Психологічна служба

ЗАДАЧІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Принципи психологічної служби

Нормативно-правова база психологічної служби

Психологічна служба школи працює згідно Положення Служби Системи Освіти України. Її роботу забезпечує практичний.
Психологічна служба в своїй діяльності керується Конституцією України, Декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законом України «Про освіту», чиним законодавством України. Співпрацює з органами охорони здоров’я, соціального захисту, сім’ї та молоді, внутрішніх справ іншими зацікавленими організаціями та відомствами.
В роботі психолог школи керується нормативним актом Етичний Кодекс психолога, який є гарантом високопрофесійної, гуманної, високоморальної діяльності психологів України, здійснюваної залежно від спеціалізації та сфери їх інтересів. Данний Кодекс являє собою сукупність етичних норм, правил поведінки, що склалися у психологічному співтоваристві й регулюють його життєдіяльність.
Етичний кодекс сприяє більш успішному здійсненню психологами своєї професійної діяльності, допомагає у підвищенні ефективності навчання і виховання учнів, у виконанні функцій, пов’язаних з профілактикою психічного здоров’я, реабілітацією.

Завдяки роботі психолога в школі створено

Навіщо потрібен психолог в школі?

Робота психолога в школі нерозривно пов’язана з освітнім процесом. Для початківця фахівця школа – хороша можливість придбати цінний досвід роботи з людьми, з дітьми, досвід вирішення всіляких психологічних проблем. Але школа – це величезний соціальний інститут. Психолог працює не тільки з дітьми, а також і з педагогами та батьками. Нерідко в школі працюють декілька фахівців-психологів (психологічна служба), так як поле діяльності психолога досить широке. Розглянемо основні напрями діяльності психолога в школі:

Школа для дитини є центром освоєння соціуму. Перший досвід міжособистісних відносин, засвоєння знань, і багато чого іншого – все це отримує дитина в школі. Саме тут необхідно виробити єдину лінію роботи і педагогів, і батьків, і психолога. Тільки при взаємному прийнятті рішень, при єдиних цілях, школа може претендувати на звання соціального інституту знань. 

Психолог сприяє

Тиждень психології в закладі освіти

З 17 по 21 квітня в Линовицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів  проходив Тиждень психології під гаслом «Разом ми сильні».

Метою тижня було розширення та поглиблення знань здобувачів освіти з психології, самопізнання, розвитку стресостійкості та створення позитивної емоційної атмосфери. 

Під час Тижня психологом Нічик А.А. проведено цікаві заходи для здобувачів освіти усіх вікових груп: квест з елементами тренінгу "Без паніки!" (9-11 кл.), акція  "Хіт-парад креативних масок (5-6-кл.), "Мініфестиваль психологічних ігор"  (7-8 кл.), заняття для молодших класів "Я і моє ім'я" та тренінг для педагогів "Спільна стійкість-тримаймось разом".

 Учні були активні під час проведення  такої форми роботи, як тематичне коло: вони висловали  власні думки  на задану проблему, кожен міг  бути почутим і вчився чути іншого.

Працюємо задля перемоги!