Батьківська сторінка

Дистанційний курс «Виховання дити до п’яти років»

Народження дитини – це завжди подія, причому настільки масштабна, що багато майбутніх батьків забувають про все на світі, а про правильне виховання дітей згадують лише тоді, коли виникають проблеми. Звіcно ж, ви згодні з тим, що «так не можна», і треба заздалегідь знати, які труднощі можуть підстерігати вас на цьому шляху.


На жаль, уроки виховання дітей, які зараз пропонуються батькам, влаштовують не всіх і не завжди. Та й де взяти час відвідувати їх? До того ж вартість цих курсів для більшості сімей зазвичай досить висока. А матеріал, вільно доступний в Інтернеті, часто дуже суперечливий або, навпаки, демонструє якусь одну точку зору, тоді як вам необхідно мати повну й об'єктивну картину.


Саме тому вам рекомендується універсальний курс матеріалів про розвиток дитини з народження до п’яти років – унікальний посібник з питань догляду за дитиною та дошкільного виховання, який містить усі необхідні знання та практичні рекомендації. Ви отримаєте все найважливіше про виховання дітей!


Курс складається із 26-ти уроків (тринадцять навчальних журналів). Ви не тільки вивчите теорію, а й будете практикуватись разом з дитиною, виконуючи домашні завдання та вирішуючи проблеми на прикладі конкретних життєвих ситуацій. Хочете переконатися, що матеріал буде для вас корисним? Тоді завантажте безкоштовний пробний урок курсу.


Курс, присвячений дітям-дошкільнятам, допоможе вам у такій, здавалось би, дуже природній, але завжди новій і складній справі, якою є виховання дитини. Проблематика курсу включає найбільш важливі та актуальні питання виховання й розвитку дітей з народження до п’яти років: фізичний розвиток; розвиток інтелекту, природних і творчих здібностей, пам'яті, уваги, емоційної сфери; формування вольових звичок і розвиток мови; формування мотиваційної сфери та пізнавальних інтересів.


Курс цікавий тим, що має яскраво виражену практичну спрямованість. Тому на кожне запитання, яке вас цікавить, ви отримаєте конкретні практичні поради та рекомендації, опануєте практичні методики та прийоми виховання й розвитку дитини-дошкільника.


Курс «Виховання дитини з народження до п’яти років» стане вашим добрим порадником у непростій справі виховання дітей, подарує вам цікаві відкриття, а найголовніше – зробить ваше спілкування з дитиною наповненим і радісним.


Для того щоби зрозуміти, що ж конкретно дасть вивчення цього дистанційного курсу, пропонуємо прямо зараз завантажити безкоштовний пробний урок та пересвідчитись у його якості.

ВПЛИВ СТРЕСУ НА ОРГАНІЗМ ДИТИНИ. ЧИМ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ БАТЬКИ І КОЛИ ВАРТО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ

Як під час гри розпочати навчання дитини

У даний час багаточисленні джерела стверджують, що саме перші роки життя дитини є найбільш потужним періодом навчання. Психологи кажуть, що середньостатистична 17-річна молода людина 50 % свого інтелекту розвиває у віці до чотирьох років, 30 % – від чотирьох до восьми і 20 % – у віці від восьми до 17-ти років.

Що ж робити батькам? Чи повинні ми навантажувати наших дітей у ранньому дитинстві якомога більшою кількістю інформації? Ні! Ми не можемо просто взяти і зробити з них геніїв. Тож як нам допомогти дітям у навчанні? А ви самі пам’ятаєте, як чудово та цікаво було відкривати щось нове? Для дитини світ повний чудес і кожний момент для неї – це новий досвід пізнання.


Важливо пам’ятати:

навчання дітей відбувається через посередництво гри.

Що собою являють дитячі ігри?

Навчання шляхом гри дозволяє активно використовувати природну цікавість і допитливість дитини, до того ж самі батьки отримують чудовий шанс задіяти свою «внутрішню дитину». Усі діти готові й хочуть учитись! Ми просто повинні надати їм можливості для цього. Для дітей молодшого віку такі освітні можливості реалізуються безпосередньо під час гри. Адже що таке гра?

