Новини

Інформаційна  кампанія „Етніка: українські народні художні промислиˮ


nid55271-14_2866_1-92620.pdf
Етніка_ гутництво (Частина 3).mp4
Етніка: писанкарство (Частина 4).mp4
Етніка: косівська мальована кераміка (Частина 2).mp4
Етніка: Решетилівська вишивка білим по білому (Частина 1).mp4

Про проведення навчально-польових та навчально-тренувальних занять

з учнями 11 класу

    На завершальному етапі вивчення предмету «Захист України», мета якого  формування у здобувачів освіти життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту України та дій в умовах надзвичайних ситуацій, а також оборонної  свідомості, готовності до національного спротиву, розуміння суспільної значущості військової служби, мотивації до набуття необхідних компетентностей у сфері безпеки і оборони, з метою практичного закріплення рівня знань, умінь та навичок з учнями 11 класу Мачухівського ліцею проведено навчально-польові та навчально-тренувальні заняття (учителі Яровий В.І., Михайлик Н.М).

   Хлопці демонстрували навички стройової та прикладної фізичної підготовки, закріпили знання з тактичної та вогневої підготовки, надання домедичної допомоги в умовах бойових дій (тактичної медицини). На навчально-тренувальних заняттях з дівчатами розглядалися теми та удосконалювалися навички з надання домедичної допомоги при раптовій зупинці серця, при порушенні прохідності дихальних шляхів та інших невідкладних станах, при кровотечах,  при травмах окремих анатомічних ділянок, були узагальнені  знання з домедичної допомоги в бойових умовах.

   Практичне заняття відбулося на базі Мачухівської АЗПСМ, під час якого медична сестра закладу Лебедєва Н.С. розповіла про види кровотеч та способи їх зупинки, показала способи накладання пов’язок, а потім одинадцятикласники самі їх накладали.

  Військово-патріотичне спрямування мала зустріч учасників навчально-польових та навчально-тренувальних занять з директором Мачухівського краєзнавчого музею Гейком А.В. та волонтером Мачухівської громади Солопом В.В., які розповіли про те, як захищають Україну від російських окупантів наші земляки. На наведених прикладах героїчної боротьби  формувалися у старшокласників ціннісні орієнтири і громадянська самосвідомість. Випускники разом з учителями долучилися до збору продуктового набору для бійців та передали солодощі воїнам-землякам, які знаходяться на передових позиціях.

  У період навчально-польових та навчально-тренувальних занять проведені  контрольні заняття, здобувачі освіти склали заліки згідно з  програмою предмету «Захист України».


Рекреація  ліцею  майоріє барвами, які підіймають настрій в очікуванні свята Воскресіння Господнього. Напередодні  Пасхи учні 1-4 класів  та їхні батьки, класні керівники,  вихованці групи продовженого дня (вихователь Солодовник Л.О.), бібліотекарі Патьоха Л.М., Оніпко Н.М.   створювали неповторні  великодні писанки та зайці, віночки, кошики, а учні  6-А класу представили малюнки на тему Великодня. Загальне оформлення виставки забезпечили педагог-організатор Мартусь Е.Б. та ініціативна група вчителів. По класах у змішаному режимі пройшли тематичні заходи. 

Весняні канікули

Весняні канікули – улюблений березневий подарунок для школярів. Це не тільки тиждень незабутнього відпочинку, а й нових можливостей, вражень, знань та навичок. По-справжньому драйвово провели дозвілля під час екскурсійної поїздки до квест-кімнати (м. Полтава) учні 8-А,8-Б, 7 класів (класні керівники Носенко А.С., Добриніна Л.В., Драпак Ю.Г.). Побувавши  у трьох квест-кімнатах "Забороненої локації", перша група «пограбувала банк», друга (дівчата) розкрила секрет композитора, а третя  змогла «пережити апокаліпсис». Це була хороша ідея, яка сприяла задоволенню  пізнавальних інтересів, згуртуванню дітей та розвитку навичок взаємодії. Кожен сезон має свій шарм і чарівність, але весна – пора насолоди від пробудження природи, тому в програмі канікул передбачено заходи, пов’язані з дослідженням весняних явищ. Конкурс оригінальних фотофіксацій перших слідів весни організувала для учнів 6-Б класу класний керівник Гейко А.В.,  «Весняні зустрічі» відбулися у 4-А класі. Асистент учителя Бувалкіна Ю.С. під час прогулянки шкільним садом провела  для четвертокласників спостереження за весняними змінами в природі та конкурс «Що ти, веснонько, нам принесла?» Зустрічали весну і в 4-Б класі (класний керівник Мазепа Ю.П., асистент учителя Твердохліб О.М.), малюнкову подорож весною здійснили  в 1-Б класі (класний керівник Горулько В.І.). Учасниками віртуальної екскурсії музеями України і світу стали   учні 5-Б та 6-А класів (класні керівники Прилуцька О.В., Дорошенко Ю.В.). У квест-вікторині «Мій рідний край» взяли участь учні 5-А класу (класний керівник Ярошенко Л.В.), годину розваг організувала для учнів 2-А класу класний керівник Зарецька Р.П., учні 10-11 класів спільно переглянули фільм «Заборонений»  про життя і діяльність поета Василя Стуса (класні керівники Коваль Л.О., Мартусь Е.Б.), а дев’ятикласники взяли участь у профорієнтаційній грі «Зроби свідомий вибір» (класний керівник Рябуха Л.М.). Протягом канікул ліцеїсти мали можливість відвідати гуртки: вокальний  (керівник Дементьєва Л.А.), волейбольний (керівник Шаповал В.І.), «Біолог і я» (керівник Коваль Л.О.), «Спадкоємці» (керівник Ярова Н.М.). Не забули цього тижня передати допомогу військовим. Канікули закінчилися, а ми, набравшись позитивного емоційного настрою, рухаємось далі, до фінішу навчального року, і дякуємо воїнам ППО та Збройним Силам України за те, що дарують нам спокій та можливість навчатися.

З 18 по 22 березня 2024 рокку у Мачухівському ліцеї тривав Тиждень з безпеки життєдіяльності, у ході якого учні мали можливість удосконалити компетентності самозбереження та набути основних навичок для безпеки повсякденного життя. 

