10 цінних порад батькам першокласника

1. НЕ НАВАНТАЖУЙТЕ НОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ

А якщо насідатимете на дитину з читанням і рахунком, ви зможете викликати у нього негативні емоції з приводу школи. Звичайно, почитати трішки, виконанти  нескладні приклади можна, але все це повинно бути в ігровій, непримусовій формі.

2. РОЗПОВІДАЙТЕ ПОЗИТИВНІ ІСТОРІЇ Зі СВОГО ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ

Поважно сформувати у майбутнього школяра позитивне відношення до школи. Якщо дитина хоче вчитися і упевнений, що в школі цікаво, тоді неминучий стрес, пов'язаний з новими правилами і розпорядком дня, великою кількістю незнайомих людей, буде успішно здоланий.

3. НЕ РОБІТЬ АКЦЕНТ НА ОЦІНКАХ

Важливо  акцентувати увагу дитини на процесі навчання (ти взнаєш багато нового, у тебе з'являться нові друзі, ти станеш розумним), а не на результаті гарних оцінках, які взагалі краще не згадувати, тим більше що в першому класі їх не ставлять.

4. НЕ ЛЯКАЙТЕ ШКОЛОЮ

Ні в якому разі не ведіть при дитині розмови, що у нього "закінчилося дитинство", не жалійте його: мовляв, бідненький, починаються трудові будні.Навіть жартома не лякайте школою.

5. КУПУЙТЕ ШКІЛЬНЕ ПРИЛАДДЯ РАЗОМ З ДИТИНОЮ

Купувати портфель і все приладдя для школи потрібно з дитиною, тоді вона виявляється залученою в процес підготовки до першого вересня. Хай маля саме вибере собі пенал, ручки, олівці і лінійки, зошити з барвистим малюнком на обкладинці. Прийшовши додому, не ховайте покупки в шафу - дайте їх дитині, аби він звик до нових для нього речей. Хай він збирає портфель, носить його по квартирі, розкладає на столі зошити і олівці, тоді прості вказівки вчителя: не викличуть у маляти труднощів: він чітко знатиме, де у нього що лежить.

6. ГРАЙТЕ В ШКОЛУ

Хай всі іграшки вашого чада підуть в перший клас, а найулюбленіша стане вчителем. У такій грі можна пояснити основні шкільні правила: як сидіти за партою, як відповідати на уроці, як проситися в туалет, що робити на зміні (15-хвилинні "уроки" повинні чергуватися з п'ятихвилинними "змінами").

7. ПОЧИНАЙТЕ ЖИТИ ПО НОВОМУ РОЗПОРЯДКУ ДНЯ

За місяць до школи потрібно плавно підганяти режим дня до нового розпорядку. Старайтеся, аби дитина лягала спати не пізніше десяти вечори, вставав в 7-8 ранку. Дуже важливо сформувати у маляти уявлення про те, що за чим потрібно робити вранці і увечері. Для цього добре використовувати пробкову або пластмасову дошку на стіні, де можна прикріпити папірці, писати, малювати.

8. ПОДРУЖІТЬ МАЛЯ З ГОДИННИКОМ

Необхідний для школи навик - орієнтація в часі. Якщо ваше маля ще не розбирається, котра година, навчите його цьому. Багатьом діткам легко орієнтуватися по електронному годиннику. Дитина повинна знати, що означає чверть години, півгодини, через годину Повісьте в дитячій великий годинник (будь-які, головне, аби дитина могла взнавати по ним час). Під час читання, гри або їди можна поставити годинник на стіл і звернути увагу дитини на те, в скільки почалася дія і в скільки воно закінчилося.

9. БІЛЬШЕ КОМАНДНИХ ІГОР

У школі є правила, які необхідно виконувати: сидіти за партою, вставати, коли вирішить вчитель, не кричати. Без розуміння цих елементарних законів дитині буде важко в 1-м класі. Аби розвинути в маляті уміння підкорятися і грати по правилах, використовуйте командні ігри. Завдяки ним дитина засвоїть, що є правила, які треба виконувати, і що від цього залежить результат. Ще один важливий урок, який дають маляті командні ігри, - це спокійне відношення до програшу.

