Молодь дебатує

11-14 серпня 2017 року в м. Дніпро відбудеться тренінг для координаторів проекту "Молодь дебатує". В цьому році до проекту приєдналися ще 16 шкіл. У проекті беруть участь навчальні заклади з Харківської, Дніпровської, Запорізької, Миколаївської, Житомирської, Сумської та Донецької областей.

Проект розпочався у 2016 році. Це аналог популярного у Німеччині конкурсу "Juggend debattiert". відтепер учні можуть дебатувати українською.

Лозова - друга у Першому фіналі "Молодь дебатує"

11 грудня 2016 р. у місті Харкові відбувся перший в Україні фінал дебатів "Молодь дебатує".

Лозову представляли два учасники, учні школи № 12 Максим Шапаренко (11 клас) та Віталій Коровушкін (10 клас).

На турнір з'їхалися 16 учнів з чотирьох областей України, як стали переможцями дебатів у своїх регіонах. 10 грудня вони змагалися між собою за вихід у фінал. Тема півфіналу була "Чи потрібно запровадити сортування побутового сміття в Україні з 2018року". За результатами жеребкування Максим отримав роль Pro 2 та дебатував з представниками Запоріжжя, Дніпра та Миколаїва.

Віталію випав той самий жереб. І він змагався з представниками Миколаїва, Дніпра та Запоріжжя.

Обидва дебати за участю наших дебатантів виявилися, за оцінкою журі, сильними. Хлопці були досить переконливими, вчасно вносили аргументи, їх виступи були лаконічними. В результаті Максим Шапаренко став фіналістом дебатів, а Віталій Коровушкін став п'ятим фіналістом. Адже судді дуже високо оцінили його вміння дебатувати, але як сказав сам Віталій для перемоги йому не вистачило напористості. Разом з хлопцями до фіналу пройшли Анастасія Ратєєва (м. Запоріжжя), Едуард Білоусов (м. Дніпро) та Вікторія Баслик (м. Мелітополь)

У всіх фіналістів була лише одна ніч щоб підготуватися до фінальних дебатів на тему "Чи потрібно запровадити в Україні 12-річну систему навчання з 2018 року". Готуючись до дебатів учасники ще не знають за яку сторону будуть дебатувати, тож готують аргументи і "ЗА", і "ПРОТИ".

Цього разу Максиму дісталася роль "Contra 2". У своїх виступах Максим посилався на сумний досвід попередніх спроб запровадити 12-річну освіту, на відсутність підручників та їх не відповідність зміненим програмам. Звернув увагу на те, що у вишах один рік не буде абітурієнтів, а також на нестачу кадрів у робітничих спеціальностях. Він наголосив на тому, що зробити якісну освіту можна й на базі існуючої 11-річної системи. Голова журі, фіналістка міжнародного турніру дебатів "Jugend debattiert', Яна Григанская високо відзначила виступ лозівського учня: "Нам було дуже важко визначити переможця цих дебатів. Максиме, твій виступ був лаконічним, чітким.

У підсумку переможцем перших дебатів українською мовою оголосили Едуарда Білоусова з Дніпра. Другим став лозівчанин Максим Шапаренко.

Вітаємо Максима та Віталія! Бажаємо Вам ще більше перемог!

І ще більше фото можна побачити тут http://bit.ly/youthdebatesalbum

і тут https://drive.google.com/open?id=0ByQo7jsGZX76Yl9WTkdzVVA1VG8

Шкільний етап дебатів

Зустрілися з координаторкою проекту "Молодь дебатує"

Вчора, 16 жовтня у Харкові тренери проекту "Молодь дебатує" у Харківському регіоні Світлана Гугіс та Ольга Шкрабаченко зустрілися з координаторкою проекту з німецької сторони Ольгою Пішель. В рамках зустрічи обговорили результати підготовки учнів до змагань, дати проведення шкільного та регіонального етапів, а також хід підготовки до регіонального етапу.

У підсумку зустрічі регіональний етап буде проведено 7 листопада у Лозовій. Усі бажаючі запрошуються стати свідками першого в історії України регіонального змагання дебатантів українською мовою в німецькому форматі.

Точне місце та час проведення буде повідомлено вже наступного тижня.

Фестиваль дебатних технологій

15 жовтня 2016 року представники дебатного клубу нашої школи стали учасниками фестивалю дебатних клубів у Дніпрі. Фестиваль проводився на базі НВК № 12, який має довгу дебатну історію. Під час заходу тренери та дебатанти мали змогу презентувати свої клуби та побачити різні методики ведення дебатів на практиці. Учасники пілотного україно-німецького проекту "Молодь дебатує" презентували німецький формат за яким в цьому році вперше будуть проведені змагання саме українською мовою. У показовій грі на тему "Чи потрібно в Україні легалізувати легкі наркотики" взяли участь учні 55-ої школи та юридичного ліцею. Формат викликав зацікавленість серед тренерів з інших регіонів.

