Новини

Сьогодні, 11 квітня 2024 року,  КУ "Кегичівський ІРЦ" відвідала з робочим візитом директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації Ольга БЕЗПАЛОВА.



              Разом з першим заступником селищного голови Людмилою КВОКОЮ, першим заступником начальника Красноградської районної військової адміністрації Наталією ОСАДЧОЮ та начальником відділу освіти, молоді та спорту  селищної ради Світланою КОРСУН очільниця освіти області завітала до КУ "КЕГИЧІВСЬКИЙ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР КЕГИЧІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ".


            На обліку в установі перебуває  86 дітей з особливими освітніми потребами. У найближчому майбутньому планується провести капітальний ремонт приміщення з окремим входом та більшою площею на території КЗ «КЕГИЧІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ», де буде розміщуватися Центр.  Керівники області, району та громади окреслили спільні шляхи реалізації планів та обговорили алгоритм подальшої співпраці у цьому напрямку.



Проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи та визначення рівня підтримки

        Фахівці ( консультанти) Кегичівського інклюзивно-ресурсного центру продовжують роботу по проведенню комплексної психолого- педагогічної оцінки розвитку дитини, не дивлячись на навчання всього колективу в формі стажування в ХНПУ ім. Г. С. Сковороди та ХГПА. 

ТМО вихователів середнього та старшого віку.


      06 лютого 2024 року у форматі ZOOM-конференції відбулося засідання територіального методичного об’єднання вихователів груп середнього та старшого віку закладів дошкільної освіти за темою «Актуальні питання організації психолого-педагогічної діяльності в роботі закладів дошкільної освіти».

     Фахівець (консультант) інклюзивно- ресурсного центру  КУ «Кегичівський ІРЦ» Оксана КУЩ надала вихователям поради щодо розвитку мовлення дітей дошкільного віку.


05 сячня 2024 року відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу особи з ООП

05 січня 2024 року в КЗ "Мажарський ліцей" в онлайн-форматі відбулось засідання команди психолого-педагогічного супроводу учня з особливими освітніми потребами за участі фахівця (консультанта) інклюзивно-ресурсного центру Оксани КУЩ. Члени команди обговорили виконання ІПР за І-семестр 2023/2024 навчального року. Відбувся взаємний обмін інформацією щодо ефективності навчання з батьками учня.  

Командою психолого-педагогічного супроводу особи з ООП було прийнято рішення щодо доопрацювання ІПР учня з ООП на ІІ-семестр 2023/2024 навчального року.


    Засідання команди психолого-педагогічного супроводу особи з ООП

04 січня 2024 року в КЗ "Бесарабівська гімназія" в онлайн-форматі відбулось засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, яка навчається за інклюзивною формою навчання, за участі фахівця (консультанта) інклюзивно-ресурсного центру Оксани КУЩ. Члени команди обговорили прогрес у розвитку та навчанні учня, отримали інструкції для використання у роботі з дитиною з особливими освітніми потребами.

Традиційно в жовтні у світі проходять заходи, спрямовані на інформування громадськості про життя людей із синдромом Дауна та на захист їхніх прав


Синдром Дауна. Міф та правда


    Міф 1.

 Ці люди невиліковно хворі, бо у них хвороба Дауна.

Насправді, ці люди взагалі не хворі. Тобто так, звичайно, у деяких з них бувають певні захворювання (вада серця, наприклад), але говорити про «невиліковну хворобу синдром Дауна» абсолютно некоректно. Перш за все тому, що це не хвороба, а генетичний стан, який визначається наявністю в клітинах додаткової хромосоми. Зайва, 47-а хромосома, зумовлює появу ряду фізіологічних особливостей, внаслідок яких дитина повільніше розвивається і пізніше своїх ровесників проходить загальні для всіх дітей етапи розвитку. Люди з синдромом Дауна не є хворими: вони не «страждають» від синдрому Дауна, не «уражені» цим синдромом і не «є його жертвами».

Міф 2.

 Люди з синдромом Дауна не здатні до навчання.

Причина виникнення цього міфу – дослідження, які проводилися в спеціалізованих установах. Але ж там будь-яка дитина не зможе ефективно розвиватися, тому що позбавлена батьківської любові — основного стимулу для малюка. У той же час, живучи в сім’ї, «безперспективний» малюк в рік сам сідає, в два – ходить, до двох з половиною – їсть ложкою і вимовляє перші слова, в чотири – показує свій характер. Дитина з синдромом Дауна вчиться допомагати по дому, може піти в дитячий садок, а потім і в школу, говорити іноземною мовою, освоїти комп’ютер і займатися спортом.

Міф 3.

 Дитина з синдромом Дауна — плід асоціальної поведінки батьків.

За статистикою, одна дитина з 700 немовлят з’являється на світ з синдромом Дауна. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах, соціальних прошарках. Воно не залежить від способу життя батьків, їхнього здоров’я, шкідливих звичок, харчування, кольору шкіри або національності. Хлопчики і дівчатка з синдромом Дауна народжуються з однаковою частотою. Батьки при цьому мають нормальний набір хромосом.