10. ТРЕНУЙТЕ УВАГУ І ПАМ'ЯТЬ

Хороша гра на уважність: всім роздається однаковий текст, засікається час і потрібно якомога більше і швидше знайти і викреслити букв "с". Проводити "заняття" спочатку по 10 хвилин, назавтра 15, довівши час "уроку" до тієї тривалості, яка буде в школі. Тоді дитину так не лякатимуть безконечні півгодини занять.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕДАГОГУ  ЩОДО ПІДТРИМКИ ДИСЦИПЛІНИ В КЛАСІ

  Дисципліна – це умова, засоби й результат виховання, вона потребує зустрічних зусиль. Головною умовою дисциплінованої поведінки учнів є доброзичливі відносини між учителями і дітьми.

Для підтримання дисципліни необхідно враховувати наступні правила:

1.   Поводьтеся так, щоб учні відчували, що ви керуєте навчальним процесом, при цьому стимулюйте їхню активність. 

2.    Дотримуйтеся доброзичливого, мажорного тону, будьте уважні до кожного учня. Надавайте необхідну підтримку, відзначайте успіхи, створюйте життєрадісний оптимістичний настрій у класі.

3.   Надавайте учням можливість частіше працювати у групах – це може бути стимулом до зайнятості кожного, хорошого настрою і поведінки.

4. Створюйте умови, щоб важкі, слабкі діти мали можливість відчути себе лідерами.

5.  Не принижуйте учнів, не припускайте образ, сарказму. Гнів, дратівливість, імпульсивність не сприяють зміцненню дисципліни й авторитету вчителя.

6.    Будьте привітними. 

7.  Не виявляйте антипатій до важких учнів, сподіваючись від них поганої поведінки. Діти відчувають скептичне ставлення до них і часто поводяться згідно з вашими очікуваннями.

8.    Не припускайте появи „любимчиків”, це створює зайві проблеми, ускладнює стосунки в колективі.

9.   Умійте керувати емоціями, знайте ціну кожному слову, тонові. Не можна вимагати від дитини те, що під силу дорослому, будьте терплячими.

10.    Не соромтеся виявляти почуття гумору. Можна посміятися і над собою, не вважайте себе досконалістю. Але не можна висміювати учнів. Дітям імпонує веселий, спритний, оптимістичний учитель.

11. Підтримуйте контакт з учнями поза уроками, на заняттях гуртка, позакласних заходах, спільних походах.

Зміцнюйте зв’язки з батьками, намагайтеся отримати від них підтримку, але не сподівайтеся, що вони вирішать проблему з дисципліною в класі.

У  2021 році Всесвітній день усмішки припадає на 1 жовтня. 

Всесвітній день усмішки

Посміхніться, подаруйте собі гарний настрій. Поділіться посмішкою з рідними, друзями, колегами по роботі, не забудьте посміхнутися кому-небудь по дорозі.  Це зробить ваш день набагато приємніше. Спробуйте!!!

На сторінках міжнародного календаря є такий день - Всесвітній день посмішки, в який нас закликають вкрай позитивно впливати на наш з вами настрій. Всі ми, різні люди. Щоб домогтися гарного настрою, для кожного з нас, принаймні, необхідно щось особливе. Для когось мир у всьому світі, для когось нове авто. Комусь досить просто прогулятися на свіжому повітрі, а для когось стабільно сірі будні вже викликають відчуття норми і зовсім нічого не хочеться міняти. Ну вже ні !!! Життя набагато яскравіше!!!

Посміхніться, подаруйте собі гарний настрій. Поділіться посмішкою з рідними, друзями, товаришами по службі, не забудьте посміхнутися кому-небудь по дорозі. Це не складно. Це зробить ваш день набагато приємніше. Спробуйте!!!

Чому корисно посміхатися?

 Усмішка зменшує стрес. Психологи Сара Прессман і Тара Крафт з Канзаського університету США з’ясували, що усміхнені люди швидше відновлюються після стресових ситуацій. Навіть удавана посмішка допомагає впоратися зі стресом.

Покращує настрій. Коли людина посміхається, до мозку надходить сигнал про те, що людина почуває себе добре. Якщо ви часто посміхаєтеся, мозок починає створювати систему позитивного мислення.

