Життя школи

21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Наша рідна мова – українська!

Українською мовою розмовляли наші діди і прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш співає, сміється і плаче рідною мовою.

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич і могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася наша шкільна родина.

  У цей день в нашій школі  пройшов захід  під гаслом  «Нас єднає мова !». 

 Учасники виразно читали вірші про мову, виконували патріотичні пісні.

Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова в освітніх закладах, на вулицях міст і сіл. Люблячи і вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.


"Герої не вмирають" - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні.

З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, у всіх класах пройшли виховні заходи, присвячені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні: виховні години ,години спілкування , година пам’яті .

Учнівський та педагогічний колективи вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні. «Їх назвали «небесною сотнею» тому, що вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Ми змінилися самі і змінили країну. І нехай там, на небі, вони усміхнуться разом з нами. Слава Україні — Героям слава, Слава Героям Майдану», — ці слова лейтмотивом прозвучали на заході. Поіменно згадали героїв, які загинули на Майдані Незалежності. Пам'ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.


ПрезентаціяДо Дня людей пох.віку

Урок-тренінг «Профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу».


В Латашівській гімназії з учнями 7-9 класів було проведено урок-тренінг "Профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу ".

Метою заходу було

-розвивати базові знання учнів про ВІЛ/СНІД;

-усвідомити зв’язок між способом життя і ризиком інфікування;

-сформувати почуття відповідальності за власне здоров’я ;

-виховувати активну життєву позицію.

У ході уроку учасники переглянули презентацію «СНІД: знати, щоб жити», ознайомились з історією виникнення вірусу,розглянули шляхи інфікування ВІЛ-інфекцією та профілактики ВІЛ.

У результаті уроку учні зрозуміли відмінність між ВІЛ і СНІД,навчились оцінювати ризики інфікування у різних ситуаціях, розрізняти три стадії ВІЛ-інфекції та їх ознаки.

На завершення учасники тренінгу виконали ситуативну вправу «Оцінка ризику ВІЛ-інфікування»


День вчителя 

Щороку в жовтні в Україні відзначають день працівників освіти. У свята немає фіксованої дати - вчителів вітають у першу неділю жовтня.

Учитель - одна з найпопулярніших професій. І одна - з найскладніших. Адже хороший педагог повинен не тільки знати і доступно пояснювати свій предмет, а й прислухатися до думки учнів, вловлювати їхній емоційний стан, налаштовувати на позитив і досягнення мети і, до всього цього, бути прикладом врівноваженої і життєрадісної людини. Саме вчитель допомагає  знайти місце в суспільстві, обрати професію. Саме таких педагогів їхні учні люблять найбільше і пам'ятають про них навіть після закінчення школи. День вчителя - це гарний привід сказати величезне "Спасибі" своїм педагогам.

У 2023 році День вчителя відзначають 1 жовтня.


Свято 1 Вересня 

  Літо закінчилося, а це значить, що час іти до школи.Свято 1 вересня — це один із найважливіших днів для учнів, студентів та їхніх вчителів. Воно назавжди залишається в пам'яті кожної людини. Дехто асоціює його зі шкільними роками, комусь більше запам'ятались роки навчання у ВНЗ, хтось знайшов у школі справжніх друзів, а хтось випустив не одне покоління досвідчених молодих людей. Тож вся Латашівська ЗОШ І-ІІ ст. вітає всіх причетних до шкільного процесу і бажає підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті, а сприятимуть цьому — високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної дитини. Найщиріші слова подяки — вчителям, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя. Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу, кожну родину! Зі святом! Щасти Вам!

   А також окрема подяка на святі , старості Фоміній Валентині і інвестору Артеменку Руслану за активну участь у святі 1 Вересня.


video-1621530294.mp4

У третій четвер травня щорічно у світі відзначається День української вишиванки. Цей день присвячений гордості нашого народу - українській вишиванці. Українська вишиванка зберігає історію і традиції нашого народу. Вишиті сорочки здавна допомагали українцям зберегти свою ідентичність. Для популяризації носіння українського  одягу започатковане міжнародне свято. Учні Латашівської ЗОШ І-ІІ ступенів також люблять носити вишиванку в цей день і закликають Вас вшановувати історію українського народу та не забувати і про цей день,який ще раз гордо нагадує те ,що ми Українці!!! 