Відео за покликанням: https://www.facebook.com/100017226817105/videos/7982604371767723/

Сьогодні, 20 березня, в Мачухівському ліцеї  серед дітей можна було побачити казкових героїв: Вовчика-братика, Лисичку-сестричку, Ведмедика, Півника, Кицьку, Їжачка, Ангелика. А по дзвінку  всі вони прямували в 2-А клас, бо саме там  проводився День казки у межах Всесвітнього дня  казки.  Діти гортали  сторінки давніх і сучасних казок та переконувалися, що казки – то наші великі вчителі, адже вони навчають нас уявляти та мріяти, радіти й сумувати. Класний керівник Зарецька Р.П. залучила учнів до участі у вікторині-грі "З якої казки предмет?", розігрування сценок до казок, малювання ілюстрацій . М'які іграшки до улюбленої казки «Шусть і Шуня» та покрокові ілюстрації  до неї разом з мамою  виготовив Франко Ярослав. Дитинство без казок неможливе, тому вони, переходячи  з покоління в покоління, житимуть вічно. А безсмертні казки ще й  тому, що  упродовж віків вони були і залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя. 

Вивчення особливостей волонтерського руху в громадах є актуальним, оскільки дозволяє з'ясувати основи і можливості розвитку волонтерства на місцях та роль його лідерів, поширити досвід діяльності з певних напрямків. Турбай Валерія, вихованка гуртка «Спадкоємці» (керівник Ярова Н.М.), успішно взяла участь у ХІV обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «Полтавщина – земля моя свята» та представила дослідження про волонтерську діяльність Данилевського Івана Миколайовича через співпрацю з доброчинцями села Мачухи від початку загострення конфлікту на Сході країни до сьогодні. У матеріалі йдеться про неймовірну здатність до консолідації і мобілізації зусиль жителів Мачухівської громади, які, наближаючи перемогу, зуміли взяти на себе вирішення найбільш гострих та невідкладних проблем, відколи доєднались до волонтерства. 

День учнівського самоврядування

08 березня 2024 року з метою виховання громадянина, який має активну життєву позицію, у Мачухівському ліцеї було організовано День учнівського самоврядування. Старшокласники побували в ролі адміністрації закладу, класних керівників та учителів, які проводили уроки у початковій школі, 6-х, 8-х та 9 класах із різних предметів. Виконуючи свої обов’язки, вони відчули наскільки відповідальна та нелегка учительська праця, адже потребує змістовних знань свого предмету, любові та терпіння до дітей, постійного саморозвитку.

Перед першим уроком у фоє закладу відбулася нарада, присвячена Дню самоврядування, на якій узгодили важливі моменти цього дня.

Наші старшокласники-учителі сміливо взялися за основну функцію закладу – навчати і залучати. А для цього заздалегідь ознайомилися із темами уроків, які відповідали календарно-тематичному плануванню, самостійно складали конспекти, проявили неабияку наполегливість і старанність, щоб підготуватися до Дня учнівського самоврядування. Старшокласники-класні керівники забезпечували дозвілля на перервах для своїх підопічних (проводили ігри, вікторини, виготовляли вітальні листівки до дня 8 березня).

На завершення цього дня відбувся концерт, який підготували для працівників ліцею талановиті школярі нашого закладу. Директор ліцею Валентина Валеріївна Білокінь привітала усіх присутніх зі святом, побажала миру і перемоги, а також подякувала старшокласникам за проведений день учнівського самоврядування. Учні у свою чергу щиро дякують усьому педагогічному колективу та адміністрації закладу за допомогу у підготовці до проведення уроків та за надану можливість відчути себе у ролі учителя, спробувати власні можливості та визначитися із майбутньою професією.

День учнівського самоврядування – це хороша школа для кожного школяра, яка приносить незабутні враження та життєвий досвід. Старшокласники-учителі готувалися і хвилювалися. Робочий день виявився таким насиченим і нелегким, але успішним. Він приніс багато позитивних вражень та емоцій для учнів та учителів, адже кожен зміг проявити себе в новій справі.

Майже у кожному кабінеті початкових класів на дітей суворо споглядає немолодий вусань у кожусі та шапці. Так, це портрет Тараса Шевченка, письменника, людини-велета, життя і творчість якого були присвячені українському народу. Саме у такому віці вчителі продовжують формувати уявлення дітей про Тараса Шевченка, залучати їх до слухання і розучування шевченківських віршів, вшановування пам’яті поета. До 210-річчя з дня народження письменника відбулися заходи у 2-А та 2-Б класах (класні керівники Зарецька Р.П., Щербань О.О.). 

9 березня 2024 року світ відзначає 210 років з дня народження Т.Г.Шевченка, людини, яка змінила Україну та залишила по собі масштабний спадок. Часи змінюються, історія твориться на наших очах. Але що такого в постаті Кобзаря, що він і досі не забутий, що його вірші стали супроводом нашого народу у складні часи та відповіддю на загарбницьку війну? Можливо, він і дійсно був пророком? Над цим розмірковували напередодні ювілею Кобзаря вихованці гуртка «Спадкоємці» (керівник Ярова Н.М.) та учасники вокального ансамблю (керівник Дементьєва Л.А.). Автор відео - Лелюх Олександр. 

Щорічно 1 березня відзначають "Всесвітній день імунітету". Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я ( ВООЗ) з 2002 р. То ж і працівники бібліотеки Мачухівського ліцею долучилися до цієї події.Для учнів 6-А та 6-Б класів було проведено бесіду " Імунна система та імунітет",де говорилося про проблеми,пов'язані із способом життя людини: шкідливі звички,стрес, переїдання,гіподинамія,які неминуче призводять до порушення здоров'я. Було звернено увагу учнів на методи та заходи,які допоможуть підтримувати імунну систему у належному стані: збагачення свого раціону на овочі і фрукти,ранкова зарядка та рухливі ігри на свіжому повітрі,розумне чергування фізичного навантаження та відпочинку. Діти охоче брали участь в обговоренні теми здоров'я ,наводили приклади. Наприкінці бесіди бібліотекарі пригостили учнів яблучками і побажали кріпкого здоров'я на довгі роки життя. 

