Навчання бійців бригади територіальної оборони на полігоні "Близнюки" під Запоріжжям.
На полігоні «Близнюки» сьогодні зібралось близько 150 резервістів 110 окремої бригади територіальної оборони.
- "Сьогодні ми проводимо єдиний стрілецький день, залучені резервісти з усіх підрозділів бригади, які розміщені по всій території Запорізької області" - каже командир 110 бригади Юрій Трофименко.
- "Такі заходи як сьогоднішній необхідні для того, щоб наші громадяни, а тут як ви бачите прості громадяни, могли здобути навички, або оновити для того щоб в подальшому недайбоже, якщо буде збройна агресія, усі разом кулаком єдиним могли вдарити по ворогу і агресор знав, що наша країна захищена" - говорить заступник військового комісара з морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Володимир Роговий.
Розпочався стрілецький день зі стрільб. В них приймали участь і чоловіки, й жінки. Так на наших очах одна з жінок-військовиї стріляла з ручного противотанкового гранатомету. Окремо з резервістами працювали медики.
04.10.2019 р. Єдиний стрілецький день на полігоні під Запоріжжям.
Всі резервісти потренувалися в стрільбі на місцевості, окремо відпрацьовували тактичні навички щодо роботи зі спорудами, де можливо влаштована засідка. На основі тактичних навчань із евакуації поранених серед резервістів провели естафету. Кожна команда демонструвала, як засвоїла навички. Переможці отримали приз –відпочинок із родинами в одному з українських санаторіїв. Який саме – командування бригади визначається. Загалом резервісти отримали заохочувальні грамоти та подяки.
День бійця територіальної оборони.
Віднедавна в нашому календарі з’явилося ще одне свято, яке відзначаємо в першу суботу жовтня – День бійця територіальної оборони. Це люди, які в особливий для держави період охороняють межі своєї області, в якій проживають, вживаючи загальнодержавні воєнні і спеціальні заходи, охороняючи та захищаючи територію, а також важливі об’єкти та комунікації, ведуть боротьбу з диверсійно - розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та підтримують правовий режим воєнного стану в державі. Це люди, які за професією і просто за покликом серця виконують завдання, що поставили перед ними держава та життєві обставини в нелегкий для країни час. Крім того , своїм прикладом вони показують агресору, що українці хочуть бути вільними та можуть статити на охорону своєї рідної землі.
На полігоні «Близнюки», що під Запоріжжям, 04.10.2019 року до Дня бійця територіальної оборони пройшли навчання бійців територіальної оборони Запорізької області в якій взяли участь близько 150 резервістів з різних підрозділів територіальної оборони.
Проведення даного заходу передбачає максимальне залучення громадян, що приписані військовими комісаріатами до підрозділів сил територіальної оборони, до практичного навчання з військової підготовки, тактичних дій, вивчення матеріальної частини індивідуальної зброї, а також до вогневої підготовки.
Бійці отримали або оновили навички з вогневої, тактичної, інженерної підготовки. Дуже велику увагу було приділено тактичній медицині.
Також були проведені практичні стрільби зі стрілецької зброї (РПГ-7, автомату Калашнікова, різних кулеметів).
На прикінці була проведена естафета між підрозділами по евакуації пораненого з поля бою на транспорті де отримала перемогу команда військової частини А-7282, друге місце зайняла команда військової частини А-7281, а третє місце команда військової частини А-7279.
Також був проведений святковий мітинг де були вручені цінні подарунки, грамоти та подяки активним бійцям, інструкторам та волонтерам.
Загалом, за підсумками 2019 року підрозділи територіальної оборони Запорізької області зайняли наступні місця: 1 місце - військова частина А-7281, 2 місце - військова частина А-7280, 3 місце управління військової частини А-7038.
Не залишив без уваги бійців підрозділів територіальної оборони та інструкторів і Командувач військ оперативного командування «Схід» - від його імені поздоровив воїнів та вручив їм грамоти військовий комісар Запорізького обласного військового комісаріату полковник Владислав Хобот.
Завершився захід святковим обідом де зморені але задоволені резервісти поділилися своїми враженнями.
«Сьогодні обороноздатність держави залежить від організованості і активності суспільства. Ворог, який бачить здатність нашої держави швидко привести свої сили до бойової готовності ніколи не наважиться на широкомасштабний наступ. Тому кожен захід із зміцнення територіальної оборони, кожен новий боєць підрозділу – це ще одна гарантія відвернення загрози від нашої держави, – наголосив Владислав Хобот. – У зв’язку з цим Запорізький обласний військовий комісаріат та управління бригади територіальної оборони докладає зусиля для того, щоб територіальна оборона не була бутафорією на папері, а була дійсною силою, на яку розраховує суспільство, була надійною гарантією захисту держави від агресії, а у випадку настання надзвичайних ситуацій – навіть допомоги штатним структурам Державної служби надзвичайних ситуацій».
«Ми розуміємо, що перемога кується не тільки в місцях бойових зіткнень, а й в кожному місці, де б’ється серце українського патріота. Наш обов’язок показати агресору, що увесь народ, у випадку потреби, готовий піднятись і організовано, підготовлено чинити опір. Це можливо тільки за однієї умови – наявності боєздатного, підготовленого тилу. Тому сили територіальної оборони України – це фундамент обороноздатності нашої держави поряд з боєздатністю Збройних сил України – наголосив Володимир Роговий»,
. Навчання бійців територіальної оборони Запоріжчини проводитимуться на постійній основі",