    35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки та пам`ять  залишаються ще й досі. 26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.

    Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою! З метою вшанування, пам`яті і цінування героїзму в Латашівській ЗОШ було проведено ряд заходів:

Година пам`яті"Чорнобиль - рана України", читання віршів про Чорнобиль, прослуховування пісні "Чорнобиль журавлі летіли", конкурс малюнків на тему "Чорнобиль мертва земля", перегляд відео  презентації "Казка про Чорнобиль".

    І пам`ятаймо, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля.

Пам'ять Героїв Небесної Сотні, які сім років тому віддали свої життя заради європейської та вільної України під час Революції Гідності,вшановують в різних куточках України і світу.Їхній подвиг безцінний ,а пам`ять вічна. Герої не вмирають !Вшановуймо їхню пам`ять віршами,добрими словами і хвилиною мовчання. А Вашій увазі вірш "Небесна сотня" у виконанні Сергійчук Вікторії,учениці 8 класу. 

IMG_8923.MOV

День закоханих

День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими.

Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця.

В Латашівський ЗОШ І-ІІ ступенів діти також люблять проводити День Святого Валентина,даруючи один одному валентинки.. А також приймали участь  у позакласному заході, розказували сценки та  грали в ігри. Після свята залишився гарний настрій та спогади!


Шановні батьки!

Просимо до 01 вересня пройти з дітьми медичний огляд у свого сімейного лікаря. Без відповідних медичних довідок дітей до навчального закладу приймати не будуть.


Ось і розпочинаються літні канікули. Як завжди, кожен з нас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!

Але також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

-         Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

-         Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

-         Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

-         Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

-         Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

-         Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

-         Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

-         Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

-         Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

-         Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Гарних вам канікул!

НУШ і наші реалії

Школа працює над створенням  освітнього простору  в навчальному кабінеті 1 і 2 класів відповідно до вимог   Нової української  школи (НУШ).

Відповідно до наказу МОНУ від 23.03.2018 № 283 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи» СергійчукС.О. вчитель 1 класу та Євдоченко Г.М, вчитель 2 класу здійснили  планування та дизайн класних кабінетів, спрямований на розвиток дитини, мотивації до навчання. У класних приміщеннях  створені осередки навчально-пізнавальної діяльності з відповідними матеріалами;  куточки для гри, обладнані настільними іграми, інвентарем для рухливих ігор; куточки художньо-творчої діяльності з поличками для зберігання приладдя та стендом для змінної виставки дитячих робіт; передбачено місце відпочинку з килимом для сидіння та ігор; стільцями,  місце вчителя, оснащене столом, стільцем, ноутбуком, шафами для зберігання дидактичного матеріалу тощо.

Шкідливі звички та їх вплив на здоров’я людини

Шкідливі звички є у кожної людини. Деякі з них відносно безпечні для здоров’я і життя, а інші – прямий шлях жити неповноцінно і не дуже довго.

     Істотно погіршують якість життя людини залежність від комп’ютера або смартфона, шкідливе харчування, звичка не висипатися, ігроманія, безладне статеве життя, безконтрольне вживання ліків.

      Критично небезпечні звички завдають серйозної шкоди якості життя, викликають втрату потенціалу і мотивації, передчасне старіння і придбання різних захворювань. Це – куріння, вживання спиртних напоїв, наркотиків, токсичних і психотропних речовин.

          Учні Латашівської гімназії взяли участь у дискусії «Шкідливі звички –шлях у безодню».

       Метою заходу було продовження формування у підлітків поняття про здоровий спосіб життя, його пріоритет,     профілактика шкідливих звичок та відмова від них, переконати учнів у неприпустимості вживання цигарок, алкоголю та наркотиків,виховання відповідального ставлення молоді до свого здоров’я.