25 лютого – день народження Лесі Українки. Псевдонім чудово відображає життєву позицію письменниці, яка вважається однією з найвизначніших персон української інтелігенції. У творчій спадщині поетеси багато творів для дітей, у яких вона розповідає про любов до Батьківщини, про природу, свободу та силу духу. У  2-А класі (класний керівник Зарецька Р.П.) відбувся святковий урок до роковин з Дня народження  Лесі Українки. Учні познайомилися із цікавими фактами з життя письменниці, слухали пісні на слова Лесі Українки, декламували вірші. Найактивніші діти були нагороджені грамотами та призами. 

День 24 лютого 2022 року кожен із нас пам’ятає до подробиць і в ці дні повторно переживає події початку війни. З перших хвилин ми шукали потрібні слова, як говорити з дітьми про війну, та відпрацьовували техніки заспокоєння, навчали безпечному поводженню в умовах воєнного стану та співали в укритті «Червону калину». За два роки ми усвідомили глибину того, що зараз відбувається, навчились бути стійкими. Ми здобували нові знання, проводили виховні заходи, брали участь у предметних олімпіадах, змаганнях та конкурсах і все робили для перемоги: донатили, збирали продуктові набори для військових, надихали їх малюнками та сувенірами. А ще на колінах по догогах села з повним серцем болю ми зустрічали земляків-героїв, які повертались додому на щиті, серед них і наші випускники. Дякуємо Вам  за служіння і низький доземний уклін!  Продовжуємо жити,  і кожен день починаємо із вірою в серці про нашу Перемогу. 

Сьогодні, 22 лютого, відбулася онлайн зустріч членів робочої групи з менторками швейцарсько-українського проєкту DECIDE по реалізації "Стратегії розвитку Мачухівського ліцею на 2023-2027 роки" Канівець Зоєю Миколаївною та Шкоденко Ларисою Анатоліївною. Під час зустрічі було розглянуто процес впровадження Стратегії розвитку ліцею та її «дорожньої карти».  Члени робочої групи обговорили заходи, заплановані для реалізації у 2024 році та обміркували можливості виконання плану впровадження у повному обсязі. 

Сьогодні Міжнародний день рідної мови! Щоб віддати шану  українській мові,  цього дня варто дізнатися про неї щось нове. Саме задля цього вчителі початкової ланки та української мови старших класів ліцею організували інформаційні заходи у змішаному режимі, під час яких пропагували мовне та культурне різноманіття, спонукали дітей  до збереження рідної мови, цінування іі дарів. Учні 11 класу (вчитель Ярова Н.М.) провели для семикласників  «Мовний квіз», учитель української мови та літератури Носенко А.С. організувала  для учнів 10 класу мовознавчу гру «Найрозумніший», для учнів 8-А класу - онлайн-вікторину "Подорож океаном рідної мови", у 6-Б класі відбувся онлайн-захід "Як вогонь у серці, я несу в майбутнє невгасиму мову, слово незабутнє" (учитель Гейко А.В.). Про те, що кожна мова — це набагато більше, ніж просто слова, і у ній концентруються національні традиції та цінності, переконувала першокласників класний керівник 1-Б класу Терещенко Л.А.  Святковий урок «Рідна мова – чарівниця, душі народної скарбниця» пройшов у  2-А класі (класний керівник Зарецька Р.П.). У 3-Б класі класний керівник Басараб Н.В. та асистент учителя Приходько Я.О. провели тематичну вікторину, знайомили дітей  з казками та легендами про українську мову. До святкування приєдналися  й бібліотекарі Оніпко Н.М. та Патьоха Л.М., які зробили викладку літератури «Рідна мова на рідній землі», для вихованців групи продовженого дня організували розгадування ребусів та загадок. Ми могутні й міцні в своїй мові. Наше слово – наша сила!Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом!

20 лютого ми вшановували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Цьогоріч заходи в ліцеї відбувались  під гаслом «Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни». У 5-Б класі (класний керівник Прилуцька О.В.) пройшов урок державності «Гідності хай промінь не згасає»,  під час якого п’ятикласники досліджували  ключові події та дати Революції Гідності, розповідали про героїчну боротьбу, самопожертву українців, готовність захищати незалежність України та про те, як Небесна Сотня змінила історію та кожного з нас. Класний керівник 3-Б класу Басараб Н.В.,  асистент учителя Приходько Я.О. залучили третьокласників до майстер-класу  зі створення паперових лелек – давнього  символу  віри в Перемогу, ними ж прикрасили дерево пам’яті. У 4-Б класі класний керівник Мазепа Ю.П.,  асистент учителя Твердохліб О.М. переглянули з вихованцями відео про хроніку подій революції 2013-2014 років, вшанували пам'ять полеглих героїв, виготовили паперових лелек у техніці оригамі, які потім «полетять» до наших захисників на фронт. 

16 лютого 2024 року учні 10, 11 класів Мачухівського ліцею у супроводі педагога-організатора Мартусь Е. Б. здійснили тематичну екскурсію до Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, де мали можливість бути присутніми на  урочистому  відкритті Навчально-наукового інституту іноземних мов  та взяти участь у квесті «У пошуках скарбів вікінгів», проведеному викладачами та студентами кафедри географії та методики її викладання факультету історії і географії. Наша команда   здійснила заочну подорож Данією, познайомилася ближче із державними символами, культурою, мовою, скуштувала традиційні народні страви. Додому  старшокласники поверталися задоволені, сповнені позитивних вражень. Щиро вдячні за запрошення завідувачці кафедри Шукановій Анжелі Анатоліївні та усьому колективу за подаровані позитивні емоції 

У сучасному світі все частіше можна побачити дітей з гаджетами в руках. Тому щорічно у першу середу лютого ми відзначаємо цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос. Щоб наголосити на великій силі слова та мотивувати дітей до читання, бібліотекарями Оніпко Н.М. та Патьохою Л.М. організовано загальношкільний флешмоб читання вголос та виховний захід для вихованців групи продовженого дня «Книги шукають нових друзів». Класний керівник 1-Б класу Терещенко Л.А провела конкурс на кращого читця вголос, кожен учасник отримав подяку за участь. Здобувачі освіти із 2-А класу (класний керівник Зарецька Р.П.) протягом тижня готувалися до конкурсу на краще читання обраної ними казки, і саме у цей день було визначено переможців, які одержали сертифікти та призи. Асистент учителя Приходько Я.О. з учнями 3-Б класу продовжила загальношкільний флешмоб читання вголос та провела жартівливу вікторину «Студія казкарів». У 4-Б класі (класний керівник Мазепа Ю.П.) діти читали вірші Лесі Українки, відгадували літературні кросворди, складали прислів'я, переможці нагороджені сертифікатами кращого читача. Обираймо книгу з друзями, з батьками, читаймо з дітьми, насолоджуючись улюбленими творами! 

