Батькам

Прийом документів про зарахування дітей до 1 класу на 2021-2022 навчальний рік

Шановні батьки!

На виконання Закону України «Про повну загальну середню освіту» та дотримуючись Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів, затвердженого наказом МОН України від 16 квітня 2018 року, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 05 травня 2018 року

З 1 травня 2021 року розпочинається прийом документів про зарахування дітей до 1 класу на 2021-2022 навчальний рік.

Просимо в термін до 31 травня 2021 року подати необхідні документи для зарахування Вашої дитини до Латашівської ЗОШ І-ІІ ступенів:

1. Письмова заява одного з батьків (опікуна) дитини.

2. Копія свідоцтва про народження.

3. Копія посвідчення потерпілого від аварії на ЧАЕС.

4. Копія посвідчення чи довідки, що підтверджує право на пільгове (безкоштовне) харчування.

5. Медична довідка про стан здоров’я дитини із зазначенням наявності обов’язкових щеплень.

З урахуванням п.2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 17 березня 2020 року№530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення корона вірусної хвороби (COVID-19)» копії документів про зарахування учнів до 1 класу можна подавати в електронною поштою в сканованому вигляді без електронного цифрового підпису на ел.пошту latashi@i.ua

Дякуємо за розуміння!


Шановні учасники освітнього процесу!

Державна служба якості освіти України спільно з Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України проводить опитування учнів, вчителів фізичної культури та батьків з метою вивчення стану фізичної культури в закладах загальної середньої освіти.

Опитування триває до 4 травня 2021 року.

Ініційоване всеукраїнське опитування дасть можливість Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України сформувати план конкретних дій щодо розвитку фізичного виховання у закладах загальної середньої освіти.

Опитування для :

- Учнів

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeh2I-lCUHOWAZz153kh7Yev3Bt3r7pjdrT8GP6K16gS-1TIw/viewform ;

- Батьків https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdibbluau9Cw5r4nv4_UB7UneAcYWqR0nieM0OcHdk_07xelA/viewform ;

- Вчителів

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeWwimDPWS0ylO9mGqLzzLGKDaai-xlE1VHgDX8gd5Q6RxQXQ/viewform.

Дякуємо за співпрацю!

Готуємо документи

для отримання компенсації за не харчування дітей

потерпілих від аварії на ЧАЕС

В зв’язку із карантинними заходами, які введені в країні з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 навчальні заклади перейшли на особливий режим роботи.

На період карантину для дітей навчання продовжилося, а от харчування в навчальному закладі діти були позбавлені. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 155 від 08.02.1997 року «Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи» батьки потерпілих дітей мають змогу отримати грошову компенсацію за нехарчування дітей під час навчання. Сума компенсації приблизно дорівнює сумі за гарячі обіди, які витрачалися на дітей в шкільних їдальнях.

Розмір грошової компенсації залежить від вікової категорії дітей і становить:

від 6 до 10 років - 360 гривень,

від 11 до 14 років - 370 гривень,

від 15 до 18 років - 380 гривень в місяць.

Шановні батьки, необхідні документи потрібно подати до 29.05.2020 року до управління соціального захисту.

Батькам надати сформовані у швидкозшивачі

наступні документи:

Заява № 441 (1 заява на всіх дітей), якщо батьки раніше її не надавали в УПСЗН (заповнювати тільки рядки, виділені червоним у зразку заяви, дату в цій заяві не ставити!!!)

Заява № 155 (1 заява на всіх дітей) (Зразки заяв отримати у класних керівників)

1. Копія паспорта одного з батьків (заявника), всі сторінки, обов’язково фото при настанні відповідного віку (25,45 років) або копія ID- картки з довідкою про реєстрацію місця проживання - 1 екз.

2. Копія ідентифікаційного коду заявника - 1 екз.

3. Копія свідоцтва про народження на кожну дитину - 2 екз*.

4. Копія чорнобильського посвідчення на кожну дитину – 2 екз*.

5. Копія ID-картки з довідкою про реєстрацію місця проживання дитини, яка досягла 14 років – 2 екз*.

6. Копія ідентифікаційного коду дитини (при наявності) - 2 екз*.

7. Довідку про банківський рахунок для перерахування коштів

(можна отримати із інтернет-банків (Приват 24, Ощад 24/7 тощо) без відвідування банківської установи).

