НАЦІОНАЛЬНО - ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

ІМ-_24.02.2023.pdf

«Вистояли – переможемо!»

Інформаційні матеріали до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

День_державності_2022_Інформайні_матеріали.pdf

ПАМ'ЯТАЄМО!

104 роки тому декілька сотень українських добровольців — молодих юнаків затримали більшовицький наступ на Київ та врятували українську державність. Зіткнувшись у бою з численними силами більшовиків, українські добровольці дозволили новоствореній українській державі виграти час для укладання Брест-Литовського миру.

«Кіборгами» називають українських військових — учасників оборони Донецького аеропорту імені Сергія Прокоф'єва під час війни на сході України (26 травня 2014 — 22 січня 2015), в тому числі боїв навколо ДАПу та учасників проривів для надання допомоги захисникам. Усі вони були добровольцями.

   Саме про таке велася розмова з учнями закладу на усному журналі, присвяченому Дню пам'яті героїв Крут та захисників Донецького аеропорту.

#Шануємо пам'ять про подвиги добровольців

День пам'яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

  Голокост -  переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.

Нацистська расова політика базувалася на дискримінаційних заходах, що з часом переросли у масові страти. План «остаточного вирішення єврейського питання» зазнавав змін у процесі краху нацистського «бліцкрігу» в СРСР. Перспективи переселення євреїв у певну місцевість з розгортанням подій Другої світової війни виявилися примарними. Нацисти вдалися до терору.

Злочини, вчинені під час Голокосту, спустошили більшість європейських єврейських громад і повністю знищили сотні єврейських громад в окупованій Східній Європі.

З Днем Соборності України!

Велична і свята, моя ти Україно,

лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить.

Фотовиставка до Дня Соборності України: "Україна - це ми!" в 2022 році

"Україна - це ми"

Не треба нам сварок, незгоди, ганьби!

З’єднали країну ми навіки.

Не зможе ніщо наш союз розірвати.

Соборна країна! Ви чуєте?! Ні?!

Одна Україна! Єдиная мати!

І краще країни нам не знайти!

Добро врятує світ. Разом ми -СИЛА!

Учні та вчителі взяли участь у благодійній допомозі діткам, які виховуються в будинках інтернатного типу в м.Щастя та м.Новоайдар Луганської області.

Вітаємо з 30-ю річницею Незалежності України.

Міцнішай, Україно, процвітай

Нехай щасливим буде твій народ,

Незалежна ти - не забувай,

Розвивався і йди вперед!

Нехай розвіє вітер над тобою,

Хмари, що нависли, наче ніч

Ми бажаємо радості й любові

Ну а біди подолаєм пліч-о-пліч!

З Днем народження, країно!


20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної сотні

Революція 2013-2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім'я вищих ідеалів, одним із яких була гідність. 

19 лютого в НВК відбувся усний журнал "Герої не вмирають", з метою вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.

...Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. Саме тому Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції та визвольних змагань часів Другої світової війни. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності.

Вітаємо усіх з Днем Соборності України!!!

З днем злуки, днем єдності. З днем, який відіграє дуже важливу роль в історії нашої країни.

Пригадаймо, як це було більш як сто років тому...

22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. ✒️

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка», – йшлося у зачитаному в центрі столиці універсалі.

Будьмо єдиними, сильними, мужніми та незламними. 💙💛