соціально-побутове орієнтування

9 б клас

Дата : 24.05.22-25.05.22

Тема : Права і обов'язки працівника. Трудова дисципліна. Основні персональні документи.

Дата : 17.05.22-18.05.22

Тема : Оформлення на роботу. Документи, необхідні для зарахування на роботу.

Дата : 10.05.22-11.05.22

Тема : Способи пошуку роботи ( центри зайнятості, оголошення, інтернет) Резюме.

Дата : 03.05.22-04.05.22

Тема : Працевлаштування. Вибір майбутньої роботи відповідно до отриманої професії.

Дата : 06.04.22-27.04.22

Тема : Бюджет сім'ї.

Дата : 05.04.22

Тема : Установи та організації. Органи місцевого самоврядування.Їх функції. Установи місцевого і державного управління. Їх відділи.

Дата : 29.03.22 - 30.03.22

Тема : Медична допомога

domedichna_dopomoga.pdf

Дата : 16.02.22

Тема : Інтернет, як засіб комунікації людей, отримання інформації та послуг.

спо вплив інтернету.pptx

Дата : 15.02.22

Тема : Оплата послуг через термінали. Передача інформації через факс.

Як відправити або прийняти документ через факс

Сучасний світ інформації вимагає швидкого обміну різних відомостей. Значне місце в цьому потоці займає факсимільний зв’язок. З її допомогою передаються текстові повідомлення, графічні схеми, малюнки. В офісах встановлені факсимільні апарати, але не всі вміють ними користуватися, не дивлячись на широку поширеність такої техніки. Також можна відправляти / приймуть листи по факсу за допомогою інтернету. Нижче знайдете рекомендації, як відправити факс різними способами.

Факси використовуються для миттєвої передачі і роздруківки документів одержувачем.

Робота з офісною технікою

При наявності в офісі телефаксу нескладно прийняти або відправити документ. Нижче докладно розповімо, як прийняти факс, потім як відправити факс з телефону.

прийом факсу

Якщо вам зателефонували, просять прийняти факс, ви відповідаєте: «Приймаю» або умовним сленговим словом «Стартуємо», що означає, що ви готові до процедури.

  1. Після тонального сигналу натисніть зелену кнопку «Start».

  2. Дочекайтеся повної роздруківки пересилається документа.

  3. Прийнявши документ, натисніть «Stop».

Для отримання документа повідомте відправнику про готовність і натисніть кнопку «Start».

Якщо передача пройшла з спотвореннями тексту, графіки, повідомте про це передавальному, щоб той повторив відправку.

Під час пересилки трубку можна покласти вже після того, як почнеться передача. Робота тоді не перерветься. Якщо ви хочете підтвердити передачу або продовжити розмову, залишайтеся на лінії, коли передача завершиться, знову запрацює аудіовизов, ви зможете повідомити про успішність процедури і продовжити бесіду.

Існує автоматичний режим, що дозволяє пристрою самому, без вашої допомоги, приймати документи. Налаштувати його можна в спеціальному меню «Параметри — Кількість дзвінків», включити виділеної для цього на панелі кнопкою. Автоматичний режим зручний, коли можлива передача вночі, у святкові дні, при відсутності в офісі працівників.


Дата : 09.02.22

Тема : Заповнення бланків грошових переказів. Вартість відправлення переказів.

бланк.ppt

Дата : 02.02.22

Тема : Правила торгівлі на ринку. Права споживача.

Дата : 01.02.22

Тема : Відділи ринку. Ціни на товари

Ри́нок або торго́виця — місце взаємодії продавців і покупців для визначення ціни та необхідної кількості товару. Ринок — це сукупність відносин (актів) купівлі-продажу товарів і послуг; спосіб взаємодії виробників і споживачів, заснований на децентралізованому, безособовому механізмі цінових сигналів. Він є механізмом розподілу товарів і послуг між членами суспільства шляхом добровільного обміну. Ринок — це місце, де відбуваються відносини купівлі-продажу товарів і послуг у грошовій формі між людьми.

Головними суб'єктами ринку є домашні господарства, фірми (підприємства), держава. Об'єктами ринкових відносин виступають різноманітні матеріальні і нематеріальні цінності (активи).

Ринок - це суб'єкт господарювання, створений на відведеній за рішенням місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування земельній ділянці і зареєстрований в установленому порядку, функціональними обов'язками якого є надання послуг та створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів за цінами, що складаються залежно від попиту і пропозицій (далі - ринок). Торгівлю на ринках можуть здійснювати фізичні особи -громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, суб'єкти підприємницької діяльності, а також юридичні особи незалежно від форм власності (далі - продавці).

За конструкцією ринки можуть бути криті, відкриті та комбіновані; за часом діяльності - постійно діючі або сезонні,ранкові та вечірні; за місцезнаходженням - міські, селищні та сільські; за видами економічної діяльності - з оптової торгівлі, з роздрібної торгівлі; за товарною спеціалізацією - з продажу продовольчих товарів, непродовольчих товарів, транспортнихзасобів, худоби та кормів, тварин і птахів, квітів тощо, а також змішані. Територія ринку повинна мати відокремлену та відгороджену від проїжджої частини, житлового та комунального секторів ділянку землі, зручне сполучення громадського транспорту загального користування, підземні чи наземні переходи для пішоходів, стоянки

для транспортних засобів відвідувачів, безпечні для руху пішоходів входи і виходи, штучне освітлення території ринку, автостоянок та під'їздів, телефонний зв'язок, радіовузол або гучномовець на ринках з кількістю торговельних місць більше 250, електро- та водопостачання, водовідведення, туалет, облаштовані контейнерами майданчики для збирання відходів і сміття тощо.