  • Гра для дітей – те ж саме, що й «мозковий штурм» для дорослих.

  • Усі творчі дорослі грають.

  • Грати – створювати, робити відкриття, експериментувати.

  • Гра відтворює світ і здатна його змінити.

  • Гра допомагає володіти нашим тілом.

  • Ігри – мандрівка світом природи й науки з пошуком відповідей на різні запитання.

  • Гра дозволяє вивчати матеріали й інструменти та встановлювати зв’язки.

  • Гра в дитинстві дуже важлива, і хороші іграшки є її інструментами.

Використовуйте «доступні моменти» з користю. Доки діти грають, та й упродовж дня, ми можемо скористатись так званими «доступними моментами». Доступні моменти – це спонтанні, не заплановані можливості, використовуючи які, можна ефективно сприяти навчанню дітей. Вони не потребують пояснення понять або вивчення академічного словника. Але вони дійсно допомагають закласти фундамент майбутнього навчання вже на більш високому рівні. Давайте розглянемо деякі «доступні моменти» й відповідні ігри, що прокладуть шлях до навчання у школі.

Математика.

Для багатьох дорослих математика – предмет складний. Але так бути не повинно. Є багато забавних і простих способів, що допомагають ввести дітей у світ математичних понять, просто граючи вдома з оточуючими предметами. Ось кілька ідей для початку.

Запропонуйте дитині допомогти вам виміряти розміри продуктів під час приготування їжі та предмети під час вирішення дрібних побутових задач.

Порахуйте все у зворотньому порядку, використовуючи таймер на мікрохвильовій печі.

Допоможіть дитині розділити їжу на рівні порції.

Хай дитина посортує та підрахує необхідну кількість посуду та столових приборів для сервірування стола.

Спостерігайте за змінами показників в автомобілі та за тривалістю поїздки.

Знайдіть що-небудь, що можна виміряти, підрахувати та зважити, у тих місцях, які ви відвідуєте з вашою дитиною.

Сортуйте з нею білизну за типами та парами.

Використовуйте спортивні заходи, щоб розв’язувати математичні завдання з очками та елементами статистики.


Наука.

Здорово, що наука дуже схожа на магію та чаклунство. Отже, зовсім не важко викликати в дитини захоплення та здивування. Цей фактор неймовірно важливий для навчання. Саме завдяки сильному здивуванню та трепету при контакті з фізичним світом і світом природи діти починають захоплюватись наукою.

Чи знаєте ви, що, якщо тримати лупу на відстані витягнутої руки, то об’єкти ви будете бачити догори ногами?

А яка «магія» примушує магнитики рухатись один до одного?

Поспостерігайте, які хімічні реакції відбуваються при змішуванні інгредієнтів і підвищенні температури або охолодженні під час приготування їжі.

Вирощуйте насіння в скляній баночці, щоби побачити їхні корені.

Відправляючись на природу, зберіть яку-небудь колекцію й помістіть її під скло.

Записуйте зміни, що відбуваються на нічному небі.

Використовуйте магніт, щоб дослідити, що він притягує, а що ні.

Експериментуйте із предметами у воді, щоб дізнатись, які з них тонуть, а які плавають на поверхні.


Творчість.

Як сказав колись Пабло Пікассо, кожна дитина – художник! Однак проблема в тому, щоб залишитись художником, коли виходиш з дитинства. Коли діти щось малюють і розмальовують, у такий спосіб вони виражають свої почуття, приймають важливі рішення та розповідають свої історії. У нашому розумінні їхні малюнки можуть не виглядати чимось вартим уваги, але для дітей їхні малюнки є справжніми витворами мистецтва.

Не аналізуйте художні починання вашої дитини. Дозвольте їй самій розповісти про своє творіння.

Насолоджуйтесь арт-процесом разом із вашою дитиною. Доки ви сприяєте її природній креативності, ви можете відкрити художника в самому собі.

Пам’ятайте, що творчість дитини може мати зовсім інший напрямок, ніж ваша!

Розкажіть їй про те, як різні художники виражають свої почуття та погляди за допомогою мистецтва й унікальної стилістики.

Будьте готові використовувати будь-які матеріали вдома й під час поїздки та очікування.

