Знижки на паливо для осіб, що проживають у будинках без центрального опален

Які пільги і кому надаються?

Які норми виділення палива?

Що потрібно зробити?

Які документи потрібні?

Як скористатися пільгою членам сім"ї?

Де це написано?

Які пільги і кому надаються?

Особам, які проживають у будинках без центрального опалення і мають статуси:

  • учасника бойових дій - 75%;

  • особи з інвалідністю внаслідок війни - 100%;

  • членів сімей загиблих - 50%.

Пільги надаються на придбання: скраплений газ; дрова; вугілля; вугільні брикети; паливо пічне побутове; гас освітлювальний; торф паливний кусковий; торф’яні брикети.

Пільги надаються незалежно від виду житла та форми власності на нього

Які норми виділення палива?

На одне домогосподарство видається 1 тонна твердого палива на рік та 1 балон скрапленого газу/рік.

Місцеві органи влади мають право встановлювати збільшені норми на придбання твердого та рідкого палива для осіб, які мають право на пільги.

Пільги на паливо реалізуються шляхом отримання палива в натуральному вигляді або шляхом компенсації готівкою витрат на придбання палива.

Що потрібно зробити?

Для отримання права на пільгу потрібно бути зареєстрованим в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. 1 раз на рік особа може звернутися до органів соціального захисту населення або до сільської ради за місцем своєї реєстрацї для отримання пільги на паливо.

Які документи потрібні?

  • Заява у довільній формі. (Може подаватись як від особи, яка має безпосереднє право на пільги, так і від особи, яка нею уповноважена)

  • копія і оригінал паспорту заявника;

  • копія і оригінал ідентифікаційного номера заявника;

  • копія ветеранського посвідчення

  • довідки від підприємств – надавачів послуг про те, що житлове приміщення не забезпечене електро-, тепло- або газопостачанням.

  • довідка про склад сім’ї (зареєстрованих), із зазначенням виду опалення за місцем реєстраціі (наприклад, пічне опалення)

  • довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.

Особа може реалізувати своє право на пільгу за фактичним місцем проживання, надавши документальне підтвердження того, що таку пільгу за місцем своєї реєстрації особа не реалізувала. Відповідну довідку можна отримати в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації, в тому числі надіславши їм письмове звернення рекомендованим листом з повідомленням.

Як скористатися пільгою членам сім’ї?

Спочатку особа, яка має право на пільгу може скласти довіреність на дружину чи іншого уповноваженого члена сім’ї. Для оформлення пільг нотаріально посвідчувати довіреність не вимагається. Проте, якщо маєте можливість оформити нотаріальну довіреність – це допоможе уникнути зайвих питань. Зверніть увагу, що довіреність вважається належним чином завіреною, якщо на ній стоїть підпис командира військової частини, де Ви служите. В разі, якщо Ви не можете оформити пільгу, через те, що перебуваєте на лікуванні в госпіталі, довіреність має право посвідчити начальник лікувального закладу.