Місія та візія

Місія закладу освіти

В умовах воєнного стану та відновлення економіки у післявоєнний період актуальними завданнями є створення доступного для здобувачів освіти безпечного освітнього середовища та надання якісної освіти відповідно до їх власних потреб та запитів суспільства і держави.

Місія:

Ø Різнобічний і гармонійний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, збагачення інтелектуального, творчого, культурного потенціалу та підвищення освітнього рівня українця майбутнього.

Ø Взаємодія учасників освітнього процесу, побудована на основі спільних цінностей та співпраці, сприятиме розвитку життєвих компетентностей та соціалізації учнів.

Ø Орієнтування внутрішнього світу дитини на збагачення індивідуального досвіду, самопізнання, самооцінки, саморозвитку, самовизначення, самореалізації.

Ø Застосування інформаційно-комунікаційних та дистанційних, проєктних технологій в освітньому процесі сприятиме розвитку цифрової компетентності, формуванню соціального досвіду в цифровому суспільстві.

Концепція Нової української школи передбачає, що в основу освітнього процесу в ліцеї покладено загальнолюдські цінності, зокрема:

- Свобода та відповідальність. Свобода та відповідальність забезпечують право кожної людини на самореалізацію, намірів, ідей для розвитку особистості.

- Активна громадянська позиція. Громадянська позиція людини – це прояв самовираження, показ індивідуальності та власної думки громадянина держави. Залучення учасників освітнього процесу до розв’язання актуальних проблем, спроможність орієнтуватися у сучасних реаліях сприятиме формування готовності до активної участі у розбудові суспільства.

- Толерантність як прояв людяності. Терпимість до чужого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, ідей, вірувань є умовою стабільності та єдності, дає можливість усвідомлення неповторності кожної людини, її безумовної унікальності, яка має бути прийнята іншими задля створення сприятливих умов для розвитку особистості та суспільства загального добробуту.

- Довіра як основа діалогу. Створення атмосфери довіри як соціального капіталу, необхідного для успішного формування діалогу між громадянами та державою, відкритість у ставленні однієї людини до іншої, свідчить про бажання спілкуватися без «подвійного дна», з наданням людині права на помилки. Атмосфера довіри гарантує учасникам освітнього процесу неодмінний внутрішній розвиток, без якого будувати у майбутньому відкриті стосунки з іншими людьми є немислимим.

- Академічна доброчесність. Доброчесність закладає фундамент відповідальної поведінки учнів та сприяє формуванню відповідального суспільства. Академічна доброчесність – це сукупність принципів, правил поведінки учасників освітнього процесу, спрямованих на формування самостійної і відповідальної особистості, спроможної вирішувати завдання відповідно до освітнього рівня з дотриманням норм права та суспільної моралі.

 Візія закладу освіти

Концентрація освітнього процесу на формуванні основних ціннісних орієнтирів, толерантності та створення моделі ненасильницької поведінки на формуванні особистості, яка здатна приймати відповідальні рішення, навчатися протягом життя, мислити рефлексирно та творчо, яка гнучко адаптується до змін.

Ліцей  – це сучасний заклад освіти, який задовольняє пізнавальні інтереси дитини, плекає творчу особистість, створює умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку дитини, примноження культури й духовності в усій різноманітності національних та світових зразків, тобто школа самореалізації особистості, ліцей життєтворчості.

Наш ліцей:

- ліцей творчості для вчителів;

- ліцей спокою для батьків;

- ліцей радості для дітей.

План стратегічного розвитку спрямований на виконання:

-Конституції України;

-Законів України: “Про освіту”; “Про загальну середню освіту”; “Про Національну програму інформатизації”; “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”; ”Про молодіжні та дитячі громадські організації”; “Про охорону дитинства”;

- Національної Програми “Освіта України ХХІ століття”;

- Національної доктрини розвитку освіти;

- Національної Програми “Діти України”;

- Державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти;

- Конвенції про права дитини;

реалізацію:

- сучасної державної політики в освітянській галузі на основі державно-громадської взаємодії з урахуванням сучасних тенденцій розвитку освіти та потреб учасників навчально-виховного процесу;

- нормативно-правових актів щодо розвитку освітньої галузі;

створення:

- належних умов для розвитку доступної та якісної системи освіти школи;

- умов рівного доступу до освіти;

-гуманних відносин в освітньому закладі;

- сприятливих умов для підтримки та розвитку обдарованих учнів;

- належних умов для соціально-психологічнго захисту учасників навчально-виховного процесу;

- необхідної матеріально-технічної бази;

забезпечення:

- стабільного функціонування навчального закладу;

- розвитку мережі навчального закладу з урахуванням потреб споживачів, суспільних запитів і державних вимог;

- суттєвого зростання якості освіти;

- наукового підходу до виховання та соціалізації дітей і підлітків.


Візія закладу передбачає:

- необхідність в освітньому процесі формування стійких особистісних якостей здобувачів освіти на протязі всього життя:

- дошкільний підрозділ ( з 3-х до 7 років), який забезпечує здобуття дошкільної освіти;

-початкова школа (1 – 4 класи), яка забезпечує здобуття початкової освіти;

- базова середня освіта (5 – 9 класи), яка забезпечує здобуття базової середньої освіти;

-старша школа (10 – 11 класи) до 2024 року.

- поєднання освітньої  роботи з науково-методичною, науково-дослідницькою та експериментальною, використання поряд із традиційними методами та формами навчання й  виховання інноваційних педагогічних технологій;

- підготовку навчально-матеріальної бази закладу освіти, кадрового складу педагогічних працівників, учнів та їх батьків або осіб, які їх замінюють, до роботи по реалізації Державного стандарту базової середньої освіти, що створює умови для продовження реформи «Нова українська школа» у 5-9 класах з 2022 року;

-  підготовку до реалізації завдань, які постануть перед закладом освіти при переході до запровадження першого циклу профільної середньої освіти - профільно-адаптаційного  (10 рік навчання);

- підготовку до реалізації завдань, які постануть перед закладом освіти при переході до запровадження другого циклу профільної середньої освіти – профільного  (11-12 роки навчання);

- створення профільного закладу ІІ-ІІІ ступенів за статусом ліцею, що забезпечуватиме залучення учнів до наукової, навчально-дослідницької, дослідницько-експериментальної, конструкторської, винахідницької, пошукової діяльності;

-заклад освіти має стати закладом соціального успіху дитини та вчителя, в якому працюють висококваліфіковані педагоги та засадах гуманізму, інтелігентності та постійного прагнення особистого фахового зростання.