Заохочуйте дітей своїми руками виготовляти подарунки та листівки, а також самі приєднуйтесь до них при цьому.

Разом придумуйте різноманітні ритми, відбиваючи їх на коробці з вівсяними пластівцями.

Створіть домашню галерею або перекидний альбом з художніх робіт і фотографій творчих досягнень вашої дитини.


Суспільні науки.

У дитини розуміння оточуючого світу завжди починається з розуміння самої себе. А де, як не вдома, краще за все покласти початок розумінню себе і своєї ролі в сім’ї, суспільстві та світі? Порозмовляйте з дитиною про події вашого повсякденного життя, що стосуються безпосередньо вашої сім’ї й не тільки її. Спостерігайте за соціальними ролями, які намагається засвоїти ваш малюк, і допоможіть йому зрозуміти себе і цей величезний світ дорослих.

Створіть генеалогічне сімейне дерево, хронологію певних історичних подій, «капсулу часу» або книгу пам’яті.

Вивчіть описані події у дату народження вашої дитини або свою власну.

Покажіть їй колекції марок, монет, іграшок або інших предметів.

Документуйте сімейні свята, мандрівки та інші важливі події за допомогою фотоапарата чи відеокамери. Дивіться на них як на історію та культурну спадщину завтрашнього дня.

Виконання різноманітних сценок – це хороший спосіб для дитини засвоїти соціальні правила, приміряючи на себе певну роль, у подальшому вона буде використовувати ці знання й навички вже в реальному світі. Неодмінно приєднуйтесь до подібних ігор вашої дитини!

Забезпечте дитину гарним одягом, величезною коробкою та кількома старими побутовими або офісними предметами. Одного разу вони стануть будиночком мрії, кабінетом лікаря або маленьким супермаркетом. Спостерігайте, як буде проявлятись фантазія вашої дитини!


Навички моторики.

Дитина повинна мати можливості балансувати, стрибати, бігати, штовхати, тягнути, возити й возитися з великою кількістю різноманітних речей. Тіло є засобом, за допомогою якого ми збираємо інформацію, щоб передати її нашому мозку. Ми пізнаємо і вчимося за допомогою наших органів чуття. Тому, у міру свого розвитку дитина повинна мати можливість задіяти їх і вільно рухатись від відкриття до відкриття. Так само і у протилежному напрямку. Саме наше тіло виражає те, що придумав наш мозок, роблячи це за допомогою мови, письма, написання музики, підрахунків тощо.

Поділіться з вашою дитино своєю улюбленою вправою та іншими фізичними навичками (ходити задом наперед, ховати великий палець за долонею, «знімаючи» його другою рукою, рухати вухами й тому подібне).

Грайте в шаради. Загадайте такі слова, розгадування яких буде потребувати демонстрації рухів.

Хай ваша дитина допоможе використовувати інструменти на кухні, у майстерні, гаражі та в саду.

Придумайте ігровий маршрут з перепонами у вашому дворі чи на дитячому майданчику. Ви можете зробити його настільки простим чи складним, наскільки захочете. Наприклад, підбігти до паркану та торкнутись його рукою. Далі оббігти гойдалку та пройти бордюром доріжки. Підійти до стола і проповзти під ним. З’їхати з горки та присісти, а потім підстрибнути та побігти туди, звідки почали. Ви можете по черзі з дитиною розробляти різноманітні маршрути, ні в чому себе не обмежуючи.

Увімкніть веселу музику та потанцюйте разом з дитиною, покажіть один одному смішні та незвичні танцювальні рухи й разом придумайте танець.


Мова.

Результати нещодавніх досліджень показали, що оволодіння мовою починається ще до народження, й немовлята володіють дивною здатністю відрізняти різноманітні звуки та голоси вже в перші кілька годин після народження. Пам’ятайте: новонароджена дитина має більше ста мільярдів клітин мозку. За допомогою багатьох різних видів взаємодії із зовнішнім світом відбувається стимуляція, що сприяє розвитку трильйонів синапсів у головному мозку і як наслідок – розвитку інтелекту. Ви можете покращити мову ваших дітей, просто регулярно спілкуючись з ними та регулярно читаючи їм книги.