8. Довідку із навчального закладу про дистанційне навчання.

Відмітка «Копія» проставляється на лицьовому боці у верхньому правому кутку документа. На копіях проставляється відмітка «Згідно з оригіналом», особистий підпис особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвище.

*1 екземпляр документів потрібен для формування справ для безоплатного харчування потерпілих дітей в їдальні навчального закладу та введення даних в базу пільговиків, якими є потерпілі діти.


Ведемо дитину в перший клас

Поради психолога батькам першокласників

Підготовка до школи – процес і урочистий, і хвилюючийодночасно. І не тільки для малюка, якийвже через місяць стане “дорослим” школярем, але і для його мами й тата. Часом більше самих першокласників хвилюються їхні батьки, які хвилюються, чи готовий їх синок чи донька до першого класу. До того ж напередодні школи майбутні першокласники часто задають їм питання, на які складно відповісти навіть дорослому.

Саме тому ми постаралися відповісти на “недитячі” питання майбутніх першокласників і дати поради батькам про те, як підготувати дитину до шкільного життя.

Влаштуйте прогулянку до школи. Обов’язково проведіть дитині невелику екскурсію до школи: походіть по двору і навколо неї, а потім увійдіть всередину. Бажано показати дитині, в якому класі вона буде вчитися. Періодично можна ходити гуляти до школи, граючи по дорозі у щось. Так дорога до школи буде завжди викликати хороші асоціації у малюка.

Збирайте портфель та одягайте форму. Непогано кілька разів за місяць потренувати збори до школи: нехай першокласник самостійно надіне шкільну форму. Потім мама або тато, розкидавши його шкільне приладдя по підлозі, покаже, як збирати портфель і що куди класти.

Грайте в школу. Батьки можуть посадити дитину серед іграшок і провести “урок”, при цьому попросити малюка встати, коли мама – “вчителька” входить в “клас”, потім сісти за парту, взяти в руку ручку, відкрити зошит. Так для дитини не будуть незвичними ці “команди”, коли вона почує їх у школі, і вона легко їх виконає. Також доведеться пояснити першокласникові, що в школі його будуть називати за прізвищем. Тому необхідно навчити його реагувати і відгукуватися на прізвище, наприклад, у грі в школу звертатися не інакше як “Петров”, “Сидоров” і т. д.

Встаємо раніше. Місяця, щоб привчити дитину вставати раніше, вистачить. Досить щодня віднімати від її сну по 5-10 хвилин. Тоді першого вересня малюк не буде сонно позіхати на лінійці. Але пробудження дитини має супроводжуватися приємними для неї діями, наприклад, усмішкою або обіймами мами.

Дружимо з годинником. Необхідно поставити в кімнаті малюка годинник, навчивши його по ньому розбиратися в часі. Це стане в нагоді в школі, наприклад, щоб знати, скільки хвилин є на виконання завдання. Також важливо, щоб малюк вмів укладатися в терміни. Для цьогослід скласти графік його звичайного дня і повісити на видному місці. А коли малюк буде, наприклад, малювати, грати або їсти, можна звернути його увагу на те, скільки йому ще залишилося часу на цю дію за розкладом.

Вчимося порядку. Нехай у малюка з’являться всілякі папки, коробочки, файлики, і він навчиться складати туди свої малюнки, фломастери та інші дрібниці. Розвивати цю навичку потрібно заздалегідь, щоб школяр не був Машею-растеряшею. До речі, можна розвісити по кімнаті невеликі записочки, наприклад, “аккуратно повісь речі на стілець” – це буде сигналом до дії.

Більше зеленого. Цей колір і стимулює увагу, і розслаблює. Бажано, щоб в кімнаті малюка з’явилося щось зелене. Психологи кажуть, що тільки після 7 років у дитини починають працювати частини мозку, які відповідають за утримання тіла в одній позі. До 7 років приборкати маленького “зірви голову” дійсно складно. Але тим не менш протягом останнього місяця до школи батьки можуть розвивати навички посидючості в дитини. Адже в школі без них доведеться непросто.

Шийте чи грайте в шахи. Активних дівчаток можна навчити шити або плести з бісеру, а хлопчиків – грати в шахи, шашки. Бажання виграти у мами чи тата або зшити красиву іграшку “переважать” бажання дитини постійно відволікатися на все підряд і не сидіти на місці (цеспрацює, тільки якщо малюка вдасться зацікавити).

