Дистанційна освіта

"Нетворкінг між дошкільним закладом і родиною"


Нетворкінг

(від англ. net — мережа, work — робота) — форма побудови ділових зв’язків у інтернеті.

Технології нетворкінгу дають змогу вивести на новий рівень комунікацію з батьками, а також організувати ділове спілкування батьків та вихователів, практичного психолога, логопеда, медсестри, керівника закладу. Майданчиками для такого спілкування можуть бути різні інтернет-платформи та соціальні мережі, що дають змогу:

· швидко обмінюватися інформацією;

· оперативно реагувати на запити й потреби родин;

· надавати постійну педагогічну, психологічну підтримку батькам;

· проводити просвітницьку роботу;

· залучати батьків до освітнього процесу та життя закладів дошкільної освіти;

· осучаснити освітній процес.





Ми створюємо дива (конструювання з підручних матеріалів, конструктора лего, папіру…)

Мета : Сприяти розвитку самостійності та творчих здібностей дитини в процесі пізнання світу та самої себе. Розширювати уявлення про сенсорні еталони (розмір, форма, колір, просторова характеристика), збагачувати досвід їх

використання. Формувати узагальнені уявлення про об’єкти конструювання, способи створення цілого з частин; вчити споруджувати будівлі за власним задумом, об’єднувати їх за сюжетом і обігравати, прагнення закінчити розпочате будівництво. Сприяти отриманню дитиною радості від пошуку й задоволення від одержаного результату.


«Малювання – це моє захоплення»

Не секрет, що кожна дитина дошкільного віку любить малювати. Діти проявляють любов до малювання по-різному: одні можуть розмалювати шпалери в кімнаті, інші малюють один у одного на руках і ногах різні квіточки, зірочки, сердечка, деякі навіть умудряються використовувати замість полотна для малювання ваші улюблені штори. Це все приносить чаду велике щастя. Нерідко батьки лають за це дітей і, з жалем, викидають зіпсовані речі. Ніколи не забороняйте дитині малювати. Малювання грає величезну роль у розвитку вашого дитя, воно безпосередньо впливає на формування його особистості. Тому, спробуйте взяти себе в руки і не кричати на дитину за те, що його захоплення, трохи переходить межі дозволеного. Направте розвиток його таланту в потрібний напрямок.


"Фізкультура як складова здоров’’я"

Батьки прагнуть, щоб дитина менше бігала вдома, а на прогулянці гралася у спокійні ігри, позбавляючи її багатьох радісних хвилин дитинства. Часто батьки не розуміють, що це не сприяє розвитку гармонії рухів, спритності, витривалості. У дитини набувається звичка до малорухливого способу життя. Оберігаючи малюка від фізичного навантаження, ми, дорослі, часто вважаємо, що дитя втомлюється з тих самих причин, що і ми. Забуваємо однак про одну характерну і суттєву особливість дитячого організму - швидку втомлюваність не від рухів (хоч і їхнє надмірне дозування теж шкідливе), а від неможливості рухатись, або від одноманітної діяльності. Дати дитині простір для рухів - означає забезпечити їй заряд бадьорості і доброго настрою. Рух і дитина - одне ціле. Потрібно радіти, коли вона рухлива і непосидюча, тому що саме у русі вона розвивається.

Живе і рухливе дитя - це нормально, мляве і малорухливе – ознака тривожна.


Навчіть дитину любити і берегти природу

Людина давно помітила, що саме природа є найбільш умілим майстром. Існують багато відкриттів і винаходів, які є нічим іншим, як відтворенням майстерності природи, хоча й не завжди усвідомленим самою людиною.

Зараз ми багато говоримо про проблеми екології, забрудненість природного середовища, загрозу живому довкіллю. На жаль, ця загроза створена саме нами — людьми. Якими виростуть наші діти? Чи зуміють вони спинити руйнацію природи планета Земля? Що зараз ми — дорослі, педагоги, батьки — можемо зробити для того, щоб нинішні малюки виросли дбайливими та екологічно грамотними і свідомими людьми?

Здавалося б, так просто навчити свою дитину бути дбайливою до живого світу рослин, тварин, до лісу та річки, до крихітної тендітної травинки, що мужньо пробивається крізь товщу асфальту і до велетня-дуба, що височить край старого гаю; навчити її змалку бути вдячною своїй рідній землі та її чудесам: сонцю, яке щедро дарує нам своє тепло, блакитному небу, у неозору височінь якого дивимося ми із завмиранням серця, квітам, які роблять наше життя яскравим та святом. Як же зробити це? Усім відомо, що саме спілкування з природою, навіть просто її сприйняття, дає нам радість. Чому? Мабуть, тому, що природа — це невичерпне джерело краси, яке не може залишити байдужою кожну людину.

Ведучи малюка у світ, спробуйте й намагайтеся показати в добре знайомих дитині об’єктах та явищах маленьке диво-казку. Звертайте увагу дитини на те, що краплини ранкової роси можуть сяяти прекрасніше, ніж коштовне каміння. Травинка, що вперто пробивається крізь сірий асфальт, безодня нічного зоряного неба, ласкаве чи сердите море, громаддя гір, політ бджоли, нічні співи солов’я або вигин лебединої шиї — усе це несе в собі невичерпний заряд краси.


Допомога батькам

Хатні обов’язки не лише дозволяють підтримувати порядок в домі, але є й інструментом формування особистості. Хатня робота, будь то прибирання чи поливання квітів, є запорукою працьовитості та відповідальності малюка. Дитина стає самостійною та вчиться розподіляти свій час. Окрім того, малюк засвоює багато нових навичок, які стануть у нагоді в дорослому житті.

Трудові доручення - одна з форм організації праці дошкільників. Це короткочасна епізодична праця, в процесі якої дитина набуває досвіду , засвоює зміст діяльності та необхідні трудові навички. Особливе значення вона має в роботі з дітьми молодшого дошкільного віку. Такі діти часто не розрізняють ігрові та трудові завдання, не вміють працювати за власною ініціативою, а тільки виконують прохання чи вимогу дорослих принести який-небудь предмет, полити квіти, погодувати риб та ін.

Не менш важливі доручення і в старшому дошкільному віці, коли діти вже вміють виконувати певні трудові обов'язки.



Ми старших шануємо,.pptx