Порозмовляйте з дитиною про те, що робите ви і що робить дитина, придумайте смішні пісні про те, що ви бачите та відчуваєте. Не забудьте задокументувати ваші слова на відео.

Разом читайте те, що написано на позначках, етикетках та в інструкціях.

Улаштуйте «полювання» на певне слово на рекламних щитах, вітринах і вивісках.

Пограйте у гру з алфавітом.

Разом з дитиною пишіть списки покупок, вітання в листівках, послання на холодильнику, списки побажань, а також листи вдячності.

Читайте разом. Хай ваша дитина почитає вам і хай бачить, як читаєте ви.



Рецепти для Ваших малят.pdf




Безпека дитини вдома

Безпека дитини вдома.

Шановні батьки!

Як зберегти дітей від біди, як навчити їх безпечній поведінці та передбачити наслідки небезпечних розваг? Ці питання постійно встають перед вами.

Щоб зберегти життя та здоров’я дітей, пам’ятайте та виконуйте наступні поради:

1 Не залишайте дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час!

2 Якщо виникла така потреба, не дозволяйте дитині відчиняти двері незнайомій людині, навіть одягненій в міліцейську форму. Навчіть користуватись дверним вічком, нікому, крім батьків не відчиняти.

3.Навчіть користуватись телефоном для виклику служб : 101, 102, 103, 104. Коли біда чи хвороба захватила зненацька, а дитина одна вдома, вона повинна знати, що необхідно зателефонувати близьким, звернутися до сусідів, викликати швидку допомогу, чітко назвавши свої координати.

4.Розкажіть про небезпеку користуватись ліфтом без супроводу дорослих, а також входити у ліфт з незнайомими людьми.

5.Не дозволяйте дражнити тварин. Попереджайте розвиток в дитині жорсткого відношення до «друзів наших менших».

6. Оснастіть електророзетки в вашій квартирі заглушками. Не допускайте дитину до газових та електричних приладів. Не дозволяйте дітям самостійно вмикати електро - побутові прилади

7. Зберігайте небезпечні предмети ( ліки, сірники, запальнички, гострі та ріжучі інструменти) в недоступних місцях.

8. У дітей необхідно формувати основи самозахисту.

Рекомендуємо проводити бесіди в цьому напрямку з приведенням різних прикладів, розглядом ілюстрацій та розігруванням ситуацій «Що ти робитимеш, якщо…(незнайомий запропонує цукерку, загубив ключа від квартири, загубився один у місті тощо).

9.Навчайте дітей безпеці життєдіяльності в повсякденні, в процесі організації екскурсій, бесід, спостережень, в створенні ігрових ситуацій та під час розваг.

Своїм прикладом навчайте дітей виконанню цих вимог. Приклад старших є для дітей кращим методом виховання!

Сподіваємось, що ця пам’ятка допоможе Вам зберегти дитину від біди

Корисні практичні поради для батьків

Батьки завжди хочуть забезпечити своїм дітям чудове дитинство – таке, про яке в дорослому віці в них залишаться лише найтепліші спогади. Безсумнівно, роль батьків дуже важлива, але часто вона пов'язана з перевтомою, адже іноді доводиться виконувати шість справ одночасно. Будь-яка допомога в такій ситуації буде дуже доречною, чи не так? Далі пропонуються практичні поради та підказки про те, як полегшити процес виховання дітей і в той же час зробити його більш цікавим.

1. Якщо у вас кілька дітей, використовуйте метод точок для маркування одягу. Це дуже проста й корисна ідея, особливо якщо у вас цілий гурт дітей (у разі, якщо, наприклад, приїхали погостювати племінники та племінниці). Отже, відзначте двома точками (кружечками) ярличок на одязі другої дитини, трьома крапками (кружечками) – третьої дитини й так далі. Ця порада має заощадити вам багато часу при сортуванні випраного одягу.

2. Надувний басейн може бути чудовим ігровим манежем для маленьких дітей. Замість того щоб викладати шалені гроші на купівлю дитячого манежу, в якому ваша дитина буде грати лише протягом кількох місяців, чому б для цієї мети не використовувати надувний басейн?