Формуйте позитивний образ школи. Ні в якому разі не потрібно говорити першокласникові фрази типу “закінчилося дитинство, почалося доросле життя” або “не будеш слухати вчительку, вона тебе покарає”. Так любов до школи в нього точно не виховати. Добре, якщо б перша вчителька написала листа майбутньому учневі, розповівши про те, як вони цікаво будуть проводити час у школі, скільки всього нового він дізнається, як багато друзів з’явиться. Якщо домогтися творчого підходу від учителя не вдалося, розповісти про все це повинні батьки. Ще від них вимагається більше хороших забавних історій з їх шкільного життя, наприклад, про те, як вони знайшли свого першого шкільного друга. Також можна показати першокласникові батьківські шкільні фотографії.

Не залякуйте оцінками. Казати дитині про те, що вона повинна приносити тільки хороші оцінки заборонено. Тим більшещо в 1-му класі їх не ставлять. Краще вже зараз завести журнал досягнень малюка, щодня записуючи туди коженй ого успіх, наприклад, “сьогодні малюк сам почистив зуби”. Тоді він буде знати, що хороші оцінки – це не єдині його заслуги перед батьками і перестане боятися принести “двійку”, коли буде ходити до школи.

Більше рольових ігор. В останній місяць потрібно якомога частіше запрошувати дітей у будинок (ще краще – майбутніх однокласників). Хай граютьв будь-які рольові ігри: доктор-пацієнт, дочки-матеріабо постановки улюблених мультфільмів. Саме на основі таких ігор діти вчаться знаходити спільну мову між собою.

Не “ліпіть” вундеркінда. За місяць до школи не потрібно намагатися підтягти всі “хвости”, годуючи дитину новою інформацією. Педагоги та психологи не радять відточувати уміння дитини до досконалості, наприклад, вчити її читати не 30 слів за хвилину, як годиться першокласникові, а 60. Так, з одного боку, бути лідером серед своїх однолітків приємно будь-якій дитині, але з іншого – відсутність “конкуренції” вбиває прагнення поліпшувати свої навики. У той час як успіх того ж сусіда по парті – хороший стимул для “відсталого” першокласника навчитися читати трохи швидше.

Тренуйте увагу і не тільки. Наприклад, хороша гра для тренування пам’яті і уважності: розкласти на столі десять будь-яких предметів. Нехай малюк уважно подивиться на них протягом 1 хвилини, намагаючись запам’ятати якомога більше, а потім, не дивлячись на стіл, розповість, що там лежить. Ще можна забрати один предмет і замість нього покласти другий – нехай скаже, яку річ замінили. Дуже добре тренуватимислення прямо під час чергової прогулянки. Наприклад, дати дитині таке завдання: розкласти поняття на складові (варіант: що входить в поняття взуття?). Апотім, навпаки, “зібрати” в одне ціле, назвавши поняття (варіант: кіт, собака, жираф, ведмідь – хто це?).

Нарешті, мова. Прочитавши казку на ніч, мама або тато можуть попросити малюка переказати почуту історію і відповісти на декілька нескладних питань по ній. Так першокласник навчиться висловлювати свою думку, розмірковувати на задану тему і чітко відповідати на запитання.


Пакет документів, які необхідно подати до школи:

1.Заява на ім’я директора школи про зарахування до 1 класу.

2.Ксерокопія свідоцтва про народження.

3.Медична довідка про стан здоров’я дитини.

4.Ксерокопія посвідчення дитини потерпілої від аварії на ЧАЕС

5.Довідка зі служби соціального захисту про надання статусу малозабезпеченої сім’ї (за потреби)


Список шкільного приладдя:

  • 5 зошитів в косу лінію

  • 10 зошитів у клітинку

  • Ручки звичайні – 5 шт.

  • Лінійки – 2 шт.

  • Олівці прості – 2 шт.

  • Олівці кольорові (підстругані), фломастери

  • Фарби, щіточка

  • Клей, щіточка

  • Альбом для малювання – 2 шт.

  • Кольоровий папір

  • Папка для зошитів з цупкого паперу

  • Пенал для ручок

  • Затирачка (гумка) – 1 шт.