Ми за здоровий спосіб життя

Ми за здоровий спосіб життя. В цьому переконані учні Латашівської гімназії,  які запропонували до перегляду та обговорення відеофільми «14 фактів про куріння та цікаві наукові дослідження шкідливої звички», «Не байдуже» (Чим небезпечний підлітковий алкоголізм).




Усний журнал «Звичаї та обряди українського народу»

 

Велике значення для утвердження національної самосвідомості українців мали народні звичаї, обряди, традиції святкування, які були невід’ємною частиною повсякденного життя і стали засобом збереження української  ідентичності. Вони відображають не тільки етнічну своєрідність, але й естетику, моральні цінності, ментальність, історію. Звичаї українського народу пов’язані з традиційним світоглядом, який складався протягом багатьох століть і зберіг ознаки дохристиянських вірувань. Зі зміною умов життя змінювалися й традиції святкування, відбувалася постійна трансформація обрядових дійств.

Найдавніша – саме календарна обрядовість, тісно пов’язана з аграрним побутом. Своїм корінням вона сягає первісних, язичницьких вірувань наших предків слов’ян.

 

Календарна обрядовість освячувала перехідні або етапні моменти у житті природи або трудовій діяльності людей.

Календарна обрядовість поділяється на чотири основних цикли: зимовий, весняний, літній та осінній.

Кожне традиційне свято приурочувалося до відповідних видів сільськогосподарської діяльності.

Тож учні 7 класу вирішили поглибити свої знання про українські свята та обряди, які стосувалися саме зимового циклу і провели усний журнал «Звичаї та обряди українського народу»

Учні розповідали, що зимовий цикл починається від Введення, коли, за народними віруваннями, «вводиться літо в зиму». Саме від цього дня у розумінні хлібороба починає спочивати земля, яку не можна чіпати лопатою аж до Благовіщення.

Кожна сторінка журналу розповідала про якесь із зимових свят Андрія, Катерини, Святого Миколая, Святвечір, Меланки, або Святого Василя, Водохреще, Стрітення тощо.

Учні ділилися родинними спогадами  про веселі вечорниці та зимові ворожіння. Адже деякі із цих свят і традицій дійшли і до нашого часу.


Знання правил дорожнього руху – це життєва необхідність. Тому заходи з ПДР завжди актуальні в нашій гімназії.

Виховна година у 9 класі «Безпека руху – запорука життя і здоров’я» була направлена на формування моделі безпечної поведінки та позитивного ставлення до вимог безпеки  учасників дорожнього руху.

Виховний захід сприяв поглибленню знань про причини небезпечних ситуацій на дорогах.Учні закріпити знання про  правила пішоходів, про правила дорожнього руху зі сторони пішохода. Поглибили та закріпили знання про безпеку руху велосипедиста, як основного виду транспорту підлітків. Закріпили навички виконання основних правил руху з метою попередження дитячого травматизму.


6 грудня вся українська спільнота відзначає День Збройних сил України – свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої Батьківщини від підступного і жорстокого ворога, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша Вітчизна зберігає свою незалежність.

 А ще сьогодні, святий, величний час - день   зустрічі з мріями та подарункам. Він здається таким неземним, що в кольоровому дзвоні життя виглядає новим, бо ж великий Чудотворець Миколай приносить добро, світло та любов у кожен дім. Хто в молитвах його благає, всім він допомагає.

  У День святого Миколая, ми з особливою силою віримо, що темрява ніколи не буває вічною. Недарма кажуть, що найтемніше перед світанком. Він обов’язково буде – світанок нашої Перемоги! Тому що Всевишній із нами, а наш янгол носить форму ЗСУ! До дня Збройних сил України та до Дня Святого Миколая у гімназії було проведено виховний захід "Святий Миколай носить форму ЗСУ"Діти співали пісні, розповідали вірші, танцювали танці. В кінці свята Святий Миколай роздав всім дітям подарунки.