Методична робота 2023-2024

Звітна науково-практична конференція Інституту проблем виховання НАПН України за темою "СУЧАСНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС: СУТНІСТЬ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ"

 

9 травня відбулася звітна науково-практична конференція Інституту проблем виховання НАПН України за темою "СУЧАСНИЙ ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС: СУТНІСТЬ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ" . Ознайомитися з усіма виступами можна за посиланням https://us02web.zoom.us/j/86107782720?pwd=YW5XSEJ0KzFGZkMzUTF6RDFGV2VUQT09 .

Заступник директора з навчально-виховної роботи Литвинова О.М. представляла досвід  "Неформальна освіта в системі роботи закладу", а Костенко Т.Г., вчитель хімії,- ділилася додосвідом  проведення інтелектуальних ігор .

Ця доповідь стала результатом проведеної роботи за експерементом “Формування життєвої успішності учнів старших класів в умовах поствоєнної реальності” під керівництвом Кириченко В.І., завідувачки лабораторії фізичного розвитку та здорового способу життя інституту проблем виховання НАПН України. 

МЕТОДОЛОГІЧНИЙ СЕМІНАР "ПРОФІЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА: ВИКЛИКИ І ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ" 

4 квітня відбувся методологічний семінар " Профільна середня освіта: виклики і шляхи реалізації". Ознайомитися з усіма виступами можна за посиланням https://us02web.zoom.us/j/86107782720?pwd=YW5XSEJ0KzFGZkMzUTF6RDFGV2VUQT09 .

Директор ліцею Валентина Хмуренко представляла досвід роботи закладу з реалізації профільної освіти академічного спрямування. Ознайомитися можна за посиланням https://lib.iitta.gov.ua/740085/1/%D0%97%D0%B1%D1%96%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA_%D0%9C%D0%A1_v2.pdf   ст. 55-59

1 квітня 2024 року на базі КЗО "Криворізький ліцей "Гранд" ДОР" відбувся очний  обласний  математичний турнір «Інтелектуальний марафон-2024».

Команда ліцею у складі Ніконової Катерини, Віксіча Олександра , Криворучка Вадима, Крилова Микитиа, Лаврущенкао Івана під керівництвом вчителя математики  Цапяк Ірини Володимирівни представляли наше місто. Шість раундів, 60 завдань і майже три години напруги…. Ведучий гри Копилєв Олександр Анатолійович, вчитель математики ліцею « Гранд» з помічниками Питьком Іллею  та Пилипчуком Миколою, учнями 10 класу, зробили атмосферу турніру  динамічною та дружньою, з елементами гумору та математичної просвіти. Вчителі математики залучених закладів освіти отримали навички нових підходів до актуалізації знань учнів..

За результатами виконання усіх завдань, команда  нашого ліцею виборола  2 місце.   Вітаємо переможців!!

Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогічний інструментарій виховання та розвитку здібностей здобувачів освіти: реалізація творчих і соціально значущих проєктів» 

27-29 березня 2024 року відбулася XV міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» в режимі онлайн. Мета виставки: згуртувати професійну спільноту педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників задля презентації професійних досягнень, сучасних наукових розробок і педагогічних практик, обміну досвідом, пошуку дієвих рішень щодо розвитку освіти й науки в умовах глобалізаційних викликів, обговорення нагальних питань реформування освіти.

В рамках XV міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» 29 березня 2024 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогічний інструментарій виховання та розвитку здібностей здобувачів освіти: реалізація творчих і соціально значущих проєктів». Захід був організований Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», Інститутом проблем виховання НАПН України та Центром позашкільної роботи Святошинського району м. Києва.

Модератор заходу Ковальчук Ганна Сергіївна – завідувачка відділу психолого-методичного забезпечення Центру позашкільної роботи Святошинського р-ну м. Києва.

На пленарному засіданні були виголошені надзвичайно корисні доповіді, спікери ділилися досвідом створення та реалізації проєктів у освіті, представляли результати своїх напрацювань. Вдячні всім, хто виявив зацікавленість та долучився до Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогічний інструментарій виховання та розвитку здібностей здобувачів освіти: реалізація творчих і соціально значущих проєктів».