Традиції в Україні цікаві й самобутні, але при всьому дуже різноманітні і поширені.  Щоб  берегти духовну наступність, сьогодні  учні початкових класів Мачухівського ліцею вивчали  звичаї, пов’язані зі святом Стрітення. Ранкову зустріч "На календарі -  Стрітення Господнє" провела  для учнів 1-А класу класний керівник Горулько В.І.  Вихованці групи продовженого дня (вихователь Солодовник Л.О.)   складали пазли, відгадували загадки та створили свічку "Громовицю". Оскільки Стрітення символізує початок весни, то  учні 3-Б класу (класний керівник Басараб Н.В.) виготовили стрітенські жайворонки – вісники весни. У цей день зима, кажуть, іде туди, де була весна, а весна – де була зима. Після найтемнішої ночі завжди приходить найсвітліший світанок. Так і після цієї холодної зими, хочеться вірити,  настане переможна весна! 

22 січня в ліцеї відзначали День Соборності України.  У класах, фоє здобувачі освіти разом з учителями утворювали «живі ланцюги єдності», проводили патріотичні години «Соборність України: під прапором волі», тематичні усні журнали «Захід, схід – одна країна!». Говорили сьогодні  про важливість і актуальність  цього державного свята в Україні, про значення слова «соборність» як єдність територій, єдність цінностей, взаємне духовне збагачення і про віковічні мрії українців, щоб Україна була цілісною, неподільною і незалежною, за що вмирали і вмирають кращі сини України. 

Зимові канікули в ліцеї закінчилися…Щоб дати можливість дітям відновитися від розумових навантажень та забрати їх з комп’ютерної реальності, педагогічний колектив  прагнув організувати  діяльність дітей   у канікулярний час так, щоб вони активно відпочили та набрались нових вражень. За підтримки  гуманітарного відділу виконавчого комітету Мачухівської сільської ради здійснено дві екскурсії для учнів 5-11 класів до Музею науки Полтавської політехніки, де вони побачили новий інтерактивний простір,  у якому  в доступній та  цікавій формі представлені наукові відкриття, явища, винаходи вчених університету. Хто хотів зміцнити здоров'я, розвиватися фізично, творчо й інтелектуально, той мав можливість відвідати заняття гуртків: спортивного (керівник Шаповал В.І.), вокального (керівник Дементьєва Л.А.), «Спадкоємці» (керівник Ярова Н.М.), «Біологія і я» (керівник Коваль Л.О.), цікаві заняття з математики (вчителі Зарецька Р.П, Плоходько І.І.) Кому пасує спокійний час у колі шкільних друзів, для тих класні керівники організували новорічно-різдвяні посиденьки, тематичні відеоекскурсії, квести, фотоконкурси, театралізацію казок і чаювання. Зимові канікули стануть уже спогадами, тому налаштовуймося на  заняття. До зустрічі у ІІ семестрі! 

4 січня учням 5-7 класів Мачухівського ліцею випала чудова нагода урізноманітнити канікулярне дозвілля. На запрошення адміністрації та викладацького складу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», за сприяння гуманітарного відділу виконавчого комітету Мачухівської сільської ради  діти відвідали Музей науки, що діє при виші. Гостинні господарі університету, цікаві та пізнавальні експонати, з якими можна гратися, подарували учням годину незабутніх вражень і відкриттів у світі науки та техніки.

Щиро вітаємо викладачів Полтавської політехніки та всіх причетних до організації заходу з Новим роком! Із вдячністю зичимо здоров'я, мирного неба і натхнення на нові звершення!

Новий рік

Новий рік для дітей — пора чарівництва, святкових дійств, пухнастого снігу та трепетного очікування подарунків під ялинкою. Діти вірять в дива, а сільський голова Валерій БІЛОКІНЬ та начальник Гуманітарного відділу Ольга КІШІНЕЦЬ прагнули зберегти цю віру якомога довше, тому прибули на  новорічні заходи в Мачухівський ліцей із наборами солодощів  для кожного учня й окремо для дітей пільгових категорій. Тож із подарунками, оптимізмом в ліцеї були проведені Різдвяно-новорічні заходи для дітей. Найменші ліцеїсти, одягнені у яскраві костюми казкових персонажів, побували у справжній новорічній круговерті. Кожний ранок  пройшов яскраво, подарував масу приємних емоцій учасникам дійства. Театральна група учнів 6-11 класів під керівництвом педагога-організатора Мартусь Е.Б. та вчителя музики Дементьєвої Л.А. підготувала новорічно-різдвяні віншування. Із віршами, піснями, танцями,  конкурсами та іграми, лотереєю проходили свята у 5-9 класах.  Завершальним виступом був  вечір старшокласників, які стали учасниками інтелектуально-розважальної гри «Хто зверху». Учні 10-11 класів показали не лише незрівнянне почуття гумору, але й командну зібраність і рішучість, проявили свою спритність, уважність.

Новий рік несе з собою  віру у добрі справи  та мир на нашій Україні. Ми у час передноворіччя низько вклоняємося усім воїнам, які стоять на варті свободи і незалежності нашої країни, з шаною згадуємо тих, хто у  2023 році віддав своє життя за світле майбутнє і волю України, з надією у Перемогу входимо в 2024 рік.

5 грудня у Мачухівському ліцеї пройшов благодійний ярмарок, до проведення якого долучилися учні, батьки, учителі. Виручені кошти (26581 грн) було перераховано на потреби військових бригад, у складі яких виборюють Перемогу наші випускники Бречко Денис, Палочка Сергій, Бражнік Дмитро; екіпажу 13 окремого зенітно-кулеметного батальйону та нашим місцевим волонтерам Данилевському І.М. та Кривошапці В.В.

Дякуємо усім, хто долучився до корисної і важливої справи. Щира вдячність нашим воїнам-захисникам. Слава Україні! Слава ЗСУ! Разом до Перемоги!

Сьогодні, 21 грудня, до учнів 1-Б класу на урок читання завітали талановиті поетеси Катерина Мартусь та Аліна Чич. Діти із захопленням слухали казки, розказували вірші, розмальовували ялинкові прикраси. Дякуємо за отримані враження і чекаємо нових зустрічей! 