Регулює кров’яний тиск і серцевий ритм. Дослідники з Канзаського університету також виявили, що усмішливість приводить в норму серцебиття та артеріальний тиск.

Підвищує імунітет. Учені довели, що усмішка зміцнює імунітет завдяки тому, що дозволяє тілу зняти напругу, змушуючи клітини організму ефективніше боротися з хворобою.

Робить людину більш привабливою. Не дарма кажуть, що усмішка заразлива. Дослідження показують, що коли люди бачать когось усміхненого, вони мимоволі починають робити те ж саме і відчувають доброзичливість по відношенню до нього.

Усмішка створює образ відкритої, надійної людини. Дослідники з Університету штату Пенсільванія виявили, що усміхнені люди здаються більш доступними, щирими і заслуговують довіри. Усмішка дозволяє вести якісні переговори, лекції, налагоджувати ділові та інші стосунки.

Підвищує продуктивність і креативність. Усмішливість, як і заняття спортом, вивільняє ендорфіни і стимулює розумову діяльність.


 Рекомендації батькам з успішної адаптації  пятикласників до нових умов навчання 

1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.

2. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.

3. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.

4. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.

5. Не слід відразу ослабляти контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо.

6. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.

7. Головне новоутворення підліткового вікового періоду – відкриття своєї індивідуальності, свого «Я». Підвищується інтерес до свого тіла, зовнішності.

8. Зростає дух незалежності, який впливає на стосунки підлітка в родині, школі.

9. У дітей настає криза, пов’язана з бажанням здобути самостійність, звільнитися від батьківської опіки.

10. Бажання звільнитися від зовнішнього контролю поєднується зі зростанням самоконтролю й початком свідомого самовиховання.

12. Внутрішній світ дитини ще нестабільний, тому батькам не слід залишати своїх дітей без нагляду. Дитина в такий період дуже вразлива і легко піддається впливам як позитивним, так і негативним.

13. Недоліки й суперечності в поведінці близьких і старших сприймаються гостро й хворобливо.

14. Розширюється коло спілкування, з’являються нові авторитети.

Шановні батьки,

приділяйте своїм дітям більше уваги і часу! 

Всесвітній день психічного здоров’я

Щорічно 10 жовтня відзначають Всесвітній день психічного здоров’я. Ця дата входить до переліку міжнародних днів, що запроваджені в ООН.

Психічне здоров’я – це рівновага та сталість психіки людини, адекватне сприйняття реального світу, нормальна діяльність вищих психічних функцій. Психічне здоров’я стосується розуму, інтелекту та емоцій. Його основою вважають стан загального душевного комфорту, який адекватно регулює поведінку людини в процесі життєдіяльності. Важливо аби кожна людина, обираючи той чи інший спосіб життя, брала до уваги не тільки збереження фізичного здоров’я, але й дбала про свій задовільний психічний стан.

Поради для збереження психічного здоров’я:

• Якщо ви хочете уникнути хвилювання – живіть сьогоднішнім днем.

• Якщо біда крадеться за вами і зажене вас в кут, використайте магічну формулу – запитайте себе, що може статися найгіршого, якщо я не можу розв’язати цю проблему, – в думці підготуйте себе до прийняття найгіршого, спробуйте спокійно продумати заходи для поліпшення ситуації, з якою ви в думці примирилися як з неминучою.

• Пам’ятайте про невідновлення нашого здоров’я, яке ми втрачаємо через хвилювання.

• Заповніть свій розум думками про спокій, мужність, здоров’я, надію, адже наше життя – це те, що ми думаємо про нього.

• Ніколи не намагайтеся звести рахунки з вашим ворогом, тому цим ви принесете собі набагато більше зла, ніж ворогу.

• Замість того, щоб переживати через невдачі, будьте до неї готові.

• Ведіть рахунок своїм вдачам, а не своїм неприємностям.

• Не наслідуйте інших. Знайдіть себе і собою залишайтеся.

• Коли доля дає вам лимон, спробуйте зробити з нього лимонад.

• Забувайте про свої власні неприємності, намагаючись дати хоч трохи щастя іншим. 

