Завдання


Завдання від мишки Шуші (Вимова чистомовок)

Ігри з конструктором LEGO у ДНЗ

Ігри мають велике значення в розумовому, моральному, фізичному і естетичному вихованні дітей. У літературі по дошкільній педагогіці і психології стверджується, що гра - основний вид діяльності дитини дошкільного віку, одна з характерних закономірностей дитячого розвитку. Гра як форма діяльності дитини сприяє гармонійному розвитку у нього психічних процесів, особових рис, інтелекту.

Завдяки грі дуже легко навчати дітей спілкуванню, взаєморозумінню та взаємодопомозі. Гра має дуже велике значення у розвитку соціальної свідомості дитини. З конструктором LEGO є можливість подати дітям старі улюблені ігри у новому форматі.

«Відгадай та розкажи»

Мета: об’єднання колективу, розвиток уяви, зв’язного мовлення.

У групі лічилкою визначається ведучий, який наосліп вибирає у мішечку LEGO цеглинку. Відвертається від групи, роздивляється цеглинку. Ведучий повинен розказати своїй групі яка саме ця цеглинка (розмір, реформа, колір) не називаючи на пряму її ознаки. Група повинна відгадати що за цеглинка у ведучого.

«Зроби як у мене»

Мета: розвиток уваги.

Діти об’єднуються у пари. Одна дитина складає з цеглинок LEGO якусь фігуру на власне бажання, друга дитина повинна відтворити таку ж фігуру.

«Чарівна рамка»

Мета: розвиток вміння давати доброзичливу оцінку іншій людині.

Використовуючи конструктор LEGO діти складають «чарівні рамочки», і як що поглянути на людину крізь цю рамочку, то можна побачити все те хороше, що є у цієї людини. Діти по колу дивляться один на одного крізь рамку та розповідають, що хороше вони бачать у тій чи іншій дитині.

«Міст дружби»

Мета: розвиток емпатії у емоційно відгороджених і егоїстичних дітей, подолання нерішучості, скутості у сором’язливих дітей.

Ведучий показує дітям невеличку вежу та пропонує збудувати таку саму, беручи по черзі цеглинки LEGO, а потім звертається до дітей: «Це міст дружби. Давайте спробуємо утримати міст лобами. При цьому будемо говорити один одному що-небудь приємне». Гру можна проводити у вигляді змагань, виграє та пара, яка протрималася довше інших.

«Загубленець»

Мета: розвиток уваги, зв’язного мовлення, встановити контакт дітей один з одним в колективі, сприятиме вмінню прислухатися до думки інших, формувати позитивне ставлення до однолітків.

С початку діти складають з цеглинок LEGO невеличкі фігурки. Гравці діти сідають півколом так, щоб добре бачити один одного. Ведучий вибирає для опису одного з тих, хто сидить і відвертається до всіх спиною і говорить в «мікрофон»: «Увага! Увага! Загубилася дитина з іграшкою (дає опис виробу будь-кого з дітей, як що діти не вгадують, тоді ведучий додатково описує дитину-власника). Нехай вона (він) підійде до диктора ». Всі діти по опису визначають, про кого йде мова. Потім роль диктора виконує дитина, яку описували.

«Валіза»

Мета: розвиток здатності до встановлення позитивних взаємовідносин з іншими людьми.

Для того, щоб зіграти в цю гру, нам необхідно об’єднатись у дві команди. Для цього у мене чарівний мішечок, кожен дістаньте для себе одну цеглинку LEGO. Ваше завдання – зібрати фігуру людини. Далі пропонуємо дітям уявну ситуацію: вони їдуть відпочивати без дорослих. Напередодні самі складають свій чемодан. Завдання – з конструктора збудувати речі, які вони візьмуть із собою у подорож.

Командам необхідно приготувати матеріали, домовитися що кожен буде виконувати, що потрібно взяти для подорожі. Для цього відводитися 15. Після закінчення часу, пропонуємо помінятися «валізами» і відгадати, що ж інша команда бере з собою в подорож.

«Подарунки»

Мета: розвиток емпатії, творчості в спілкуванні, здатності передбачати бажання іншого.

Перед початком гри діти витягують з «чарівного мішечка» цеглинку LEGO. У мішечку усі цеглинки парні. Для того, щоб почати грати в цю гру, вам необхідно знайти пару. Дізнатися один у одного, який саме подарунок бажає отримати напарник і збудувати його з конструктора. Даруючи напарнику подарунок сказати приємні побажання.

« Я готуюсь до школи»

Мета: формувати позитивну навчальну мотивацію, коригувати негативне ставлення до школи.

Пропонуємо дітям з цеглинок LEGO збудувати школярика. А потім нагадати, що школярику потрібні різні предмети для навчання. Запитати дітей, що це за предмети і запропонувати їх відтворити з конструктора LEGO.

«Цікава фігура»

Мета: зняття напруги та тривожності, розвиток фантазії.

Діти сідають у коло в центрі якого лежить конструктор LEGO. Ведучий першим бере цеглинку та добавляє до неї ще одну та передає далі по колу. Завдання – кожен гравець повинен додати свою цеглинку і у при кінці кола повинна забудуватись якась цікава фігура. Діти повинні розповісти що ж у них вийшло.

Вправа «Доріжка настрою з LEGO» .

- Діти, з яким настроєм ви завітали на заняття?

- Як можна дізнатися про те, який настрій у людини?

- У нас є різнокольорові цеглинки LEGO. Оберіть одну цеглинку і збудуємо доріжку настрою. Яка у нас вийшла доріжка?

Ігрова вправа «Скарби рідної землі»

Хід: Дорослий пропонує дітям об єднатися у четвірки, шестірки та створити композиції з конструктора LEGO, які б відображали любов до рідної землі. Після завершення роботи кожна група презентує свої напрацювання.

Ігрова вправа «Будинок дружби LEGO»

Хід: педагог пропонує дітям об’єднатися у четвірки, шістки та за до­помогою конструктора LEGO построїти будинок дружби, який допоможіть навчитися това­ришувати близьким людям. По завершенні роботи кожна група презентує свої напрацювання.

Ігрова вправа «Бажання з LEGO»
Хід: дорослий пропонує дітям з конструктора LEGO модулювати бажання, які є заповітними. Далі педагог пропонує розказати, яке щастя воно принесе сім'ї. 

Ігрова вправа «Чарівна LEGO квітка»

Хід: педагог пропонує об'єднатися у четвірки, пропонує пригадати ті вчинки, які властиві чесній людині. Та за допомогою конструктора LEGO зростити чарівну квітку, яка б допомагала людям бути чесними.

Ігрова вправа «Поради старших з LEGO»

Хід: педагог пропонує об’єднатися у четвірки, та за допомогою конструктора LEGO, пропонує пригадати та відтворити старшу людину, яка може давати поради

Ігрова вправа «Щасливе LEGO серце»

Хід: педагог пропонує об'єднатися у четвірки, та за допомогою конструктора LEGO зробити велике серце яке може умістити ті вчинки, які роблять людину щасливою.


мнемотаблиця.pdf