Сухопутні війська Збройних Сил України відіграють вирішальну роль у забезпеченні обороноздатності нашої держави, це міцний моноліт механізованих і танкових, ракетних військ і артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони. Найбільші втрати у війні з російським агресором понесли саме Сухопутні війська Збройних Сил України. ВІчна слава і шана полеглим воїнам! 

Замайоріли візерунками, кольорами хустки на дівчатках з 3-А класу під час виховного заходу "Українська хустка - це наш оберіг" (класний керівник Плоходько І.І., асистент Паляничка А.Ю.). Діти уважно слухали розповіді  про оберіг, про святиню українського роду – хустку, про її красу та призначення. Про те, що хустина в родині передавалася з покоління в покоління, що вона не тільки зігрівала, а й оберігала від зла, образ, була символом життя, зберігала пам’ять роду. 

У середу, 7 грудня, на святу Катерину, відзначається  Всесвітній день української хустки. Цьогоріч у Мачухівському ліцеї для учениць та педагогинь пройшов майстер-клас із зав’язування хустки, який підготувала вчитель трудового навчання, поціновувач давніх та сучасних українських традицій Терещенко Людмила Анатоліївна. Вона  познайомила бажаючих з різними варіантами зав’язування хустки, дала можливість приміряти на себе різні образи, і, звичайно ж, залишити гарне фото. Зазвичай, до флешмобу «Зроби фото з хусткою» долучились вчительки та учениці, щоб об’єднатиcя задля збереження цього національного аксесуару, який несе в собі  народні традиції. 

Цикл різдвяно-новорічних свят у Мачухівському ліцеї розпочався Андріївськими віншуваннями. Вихованці вокального гуртка (керівник Дементьєва Л.А.) та гуртка «Спадкоємці» (керівник Ярова Н.М.) запросили учнів 8,9 класів та працівників закладу на жіночий квартал «Ворожія». Це був національно-патріотичний посил для молодого покоління та  сучасна інтерпретація Андріївських вечорниць, а ще  чудовий спосіб нагадати про давні традиції українського народу. Андрій та Солоха згуртували молодь на розваги, під час яких виконувались переробки в сучасному форматі українських пісень, проводились ігри,  ворожіння, обряд кусання Калити, а присутні на заході  пригощались варениками. Із Андріївськими віншуваннями під зіркою сучасності юні аматори привітали працівників Мачухівської сільської ради з  Днем  місцевого самоврядування. 

Міжнародний День волонтера в Мачухівському ліцеї розпочався з теплої зустрічі з волонтером Данилевським Іваном Миколайовичем, який вручив закладу Грамоту за  активну участь у волонтерській роботі,  високий внесок педагогічного, учнівського та батьківського  колективів у  справу перемоги. Щотижня  «Газель» Данилевського І.М. робить зупинку біля закладу, аби забрати продовольчу допомогу для військових ЗСУ, організовану батьками учнів, сувеніри та малюнки, які з любов’ю готують діти. У відповідь директор Білокінь Валентина Валеріївна  від імені усіх учасників навчально-виховного процесу подякувала Іванові Миколайовичу за те, що він, ризикуючи життям, забезпечує своєчасну доставку гуманітарної допомоги на лінію фронту, побажала життєвої енергії та  легкої волонтерської ноші попереду. Цього дня в ліцеї пройшов другий благодійний ярмарок,  де кожен клас, який брав участь у ньому, намагався не лише вразити оригінальністю та творчим підходом, але й зібрати якомога більше коштів для підтримки наших захисників. Усього вдалося виручити 24.291 гривню 60 копійок. Гроші будуть спрямовані нашим воїнам-випускникам, які перебувають на фронті та потребують допомоги. Разом ми – сила! 

16 листопада учні 10 та 11 класів Мачухівського ліцею побували в Полтавському базовому медичному фаховому коледжі з метою ознайомлення з навчальним закладом та проведення навчально-тренувального заняття з предмета «Захист України». Викладачі та студентки 4 курсу провели зі старшокласниками тренінг з надання першої домедичної допомоги, який формував актуальні вміння, якими повинен володіти кожен свідомий громадянин.

Дякуємо директору Синенко О.А. за надану можливість побувати в коледжі на зустрічі з фахівцями та гостинність прийому. Дякуємо викладачам коледжу Чемісовій Т.С., Грігор’євій І.М., Кулай Н.І., Козіній Н.М., Сакевич В.І. за змістовні розповіді, дівчатам-випускницям за практичну демонстрацію проведення серцево-легеневої реанімації, накладання турнікету та інших прийомів надання домедичної допомоги.

Сьогодні, 27.11.2023 року, ми прожили ще один особливий день, бо відбулася неймовірно тепла й приємна зустріч з випускником школи Агамірзаєвим Рустамом, який в лавах ЗСУ здобуває перемогу для України. Захисник, приїхавши на кілька днів у відпустку, знайшов час і виявив бажання відвідати рідну школу, передати прапор України з підписами побратимів, який несе в собі частинку душі всіх тих, хто зараз на передовій. Молодий, сильний, вмотивований, готовий захищати Україну від ворога до Перемоги – таким ми побачили Рустама. Відповідаючи на запитання дітей, він намагався у доступній формі розповісти про життя на війні і про все, що їх цікавило. Учні 3-А, 4-А, 6-А, 6-Б класів були безмежно раді особисто поспілкуватись з військовим та висловити йому свою повагу та вдячність! 4-А клас (в.о. класного керівника Бувалкіна Ю.С.) вручив воїну свої малюнки та сувеніри. Ангела-охонця тобі в поміч, Рустаме і всім захисникам, швидкого повернення з Перемогою! 

Роковини Голодомору 1932–1933 років

Цього року, 25 листопада, Україна відзначає 90-і роковини Голодомору 1932–1933 років. У Мачухівському ліцеї напередодні такої дати вирішили не уникати теми Голодомору в розмовах із дітьми, адже  це частина нашої історії, якою б емоційно важкою вона не була. Класні керівники 2-А класу Зарецька Р.П., 3-А класу  Плоходько І.І. (асистент Паляничка А.Ю.), 3-Б класу Басараб Н.В. (асистент Приходько Я.О.), 4-Б класу Мазепа Ю.П., 7 класу Драпак Ю.Г., 8-А класу Носенко А.С., 8-Б класу Добриніна Л.В., в.о. класного керівника 4-А класу Бувалкіна Ю.С. підібрали формати роботи, доречні для учнів різного віку та правильно розставили акценти під час заходів, аби викликати співчуття й дати розуміння, що це була велика трагедія для українського народу. 