Даючи добро іншим – ви в першу чергу допомагаєте собі.

Щоб уникнути депресії уживайте в їжу, такі продукти, як:

1. Шоколад, що є лідером серед всіх продуктів-антидепресантів. Адже в зернах какао міститься речовина фенілетіламін, що сприяє активному продукуванню організмом людини гормонів щастя.

2. Банани. У цьому фрукті міститься багато алкалоїду харману, що викликає ейфорію.

3. Твердий сир. Експерти стверджують, що найбільше на роль сиру, який піднімає настрій претендує “рокфор”.

4. Вівсянка, що містить тіамін або вітамін оптимізму, а також магній.

5. Насіння соняшника. Вони багаті на клітковину й фолієву кислоту, тому підтримують у нормі нервову систему.

6. Перець Чилі, на думку експертів, дарує відчуття щастя, тому що його основна складова – капсацін – придушує болючі відчуття й піднімає тонус.

Пам’ятайте , що всі люди потребують підтримки, співчуття та любові.

Ви не самотні! Поруч є завжди люди, які зрозуміють і допоможуть!

Плануйте своє життя!

Ставте реальні цілі і не чекайте, що зміни відбудуться самі собою – працюйте для себе!

18 жовтня Європейський день боротьби з торгівлею людьми

  18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії.

Реалізація програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». 

Щоб привернути увагу, розповісти про ризики, на які наражаються українці та запобігти цьому, у ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 м. Гайсин практичним психологом впроваджується програма протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». 

Завданнями програми є: сприяння самопізнанню, самореалізації та самоствердженню особистості; розвиток навичок відповідальної та водночас безпечної поведінки, умінь адекватного ухвалення рішень у різноманітних складних життєвих ситуаціях; визначення і формування громадянських позиції особистості.

Практичним психологом закладу також проведено:

Заняття з елементами тренінгу для учнів 8-х класів «Скажи «ні» сучасному рабству!», вправи на профілактику торгівлі людьми з учнями 9-го класу «Вчимося себе захищати», Профілактична бесіда з учнями 7-го класу «Кожна людина має право на життя, свободу та особисту недоторканість», заняття з учнями 6-го класу «Людина – не товар», перегляд мультиплікаційного фільму для учнів 5-7 класів «Дві дівчинки», відеоролику для учнів 9-11 класів, батьків  та педаггогів «Протидій торгівлі людьми».

   Пам’ятай: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!!!

Торгівля людьми  – одна з найбільш актуальних проблем сучасності. Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей. Окрім економічних причин, які змушують шукати роботу за кордоном або в різних регіонах своєї країни, важливими факторами, що сприяють торгівлі людьми, є відсутність достовірної інформації про можливості працевлаштування, незнання своїх прав, поширення стереотипів і т. ін.

Як батькам зберегти позитивний емоційний стан дітей на карантині – 5 порад від ЮНІСЕФ  https://nus.org.ua/

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) склав 5 коротких порад батькам, як зберегти позитивний емоційний стан дітей під час карантину.

Нижче подаємо переклад інфографіки від ЮНІСЕФ.

1. Говоріть про поведінку, яку ви хочете бачити. Використовуйте позитивний тон і слова, коли говорите з дитиною. Наприклад: “Будь ласка, прибери свої речі”. Замість: “Не роби безлад”.

 2. Все залежить від подачі. Зриваючись на крик до своєї дитини, ви самі роздратовуєтесь і збільшуєте в неї рівень тривоги і стресу. Більше називайте дитину по імені. Говоріть у спокійній манері.

3. Будьте реалістами. Чи може дитина робити те, про що ви її просите. Дитині дуже важко зберігати спокій/бути спокійною протягом цілого дня, але, можливо, їй вдасться посидіти спокійно упродовж 15 хвилин, поки ви розмовляєте по телефону.

4. Хваліть дитину, коли вона поводиться добре. Постарайтеся відзначати все, що ваша дитина зробила добре. Можливо вона цього не показує, але ви ще обов’язково це побачите. Дитина переконається, що ви помічаєте це і піклуєтесь про неї.

