Протидія булінгу

Infografika_MON_bukking_2024_Pedrada.pdf
Zakon_Buling_2018_Pedrada.docx
Інформація щодо забезпечення безпечного та здорового освітнього середовища.docx
Bright Green White Black Bold and Blocky Cyberbullying Informational Infographic.pdf

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

За даними дослідження UNICEF Україна за 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% - говорили про це не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.

За даними доповіді ВООЗ в 2016 році, Україна займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних (9% дівчат та 11% хлопців).

Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.

Пам’ятайте, якщо помітили, що:

у дитини немає друзів;

дитина боїться іти до школи;

має низьку самооцінку;

у дитини з’являються зіпсовані речі;

дитина сама наносить собі ушкодження;

сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.

– поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.

В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

Виховання молодого покоління – це невід’ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу.


Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та    відповідальність осіб, причетних до булінгу



26.01.2024                              НАКАЗ                                       № 03/1

 

Про створення комісії

з розгляду випадків булінгу

 

На виконання Закону України № 8584 від 18.12.2018р «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти, науки та молоді, з метою виявлення та протидії булінгу серед учасників освітнього процесу, швидкого реагування на такі випадки

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Створити комісію з розгляду випадків булінгу серед учасників освітнього процесу у такому складі:

Голова комісії : Новікова Т.В. - в.о директора ліцею;

Заступник голови комісії: Носулько Л.Б. -  ЗВР;

Секретар комісії : Гулак А.В. - педагог-організатор;

Члени комісії: Біданець О.М., Куктенко І.С., Шевченко Н.М.

2. У випадках скликання комісії до її роботи залучати батьків, чиї діти причетні до випадків булінгу.

3. Засідання комісії проводити у випадку доповідної записки про випадок булінгу класним керівником, голові комісії.

4. До роботи комісії залучати уповноважених осіб Національної поліції України та Служби у справах дітей.

5. Класним керівникам постійно проводити роз’яснювальну роботу зі здобувачами освіти та батьками щодо їх відповідальності за дії, які прирівнюються до булінгу.

6. Довести до відома усіх педагогічних працівників про персональну відповідальність за випадки булінгу з їх боку чи спробу втаємничення таких випадків зі сторони учнів чи колег по роботі.

7. З даним наказом ознайомити усіх педагогічних працівників, учнів та їх батьків.

8. Копію даного наказу розмістити на офіційному сайті ліцею.

9. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

В.о директора ліцею                             Тетяна НОВІКОВА



ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1.     Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.     На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).

            3.     Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

            4.     До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

       5.     Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу


Інформація

 про проведені заходи до Всеукраїнського тижня протидії булінга , в

 КЗ «Маломихайлівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»

в 2021-2022 навчальному році


   З метою забезпечення прав, свобод та інтересів молоді, формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу, навичок ненасильницької поведінки, побудови конструктивного діалогу, створення особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті, запобігання насильству в учнівському середовищі, згідно плану роботи школи    в КЗ «Маломихайлівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» пройшов Всеукраїнський тиждень протидії булінгу, у рамках якого було проведено ряд просвітницько-профілактичних заходів. 

 Для учнів початкової школи  класними керівниками проведено виховні заходи з протидії булінгу на тему «Скажи булінгу НІ», бесіди «Запобігання насильству серед дітей. Правила безпечної поведінки».

 Шкільний бібліотекар Штик Л.І. організувала виставку літератури та  виховний захід у бібліотеці на тему «Добро починається з тебе», а класні керівники 5-11-х класів провели  години  спілкування  «Не дай булінгу шанс», « СТОП, БУЛІНГ!» «Долоньки догори, ми проти насильства», «Вирішення конфліктних ситуацій. Попередження цькування», «Кібер булінг. Агресія в Інтернеті».

Учні 2-8 класів взяли участь у виставці малюнків«Зупинимо булінг разом!».

Проведено круглий стіл для учнів 9 класу «Булінг та його прояви: агресор – жертва – спостерігач».

Учнями школи  переглянуто та обговорено відеоролики «Все про булінг», «STOP BULLYING», «Вирішення конфліктів мирним шляхом».

   

 

В.о. директора ліцею                    Тетяна НОВІКОВА