3. Недорогий душовий кошик може стати прекрасним контейнером для зберігання їжі в машині. Усі ми добре знаємо, як багато сміття можуть залишати після себе маленькі діти (просто навіть не усвідомлюючи цього), тому спробуйте перевозити їх продукти й напої в душовому кошику. Це дозволить заощадити багато часу на чистку салону автомобіля.

4. Симпатичний дитячий костюм із швабри з насадкою з мікрофібри з китицями (типу «моп»). Досить такі китиці нашити на костюм вашої дитини, на ті її частини, якими вона буде контактувати з підлогою, і проблема вирішена. Ідея такого вдосконаленого костюма народжена думкою про величезну кількість часу, який дитина проводить, повзаючи по підлозі. Так ви зможете заощадити час на нескінченне протирання підлоги, чистота якої дуже важлива на етапі, коли дитина ще тільки повзає.

5. Відлякуйте великих злих монстрів «чарівним еліксиром». Наклейте зображення монстрів на пляшку-розпилювач і наповніть її водою, яка відтепер буде «спреєм від монстрів». Якщо з настанням ночі ваш малюк починає боятись появи монстрів, ви можете видати йому цю «зброю», щоб за її допомогою він легко розправився з ними.

6. Використовуйте коробку з твердого картону, щоби перетворити сходи на гору для швидкісного спуску. Яка кумедна та проста ідея! Вона буде розважати ваших малюків, а ви в цей час зможете зайнятись іншою роботою або просто відпочити.

7. Навчайте дітей одягатися скромно й зі смаком. Це цікаво та примушує дітей замислитись над тим, наскільки доречно вони одягаються. Такі уроки, отримані дітьми в ранньому віці, дозволять вам заощадити багато енергії й часу в довгостроковій перспективі, особливо в їх майбутньому підлітковому віці.

8. Придбайте дитячу коляску-самокат, щоби прогулянки по парку приносили вам ще більше задоволення. Дитяча коляска-самокат – кумедний спосіб займатись фізичними вправами й наглядати за малюком. Ця ідея заощадить час на походи в спортзал і допоможе вам швидше добиратись із пункту А в пункт Б.

9. Робіть дітям легко змиване «татуювання» на випадок, якщо вони загубляться на вулиці. Усі діти губляться в дитинстві, і це лякає. Ви можете придумати власні «татуювання» (наприклад, із хни або написані на прозорій клейкій стрічці), на яких буде вказано номер вашого телефону і які допоможуть вам шукати дітей у випадку, якщо вони загубляться.

10. Виготовте дитині гарний браслет з вашим номером телефону на ньому. Ще один спосіб повідомити свій номер телефону в екстреній ситуації – це написати його на браслеті. Ви можете залучити своїх дітей до виготовлення браслета, і вони отримають море задоволення від такого творчого процесу!

11. Виготовте гамак для дитини за допомогою тканини та столу. Ваші діти полюблять робити власні гамаки із тканини та прив'язувати їх до столу. Це відволіче їх на деякий час.

12. Шматок поролону (або аквапалка) допоможе вберегти дитячі пальчики від ударів дверима. Ви можете придбати в Інтернеті аквапалку (поролонову палицю для плавання та ігор у басейні), вирізати в ній сектор і вставити у дверну раму. Завдяки їй діти не зможуть прищемити пальці. Цією палицею ви можете також обертати небезпечні випуклі частини предметів і меблів, щоб захистити малюків від травм.

13. Старі пластикові пляшки з-під лосьйонів і шампунів можуть стати подовжувачами водопровідного крана на той час, доки діти ще маленькі. Перетворити пляшку з-під лосьйону в подовжувач водопровідного крану – це чудова ідея, яка дозволить дітям самим мити руки й розвивати самостійність. Ця вигадка також звільнить для вас трохи часу на інші заняття.

14. Використовуйте кошик для білизни, щоб іграшки для купання не розпливалися по ванні. Використання кошика для білизни, щоб іграшки вашої дитини не спливали, – це чудова ідея, яка допоможе малюку тримати всі свої іграшки під рукою та бавитися з ними. Це також знижує ризик того, що дитина впаде у воду, коли потягнеться за іграшкою. Для цього посадіть малюка безпосередньо в кошик.