Потім учасники взяли участь у творчих майстернях, під час яких мали змогу на практиці познайомитися з дебатною технологією Карла Поппера.

Запрошуємо на шкільний турнір


У лозівській школі будуть вчить учнів

дебатувати за німецькою методикою

В Україні стартує проект "Молодь дебатує" (аналог німецького "Jugend debattiert"). иНаша школа стала однією з 8-ми відібраних для участі у пілотному українсько-німецькому проекті "Молодь дебатує".

Протягом 8 днів (з 11 по 19 червня) 8 вчительок з чотирьох областей (Харківська, Миколаївська, Запорізька та Дніпропетровська) проходили навчання у Німеччині. Лозову представляла вчителька інформатики Світлана Гугіс.

Спільний проект, який реалізується в партнерстві з німецьким товариством підтримки міжнародного співробітництва SONNENBERG-KREIS і українською громадською організацією EdCamp Україна, ставить за мету «максимально залучити школярів, допомогти їм навчитися не тільки правильно розмовляти, але також поважати думку співрозмовника; не тільки слухати, а й чути; привернути увагу до соціально-політичних проблем ".

Ось якими були ці надзвичайно насичені подіями вісім днів.


Пройшли тренінг з німецького формату дебатів. Основна відмінність від інших дебатних практик, яка нам дуже припала до душі, - орієнтованість на спільну роботу: неможливо перемогти, якщо висуваєш лише себе на перший план; уміння вести дебати передбачає передусім толерантність, повагу до інших учасників/-иць, надання можливості висловитися іншим, побудова своїх висловлень таким чином, щоб після них було про що говорити далі.

Поміж проведенням дебатів вболівали за українську збірну по футболу, споглядали зорі у телескоп і розбиралися з астрономією в особливій обсерваторії IH Sonnenberg та грали у веселу гру «Корова».

Мали екскурсію до міста Бад-Гарцбургу, в рамках якої відвідали місцеву школу. Директор школи розповів про систему шкільної освіти у Німеччині і зокрема у Нижній Саксонії.

Наступного дня була подорож до мальовничого міста Гослар, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО. Тут ми зустрічалися із мером міста Гослар паном Олівером Юнком, а також уповноваженою з питань рівноправ'я у сфері освіти при міській раді пані Вірою Тітц. Гостинно нашу делегацію прийняли в офісі Партії Зелених, де разом з пані Сабіною питання залучення молодих людей до розвитку регіону. Крім того, казкова краса Гослара не залишилася поза нашою увагою. Ми мали достатньо часу аби насолодитися його краєвидами.

Відвідали урок історії "Осмислення, втеча, вигнання" та гурток з підготовки до участі в дебатах у гімназії міста Гетінген. Крім того, я познайомилася зі своїм колегою та побувала у класі де викладають курс «Робототехніка». Тут же поспілкувалися з пані Фаренбах щодо організації та проведення конкурсу «Молодь дебатує» на регіональному рівні.

В цей же день познайомилися з директоркою напрямку "Молодь і діти" при Міністерстві працевлашування і соціальних питань пані С. Шрайнер. У теплій дружній атмосфері обговорювали освітні реформи і молодіжні проекти.

Далі був переїзд до Берліну та цікава екскурсія до Бундестагу (аналог Верховної ради України), під час якої ми мали нагоду пройтися коридорами німецького парламенту, піднятися під новий купол Рейхстагу та побувати у залі засідань Партії Зелених.

Наостанок ми побували на бундесфіналі «Jugend Debattiert». Це було неймовірно цікаве та захоплююче дійство. Дві четвірки фіналістів об’єднаних за віковою категорією дебатували перед великою аудиторію. Традиційно на фіналі був присутній президент Бундестага Йоахім Ґаук, який і вручив нагороди фіналістам.

Ось такими неймовірно цікавими та інформативними виявилися ці 8 днів. Особлива подяка партнеркам з німецької сторони Olga Pischel та Viola von Cramon за цікаву, вдало продуману й корисну програму!

Реалізація проекту запланована на вересень-грудень цього року. У серпні до шкільного проекту приєднаються принаймні ще 3 вчителя, які пройдуть навчання під керівництвом Світлани Гугіс. Далі вже буквально першого вересня буде організовано групу з 16-20 учнів та учениць школи, які пройдуть навчання. Вже у середині жовтня буде проведений шкільний етап дебатів, потім у листопаді регіональний етап де між собою зіграють школи області. 11 грудня у м. Харків відбудеться перший український фінал "Молодь дебатує" на якому зможуть бути присутніми усі бажаючі.