Портрет-презентація Юрченка Григорія Павловича

Григорій Павлович Юрченк

(06.02.1929 – 14.01.2004) -

хлібороб Герой Соціалістичної праці

Народився Г.П.Юрченко 06 лютого 1929 року в с.Бандурово Олександрівського району Кіровоградської області в сім’ї хліборобів.

Батько помер у голодному 33-му. Пережив голодовки 33-го та 47-го років, воєнне лихоліт­тя, післявоєнну розруху.

У 1945 році Григорій Юрченко закінчив сім класів Бондурівської школи , а у 1946 році закінчив курси трактористів при Красносілківській МТС, яка базувалась у селі Ставидла, і сів за кермо старенького колісного трактора. Потім, за старанність у роботі, йому довірили новенький гусеничний С-80. На ньому працював до служби в армії.

Служив Григорій Юр­ченко в Дунайській фло­тилії. В основному охоро­няв Суворовську фортецю. Через три з половиною роки повернувся додому і відра­зу влився в хліборобську сім'ю.

У 1956р, за рекомендацією голови колгоспу «Червоний промінь» Ю. К. Коваленка, Григорія Павловича Юрченка приймають у ряди Ко­муністичної партії.

По закінченню однорічних курсів бригадирів, коли в 1958 році три колгоспи села Красносілки було об'єднано в один - «Шляхом Леніна», Г. П. Юрченко очолив першу тракторну бригаду.

31 січня 1965 року за підсумками результатів праці у ви­рощенні сільськогосподарських культур його колектив трактор­ної бригади був занесений на районну Дошку пошани, а Григорія Павловича удостоєно першої державної нагороди - орденом «Знак Пошани».

У 1971 році, за високі врожаї сільськогосподарських культур, орден Леніна прикрасив груди Григорія Павловича.

У 1972 році колек­тив бригади одержує найвищий урожай всіх сільгоспкультур. За високі досягнення з вирощування зернових і технічних культур, за високу культуру землеробства Григорій Павлович за­служив найвищої нагороди держави звання Героя Соціалістичної Праці з врученням медалі «Золота зірка» і ордена Леніна.

За результатами праці 1976-1980 років Г.П.Юрченка нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.

14 січня 2004 року перестало битися серце знатного хлібороба, шанованої в селі й далеко за його межами людини. Добре ім’я Григорія Павловича Юрченка буде жити вічно в пам’яті наших односельців . http://library.kr.ua/elib/kuzik/001-440.pdf