15. Використовуйте клей і блискітки, щоби зробити гроші Зубної феї. Як відомо, Зубна фея дає дитині невелику суму грошей замість втраченого дитиною молочного зуба, який вона в очікуванні дива кладе під подушку. Блискітками можна помітити особливий слід феї або виготовити з них її символ. Ця цікава ідея стане популярною у ваших дітей. (Як відомо, Зубну фею придумав іспанський письменник Луїс Колома, і з тих пір вона мандрує по світу на радість малюкам різних країн.)

16. Використовуйте кондитерське посипання, щоб перетворити небажані дітьми продукти в дуже смачну їжу. Один зі способів примусити дітей з'їсти броколі та іншу здорову їжу – обваляти продукти в різнобарвному кондитерському посипанні.

17. Залучайте дітей до праці, перетворюючи домашні обов'язки в забавну гру. Зацікавте дітей виконанням домашньої роботи, перетворивши її на кумедну гру. Так вони будуть пишатись своїм внеском у життя сім'ї та стануть більш відповідальними. Ви можете придумувати будь-які ігри. Можна перевдягати дітей в маскарадні костюми й давати їм сміттєві мішки, у такому вигляді вони можуть «літати» й збирати сміття в домі. Той, хто збере більше сміття, отримує приз.

18. Проста ідея для організації дітей. Батькам іноді важко стежити за всіма дитячими заняттями, особливо якщо дітей кілька і розклад у них різний. У цьому випадку має сенс придбати для кожної дитини фліпчарт (магнітно-маркерні дошки із кріпленням для листів або блока паперу, яку можна гортати за принципом блокнота), на якому можна записувати розклад дитини й бути в курсі того, чим вона повинна займатись.


Коронавірусне захворювання (COVID-19): що повинні знати батьки?

11 Березень 2020

Що таке «новий» коронавірус?

Новий коронавірус (CoV) – це новий штам коронавірусу.

Захворювання, спричинене новим коронавірусом, вперше було виявлене у Вухані, Китай, та отримало назву коронавірусного захворювання 2019 (COVID-19). «CO» означає corona (корона), «VI» – virus (вірус) та «D» – disease (захворювання). Раніше це захворювання називали «новим коронавірусом 2019 року» або 2019-nCoV.

COVID-19 – це новий вірус, пов’язаний із тим же сімейством вірусів, що і гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) та деякі типи звичайної застуди.

Як поширюється COVID-19?

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, зокрема, через кашель і чхання, а також торкання поверхонь, забруднених вірусом. COVID-19 може жити на поверхнях протягом декількох годин, але прості дезінфікуючі засоби можуть його вбити.


Які симптоми коронавірусу?

Симптоми можуть включати підвищення температури, кашель і задишку. У більш важких випадках інфекція може викликати пневмонію або утруднення дихання. У деяких випадках захворювання може бути смертельним.

Ці симптоми схожі на грип або звичайну застуду, які зустрічаються набагато частіше, ніж COVID-19. Ось чому для підтвердження інфікування людини COVID-19 необхідно провести тестування. Важливо пам’ятати, що ключові заходи профілактики однакові: часте миття рук та кашлевий етикет (прикривайте рот та ніс при кашлі чи чханні зігнутим ліктем або серветкою, а потім викидайте серветку у смітник, що закривається кришкою). Також існує вакцина проти грипу – тому дотримуйтесь графіку вакцинації для себе та дитини.

Як я можу уникнути ризику зараження?

Ось чотири запобіжні заходи, яких ви та ваша сім’я можете вжити, щоб уникнути зараження:

  1. Часто мийте руки, використовуючи мило та воду або спиртовмісні засоби для миття рук

  2. Прикривайте рот і ніс при кашлі або чханні суглобом ліктя або серветкою і викидайте серветку у смітник, що закривається кришкою

  3. Уникайте тісного контакту з усіма, хто має симптоми застуди або грипу

  4. Негайно звертайтеся до лікаря, якщо у вас підвищена температура, кашель або якщо ви відчуваєте, що вам важко дихати.

Чи варто носити медичну маску?

Використовувати медичну маску рекомендується, якщо у вас є такі симптоми, як кашель або чхання, для захисту інших. Якщо у вас немає таких симптомів, не потрібно носити маску.

