Інституційний аудит

28.03.2023 у м.Кропивницькому відбулося засідання  круглого столу «Інституційий аудит – шлях до творчої свободи, розвитку та якості освіти». Лілія Синчук,  начальниця управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області, презентувала друкований посібник для директора закладу дошкільної освіти «Як створити внутрішню систему забезпечення якості освіти», створений в межах державно-приватно-громадського партнерства Державна служба якості освіти України спільно з ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти" та MCFR. 

Порадник містить три розділи:

перший - про внутрішню систему, її моделі та алгоритми дій керівника;

другий - яким має бути зразковий заклад дошкільної освіти;

третій - містить поради щодо самооцінювання освітньої діяльності та управлінських процесів у закладі: методи збору інформації, документальний супровід за критеріями кожного з чотирьох напрямів оцінювання діяльності закладу.

Порадник допоможе отримати відповіді на питання: яким має бути освітнє середовище, як організувати освітній процес, якими нормами керуватися, щоб створити внутрішню систему забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти, як змоделювати образ майбутнього зразкового закладу.

Сподіваємось, що створення власної внутрішньої системи забезпечення якості освіти  у кожному дошкільному закладі освіти стане стимулом для удосконалення їхньої роботи. 

Директор ліцею «Крила України» теж була запрошена на захід де представила свої досягнення та напрацювання, які відбулися за час її керування.

Я вдячна долі, що моя діяльність як керівника закладу розпочалася з проведення інституційного аудиту освітніми експертами Державної служби якості освіти у Кіровоградській області. По завершенню перевірки заклад  отримав  висновки та рекомендації щодо вдосконалення якості освітньої діяльності. Документи були детально опрацьовані на засіданні педагогічної ради. Протягом року педколектив працював над усуненням недоліків, виконував рекомендації з питань покращення діяльності закладу. Було видано наказ про  створення робочої групи для проведення самооцінювання діяльності закладу. До роботи були залучені батьки, здобувачі освіти, педагогічні працівники, керівництво закладу, соціальний педагог, практичний психолог, члени учнівського самоврядування. Було створено онлайн - опитування  за допомогою гугл-форми для здобувачів освіти, батьків, педагогічних працівників. Результати самооцінювання оприлюднені на сайті ліцею.

  Протягом року, крім покращення якості освіти, я як керівник опікувалась іншими, не менш важливими питаннями, а саме: удосконалення матеріально – технічної бази навчальних кабінетів, бібліотеки, поліпшення харчування здобувачів освіти, створення ігрових майданчиків,  майданчиків для відпочинку та активного відпочинку на перервах. Знаходила  шляхи та можливості  для участі в освітніх  проєктах, спрямованих на розвиток закладу.  Активно співпрацюєм з інклюзивно-ресурсним центром. Для  популяризації іміджу закладу свою діяльність висвітлюємо на веб – сайті закладу, на сторінках  Фейсбуку у групі «Крила України» за посиланням: https://www.facebook.com/groups/859403600877008/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=2427098960774123 .

  Для знайомства батьківської громади з освітньою діяльністю учителів на сайті створено закладку  «Методична робота», де наші педагоги висвітлюють свою роботу протягом навчального року (ведуть свої сайти, блоги, Е – портфоліо  тощо) .

  Протягом навчального року подавали клопотання у відділ освіти про облаштування огорожі, асфальтного покриття, оновлення газових котлів.

презентація (3) (1) (1).pptx