5. Допоможіть підліткам залишатися на зв’язку. Підліткам особливо важливо спілкуватися з друзями. Допоможіть своїй дитині бути в контакті через соціальні мережі, або надайте інші для безпечної дистанції способи. Це те, що ви можете робити також разом!

Зберігайте спокій, контролюйте навчання дітей і будьте здорові!

Разом, ми впораємось з усіма викликами сьогодення!

Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

З 25 листопада по 10 грудня у школі відбулася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» 

Так, в закладі  освіти проведено чимало заходів, спрямованих на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства;  більшість педагогічних працівників переглянули вебінар щодо протидії  торгівлі людьми.

Зокрема, учні 11 класу працювали у формі тренінгу над темою «Геть насильство над дітьми», де вчились аналізувати ситуації, вирішувати конфлікти, приймати нестандартні рішення, знаходити шляхи вирішення ситуацій щодо проблем запобігання торгівлі людьми та протистояння насильству над дітьми з боку дорослих.

У 9 класі відбулася година психолога «Молодь країни – без насильства! "Протидіємо булінгу разом!»  Старшокласників ознайомлено з поняттям „булінг”, його видами. Через різноманітні активні форми роботи, які передбачали групову діяльність та розігрування ситуативних ролей, діти виробили знання та вміння визначати ознаки фізичного, психологічного, економічного та кібербулінгу над підлітками; шукали способи допомоги, шляхи запобігання цього явища в школі, осмислили чому це відбувається.

3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

Міжнародний день людей з інвалідністю – Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року, який відзначається щорічно 3 грудня.

Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

СТОП Sexting: психологічний лекторій 

Переглянути навчальні відео освітнього проєкту #stop_sexтинг можна за посиланням: www.youtube.com/StopSextingUkraine


Подбаймо разом за моральне здоров’я наших дітей та зупинимо секстинг!

"Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання"

Саме такою була тема засідання методичного об’єднання класних керівників, яке пройшло у формі круглого столу 12 січня 2021 року.

З доповідями про причини булінгу та його наслідки, а також про профілактику насильницьких та агресивних форм поведінки серед учнівської молоді виступили голова МОКК, класний керівник 10 класу Костюк Н.В., та класний керівник 1 класу Нестерук Т.В. Цікавим, корисним та пізнавальним був профілактичний лекторій психолога Крук Л.П., яка розповіла про секстінг та онлайн грумінг. Про це детально і доступно можна дізнатися на сайті https://stop-sexting.in.ua/. Акцентувала увагуна  на тому, що завдання дорослих - вміти розпізнавати ці небезпеки.  У цьому педагогам допоможе Освітній проєкт stopsextingua, до якого ввійшли відеоролики про кіберзахищеність дітей. 

Профілактика шкідливих звичок

"Скажімо наше дружнє - "НІ",  шкідливим звичкам на Землі"!"

Головна цінність суспільства - життя і здоров’я людини. В умовах ускладнення життя, між особистісних зв’язків і стосунків державний курс освітньої політики на Україні передбачає пропаганду здорового способу життя, виховання здорового молодого покоління, якому жити і працювати в новій державі.

З учнями 5-6 класів у лютому місяці  проведено профілактичні заходи на тему «Шкідливим звичкам скажемо – НІ !».

Метою проведених занять було пропагувати здоровий спосіб життя, формувати в учнів негативне ставлення до вживання шкідливих речовин, а також ознайомити дітей із впливом шкідливих звичок на організм людини. Під час занять учні дізналися про негативний вплив на життя людини шкідливих звичок, мотивувалися до ведення здорового способу життя та безпечних способів поведінки, разом шукали шляхи уникнення залежностей. Також, підлітки переглянули відео уроки та мультфільми профілактичного спрямування. Учні брали активну участь в обговоренні проблемного питання, ділились власними знаннями про наслідки вживання алкоголю, наркотиків та тютюнопаління.

«Навчіть дитину захищатися» 

Просвітницька робота щодо формування навичок безпечної поведінки дітей.

25 лютого з учнями 7 класу було проведено інтерактивне заняття на тему: «МОЄ ТІЛО – МОЯ ЦІННІСТЬ!»

Мета заняття: стимулювати у дитини позитивне ставлення до власного тіла.