Міф 4.

 Люди з синдромом Дауна становлять небезпеку для суспільства. Кажуть, що людям з синдромом Дауна властиві статева агресія, неадекватна поведінка, часта зміна настроїв – від благодушності до люті, але це глибока помилка. Навпаки, люди з синдромом Дауна здатні показати приклад щирої любові, оскільки вони милі і доброзичливі. Але у кожного – свій характер і настрій, як і у звичайних людей. Ми не знаємо злочинів, скоєних людьми з синдромом Дауна.

Міф 5.

 Зі мною цього не станеться.

Дитина з синдромом Дауна може народитися в будь-якій сім’ї, це генетична випадковість.

Міф 6. 

Дітям з синдромом Дауна краще перебувати в спеціалізованому закладі під наглядом фахівців.

Існує спеціальний термін, що описує те, що відбувається з дитиною в спеціальних установах – синдром госпіталізму. Це порушення психічного і особистісного розвитку, викликане відділенням немовляти від матері і перебуванням в спеціальній установі. Госпиталізм накладає негативний відбиток на всі сфери особистості дитини, гальмуючи інтелектуальний, емоційний і фізичний розвиток. І це ніяк не пов’язано з наявністю або відсутністю синдрому Дауна.




25 вересня 2023 р нарада керівника ІРЦ

25 вересня відбулася нарада керівника інклюзивної освіти ХАНО Інни Малакей з директорами інклюзивно-ресурсного центру Харківської області. Обговорювались актуальні питання роботи ІРЦ у 2023/2024 н.р. 

З 11 по 21 вересня 2023 відбулись засідання команд психолого-педагогічного супроводу

З 11 по 21 вересня 2023 фахівці-консультанти КУ «Кегичівський ІРЦ» Кегичівської селищної ради активно приймали участь у засіданнях команд психолого- педагогічного супроводу дітей, які навчаються в інклюзивних класах в закладах освіти Кегичівської ОТГ. Надавали методичну та консультативну допомогу педагогам щодо складання ІПР та ІНП в роботі з дітьми. Консультували осіб за запитом, які зверталися в ІРЦ. 

14 вересня 2023 року в КЗ "Бесарабівська гімназія" в онлайн-форматі відбулось засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами.

14 вересня 2023 року в КЗ "Бесарабівська гімназія" в онлайн-форматі відбулось засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, яка навчається за інклюзивною формою навчання за участі фахівця Кегичівського ІРЦ Оксани КУЩ. Члени команди обговорили поставлені завдання на 2023/2024 навчальний рік та обговорили способи і методи їх реалізації. Також було приділено увагу динаміці особистісного розвитку дитини та опанування ним вимог освітньої програми. 

   29 серпня 2023 р фахівці( консультанти) КУ " Кегичівський ІРЦ" розпочали проведення комплексних психолого-педагогічних оцінок.

29 серпня 2023 р фахівці( консультанти) КУ " Кегичівський ІРЦ" розпочали проведення комплексних психолого-педагогічних оцінок. Попереду: участь в засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу, супровід дітей з особливими освітніми потребами, консультації з батьками, педпрацівниками. Велика подяка фахівцям за професійність, злагодженість та роботу з особливими дітьми. Миру, добра, ПЕРЕМОГИ! 

5 червня 2023р засідання команд психолого-педагогічного супроводу

05 червня відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами. Фахівці ( консультанти ) КУ " Кегичівський ІРЦ" разом з педагогічними працівниками КЗ " Кегичівський ліцей" обговорили та проаналізували результати навчання дітей, динаміку їх розвитку, намітили плани на майбутнє 

31 травня 2023р.

Виїзне засідання

Виїзне засідання фахівців (консультантів) КУ "Кегичівськиї ІРЦ" 

29 травня 2023 р. засідання команд психолого- педагогічного супроводу 

29 травня 2023 р. відбулись засідання команд психолого- педагогічного супроводу у КЗ " Красненський ліцей", КЗ " Бесарабівська гімназія", КЗ" Мажарський ліцей" у співпраці з фахівцями КУ " Кегичівський ІРЦ". Члени команди обговорили питання: 1. Аналіз навчальних досягнень дітей з особливими освітніми потребами за ll семестр 2022- 2023 н.р. 2. Результати корекційно-розвиткових занять протягом ll семестру 2022- 2023 н.р. 3. Результати виконання ІПР. 

18 травня 2023р 

З Днем вишиванки Україно!

ВИШИВАНКА - символ України.

 Розшию світ, щоб цвітом заяснів,

 І сонце усміхалося щоранку, 

Щоб у онуків, дочок і синів,

 Іскрилась доля, наче ВИШИВАНКА 

15 травня 2023 р.

