Батькам

З питань сексуального насильства можна звертатися до таких служб:

Нацполіція: 102

Офіс Генерального прокурора: за телефоном: 0 800 507 001

через сайт  https://www.warcrimes.gov.ua/

через телеграм-боти: @stop russian war

@war crime bot

Урядова  гаряча лінія 1547                                              

Національна  гаряча лінія для дітей та молоді 0800500225 (зі cтаціонарного) або 116111 (з мобільного)

18 листопада – Європейський день захисту дітей

від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

До уваги учнів 8-9 класів, їх батьків та опікунів

Кампанія "Уважні батьки"

(детальніше тут)

ДО УВАГИ УЧНІВ 5-7 КЛАСІВ, Х БАТЬКІВ ТА ОПІКУНІВ. 

ЯКЩО У ВАС СХОЖА СИТУАЦІЯ БУЛА ЧИ Є - НЕГАЙНО ДІЙТЕ!!! 

Додаток до листа 3027 Коаліція за вакцинацію.docx

ПАМ'ЯТКА НА ПЕРІОД ЛІТНІХ КАНІКУЛ

(ДЕТАЛЬНІШЕ ТУТ)

Шановні батьки!

Нагадуємо Вам, що Ви несете особисту відповідальність за життя і здоров’я своїх дітей під час літніх канікул. Не залишайте дітей без нагляду старших у період літнього відпочинку.

Перебуваючи на літніх канікулах, Ваші діти повинні дотримуватись правил безпеки життєдіяльності і пам’ятати:

- про правила дорожнього руху;

- про правила пожежної безпеки;

- про безпечне поводження з вибухонебезпечними предметами та речовинами;

- про безпечне поводження з електропобутовими і газовими приладами;

- про безпечне поводження біля відкритих водойм і на воді; - про шкідливість алкоголю, паління та вживання наркотичних і психотропних речовин;

- про шкідливість тривалого перебування на сонці;

- про безпеку перебування в місцях можливих обвалів (яри, кар’єри, глинища);

- про небезпеку укусів диких та свійських тварин;

- про правила поведінки в громадських місцях;

- про обережність на залізниці;

- про дотримування правил безпечної поведінки під час грози;

Категорично забороняється:

- розпалювати вогнища біля будівель в населених пунктах, у лісах і лісосмугах, поблизу полів хлібних злаків;

- вживати в їжу гриби і невідомі ягоди;

- брати в руки отрутохімікати;

- гратися гострими і небезпечними предметами;

- користуватися вогнепальною зброєю (самопалами);

- знаходитись біля водойм і на воді без нагляду дорослих;

- забороняється їздити на велосипедах, дітям віком до 14 років.

Дотримання учнями елементарних вимог безпеки життєдіяльності під час канікул принесе тільки радість і задоволення від літнього відпочинку

Шановні батьки

Пам'ятайте, що літні канікули для дітей - це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаємо увагу на організацію відпочинку Вашої дитини під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.

Бережіть себе і своїх рідних! Слава Україні!


Продовження 2.Серед основних мотивів суїцидальної поведінки дітейможна відзначити такі [1]:

38 % – самотність, сором, невдоволення собою;

32 % – образа;

30 % – протест.

1. Пошук допомоги – більшість людей, що думають про самогубство, не хочуть помирати. Самогубство розглядається як засіб отримати що-небудь (наприклад, увагу, любов, позбавлення від проблем, почуття безнадійності).

2. Безнадійність – життя не має сенсу, а на майбутнє розраховувати не доводиться. Змарновані всі надії змінити життя на краще.

3. Численні проблеми – усі проблеми настільки глобальні й здаються безнадійно невирішуваними, що людина не може сконцентруватися, щоб розв’язати їх поодинці.

4. Спроба зробити боляче іншій людині.

5. Засіб розв’язати проблему.

6. Наслідування приятелів, героїв книг та фільмів, зірок Інтернету.

ШЛЯХИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ПРИЧИНИ САМОГУБСТВА СЕРЕД ДІТЕЙ

ТА ПІДЛІТКІВ

Самогубство дітей є дуже актуальною і важкою темою. Кількість випадків самогубств серед дітей та підлітків зростає у всьому світі, і в Україні зокрема. 

Відмінною особливістю дитячого віку є відсутність страху смерті через несформованість самого поняття смерті. На думку більшості дослідників, концепція смерті у дитининаближається до концепції смерті дорослого десь к 11–14 рокам. Смерть для дитини є поняттям абстрактним, вона ніяк не пов’язує її ні зі своєю особистістю, ні з особистістю близьких. У дитини не сформоване уявлення, що смерть необоротна. Вона вважає, що якийсь час її не буде, а потім вона знову повернеться.