Прапор 1129 зенітного ракетного Білоцерківського полку з підписами та побажаннями воїнів, як символ мужності, незламності духу, любові до України, привіз з Краматорська на батьківщину в Мачухівський ліцей випускник школи Бречко Денис. Педагогічний колектив не забуває своїх захисників і проводить активну роботу, спрямовану на їхню підтримку. Тож разом з прапором під час зустрічі з учнями 8,9 класів Бречко Д. вручив директору ліцею Білокінь В.В. ще й грамоту та шеврони від командування полку. Наскільки важливими є волонтерські передачі на фронті для військових, настільки цінними є для тих, хто їх організовує, сувеніри від захисників. Як ось цей стяг. Дякуємо тобі, Денисе, і твоїм побратимам за безцінний подарунок! Без пафосних слів, просто ПОВЕРТАЙТЕСЬ ЖИВИМИ, З ПЕРЕМОГОЮ!!! 

Місячник правових знань

22.11.2023 року в межах місячника правових знань до Мачухівського ліцею за сприяння спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі Мачухівської ОТГ Олени Рудич для проведення зустрічі зі здобувачами освіти прибули старший інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області старший лейтенант поліції Олена Отрішко та поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділу поліції 2 м. Полтави. Головною метою інтерактиву з учнями 6,8,9 класів  було попередження протиправних дій з боку дітей та застереження їх від небезпеки. Розмова йшла про види правопорушень, які часто трапляються у шкільному середовищі та в побуті, про правила безпечного поводження в Інтернеті, акцентувалась увага на видах відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення. Олена  Отрішко зупинилась на темі дитячого алкоголізму та тютюнопаління, їхній негативний вплив на людину та її поведінку. Зустріч пройшла у формі діалогу, всі отримали корисну інформацію та погодились з тим, що безпека кожного залежить від нас самих. Виявились охочі поспілкуватись з інспектором поліції наодинці, тому Отрішко О.В. вислухала дітей і відповіла на їхні запитання. З молодшими школярами, вихованцями групи продовженого дня, гості відпрацьовували правила дорожнього руху, познайомили з поліцейським автомобілем та його обладнанням. 

Тиждень безпеки дорожнього руху

З метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму та вироблення навичок дотримання правил поведінки пішоходів на дорозі з 13 по 17 листопада у Мачухівському ліцеї пройшов щорічний тиждень безпеки дорожнього руху. Під час заходів діти в інтерактивній формі розглядали правила поведінки пішоходів (1-А, 1-Б класи, класні керівники Горулько В.І., Терещенко Л.А.); училися розпізнавати дорожні знаки (2-А, 2-Б, 3-Б класи, класні керівники Зарецька Р.П., Щербань О.О., Басараб Н.В., асистенти учителя Ляхно А. О., Приходько Я.О.) Під час Єдиного національного уроку з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому» представники учнівського самоврядування вручили учням 1-А, 1-Б, 2-А класів світловідбиваючі стрічки. У 4-Б класі переглядали та обговорювали відеоролик «Безпечна дорога додому», а у 4-А пройшло заняття «Безпечний перехід» (класний керівник Мазепа Ю.П., в.о. класного керівника, асистент учителя Бувалкіна Ю.С.). На зустріч до здобувачів освіти 10,11 класів завітали спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі Олена Віталіївна Рудич та поліцейський офіцер громади Віталій Валентинович Терновий, які допомагали старшокласникам практично відпрацьовувати різні ситуації, що можуть трапитися на дорозі. У кінці заняття була проведена вікторина на знання правил дорожнього руху. 

День толерантності

16.11.2023  у Міжнародний день толерантності в Мачухівському ліцеї  під час ранкових зустрічей, уроків етики, занять психолога, годин спілкування говорили про повагу до людської гідності та прав інших, про людяність, терпимість, розуміння, готовність прийняти кожного таким, яким він є. Практичним психологом Малашкіною Т.Д. проведено   години психолога у 2-А, 2-Б класах  на тему "Толерантність - гармонія в різноманітті", для всіх класних колективів випущено чек-лист     " Дієта для тих, хто хоче стати толерантним». Тематичні дидактичні ігри для 2-Б класу підготували  класний керівник Щербань О.О. та асистент учителя Ляхно А.О., створили  дерево толерантності учні 3-А класу (класний керівник Плоходько І.І.), провели  челендж «Дружні долоньки толерантності»  учні 3-Б класу (класний керівник Басараб Н.В., асистент учителя Приходько Я.О.), заняття «Ми знаємо, що означає бути толерантним» відбулось  у 4-А класі (асистент учителя Бувалкіна Ю.С.). Години спілкування «Доброту даруй без меж» (5-А клас) та «Толерантність врятує світ» (7 клас) підготували   класні керівники Ярошенко Л.В. та  Драпак Ю.Г. Отож, маючи можливість жити в різноманітному світі, де існують море цікавих і різних людей, які стають сьогодні  героями, продовжуймо поважати й підтримувати, правильно розуміти  одне одного, бути делікатними й гнучкими,  наповнювати своє життя різноманітністю! 

Національний центр "Мала академія наук України" з 23 по 28 жовтня 2023 року проводив Всеукраїнську осінню школу "STEM JAS. UA" "Мультиплікація: від забавки до наукових моделей", де Турбай Валерія, учениця 10 класу, успішно пройшла навчання, взяла участь у конкурсі і здобула ІІІ місце у номінації "Нейронні мережі". 

Вітаємо!!!

13 листопада 2023 року в  Мачухівському ліцеї пройшли заходи до Всесвітнього дня доброти: флешмоб «Добре сердечко», у якому взяли участь здобувачі освіти з усіх класних колективів, акція для учнів початкової школи та групи продовженого дня (вихователь Солодовник Л.О.) «Долоньки доброти». У 2-А класі відбувся відкритий урок доброти (класний керівник Зарецька Р.П.). Оригінальне  відеопривітання представили учні  3-А класу (класний керівник Плоходько І.І.), а  3-Б клас дарував присутнім конвертики доброти із компліментами (класний керівник Басараб Н.В., асистент учителя Приходько Я.О.)

