Правила прийому та адаптація

Правила прийому у заклад дошкільної освіти

Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснює керівник протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти керівник ознайомлює батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом закладудошкільної освіти, іншими документами, що регламентують його діяльність.

За дитиною зберігається місце в закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб , які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

Відрахування дитини з закладу дошкільної освіти може здійснюватись:

- за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що включає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;

- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

Адміністрація ЗДО повинна письмово повідомити батьків про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

Заклад дошкільної освіти забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідні для їх нормального росту і розвитку із дотриманням натурального набору продуктів. Харчування дітей у ЗДО та його кратність залежить від режиму роботи закладу та тривалості перебування в ньому дітей.

Медичне обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками, які входять до штату цього закладу або відповідних закладів охорони здоров’я, і передбачає проведення обов’язкових медичних оглядів, у тому числі медичних оглядів перед профілактичними щепленнями, проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, надання невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі, інформування батьків або осіб, що їх замінюють.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.07.2012р. №514-р «Про затвердження плану заходів з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», рішення колегії Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України від 27.09.2012р. «Про стан та перспективи розвитку дошкільної освіти», наказу головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 25.10.2012р. №877/0/212-12 «Про запровадження електронної реєстрації дітей дошкільного віку до дошкільних навчальних закладів області» та з метою впровадження в освітній процес дошкільних навчальних закладів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, створення єдиної інформаційної бази дошкільних навчальних закладів області, прозорості процесу влаштування дітей дошкільного віку в дошкільні заклади міста з 01.12.2012р. в м.Кривий Ріг було розпочато електронну реєстрацію дітей дошкільного віку.

На сайті здійснюється електронна реєстрація дітей до закладів дошкільної освіти батьками або особами, які їх замінюють, чи реєстратором (за зверненням батьків), який заповнює заявку в присутності заявника за встановленою формою.

ДЛЯ ЕЛЕКТРОННОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ДИТИНИ В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ: http://dnz-reg.nz.ua/signup

Відповідно до Положення про електронну реєстрацію дітей для прийому в ЗДО м. Кривого Рогу заявником мають бути надані наступні відомості (в тому числі персональні дані, які надаються заявником з дотриманням вимог законодавства України):

Про дитину:

прізвище, ім’я, по батькові;

дата народження;

заклад дошкільної освіти, який обрали батьки або особи, що їх замінюють;

бажаний рік для зарахування дитини до ЗДО;

адреса проживання;

серія, номер свідоцтва про народження, дата видачі свідоцтва;

інформація про наявність встановлених пільг.

Про батьків:

Прізвище, ім’я, по батькові батьків або осіб, які їх замінюють.

Адреса зареєстрованого місця постійного проживання.

Контактні дані (телефон, електронна адреса).

Занесення відомостей у заявку здійснюється виключно державною мовою (як написано у відповідних документах: свідоцтві про народження, довідці про пільги тощо). Заявник несе персональну відповідальність за достовірність відомостей, наданих в реєстраційній заявці.

Для підтвердження достовірності внесених відомостей заявник повинен упродовж 10 днів з дня подання електронної заяви звернутись до реєстратора з оригіналами (копіями) документів (свідоцтво про народження; документ, що підтверджує пільги) або прикріпити до заяви сканкопії зазначених документів. Заявка, заповнена форма якої не відповідає за змістом оригіналам документів, відхиляється реєстратором.

Заявник має можливість обрати лише один заклад дошкільної освіти для реєстрації своєї дитини.

Документи, які необхідні для зарахування дитини:

у разі встановлення статусу заявки «Отримано направлення» заявник зобов’язаний упродовж 30 календарних днів подати завідувачу паперовий пакет документів, які необхідні для зарахування дитини, передбачені п.6 Положення «Про дошкільний навчальний заклад», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №305 (зі змінами):

  1. Заява батьків або особи, яка їх замінює.

  2. Довідка від сімейного лікаря (або дитячого педіатра) про стан дитини.

  3. Довідки профілактичних щеплень (форма №063 - 2/0).

  4. Свідоцтво про народження (копія).

  5. Паспорти батьків (копії)

Держава гарантує надання пільг при влаштуванні дітей у заклади дошкільної освіти

1. Дітям батьків, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (позачергово).

Згідно з п.17 статті 20 та п. 2 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

2. Діти, які проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти (в разі її встановлення його засновником (засновниками) (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

3. Діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

4. Діти, які є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

5. Діти, які належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

6. Діти, які належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

7. Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

8. Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

9. Діти, які мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону. Дітям військовослужбовців, які мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до п. 4 статті 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (першочергово).

Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

Батьки мають право:


- вносити пропозиції щодо роботи з дітьми, організації

додаткових послуг;

- відвідувати заняття та інші освітні заходи;

- заслуховувати звіти керівника про роботу навчального закладу.

Батьки зобов'язані:

- вносити встановлену плату за утримання дитини в закладі дошкільної освіти до 15 числа поточного місяця;

- віддавати і забирати дитину безпосередньо у вихователя, і обов`язково особисто, не передовіряючи її неповнолітнім особам;

- приводити дитину здоровою, чисто вдягненою, охайною, у відповідності до санітарно-гігієнічних правил;

- дотримуватись режиму роботи закладу дошкільної освіти, приводити та забирати дитину вчасно;

- своєчасно сповіщати вихователів про відсутність дитини у закладі і причини її відсутності;

До уваги бтьків!

На підставі сатті 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" дiтям, якi не отримали профiлактичних щеплень згiдно з календарем щеплень, вiдвiдування дитячих закладiв не дозволяється.

У разi, якщо профiлактичнi щеплення дiтям проведено з порушенням установлених строкiв у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучнiй епiдемiчнiй ситуацiї за рiшенням консилiуму вiдповiдних лiкарiв вони можуть бути прийнятi до вiдповiдного дитячого закладу та вiдвiдувати його.

Відповідно до СПІЛЬНОГО ЛИСТА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ № 1/9-500 / № 04.01.16/28103 від 29 вересня 2014 року "Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення" дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Питання щодо відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією.

Керівник закладу освіти зобов’язаний прийняти дитину до закладу за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка, а для дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення (незалежно від причин), додатково подається висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності, у якому зазначено, що дитина здорова і може відвідувати заклад освіти.