljárásokat .
Különlegességekről is esett szó, mint például a kötött tészta vagy a nyákleves, és a nem ismert sűrítési eljárások. Megtudhattuk mi az a textúra, redukció, legírozás. Kiderült mitől Jókai a Jókai bab-leves, mi a különbség a tyúkhúsleves és az Újházi tyúkhúsleves között, mitől lesz az almaleves igazán finom és hogy a sokak által kedvelt fánk több csoportba is besorolható. A klub tagjai a régi történetek mesélésével színesítették foglalkozást. A klub receptár gyűjteménye újabb lakossági recepttel bővült. A klub tagjai már nagyon várják a következő foglalkozást, ahol már saját maguk is kipróbálhatják tudásukat.
Fotó és szöveg: CONTACT MKSZ
2020-03 márciusi Újvárosi Hírmondó (3. oldal):
https://drive.google.com/file/d/1rjFRw74NB0qWjJlmUJTMdfQFMUddeGu7/view?usp=sharing
2020. 01. 13 -GASZTRO KLUB
A TOP-6.9.2-16-SL1-2017-00001 a „Még több ok SzolnOk! – A helyi identitás és kohézió erősítése Szolnokon” projekt keretében megvalósuló Gasztro Klub egy közösségi folyamat, melyet a Déli városrészben, az Újvárosi Fejlesztési Irodában rendeztünk meg. A programot olyan közösségi folyamatnak szántuk, ahol a gasztronómián keresztül építenek közösséget Szolnok déli városrészének lakosai. A decemberi első klub alkalom sikerének köszönhetően a klubot ismét Buzsáki Barnabás, a Hotel Tisza Étterem étteremvezetője tartotta.
Az alkalom témája a téli gasztronómiai szokások, a füstölt áru készítés és története. A téli gasztronómiai szokásokkal kapcsolatosan a klubvezető kifejti, hogy ezeket a szokásokat tulajdonképpen mi alakítjuk ki. Ennek egyik alap pontja a téli disznóvágás, mely főleg régebben volt minden családban hagyomány. Ebben a jelenlévők is egyet értettek. Ehhez kapcsolódóan szóba került a házi nyújtott rétes is, melyre a jelenlévők is emlékeztek, hogy hogyan készült annakidején. A Márton nap, ami tulajdonképpen az újbor, és a liba ünnepe, jelentős gasztronómiai szokás. A klubvezető bevonta az előadásába a jelen lévőket, és feltette azt a kérdést, hogy tudják e, hogy mi a Márton napi libasültnek az eredete. Szépkorú közönség lévén természetesen tudták a választ, hogy a püspökválasztáshoz kapcsolódik. Szó esett mindszentről és a halottak napi szokásokról, az advent első vasárnapjának szokásairól, a Luca napi szokásokról. Ez utóbbinál röpködtek a különböző néphiedelmek és babonák a résztvevők felől.
A karácsonyi gasztronómiai szokásokról már volt szó a múlt alkalommal, de mivel ehhez az időszakhoz tartozik ezért ismét előtérbe került. A szilveszter, az újév, a vízkereszt is megannyi szokást rejt. Ehhez is volt a résztvevőknek hozzászólásuk. A farsang kapcsán természetesen mindenkinek a farsangi fánk jutott legelőször eszébe, amit régen csak ekkor sütöttek. Ehhez az időszakhoz kapcsolódik a téltemetés, télűzés. A gasztronómiai fesztiválok, például a gulyásfesztivál, a karcagi birkafőző fesztivál, a túrkevei böllér fesztivál is szóba kerültek és a csak Szolnokra jellemző habos isler is. A tél egyik meghatározó étele a kocsonya, melyet különböző földrajzi területeken különböző módon készítenek el, de természetesen mindenkinek van egy jól bevált receptje ezen ételről is. A lecsó igaz már nem a téli gasztronómiához kapcsolódik, de egy hozzászólás kapcsán erről az ételről is esett néhány szó.
2020-03 márciusi Újvárosi Hírmondó (4. oldal):
https://drive.google.com/file/d/1rjFRw74NB0qWjJlmUJTMdfQFMUddeGu7/view?usp=sharing
A disznóvágás, mint a tél meghatározó szokása egy kicsit több figyelmet kapott. Szó volt az előkészítésről, a házi csigatészta készítésről, a fogó pálinka szerepéről. A disznóvágás lépéseit is végig vettük és természetesen az ilyenkor elkészített ételeket is. A disznóvágásokon volt külön férfimunka, és női munka is. A hurka és kolbászkészítés, a szalonna sózás is ennek az eseménynek a része. Nagyon sokféle szalonna létezik, például: sós, erdélyi, csécsi, sváb, császár, csemege, kenyér, tea, kolozsvári. Disznóvágáskor volt szokás előkészíteni a füstölni való sonkát is. Ezekbe a műveletekbe is beavatott bennünket az étterem vezető. A töpörtyű is ekkor készült.
Visszatérve a füstöltáru készítésre, hallhattunk különféle füstölési eljárásokat, sonka és kolbász elkészítési eljárásokat. A klubvezető kitért a különböző országokban nevezetessé vált sonkákra is. Az alakalom végén is lehetőség volt kérdéseket feltenni. A klub tagjai hozzászólásaikkal, régi történetek mesélésével interaktív módon vettek részt a klub délutánon. Az étterem vezető a következő alkalom pontos időpontját is megosztotta a jelenlévőkkel,a témát illetően a klubtagoktól kért javaslatot, hogy miről hallanának szívesen. Így lett a következő gasztro klub témája az egészséges táplálkozás.
Fotó és szöveg: CONTACT MKSZ
2020-03 márciusi Újvárosi Hírmondó (9. oldal):
https://drive.google.com/file/d/1rjFRw74NB0qWjJlmUJTMdfQFMUddeGu7/view?usp=sharing
2020. 02. 10 -GASZTRO KLUB
A TOP-6.9.2-16-SL1-2017-00001 a „Még több ok SzolnOk! – A helyi identitás és kohézió erősítése Szolnokon” projekt keretében megvalósuló Gasztro Klub egy közösségi folyamat, melyet a Déli városrészben, az Újvárosi Fejlesztési Irodában rendeztünk meg. A programot olyan közösségi folyamatnak szántuk, ahol a gasztronómián keresztül építenek közösséget Szolnok déli városrészének lakosai. A klubot ismét
Buzsáki Barnabás, a Hotel Tisza Étterem étteremvezetője tartotta.
A gasztro klub mai témája az egészséges táplálkozás volt. Ezzel kapcsolatban nagyon sok érdekességet és hasznos tanácsot hallhattunk a klub vezetőjétől. Szó volt arról is, hogy sokan életmódváltás kapcsán vegán vagy vegetáriánus étrendre térnek át. Ezzel kapcsolatban az ember anatómiájáról is esett szó, ami az emésztőrendszerünket illeti, hiszen mindenevő a fogazatunk, és együregű összetett gyomrunk van, mely a húsevőkre jellemző.
Buzsáki Barnabás többek között beszélt a különböző allergiákról amik az étkezéssel kapcsolatosak. Az egészséges táplálkozásnak nagyon sok összetevője van, mely részletesen kifejtésre került.
A falusi és városi étrendi szokások, a mikrohullámú sütő egészségre gyakorolt hatása, a vitaminok szükségessége és bevitele, zsírt vagy olajat használjunk, tartósítás, gyógynövények is bemutatásra kerültek. A táplálkozás régen és most, melyik volt az egészségesebb, bioritmusunk, gyümölcsök és zöldségek szerepe és ehhez hasonló témákat érintett a klub vezetője. Az előadását úgy építette fel, hogy bevonta a közösséget. Így egy interaktív klubfoglalkozás alakult ki. Mindenkinek volt ötlete, hozzászólása, tapasztalata egy-egy témakörrel kapcsolatban. S hogy recept és konyhai praktika nélkül ne teljen el a mai alkalom sem, a közösség kívánságának megfelelően az eredeti erőleves elkészítési módját osztotta meg a klub vezetője a tagokkal. Végül pedig az erőlevesbe való levesbetét a tojáskocsonya elkészítési praktikáját is hallhattuk.
A klub tagjai hozzászólásaikkal, régi történetek mesélésével interaktív módon vettek részt a klub délutánon. A klub alkalom végét követően is az elhangzottakról beszélgettek. Buzdította a közösséget Buzsáki Barnabás arra, hogyha valakinek van saját jól bevált receptje azt bátran hozza el a következő alkalomra. Az étterem vezető a márciusi találkozó pontos időpontját is megosztotta a jelenlévőkkel, mely 2020. március 09-én 13.30. órakor lesz. A téma: Az ételek besorolása a magyar gasztronómiában.
Fotó és szöveg: CONTACT MKSZ
2020. március Újvárosi Hírmondó megjelenés:
https://drive.google.com/file/d/1rjFRw74NB0qWjJlmUJTMdfQFMUddeGu7/view?usp=sharing