Основна мета даних занять серед підлітків - це проведення системної просвітницької роботи з формування навичок безпечної поведінки особистості.

10 речей, які діти хочуть чути від своїх батьків

Цікаві  факти про психологію людини

       Всім нам відомо, що психологія — це наука про людину. 

Психологію можна віднести до одної з найцікавіших наук. Якщо Вам все ж хочеться дізнатися більше, то цікаві факти про психологію Вам допоможуть.












Міжнарожний день щастя! Що таке щастя?

20 березня – Міжнародний день щастя (проголошений ООН у 2012році). Цю дату обрано не випадково – адже це день весняного рівнодення. Практично в усьому світі тривалість дня дорівнює тривалості ночі, отож це наче символ рівності всіх жителів планети Земля, які мають однакові права на щастя.

Ключ до щастя – це здатність приймати те, що змінити неможливо, і зберігати баланс між складними і простими аспектами в житті, вважають психологи. Крім того, щастя не повинно бути самоціллю.

Фахівці стверджують, що кожна людина сама вибирає, бути йому щасливим, чи ні.

   Для визначення рівня  Вашого щастя Вам пропонується пройти онлайн – тест  за даним посиланням. Проходьте тест і йдіть назустріч своєму щастю. 

https://onlinetestpad.com/ua/test/148561-viznachennya-rivnya-shhastya

Діяльність практичних психологів та соціальних педагогів під час дистанційного навчання. Обмін досвідом.

1 квітня відбувся психологічний івент практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Гайсинської  територіальної громади за темою «Діяльність психологічної служби під час дистанційного навчання» в онлайн-режимі.

Програма івенту передбачала розкриття теоретичних засад з даного питання та висвітлення бенчмаркінгу (кращого досвіду) здійснення психологічного супроводу учасників освітнього процесу під час карантину у ЗЗСО та ЗДО.

Досвідом роботи в професійній спільноті поділилися Л.П. Крук практичний психолог ЗЗСО І-ІІІ ст. №2,  Л.П. Данильчик практичний психолог ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 та А.В. Бубновська практичний психолог ЗДО №4 «Дзвіночок» Гайсинської міської ради.

Для формування методичного кейсу з даної тематики були надані посилання на джерела інформації (веб-ресурси), необхідні для професійного розвитку педагогічних працівників.

Зустріч пройшла ресурсно, продуктивно та актуально!

2 квітня – Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму

   Щорічно 2 квітня  у світі  відзначається День розповсюдження інформації щодо проблем аутизму, встановлений  Генеральною Асамблеєю ООН  у 2007 році.

   Мета цієї дати - привернути увагу суспільства до дітей та дорослих, які страждають від аутизму. Поширення інформації про аутизм допоможе сімям, в яких народжуються діти, рухатися правильним шляхом. 

 У 1908 році швейцарський психіатр Ейген Блейхер ввів у науковий обіг термін «аутистичний» як певне пояснення уникання соціального життя.

Близько двох тисяч українських дітей хворіють на аутизм. Такими є оцінки фахівців щодо поширення цього порушення розвитку нервової системи. Воно впливає на здатність людини спілкуватися і жити в суспільстві. Аутизм позначається на інтелекті, але іноді інтелектуальні здібності хворих на цю недугу значно перевищують середній рівень розумових здібностей пересічних людей.

Аутизм виявляється уже в ранньому віці та розвивається протягом життя. Серед найголовніших симптомів для діагностики такого відхилення вчені називають так звану тріаду Лори Вінг: це складнощі в сфері соціальної взаємодії; порушення у сфері вербальної і невербальної комунікації; вкрай обмежений репертуар видів активності, інтересів та повторюваний репертуар поведінки.

Аутизм: сигнали, що мають насторожити

Труднощі в соціальній сфері: дитина може не виявляти цікавості до ігор із дітьми чи рідними або до будь-якої іншої взаємодії.

Проблеми комунікації: можлива відсутність або затримка мовлення, дитина не повторює за дорослими звуків, не всміхається у відповідь на усмішку, не виявляє емоцій за допомогою міміки у віці понад 9 місяців, також можлива відсутність дитячого лепетання у віці 12 місяців, відсутність звичайних жестів, таких, як показування пальцем, простягання руки, щоб дотягтися або помахати на прощання, у віці один рік та більше – не реагує, коли звертаються на ім’я. Можуть бути труднощі при контакті віч-на-віч.