Через незрілість та відсутність життєвого досвіду навіть незначна конфліктна ситуація здається дітям безвихідною, а тому стає надзвичайно суїцидонебезпечною. Велике значення у цьому віці має втрата довіри у стосунках із батьками, що може виступати одним із сильних стимуляторів суїцидальної поведінки у дітей та підлітків. Думки про самогубство мучать підлітка тим частіше, чим менше він довіряє своїм батькам. Але ще більш болючіше діти сприймають навіть не конфлікти з батьками, а їхню холодну байдужість.

Діти, а нерідко і багато підлітків, здійснюючи суїцид, прямо не передбачають смертельного результату. На відміну від дорослих у них відсутні чіткі межі між істинною суїцидальною спробою і демонстративно шантажним вчинком.

Нерідко хлопці та дівчата впадають у відчай і чинять самогубство через щось, що іншим здається лише дрібницею. Оточуючим людям буває важко зрозуміти такі причини самогубства, як сварка з батьками, друзями, нещасливе кохання, приниження ровесників тощо. Та дуже часто саме з таких, банальних, на перший погляд, причин, зазнавши душевного болю і не маючи змоги зарадити собі, підлітки вважають смерть єдиним способом подолати цю ситуацію.

Продовження 3. Щодо до цього мотиву, то виявлена пряма залежність між кількістю самогубств, які демонструють телебачення та інші засоби масової інформації, й реальною кількістю самогубств у суспільстві. У дітей значно частіше, ніж серед дорослих, спостерігається так званий «ефект Вертера» – самогубство під впливом чийогось прикладу. Основою профілактики суїцидальної поведінки є запобігання суїциду, тобто здатність визначати небезпеку реалізації суїцидальних дій на ранніх стадіях.

1. Робота з підвищення самооцінки, допомога в розвитку адекватного ставлення до себе.

2. Необхідно розмовляти з дитиною, задавати питання про її стан, вести бесіди про майбутнє, будувати плани. Ці бесіди обов’язково повинні бути позитивними. Не треба порівнювати свою дитину з іншими дітьми – більш успішними, бадьорими, добродушними.

3. Зайнятися з дитиною новими справами. Кожен день дізнаватися щось нове, робити те, що ніколи раніше не робили. Внести різноманітність в повсякденне життя.

4. Якщо спостерігається депресія у підлітків то необхідно звернутися за консультацією до фахівця-психолога, психотерапевта.

Напередодні самогубства підлітки можуть кидатися у вир діяльності. Вони просять вибачення у всіх, кого скривдили, дарують свої улюблені речі. Але ці вчинки можуть свідчити про остаточне бажання покінчити з собою.

Самогубства рідко виникають раптово, імпульсивно, непередбачуване або неминуче.

Вони є останньою краплею в поступово погіршуваній адаптації дитини. Серед тих, хто має намір вчинити суїцид, більше половини тим чи іншим чином розкривають свої прагнення.

Іноді це ледь вловимі натяки; часто ж загрози легко впізнаються. Половина суїцидентів здійснює самогубство не пізніше, ніж через три місяці після початку психологічної кризи.

Батьки звинувачують школу, школа сім’ю, усі разом соціально-психологічний та економічний клімат у суспільстві, але явище це так і залишається, і всі заходи щодо запобігання суїцидальної поведінки сучасних хлопчиків і дівчаток не вирішує проблему, ситуація не поліпшується, а навпаки, з кожним роком погіршується, причому в усьому світі.

Серед специфічних проявів суїцидальної поведінки дітей та підлітків треба відзначити наступні:

– У підлітків немає по справжньому осмисленої картини смерті. Доросла людина усвідомлює, що смерть – це кінець життя, а підліток до кінця не розуміє цього. Для них це в якійсь мірі віртуальна гра.

– Для підлітків важливі три сфери: сім’я, школа, ровесники.

– Причина самогубства в підлітковому віці може бути на перший погляд незначною, дріб’язковою або навіть випадковою.

– На формування суїцидальної поведінки підлітка може впливати підліткова субкультура, мода.

Підлітку дуже важко вербалізувати (пояснити) що з ним відбувається, описати свій стан або проблему.

– Для підлітка, нерідко, страшніше жити в тій реальності, яка у нього є, аніж померти.

До уваги батьків та дітей!!!

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2020р. №1463.