Осінні канікули

Найперші канікули в навчальному році – осінні. Ще кілька днів назад  дітлахи  підраховували решту часу до їх початку,  а сьогодні вони вже закінчилися. Варіанти організації дитячого дозвілля вчителі обговорювали разом з учнями, шукаючи нові місця для розваг. Зроблено основний акцент на екскурсії: учні 2-Б класу (класний керівник Щербань О.О., асистент вчителя Ляхно А.О.) відвідали екопарк «Ковалівка»,  учні 3-Б класу (класний керівник Басараб Н.В., асистент вчителя Приходько Я.О.) та 6-А класу (класний керівник Дорошенко Ю.В.)  стали учасниками майстер-класів з виготовлення бургерів та піци в дитячому клубі «Жираф» м. Полтава, а п’ятикласники (класні керівники Ярошенко Л.В., Прилуцька О.В., екскурсовод Гейко А.В.) ознайомилися з визначними місцями рідного обласного центру. Учні 8-А та 8-Б класів разом з класними керівниками Добриніною Л.В., Носенко А.С. провели спільний виховний захід «Стаємо сильнішими разом» та приємно поспілкувалися за філіжанкою чаю. Вернісаж малюнків улюблених мультиплікаційних героїв створили учні 1-Б класу під керівництвом класного керівника Терещенко Л.А, класний керівник 7 класу Драпак Ю.Г. запросила семикласників на круглий стіл «Що робить людину успішною?» Учні 10 та 11 класів зіграли у волейбол (класні керівники Коваль Л.О., Мартусь Е.Б., суддя змагання Плоходько І.І.). Засідання дебатного клубу провела  вчитель правознавства Рябуха Л.М., класний керівник 3-А класу Плоходько І.І. – математичну вікторину для третьокласників, «осінній кінозал» відвідали учні 6-Б класу (класний керівник Гейко А.В.). Працював футбольний гурток та проводилося заняття гуртка «Біолог і я» (керівники Шаповал В.І., Коваль Л.О.). В останній день канікул передано допомогу від батьків та учнів 3-А, 3-Б класів, обереги від учнів 3-Б класу  волонтерові Данилевському І.М. для наших захисників на фронт. Різноманітність не тільки фізичних, розважальних,  а й пізнавальних та творчих активностей  забезпечило дітям   комфортне проведення осіннього шкільного відпочинку 

День української писемності та мови

День української писемності та мови — державне свято, яке було започатковано 9 листопада 1997 року, а з 2023 року у зв'язку з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар відзначають 27 жовтня. Свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності, популяризує українську мову.

27 жовтня у Мачухівському ліцеї проведені змістовні заходи до Дня української писемності та мови.

Учні 1-Б класу (учитель Терещенко Л.А.) під час ранкової зустрічі поринули у казку про українську мову, дізналися про її тернистий шлях. А вікторина під назвою "Мова - серце України" поглибила значимість української мови в умовах російсько-української війни 21 століття.

День 27 жовтня у 3-Б класі (учитель Басараб Н.В., асистент учителя Приходько Я.О.) був насиченим та активним: учні на кожному уроці згадували про важливість і цінність рідної мови (пізнавальні хвилинки, “Українська мова в цифрах» на уроці математики, перегляд відео про мову та виникнення писемності).

У 4-Б класі (учитель Мазепа Ю.П.) було проведено урок, на якому діти помандрували стежками історії створення української писемності, пригадали українських письменників, які збагачували і прославляли нашу мову. Завершили захід цікавими дидактичними іграми.

Учні 8-х класів (учитель Носенко А.С.) стали активними учасниками гри-змагання «Мовний батл». Захопливі конкурси мали не лише розважальний характер, а й розширювали знання про красу і багатство української мови.

Із захопленням поринули у світ мовних таємниць учні 5-Б класу під час вікторини « Юні знавці рідної мови», а десятикласники поповнили свої знання правил наголошуваня слів під час вікторини «Як правильно?» (учитель Носенко А.С.).

У 6-А та 6-Б класах (учитель Гейко А.В.) на уроках української мови проведено пізнавальну гру-дослідження «Як розквітає квітка слова». Відкриттям для дітей стала поява у мові слів «припічок», «шкідник», «пряник», слова місцевої говірки (наприклад, «шуверток), а також те, як завдяки українським суфіксам стають ближчими до нас іншомовні слова – «погуглити», «смартфончик».Школярі із задоволенням розгадували ребуси та вправлялися у використанні фразеологізмів.

Учні 5-А класу на уроці української мови (учитель Михайлик Н.М.) зустрілися з випускницею закладу Катериною Мартусь, яка прочитала свої натхненні поезії про рідну мову. Катерина Олегівна побажала дітям завжди бути грамотними, безмежної любові до нашого дивовижного слова.

Вітаємо усіх з Днем української писемності та мови! Бажаємо, щоб Материнське Слово було для нас духовним джерелом життя й оберегом. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо у душі любов до рідної мови.


 22 жовтня 1987 року в Мачухах було свято для всього села - відкрили нову школу! З тих часів минуло 36 років, а двадцять другий жовтневий день так і залишився Днем народження школи. Яким він був у 2023 році і яку роль  для сучасних учнів відіграє школа - пропонуємо переглянути у короткому відео, яке створила учениця 10 класу, член  гуртка "Спадкоємці" Валерія Турбай. 

Цього року навчальний заклад  відзначає своє  36-річчя і перший раз  20 жовтня 2023 року проводить заходи у статусі ліцею. Ідея організувати  благодійний ярмарок для підтримки ЗСУ  була  підхоплена усіма учасниками освітнього процесу, і сьогодні учні, батьки та вчителі, об’єднані спільними цілями та прагненнями допомогти нашим випускникам-захисникам, представили вироби ручної роботи, домашню випічку на будь-який смак.  Працювала майстерка «Сувенір воїнам», усі дитячі поробки цього ж дня передано волонтеру Данилевському І.М. для відправки на фронт разом з продуктовими наборами від колективу 1-Б класу. Кожен клас виготовив вітальну листівку «З Днем народження, рідна школо!»   Дякуємо за активність та підтримку усім батькам, які із задоволенням та натхненням  долучилися до благодійного ярмарку та спільно зібрали 21293 гривні. Робимо все, що можемо разом, для нашої перемоги.