Якщо ви використовуєте маски, їх необхідно носити та утилізувати належним чином, щоб забезпечити їх ефективність та уникнути підвищеного ризику передачі вірусу.

Самого лише використання масок недостатньо для того, щоб зупинити інфекцію. Окрім носіння маски, слід часто мити руки, прикривати рот під час чхання та кашлю та уникати тісного контакту з будь-ким, хто має симптоми застуди чи грипу (кашель, чхання, лихоманка).

Чи діє COVID-19 на дітей?

Це новий вірус, і ми поки що недостатньо знаємо про те, як він діє на дітей чи вагітних жінок. Ми знаємо, що вірусом можуть заразитися люди будь-якого віку, але поки що зафіксовано небагато випадків інфікування COVID-19 серед дітей. Вірус є летальним у рідкісних випадках, поки що в основному серед людей похилого віку, які раніше мали проблеми зі здоров’ям.

Що робити, якщо у моєї дитини проявляються симптоми COVID-19?

Зверніться до лікаря, але пам’ятайте, що в Північній півкулі нині сезон грипу, і симптоми COVID-19 (такі, як кашель або лихоманка), можуть бути схожими на симптоми грипу або звичайної застуди – захворювань, які трапляються набагато частіше.

Продовжуйте дотримуватися гігієни рук, як-от регулярно мийте руки, кашлевого етикету, дотримуйтесь графіку вакцинації для вашої дитини, щоб ваша дитина була захищена від вірусів та бактерій, які викликають інші захворювання.

Як і у випадку з іншими респіраторними інфекціями, такими як грип, якщо у вас або вашої дитини є симптоми, негайно звертайтеся до лікаря і намагайтеся уникати відвідування громадських місць (робоче місце, школа, громадський транспорт), щоб вірус не поширювався на інших.

Що робити, якщо у члена моєї сім’ї проявляються симптоми?

Якщо у вас або у вашої дитини спостерігається підвищення температури, кашель або утруднене дихання, вам слід негайно звернутися за медичною допомогою. Якщо ви їздили в регіони, де виявлено випадки інфікування COVID-19, або якщо ви були в тісному контакті з тими, хто приїхав з одного з цих регіонів і має респіраторні симптоми, подумайте про те, щоб повідомити свого лікаря про це заздалегідь.

Чи потрібно не пускати дитину до школи?

Якщо у дитини спостерігаються симптоми, зверніться до свого лікаря та дотримуйтесь його рекомендацій. Як і при інших респіраторних інфекціях, таких як грип, якщо у дитини є симптоми, давайте їй добре відпочити вдома та не водіть її у громадські місця, щоб запобігти поширенню вірусу серед інших людей.

Якщо ваша дитина не симптомів, таких як лихоманка або кашель, і якщо органи влади у сфері охорони здоров’я або інші відповідні офіційні служби не видали наказів чи роз’яснень щодо закриття школи вашої дитини, дитині краще продовжувати ходити до школи.

Замість того, щоб не пускати дітей до школи, привчайте їх до миття рук та кашлевого етикету в школі та інших громадських місцях. Наприклад: часто мити руки (див. нижче), прикривати рот і ніс під час кашлю чи чханні згином ліктя або серветкою, а потім викидати серветку в смітник, що закривається кришкою, а також не торкатися очей, рота чи носа, якщо діти не мили руки.

Як найкращим чином мити руки?

Крок 1: Намочіть руки проточною водою

Крок 2: Нанесіть достатньо мила на мокрі руки

Крок 3: Протріть всі поверхні рук, включаючи тильну сторону рук, між пальцями та під нігтями – принаймні 20 секунд.

Крок 4: Ретельно промийте руки проточною водою

Крок 5: Висушіть руки чистою тканиною або рушником одноразового використання.

Мийте руки часто, особливо перед їжею; після прочищення носа, кашлю або чхання; та після туалету.

Якщо мило та вода недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб, що містить щонайменше 60% спирту. Якщо руки помітно забруднені, обов’язково мийте їх з милом.