Дивна поведінка (рухи, що повторюються): дитина може, наприклад, упродовж тривалого часу крутитися, розгойдуватися, викладати іграшки в лінію тощо.

Проблеми з моторикою: труднощі в координації рухів, ходіння навшпиньки.

Сенсорні проблеми: підвищена чутливість до шуму, музики, світла, одягу, запахів, купання.

Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями.

7 квітня - Всесвітній день здоров'я

   Здобути і зберегти здоров'я може тільки сама людина…   

    Тож у Всесвітній день здоров’я бажаємо всім його надійного зберігання. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними!

   Здоров'я – найбільша цінність нашого життя. Однак саме до нього ми часто ставимося найбільш легковажно. Стреси, шкідливі звички, малорухливий спосіб життя – далеко не весь перелік того, чим людина його губить. Щороку 7 квітня населення планети відзначає Всесвітній день здоров'я. Дата святкування  приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше, дню прийняття статуту цієї організації. Вперше святкування Всесвітнього дня здоров'я відбулося в 1950 році. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з поширенням різних захворювань. Одним з основних завдань просвітницької діяльності  вважається робота  із профілактики негативних соціальних явищ і підняття престижу здорового способу життя.

      З метою популяризації здорового способу життя, формування стійкого інтересу і позитивної мотивації здобувачів освіти до особистої гігієни, фізичної активності та відпочинку, безпечної поведінки, запобігання шкідливих звичок, здорового харчування -  в освітньому закладі організовують у взаємодії із учасниками освітнього процесу просвітницькі заходи щодо безпеки життєдіяльності, санітарії та гігієни.

   Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи нашої охорони здоров’я. Працівники клінік, лікарень і госпіталів, ті хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує, як найкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, - є основною метою проведених педагогами і медиками  в цей день заходів. Численні інформаційні матеріали, брошури та буклети, семінари, виступи фахівців і навіть концерти, які приурочені цьому Дню, в простій і доступній формі пояснюють нам важливість цієї позитивної ініціативи. 

         Тож у Всесвітній день здоров’я бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними!

Інтервізійне засідання спільноти фахівців психологічної служби системи освіти Вінницької області

       8 квітня психолог ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 м. Гайсин Лариса Крук мала нагоду долучитися до інтервізійного онлайн-заняття для спільноти фахівців психологічної служби системи освіти Вінницької області організоване НМЦПССО на тему «Інтервізія як форма методичного супроводу професійного розвитку фахівців психологічної служби в напрямку психологічної безпеки учасників освітнього процесу. Професійні компетентності працівника психологічної служби».

      Робота інтервізійної групи – це унікальний і творчий процес, простір розвитку фахівця через обмін і пошук ідей. Несвідоме збирає нас за своєю логікою, створює простір, де практичні психологи проживають професійні ситуації, доповнють один одного і мають можливість отримати звороній зв’язок.

Модератори – методисти Центру Козачишина В.В., Адамчук Л.Л.

 Інтервізійні заняття є ресурсними і консультативними!

Інструктивно-методична нарада спільноти працівників психологічної служби Гайсинської ТГ

22 квітня  практичний психолог ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 м. Гайсин прийняла участь у інструктивно-методичній нараді спільноти працівників психологічної служби Гайсинської територіальної громади.

   У ході зустрічі було окреслено основні аспекти заповнення відповідних аналітичних форм у документі Word та електронних Google-форм; акцентовано увагу на реалізації просвітницько-профілактичних програм під час дистанційного навчання; виконання державних, національних і  регіональних  програм практичними психологами та соціальними педагогами ЗЗСО та ЗДО; ознайомлено  з листом ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки» від 12.04.2021р. №221/10-865 «Про проведення науково-методичної онлайн конференції, присвяченої 30-річчю психологічної служби у системі освіти України».

Модератор – психолог КУ «ЦПРПП ГМР» Лариса Петрівна  Крук .

23 квітня - Всеукраїнський День психолога !

