квітникарство


вчитель-дефектолог Пархоменко В.В.


Вплив стресу на організм залежно від віку


Зараз стрес присутній у житті кожного українця, проте впливає він на кожного по-різному.

?Діти:

Організм дітей більш піддається стресу, це пов’язано з високою пластичністю біологічних систем до різних зовнішніх змін.

Було доведено, що у дітей віком від 6 місяців до 10 років істотно підвищується рівень кортизолу в разі впливу несприятливих соціальних факторів (проживання в поганих житлових умовах, неякісне харчування, проблеми в родині і т. д.), що підтверджує можливість подальшого розвитку хронічного стресу навіть у маленької дитини.

У дітей стрес проявляється так:

⚡️перепадами настрою;

⚡️порушенням сну;

нічним нетриманням сечі;

⚡️головними болями;

⚡️проблемами з концентрацією уваги;

⚡️замкнутістю;

⚡️появою звички гризти нігті або деякі предмети.

Як правило, в таких випадках слід приділити більше уваги дитині, розібратися і за можливості усунути причини розвитку стресу або намагатися хоча б трохи відгородити її.

👩🏻‍🦰Дорослі:

Під впливом стресу центральна нервова система дорослих стає вразливою, що може призвести до змін у поведінці, стати причиною переїдання, недоїдання, зловживання алкоголем, наркотиками або до соціальної абстиненції. Підвищення кров’яного тиску, що своєю чергою посилює ризик інсульту й серцевого нападу. Гормони стресу роблять імунну систему вразливішою до вірусних захворювань, а це може збільшувати час, необхідний організму для відновлення після хвороби або травми.

Також під впливом стресу дуже страждає репродуктивна система як чоловіків, так і жінок.

👵🏻Літні люди:

Проблема стресу в людини похилого віку є досить серйозною. Також це може проходити в тандемі з фізіологічним старінням багатьох систем організму та зміною умов існування. На цьому тлі відзначається значне зменшення пластичності нервової і ендокринної систем, що призводить до більш важкої переносимості організмом зовнішніх впливів.

Усе це може супроводжуватися підвищеною стомлюваністю, зниженням ваги, розвитком діабету, дисфункцією щитовидної залози та ін.

☝️Нагадуємо, щоб зменшити вплив стресу на організм, дотримуйтеся простих правил:

🌿фізичні навантаження (або хоча б легка руханка зранку);

🌿спілкування із друзями та рідними;

🌿робіть те, що приносить вам задоволення (малювання, танці, прослуховування улюбленої музики тощо);

🌿плануйте свій день та дотримуйтеся своїх звичайних рутинних справ;

🌿нормалізуйте свій сон.

Галина Волошина, психологиня

Незабаром настане Великдень.

За можливості проведіть його у колі близьких. Нехай дитина допомагає у приготуванні пасок, дайте їй можливість самостійно їх прикрасити та обов’язково відмітьте її творчі здібності. Запропонуйте разом прикрасити крашанки, а потім влаштуйте конкурс «Чия крашанка красивіша?».

Також є декілька великодніх ігор:

🔹 «Навбитки»

Дитина тримає в руці крашанку носиком догори, а ви б’єте по ній своєю крашанкою. Потім навпаки, дитина б’є своєю крашанкою протилежним кінцем по вашій крашанці. Чия крашанка розіб’ється з обох боків, той програв та віддає свою крашанку тому, хто виграв.

🔹 «В котка»

З похилого місця з перепонами котять яйця одне за одним, намагаючись котити так, щоб попасти своєю крашанкою в крашанку партнера. Правила: хто більше попадає, той більше виграє.

🔹 «Хованки»

Кладуть кілька шапок, під одну з них кладуть яйце. Хто відгадає під якою шапкою лежить яйце, той виграв.

🔹 «Прокоти в ворітця»

Разом з дитиною розкрутіть свої крашанки на траві (підлозі). Чия крашанка довше крутиться, той виграє і забирає обидві крашанки собі.

Радість, веселощі, святкування – це те, що пов’язує нас з довоєнним періодом; це те, що надає змогу відновлювати та підтримувати свій емоційний баланс; це те, що дарує віру на краще та наближає нас з кожним днем до перемоги!

28 березня 2022 року

Шановні батьки та учні !

У зв'язку із воєнним становищем в нашій країні, ми продовжуємо з вами навчання за дистанційною формою.

Що зараз відбувається? Війна. Вітчизняна війна. Вітчизняна — тому що весь народ захищає свою країну. Вітчизняна — бо це рідний край, рідна країна. Так в майбутньому історики назвуть цю війну.

Мета дистанційного навчання під час війни — не лише засвоєння нових знань, а й психологічна підтримка, спілкування, перемикання уваги дітей.


Шановні батьки!

У зв'язку з поширенням кокроновірусної інфекції, навчальні заняття з 31.01.2022 року будуть проводитися дистанційно, згідно шкільного розкладу уроків на 2021-2022 навчальний рік. Звертаю вашу увагу на виконання вимог карантинного режиму. Залучайте дітей до якісного виконання дистанційного навчання.

****для того щоб отримати завдання проскрольте сторінку для 10 класу до кінця!


Прохання до батьків: сприяти опрацюванню дітьми навчального матеріалу.




Поради БАТЬКАМ

під час дистанційного навчання

Скласти чіткий розклад / режим;

Організувати робочу зону;

Організувати форму;

Робити перерви;

Заохочувати спілкування з однолітками;

Знизити очікування і вимоги;

Мотивувати і помічати успіхи.



Допомагайте дитині, але не виконуйте завдання за неї. · Якщо дитина втомилася – дайте їй невеликий відпочинок, або займіть її іншою діяльністю. · Не вимагайте від дитини більше, ніж вона може.

Ми зможемо спілкуватися шляхом використання електронної пошти (34internat@gmail.com) або за моїм мобільним телефоном Viber 0954916991