Запобігання булінгу

План заходів, спрямованих на протидію булінгу

Педагогічні працівники закладів дошкільноїьної освіти у партнерстві з батьками або іншими ми законними представниками дитини забезпечує ть єдність навчання, виховання і розвитку вихованців у рамках освітнього процесу, створюють безпечне освітнє середовище, вільне від будь-яких проявів насильства та булінгу (цькування).

 

Учасники освітнього процесу взаємодіють на основі поваги один до одного, дотримання правил внутрішнього розпорядку закладу дошкільної освіти та цього Положення

План заходів, спрямованих на запобігання, протидію булінгу

ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА:

- Вивчення законодавчих актів та Закону України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню).

- Створення морально-безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантно міжособистісної взаємодії під час освітнього процесу.

- Розміщення інформації у куточках для батьків щодо профілактики булінгу: пам’яток, листівок.

- Розміщення інформації на сайті закладу дошкільної освіти щодо булінгу.

РОБОТА З ДІТЬМИ:

- Проведення бесід з дітьми.

- Здійснення спостереженнь за психологічним мікрокліматом в дитячому колективі.

- Організація переглядів відеороликів, мультфільмів відповідної спрямованості.

- Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, занять, прогулянок та ігрової діяльності.

- Проводення ранкових зустрічей з метою формування навичок дружніх стосунків.

РОБОТА З ПЕДАГОГАМИ

- Проведення анкетування учасників освітнього процесу з питань обізнаності з поняттям булінгу.

- Поведення педагогічних читаннь «Булінг в закладах освіти».

- Обговорення питання на виробничих нарадах.

РОБОТА З БАТЬКАМИ:

- Проведення консультацій відповідної спрямованості.

- Обговорення питання на групових батьківських зборах.

- Розроблення пам’яток «Булінг в освітньому процесі. Що робити батькам», «Правила перебування дітей у дитячому садку»

ПРИМІРНИЙ ПЕРЕЛІК ОРГАНІЗАЦІЙ ТА УСТАНОВ, СЛУЖБ ПІДТРИМКИ ПОСТРАЖДАЛИХ ОСІБ, ДО ЯКИХ СЛІД ЗВЕРНУТИСЯ У ВИПАДКУ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

БЕЗКОШТОВНІ ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧІ ЛІНІЇ»

Національна дитяча «гаряча лінія» Центру «Ла Страда- Україна»:0-800-500-333(для дзвінків з мобільного). Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх операторів. Консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники.

Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога): 116-123(цілолобово та безкоштовно з мобільних телефонів), 0-800-500-225 та 116-111. Можна отримати інформацію про організації та установи, до яких слід звернутися у конкретній ситуації, про перелік документів, які необхідно підготувати для звернення, поради щодо правильного їх складання, підтримку психолога анонімно у телефонному режимі, консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації.

Омбудсмен з прав дитини в Україні Микола Миколайович Кулеба:(044) 255-64-50

Єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги: зателефонувавши зa номером 0 800213 103(безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів), можна отримати такі послуги:


План заходів для запобігання булінгу. Додаток 6