Гуляємо з дитиною із користю

Кожна прогулянка з дитиною – це велике відкриття світу у дитячих очах. Інколи мама не знає, чим забавити нудьгуючу дитину надворі, але не потрібно впадати в паніку. Є багато способів перетворити буденну прогулянку на цікаву пригоду для дитини.

Прогулюючись в парку, сквері чи лісі, прислухайтесь до співу пташок, шелесту листя на деревах, порозглядайте хмари і уявіть на що вони похожі. Нехай малюк доторкнеться до кори дерев, розгляне різноманітне листя, обмацає холодне каміння.

Щоб розвинути в дитини цікавість до навколишнього світу, можна розповідати історії, де головними героями будуть рослини, явища природи і т.д. Можете запропонувати дитині самій придумати історію про те, що думає, наприклад, дерево взимку, а про що влітку. Порозмовляйте про те, чому всі дерева цвітуть в одну пору, а приносять плоди в різну. Чому одні пташки зимують у нас, а інші відлітають в теплі краї. Ідей може бути безліч, спостерігайте за тим, що цікаво вашій дитині в даний час, і подавайте інформацію відповідно до віку дитини.

А ось декілька ігор-підказок для прогулянки всією сім’єю, які допоможуть вам чудово провести час.

Йдемо по вулиці, розглядаючи машини

Дорогу в гості, чи в магазин або на пошту можна перетворити в цікаву гру. Наприклад, мама або тато пропонують вибрати колір і шукати машини саме такого кольору. Потім можна підрахувати скільки машин у кожного «назбиралось».

Гра з деревами

Можна вибрати назву дерева і по дорозі шукати відповідне. Хто швидше побачить «задумане» дерево, той має до нього підбігти. Звісно, правила можна придумати свої та модифікувати гру на свій лад. Також можна окремому дереву підібрати «родичів». Наприклад, обираємо молоду березу в парку, потім шукаємо старе дерево і уявляємо що це бабуся/дідусь. Малесенькі деревця можуть бути дітьми. З цієї задумки легко придумати якийсь сюжет. І ви й не замітите, як пройшли вже майже вес шлях без дитячого скигління, що «болять ніжки».

Хто б це міг бути?

Дуже важливо задіювати всі органи почуттів дитини. Знайдіть дерево із найгладшою та найшершавішою корою і запропонуйте дитині доторкнутись. Можна поставити умову: «Уяви, що ти гладиш тваринку. Хто б це міг бути?». Крім тактильних відчуттів дитина заодно і розвиває уяву.

Робимо невеличку перерву

Малюк може не розуміти, що він втомився і від того капризувати. Під час довгої прогулянки завжди добре влаштувати перерву, сидячи на лавочці. Можна в той час щось перекусити і пригощати птахів, залишити крихти на землі для комашок. Можна розглядати хмарки в небі, листя на дереві і т.д.

Зверніть увагу дитини на те, що одні лавочки знаходяться в тіні, а інші - ні. Чому ми сіли в тінь? Яка лавочка на дотик? А та, що на сонці? Малюку буде цікаво співставляти теплові відчуття.

Що зникло?

Розкладіть на землі декілька камінців, шишки, листя та інші «дари природи». Запропонуйте дитні їх запам’ятати. В цей час заберіть один з предметів, або поміняйте місцями. Завдання дитини – визначити, що зникло і що змінилось. Така вправа є гарним тренуванням пам’яті.

Куди біжить річка

Якщо ви відпочиваєте на природі на березі річки, зверніть увагу дитини на те, що вода в річці не стоїть на місці. Придумайте з дитиною звідки біжить річка і куди, що вона може зустріти на своєму шляху. Послухайте шум води із заплющеними очима, уявіть про що річка може нам розповісти.

Пісок та камінчики

На березі на вологому піску можна викладати зображення з камінчиків. Або палочками на мокрому піску обити канави для води. Можна в два пакетики набрати сухого та мокрого піску. Нехай дитина вгадає, який є важчий і подумає чому.

Ви не забули, що просто вийшли на прогулянку з дитиною? Що сталось за цей час? Ну звісно, ваша дитина подихала свіжим повітрям, а ви виконали «мамський обов’язок». А може ненав’язливо ви почали виховувати уважну, життєрадісну і творчу дитину?