Hetkel toimumas

Kuue klotsi mänguminutite veebikursus 22.10 - 30.10.2022

6K on praktiline tööriist nii õpetajatele kui ka lapsevanematele, et toetada mängu kaudu õppimist. Metoodika on välja töötatud Lõuna-Aafrika Vabariigis, organisatsioonis Care for Education ja käivitajaks on LEGO® Foundation.

Lõbusate ja lühikeste tegevuste kaudu kuue erksavärvilise LEGO® DUPLO® klotsiga saavad lapsed harjutada ja arendada oma mälu, suhtlemist, koostööd, liikumist ja loovust. Kuue klotsi mänguminutite jaoks on loodud üle 500 tegevuse, mis toetavad koolieelsete ja põhikooliealiste laste füüsilist, kognitiivset, sotsiaalset ja emotsionaalset arengut.

Koolitus toimub Moodle keskkonnas ja on avatud kaks nädalat. Esimene veebipõhine otsekohtumine toimub koolituse alguses 23. oktoobril ja viimane kohtumine 30. oktoobril. Kõik muud tegevused kursuse läbimiseks on osalejale avatud vabalt valitud ajal nädala jooksul. Kursus jääb nähtavaks kuni 5. november, et kõik osalejad jõuaks esitada oma lõputöö. 

Koolituse hind ühele osalejale on 59.- eurot. Hind sisaldab võimalust läbida koolitus omas tempos, ühte komplekti klotse ja esimese ja teise taseme koolituse materjale ning kursuse lõpus väljastatakse kursuse läbinutele tõend.

Registreeru siin 

Koolitus meeskondadele

Telli koolitaja enda juurde

Pakume esimese ja teise taseme ühendatud koolitust gruppidele, mis on moodustatud ühest organisatsioonist või omavalitususest õpetajatele. 

Koolitus kestab 4 tundi (sisaldab pause) ja grupi suurus 10 - 12 inimest. Iga osaleja saab peale koolitust isikliku klotsikomplekti ja materjalid. 

Huvi korral palun kirjuta kovatujaana@gmail.com 

Jaana Kõvatu

Koolituse korraldusest

Esimese taseme koolitus kestab kaks tundi. Koolitusel osalenu saab kaasa kohapel läbi mängitud mängude tegevuskaardid ning komplekti klotse. 

Teise taseme koolitus kestab 2,5 tundi, mille sisse jääb ka pisike paus. Koolitusel osalenu saab kaasa läbi mängitud mängude tegevuskaardid, matid ja mattide tegevuskaardid. 

Esimese ja teise taseme koolitused toimuvad eelkõige Võru linnas, MTÜ Nuti-Võluri nutiklassis. 

Võimalus osaleda ka veebipõhistel koolitustel iseseisvalt materjali läbimisega Moodle keskkonnas. Anna oma koolitussoovist teada e-kirja teel kovatujaana@gmail.com

Esimese taseme koolitus

2 tundi Eelnevat kogemust ei ole vajaKaasa saab: tegevuskaardid ja komplekti klotse.Tõendi läbimise kohta. 

 Teise taseme koolitus


2,5 tundi koos pausigaVajalik esimese taseme koolituse läbimineKaasa saab:  tegevuskaardid.Tõendi läbimise kohta. 

Esimese ja teise taseme koolitus koos lisamaterjalidega.

Kogupäeva koolitusVajalik esimese ja teise taseme koolituse läbimineSeostamine õppekavaga, täiendatud tegevused.Kaasa saab: kuue klotsi mäenguminutite mängudega raamatu, mängujuhendid, matid. Tõend läbimise kohta. 

Vorm õpetajatele, kes metoodikat katsetavad. 

Nelja nädala jooksul iga päev vähemalt üks tegevus. 

Perioodi lõppedes intervjuu.