Продовжуємо проводити комплексні психолого- педагогічні оцінки розвитку дітей, надаємо методичні рекомендації педагогічним працівникам, проводимо корекційно-розвиткові заняття за графіком та консультуємо батьків. 

03 травня 2023 р. фахівці ( консультанти) КУ " Кегичівський ІРЦ" 

провели комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини. Фахівці систематично надають методичну та консультаційну допомогу педагогічним працівникам щодо організації освітнього простору та здійснення необхідних адаптацій та модифікацій освітнього процесу. Продовжуємо приймати заяви від батьків або законних представників для проведення комплексної оцінки розвитку дитини. 

23 квітня - Всеукраїнський день психолога  

Це професійне свято всіх тих, хто працює психологом чи причетний до цієї професії. 

Вітаємо Оксану Григорівну Шевченко та всіх психологів України з Всеукраїнським днем психолога! 

Бажаємо постійного розвитку та інноваційних проривів у цій тонкій і делікатній праці. Нехай у вас буде привід пишатися своєю роботою! Успіхів на вашому життєвому шляху. 

12 квітня 2023 року відбулася нарада директорів ІРЦ та закладів спеціальної освіти щодо тісної співпраці. 

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм.

З 2008 року 2 квітня визначають Всесвітній день поширення інформації про аутизм. По усьому світу у цей день одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом нервової системи, що утруднює комунікацію.

Аутизм – це широкий спектр різних форм розладів, об’єднаних спільними характеристиками, а саме: труднощами у побудові соціальних стосунків, спілкуванні та особливою стереотипністю поведінки. Ці характеристики можуть бути виражені дуже по-різному і в групі таких дітей можливі різні ступені важкості цього розладу. 

Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому.  



Діти з ООП_ формування успішності.mp4

21 березня щороку у світі відзначають ДЕНЬ СОНЯЧНИХ ДІТЕЙ - Міжнародний день людини з синдромом Дауна

21 березня відзначається Міжнародний день людини із синдромом Дауна (World Down Syndrome Day ). Ця дата увійшла в календар в 2006 році. Ініціатива належала учасникам VI симпозіуму, присвяченого цій темі.

Дата обрана не випадково - це символічне позначення самого синдрому Дауна, причиною якого є трисомія (березень – третій місяць року ) за 21 хромосомою (тому 21 березня).

Синдром Дауна – це генетична випадковість, яка не залежить від способу життя батьків, їхнього здоров’я, шкідливих звичок, харчування, кольору шкіри або національності. Тобто дитина з синдромом Дауна може народитися в будь-якій родині. Хлопчики і дівчатка з синдромом Дауна народжуються з однаковою частотою. В Україні кожного року з’являється до 400 таких дітей.

Діти з синдромом Дауна повільніше розвиваються і пізніше своїх ровесників проходять загальні етапи розвитку. Але все компенсується добротою, щирістю і безпосередністю, які вони випромінюють у світ. Тому їх називають «дітьми сонця». Дітям з синдромом Дауна не потрібні ліки та медичне обладнання. Для їх інтелектуального розвитку необхідні лише заняття з педагогами за спеціальними методиками, які враховують особливості їх сприйняття.

Вони не тільки здібні до навчання, а ще й дуже талановиті: можуть стати художниками, або інженерами, бо вміють концентруватися на одному завданні тривалий час. Багато з них може освоїти професію, досягти оптимальної якості життя і опікуватися собою без зайвої допомоги. Людина з синдромом Дауна може здобути вищу освіту, влаштуватися на роботу, мати сім’ю. Але завдяки помилковим стереотипам вони часто стикаються з ворожістю та нерозумінням і тому вимушені бути в ізоляції. Через відсутність достовірної інформації про синдром тисячі родин змушені боротися за гідне майбутнє своїх дітей, відчуваючи неприховану антипатію оточуючих.

Ці діти потребують нашої допомоги, любові, розуміння та взаємної поваги.

 

 


07 березня 2023 року відбувся інформаційний семінар з педпрацівниками КУ" Кегичівський ІРЦ".

До заходу за допомогою платформи ZOOM-конференції долучився представник Первомайського місцевого центру з надання БВПД – Анастасія Кушнір. Під час заходу Анастасія Миколаївна ознайомила присутніх з послугами та безкоштовними юридичними консультаціями, які надає центр з надання БВПД.





Засідання    команд психолого-педагогічного  супроводу ЗЗСО

  5 та 27 січня 2023 року фахівцем  КУ «Кегичівський інклюзивно-ресурсний центр Кегичівської селищної ради» Шевченко О.Г. було проведено засідання з командами психолого-педагогічного супроводу: КЗ «Кегичівський ліцей» та КЗ «Шляхівська гімназія» з метою перегляду, внесення доповнень до

індивідуальних програм розвитку  відповідно до порядку організації інклюзивного навчання в закладах освіти. Під час засідань  були, надані рекомендації  педагогам та батькам дітей з ооп, з метою оптимізації навчально процесу та організації інклюзивного навчання з урахуванням воєнного часу та чинного законодавства.