21 вересня - Міжнародний день миру, особливе свято для України, адже ми зараз боремося за мир на своїй рідній землі. Хай в цей вересневий день в кожну домівку прилетить Голуб миру з добрими звістками! 

Один з найпопулярніших продуктів у світі, без якого  нам не обійтися ніяк, - це, звичайно ж, хліб. Тому не дивно, що для його вшанування у році відведено свій час,  і це 16 жовтня - Всесвітній день хліба. Класний керівник  Зарецька Р.П. для учнів 2-А класу провела виховний захід «Пахучий хліб – то щедрий дар землі», під час якого повідомила здобувачам  освіти цікаві факти про хліб, звичаї та обряди, пов’язані з ним. Діти охоче ділилися набутими знаннями під час вікторини «Чи знаєте Ви, що…», відгадували загадки, читали вірші та прислів’я про значення хліба в житті людини, складали пазли . На завершення   вчителька пригостила учнів чорним хлібом із салом, бо сьогодні відзначається ще й  Всесвітній день зорового харчування. 

7 жовтня в м. Кобеляки пройшов чемпіонат Територіальної організації ГО ВФСТ "Колос" з міні-футболу серед дівчат 2006 р.н. і молодших. Вдало виступила команда Мачухівської громади, в складі якої грали наші учениці Демулевська Анастасія, Турбай Валерія, Валенцева Ангеліна і учениці Плосківської ЗОШ. Поступившись у першій грі суперницям з Біликів 3:0, наша команда виграла наступну гру у команди  з Скороходівського 1:0, а в грі за ІІІ місце впевнено здолали суперниць з Великої Рублівки з рахунком 3:0. Вітаємои наших дівчат з бронзовими медалями чемпіонату Полтавської області. 

Природа - не лише прекрасна художниця, але й талановита дизайнерка, яка здатна створити найтендітніші, унікальні прикраси 🌿🌸🍀 Учні 3-Б класу також спробували свої сили в «ювелірній» справі на уроці «Я досліджую світ». Досліджували природу восени, милувалися й тішилися власними витворами 

З 25 вересня по 29 вересня 2023 року в Мачухівському ліцеї був проведений Олімпійський тиждень. Учні молодших класів взяли участь у конкурсі малюнків "Я - майбутній олімпієць". З великим задоволенням змагалися у різних конкурсах, естафетах і рухливих іграх учні 2-6 класів. Для учнів 7-11 класів були проведені змагання з ігрових видів спорту. 

28 вересня на спортивному майданчику в с.Плоске відбулися змагання з міні-футболу серед учнів і учениць закладів загальної середньої освіти Мачухівської сільської ради. Вдало виступили учні нашого ліцею, які  перемогли своїх суперників у всіх зустрічах і зайняли перше місце.

Чемпіонами громади стали: Бутенко Єгор, Білокінь Максим, Вісич Віталій, Марченко Антон, Мудрик Богдан, Рубан Денис і Терещенко Максим.

Великого прогресу досягла команда дівчат нашого закладу, яка зайняла почесне друге місце. Перемігши команди з Калашників і Полузір'я та поступившись в запеклій боротьбі суперницям з Плоского команда дівчат, а саме Валенцева Ангеліна, Демулевська Анастасія, Квач Вікторія, Кокарєва Анна, Кучер Анастасія, Стовба Вероніка і Турбай Валерія, стала срібним призером.

З метою формування національної свідомості, любові до рідної землі, пропаганди здорового способу життя, 27 вересня у Мачухівському ліцеї відбулися заходи,  присвячені Всесвітньому Дню туризму. Із особливим завзяттям пройшли змагання серед учнів 6-8 класів. Захід розпочався з лінійки-відкриття. Учні і учениці були активними і  продемонстрували гарні уміння у подоланні різних перешкод на всіх етапах змагань. Перемогу здобула команда учнів 8-Б класу (капітан Немич Іван).  Переможців та призерів нагородили грамотами. Усі учасники і учасниці змагань отримали подарунки, веселий настрій, гарні враження і позитивні емоції. 

11 вересня Мачухівський ліцей долучився до збору гуманітарної допомоги для військових, які знаходяться на лікуванні  у Полтавському обласному військовому госпіталі. Колектив закладу щиро вдячний усім учням та їхнім батькам за підтримку цієї ініціативи, за активність, небайдужість та щедрість. Спільними зусиллями було зібрано та відправлено нашим захисникам багато овочів, фруктів, різноманітних смаколиків та предметів особистої гігієни. Учні передали також листи воїнам зі словами вдячності і віри в ЗСУ та поробки, зроблені власноруч.

Разом до Перемоги! Слава Україні! Слава ЗСУ!

13.09.2023 року в Мачухівському ліцеї відбулася перша в 2023-2024 н.р. зустріч здобувачів освіти зі спеціалістом з безпеки в освітньому середовищі Рудич О.В. та поліцейським офіцером громади Терновим В.В. на тему «Особливості адміністративної, цивільно-правової, кримінальної відповідальності неповнолітніх», у ході якої акцентувалася увага дев’ятикласників на профілактику правопорушень в учнівському середовищі, правила поведінки в громадських місцях, недопущення керування транспортом без посвідчення водія, дотримання обмежень під час комендантської години, основні види стягнень, що застосовуються для неповнолітніх. З учнями  обговорено правові ситуації, з окремими ліцеїстами  проведена індивідуальна бесіда. 

Першого вересня Мачухівський ліцей долучився до благодійної акції «Зараз дрон – потім квіти. Замість букетів – гроші на ЗСУ». Щиро дякуємо батькам, учням, вчителям за активну підтримку цієї акції. Спільними зусиллями ми зібрали двадцять одну тисячу сорок три гривні, які перераховано для придбання приладу нічного бачення для основної штурмової бригади Азов Центурія, у якій служить наш випускник Олексій. 

1 вересня традиційно всі стежки нашого села ведуть діток до школи на  День знань.  У цьому році  у зв’язку зі збройною агресією росії проти України свято початку нового навчального року в Мачухівському ліцеї відбулось в заочному форматі. Український народ  міцний і стійкий, кожен українець незламний і сильний духом. Ми продовжуємо навчатися, працювати, вірити в перемогу і дякувати ЗСУ за цю можливість. 

1 клас 2023-2024.pdf