Троє педагогів закладу представили систему роботи закладу щодо розвитку просоціальних компетентностей учнів та громадянської відповідальності через соціально значущі проекти: Мухіна О.В. " Дитячі дослідження на користь довкілля", Ткаченко О.М. " Спільнота дослідників: взаємозвязок проектів в екологічному просторі закладу", Литвиненко А.Р. " Від ідеї до втілення:організація взаємодії вчителя та учнів у реалізації соціально значущих проектів"

З 3 по 16  лютого – сучасне  навчання для молодих класних керівників

Молоді педагоги ліцею Литвиненко Анастасія (вчитель математики) та Іщенко Дар’я (вчитель англійської мови) пройшли конкурсний відбір програми  «Digital Labs: класні керівники» від  House of Europe («Дім Європи»), що фінансується Європейським Союзом. З 3 по 16 лютого 2024 року відбулося навчання: 15 практичних лекцій про концептуальні, законодавчі та юридичні аспекти роботи, основи проєктного менджменту, підтримку ментального здоров’я, нестандартні підходи до виховання та цифрові інструменти, які економлять час та ресурси при плануванні виховного процесу в учнівському колективі. Педагоги мали змогу відкритого спілкування з розробниками методологій, професорами та викладачами з ЄС, Великої Британії та України, вмотивованими колегами з усіх куточків України та Європи. 

У листопаді заклад пройшов відкритий відбір  і  долучився до проекту  МИТЦІ ПІСЛЯ ШКОЛИ, який  реалізовуватиметься  у січні–червні 2024 року в межах навчального процесу. Митці після школи – це проект, що реалізується Чеськими центрами та Máš umělecké střevo? (MUS). Метою проекту є покращення знань та обмін досвідом між освітянами та митцями задля підвищення творчих здібностей дітей. Його важливість полягає в активному залученні митців/ художників/освітян до уроків, що призводить до спільно створеного мистецького проекту.

Литвинова О.М., заступник директора з навчально-виховної роботи, пройшла навчальне стажування в Празькому творчому центрі в рамках проекту «Митці після школи» та разом із вчителем мистецтва Костенко Т.Г.  готують платформу для старту проекту у закладі.

25 листопада відбувся форум для директорів шкіл проєкту "Школу-вгору". Підведено підсумки майже 10 місяцям співпраці, актуалізовано питання майбутнього української освіти. Пшенична М.В.,  заступник директора з виховної роботи, долучилася до роботи форуму та  вивчала питання як розвивати заклад освіти під час війни.

 У межах співпраці з  Інститутом проблем виховання НАПНУ над проблемою « Формування життєвої успішності учнів старших класів в умовах пост воєнної реальності»  23 листопада 2023 року   Вінтоняк Н.Г., заступник директора з навчально-виховної роботи, взяла участь  у Міжнародній  науково-пактичній конференції «Зростаюча особистість  у смислоціннісних обрисах». На конференції піднімалися важливі питання  виховного процесу  в умовах воєнного стану, збереження духовних цінностей та  подолання виховних втрат  і психологічних розривів. Заклад  представив  досвід співпраці у вирішенні зазначених проблем.

05.10-06.10 відбувся другий дводенний тренінг «Вчителі і психологи школи та війна», який провели круті фахівці Голоси дітей. Питання психологічної безпеки розглядалися з усіх боків- від причин та наслідків стресу у дітей і дорослих, до способів мінімізації стресових подразників, від вправ на дихання та мязове розвантаження, техніки заземлення до командних ігор. Це були неймовірні два дні!!!!!!!!!!!

Проєкт реалізується за підтримки українсько-швейцарського проєкту "Психічне здоров'я для України"

 28 вересня 2023 року лабораторія фізичного розвитку та здорового способу життя Інституту проблем виховання разом із представниками експериментальних закладів освіти провела проблемно-пошуковий полілог «Ефективні практики подолання освітніх втрат і освітніх розривів». 

Ольга ЛИТВИНОВА поділилась наробками і здобутками педагогічного колективу в царині розбудови партнерської взаємодії закладу освіти із громадськими організаціями та фондами щодо збереження ментального здоров’я учасників освітнього процесу 

Там-код виступу: 1:25:40 

За сприяння українсько-швейцарського проєкту "Психічне здоров'я для України". 21-22 вересня розпочато серію психологічних тренінгів для вчителів ліцею №3 щодо особливостей роботи з дітьми у складних умовах війни. Тренінги проводять психологині-фахівці благодійного фонду "Голоси датей". Два дні повноцінної роботи і ефективних вправ для подолання психологічних проблем. Все було супер! 

З 19 по 23 квітня 2023р.  Вінтоняк Н.Г., заступник директора з навчально-виховної роботи та Стадник Т.В., вчитель інформатики, пройшли навчання 

З 01.06.2023 по 12.06.2023 року ВІнтоняк Н.Г. і Стадник Т.В. - тренери проєкту "Школу- вгору", що  реалізується з березня по жовтень 2023 року БО БФ «Восток SOS» у партнерстві з естонською організацією «Mondo», БФ «Справжні українці» та БФ «Щире серце» за підтримки Гуманітарного фонду для України, провели 10-денне навчання сучасних цифрових технологій навчання.

Семінар-практикум 

"Розвиток громадянських компетентностей через роботу учнівського самоврядування"

У кожному закладі є власний досвід і традиції роботи учнівського самоврядування, хоча нми шукати відповіді на поширені питання: