2018 рік

Підходи до організації загальноосвітньої підготовки, питання нового змісту освіти, заснованого на формуванні компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в суспільстві, розглядалися на засіданнях Школи молодого викладача загальноосвітньої підготовки та голів методичних комісій

Творча група викладачів математики вивчала досвід Галини Решетняк, викладача математики вищої категорії ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей», з питання «Професійно спрямоване вивчення математики у закладах сільськогосподарського профілю», який було схвалено на навчально-методичній Раді Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області.

Протягом року викладачі математики вивчали питання: інноваційне навчання як новий вид організації освітнього процесу, STEM-освіта як засіб формування освітньо-пізнавальних якостей учнів,

програма динамічної математики GeoGebra 5.0 та їх практичне втілення в освітній процес.

На сучасному етапі розвитку суспільства все очевиднішим стає значення природничих наук для реалізації концепції сталого розвитку. Саме тому викладачі фізики та інформатики закладів професійної (професійно-технічної) освіти вивчали питання «Використання електронних освітніх ресурсів на уроках».

Підвищення ІКТ-компетентності дітей, ознайомлення і зацікавлення сучасними інформаційними технологіями, комп’ютерною технікою та літературою, активізація творчої діяльності викладачів – мета проведення Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної грамотності «Бобер». Участь у конкурсі взяли 176 учнів з 19 закладів. Найбільшу кількість учнів залучили заклади: Сумський центр професійно-технічної освіти (32 учні, викладач Грицай О.В.); Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу (22 учні, викладач Шульженко В.В.); Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну (22 учні, викладач Сухоставець О.М.).

Відбулися предметні конкурси:

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» - в березні 2018 р. Долучилися до участі в конкурсі 337 учнів. Найактивнішими були учні ДНЗ "Сумський центр професійно-технічної освіти" (51 учень).

Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня» в квітні 2018 р. Узяли участь в конкурсі 403 учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти Сумської області. Найактивнішими були учні ДПТНЗ "Синівський професійний аграрний ліцей" (85 учнів).

На Всеукраїнському семінарі, що проходив 3-8 липня 2018 року в м. Яремче Івано-Франківської області, підбито підсумки Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня-2018».

22 листопада 2018 року на базі Сумського центру професійно-технічної освіти підбито підсумки ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів серед учнів закладів професійно-технічної освіти області.

За перемогу змагалися 30 учнів з математики.І місце – Богдан Потапенко, ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти» (викладач Ірина Лаврик)

ІІ місце – Іван Лапченко, ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» (викладач Ірина Тахтай)

Олег Трикоз, ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей» (викладач Галина Яковенко)

ІІІ місце – Костянтин Трифонов, ДНЗ «Білопільське вище професійне училище» (викладач Анастасія Щербаченко)

Олексій Петренко, ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» (викладач Наталія Дзябенко)

Лоцький Святослав, ДПТНЗ «Хотінський професійний аграрний ліцей» (викладач Ірина Кулик).