Методична робота

 

 

План роботи

методичного об’єднання

вчителів Латашівської гімназії

на 2023-2024 н.р.

 

                         Керівник Титюк К.В.

 

 


Аналіз роботи МО вчителів

 

 В 2022 – 2023  н.р  методичне об’єднання  вчителів працювало над проблемною темою: «Формування компетентностей педагогів та здобувачів освіти через створення єдиного освітнього простору»

У наступному році буде продовжувати працювати над даною темою.

Члени МО працювали над розв’язанням першочергових завдань навчання та виховання учнів за сучасних умов з урахуванням рівня організації освітнього  процесу, особливостей учнів, учителів. Члени МО працювали над вирішенням наукової, методичної та виховної проблем.

Учителі неухильно виконують Державні стандарти загальної середньої освіти з метою побудови освітнього процесу на основі компетентнісного і діяльнісного підходів до навчання учнів. Членами МО були опрацьовані вимоги нормативно-правових документів МОН України щодо викладання предметів у 2023-2024 н.р. В практичній діяльності постійно використовується компетентнісно-діяльнісний підхід до навчання учнів, методологія комп’ютерного навчання, продуктивні технології, інтерактивні техніки,  спрямовані на розвиток особистості учня, підвищення ефективності та якості освіти.

    Для реалізації напрямків, викладених вище,  протягом 2022-2023 н.р. було проведено 5 засідань МО вчителів,  на яких вчителі вивчали  та обговорювали підручники, інструктивні та методичні листи Міністерства освіти і науки України щодо вивчення дисциплін у новому навчальному році та про запровадження Концепції НУШ. Заслуховувались і обговорювалися доповіді з актуальних питань навчання й виховання учнів; знайомилися з новинками методичної літератури, перспективним педагогічним досвідом; аналізували якість знань, умінь і навичок учнів, їх вихованість, труднощі, які виникають під час навчального процесу; аналізувались відвідані відкриті уроки .

 На засіданнях методичного об’єднання  розглядалися проблеми навчання, формування в учнів національної свідомості, використання диференційованого підходу на уроці, використання інтерактивних та проективних технологій, організація самостійної роботи, формування в учнів уміння вчитися, робота з обдарованими дітьми.

    Кожен вчитель працював над обраною власною підтемою проблемної теми, розуміючи, що основна мета освіти - всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, підвищення освітнього рівня народу, забезпечення народного господарства кваліфікованими фахівцями.

    Під час дистанційного навчання вчителі методичного об’єднання використовували різні платформи для дистанційної освіти учнів: освітній проект “На Урок”, ED-ERA, Classroom та інше. 

Підтримуються  створені раніше певні педагогічні умови на уроках, що стимулюють учнів до ефективної навчальної діяльності,  гуманну доброзичливу атмосферу, затишне комфортне середовище, систему неформальної ділової комунікації, в якій учитель і учень спілкуються як особистості, цінуючи унікальність і своєрідність один одного.

    Реалізовані критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, передбачені Державними стандартами освіти, об’єктивно оцінювали  навчальні досягнення учнів.

Члени методичного об’єднання приділяли значну увагу підвищенню свого професійного рівня : проходили курси, брали участь у семінарах, тренінгах, вебінарах та ін

На сьогодні, з урахуванням усіх якісних і кількісних змін у сучасному освітньому процесі та військовий стан, вчитель дбає, як зробити навчання успішним.

Навчання має стати спільною творчістю вчителя та учня, тобто процесом, при якому обоє зацікавлені у позитивному результаті. Вчитель повинен прагнути максимально виявити власний творчий потенціал.Так, у 2023році вчителі Сергійчук С.О. та Євдоченко Г.М. приймали участь в педвиставці «Сучасна Житомирщина» .

З метою виявлення та підтримки талановитих учнів, розвитку їх інтересів, схильностей та природних обдарувань учні школи були залучені до шкільних та районних предметних олімпіад, конкурсу з української мови імені Петра Яцика, мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Так, Король Богдан зайняв ІІ місце в конкурсі імені Петра Яцика (вчитель Титюк К.В.).

Вчителі МО неухильно працюють над питаннями психолого - педагогічного супроводу навчання і розвитку учнів, збереження психічного і фізичного здоров’я учнів через запровадження  життєзберігаючих технологій навчання.

Підсумки роботи дозволяють признати роботу методичного об’єднання вчителів задовільною.

 Методична робота проводилася за схемою та була спрямована на підвищення якості знань, практичної спрямованості навчання з метою успішної соціалізації учнів у суспільстві, розвиток пізнавальних та творчих здібностей кожного учня та учителя.

Методичні напрацювання педагогічних працівників Латашівської гімназії висвітлюються на сторінках шкільного сайту.

Виходячи з вище сказаного, МО вчителів  планує такі напрямки роботи в 2023– 2024 н.р:

·      удосконалювати форми і методи індивідуальної роботи вчителів з учнями;

·      удосконалення науково-теоретичної, психолого - педагогічної, методичної і фахової підготовки членів МО;

·      впровадження найбільш ефективних технологій навчання та виховання школярів;

·      спрямовувати зміст форм методів роботи на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти України, Указу Президента «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні»;

·      формувати компетентності педагогів та здобувачів освіти через створення єдиного освітнього простору;

·  сприяти розвитку і саморозвитку кожного вчителя методичного об’єднання для підвищення професійного рівня;

·  забезпечити реалізацію особистісно зорієнтованих   та інноваційних технологій навчання і виховання;  

·  створювати умови для розвитку життєтворчості кожного школяра, формування навичок життєвого та предметного самовизначення, соціальної мобільності;

·  спрямовувати роботу вчителів методичного об’єднання  на розвиток природних здібностей учнів на уроках і в позаурочний час та активне використання  комп’ютерних технологій у навчально виховний процес;

·  активізувати роботу з обдарованими дітьми через залучення їх до участі у різноманітних конкурсах, турнірах, учнівських олімпіадах;

·  запроваджувати Концепцію НУШ у школі

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 


Орієнтовний план підвищення кваліфікації Латашівської ЗОШ І-ІІ ступенів на 2021 рік


замовлення на курси 2021 (2).docx