Сьогодні, 23 квітня, своє професійне свято відзначають психологи, люди цікавої та водночас надзвичайно складної і потрібної професії.

Складно уявити сучасне життя без кваліфікованого фахівця і мудрого порадника, що допомагає знайти правильне рішення, відновити душевну рівновагу, вселити впевненість, відчути позитивні емоції .

Психолог - відносно нова професія для нашого суспільства, але вона вже стала незамінною для багатьох людей.

4 травня – Міжнародний день протидії булінгу

    За даними ЮНІСЕФ, майже 70% дітей по всьому світу потерпають від цькування з боку однолітків. Зважаючи на масштаб і серйозність проблеми,  Міжнародний день протидії булінгу відзначається у всьому світі 4 травня.

  Міжнародний день протидії булінгу, який присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам у всьому світі. ООН визнала епідемію залякування і цькування і в 2012 році оголосила 4 травня – U.N. Anti-Bullying Day. З цього часу кампанію боротьби з булінгом встигли підтримати 25 країн. Нещодавно до них приєдналася і Україна. Адже наша країна входить до 10-ти європейських країн з найвищим рівнем булінгу.

  Булінг – це форма насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичній розправі тощо. Це явище може мати різні форми та проявлятися у різних ситуаціях.

Якщо у Вас виникли питання, Ви потребуєте підтримки чи поради з питань протидії булінгу, зверніться за консультацією на Національну дитячу гарячу лінію: 116 111 (з мобільного) або 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів). Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.

Ресурси з питань запобігання та протидії булінгу:

 ФАБІНГ - хвороба 21 сторіччя

     Залиш у спокої свій мобільний телефон, давай поговоримо!» – якщо ви часто чуєте цю фразу від рідних, друзів та колег, то психологічний термін “фабінг” стосується саме вас. 

Дії, коли людина постійно відволікається на свій смартфон, майже не випускає його з рук та машинально переглядає одні й ті самі пости в своїй стрічці новин, психологи називають фабінгом. Термін «фабінг» вперше з’явився в 2012 році. Назва є похідною від слів «телефон» і «зневажливе ставлення» (зрозуміло, не до телефону, а до оточуючих). 

Дослідження психологів Кентського університету (Огайо) зафіксували більшу схильність до фабінгу у жінок та виявили взаємозв’язок між фабінгом і «синдромом втрачених можливостей».

Синдром втрачених можливостей або FOMO (від англ. “Fear of missing out”) – острах пропустити цікаву подію або гарну можливість, що провокується в тому числі і переглядом соціальних мереж. Вчені відмічають, що близько 17% власників мобільних телефонів постійно перевіряють свої гаджети. І з кожним роком кількість «залежних від смартфонів» зростає.

Фабінг вже назвали хворобою 21 століття. Австралійці першими звернули увагу на цю проблему. Для живого спілкування в багатьох кафе і ресторанах Європи створюються спеціальні умови, наприклад, відключають WI-FI.

А зараз давайте всі разом відкладемо свої мобільні телефони, зробимо філіжанку кави і просто поспілкуємося з тими, хто поруч!!!

Міжнародний день сімї 

     Сьогодні, 15 травня, вся країна відзначає Міжнародний день сім'ї – день наших з Вами родин.

Сім´я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Весь світ знає, якою талановитою, працелюбною, духовно багатою є українська нація. Ці високі якості закладаються саме в сім´ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги.

          Тож дозвольте у Міжнародний день сім'ї побажати Вам і Вашим рідним міцного здоров'я, щастя та непохитної твердості родинних стосунків. Нехай це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім´ї.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу. Тож не дивно, що існує свято, присвячене їй.

Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. 

Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій. Цього дня прийнято вдягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями, загалом куди завгодно.

З Днем захисту дітей!

    Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей ‒ прекрасне свято радості та надії.

        Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, пишалися своєю родиною і рідним краєм. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи та громадськості - забезпечити всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства. 

   ПАМ’ЯТАЙМО!!!! У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі. Тому турбота про дітей, захист їхніх прав мають стати одним з найголовніших наших обов'язків.

    Адже саме від нас, дорослих, залежить те, якою буде доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців.