Надходження
2021-2022

(підручники для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів)

Ел.-підручники для 1 курсу 2020-2021 (зм.2023).pdf
ДОПОВНЕННЯ ДО КАТАЛОГУ 1 курс 2020-2021.pdf

16.06.2022

Циклова комісія гуманітарних дисциплін

Історія України

Залізняк, Л.Л. 

Первісна історія України: Навч. посібник. – К.: Вища шк., 1999.-88 с. DjVu (3,51 MB)

У посібнику висвітлено маловідомі, проте актуальні проблеми стародавньої історії нашої батьківщини та широкому тлі історії Європи: від появи найдавніших людських істот на теренах України до постання держави Київська Русь. Значну увагу приділено проблемам походження людини, способу життя прильодовикових мисливців, ролі трипільської культури в передісторії України, етногенезу та розселенню індоєвропейських народів, витокам слов’янства та історії формування українського народу, етнічним процесам у Київській Русі, культурно-історичному місцю України в історії Європи.

Для студентів історичних спеціальностей вищих навчальних закладів освіти. Може бути корисним викладачам історичних факультетів, учителям історії, працівникам музеїв, усім, хто цікавиться минулим України.

09.06.2022

Циклова комісія гуманітарних дисциплін

Історія України
На основі сучасних досліджень автор аналізує найголовніші проблеми в історичному розвитку українсько-кримських зв’язків – демографічні, економічні, політичні, культурні, які стали основою сучасних суспільно-політичних стосунків між українським та кримським регіонами.
ЗмістДавня Русь-Україна і Крим (штрихи до історії)Із Середньовіччя до сучасностіНовими шляхами історіїУкраїнсько-кримські стосунки в середині XX ст.Україна і Крим сьогодні 
Історія України

Яковенко, Наталя

 Нарис історії середньовічної та ранньомодерної  України [Видання третє, перероблене та розширене], 2006.- 587 с.pdf (108.8 МВ)

Концепція «Нарису історії середньовічної та ранньомодерноїУкраїни» доктора історичних наук, професора НаУКМА Наталі Яковенко спрямо­вана на переосмислення усталеної схеми української історії, що її дотепер чинна, хоч уже й захитана академічна історіографічна традиція успадкува­ла від народницького «національно-державного» історіописання. По­рівняно з першою версією, опублікованою 1997 року у київському видав­ництві «Генеза» як «Нарис історії України з найдавніших часів до кінця ХѴІII століття», дослідниця значно розширила свою синтезу змістово, особливо сюжетами про світ уявлень та ідей ХѴІ-ХѴII століття, що є пер­шочерговою сферою її наукових зацікавлень (цій темі авторка присвятила монографію «Паралельний світ», випущену також у видавництві «Крити­ка» 2002 року), та щедро оздобила свою книгу ілюстративним матеріялом.Перше видання цієї праці було затверджено Науково-методичною ра­дою Міністерства освіти України й допущено як навчальний посібник для учнів гуманітарних гімназій і ліцеїв та студентів історичних факультетів ви­щих навчальних закладів.Третє, перероблене та розширене, видання підготовано в рамках науко­во-видавничої програми Інституту Критики та випущено в світ за сприяння Українського наукового інституту Гарвардського університету.
Історія України

Яковенко, Наталія.

Нарис історії України з найдавніших часів до кінця XVIII ст. / Н. Яковенко. – Київ: Генеза, 1997. – 380 c. pdf (2.9 МВ)

Мета автора цього нарису – звернути увагу на ті аспекти минулого, які ні для народницької, ні для державницької історіографій на мали ваги, а тим часом без їх витлумачення годі сподіватися, що стара Україна "скаже" правду про себе нашому сучасникові. Маю на увазі передовсім спробу звести історію з п'єдесталу науки про суспільство до рангу науки про людину в суспільстві. Суспільство, як і кожна структурована система, варте дослідницького інтересу, проте ключ до розуміння принципів його функціонування не може бути ні універсальним, ні наперед постульованим, бо система, утворювана "людським матеріалом", реалізує себе лише через конкретні – завжди різні в часі й просторі – вчинки людей. Тому спеціальна увага в цьому нарисі буде надана людині – колу її прав і обов'язків, способам (і причинам) групування в колективи, стереотипам поведінки та механізмові оновлення останніх у моменти зміни ціннісних орієнтацій, усталеним уявленням про справедливу владу і особистий обов'язок, про морально дозволене і про табуйоване, про ставлення до "своїх" і "чужих" тощо. На більш загальному рівні, відмовившись від звичних історіографічних образів "сусіда-загарбника", "підступного єзуїта" чи свого "запроданця", автор спробував пояснити ряд кризових смуг в історії України через призму глибинних внутрішніх перемін у згаданій системі стереотипних цінностей.
Історія України
Олег, Ольга, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, Данило Галицький, Северии Наливайко, Петро Конашевич-Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Григорій Сковорода — такий далеко не повний перелік осіб, про яких йдеться в науково-популярній книзі,— першому виданні в сучасній літературі, що висвітлює значення особи в процесі історичного розвитку України з часів її зародження й до XVIII ст.
Розрахована на широке коло читачів.

Турченко Ф., Турченко Г. 

Проект «Новоросія» і новітня російсько-українська війна / НАН України. Інститут історії України. – К.: Інститут історії України, 2015. – 166 с. – (Студії з регіональної історії. Степова Україна) pdf ( 6.63 МВ)

Автори розглядають обставини появи в 1764 р. російського імперського проекту «Новоросія» і спроби його реалізації царським режимом, Тимчасовим урядом 1917 р., радянською владою і сучасною Росією. В контексті цього проекту простежується 250-річна еволюція українсько-російських відносин. Наводяться історичні факти, статистичні і картографічні матеріали, характеризуються особливості і спільні риси політики різних російських режимів щодо України.Значна увага приділяється політиці радянського і сучасного російського режиму щодо Півдня і Сходу України, аналізуються витоки і особливості новітньої російсько-української війни.Для всіх, хто прагне осмислити події останніх років в Україні і спрогнозувати їх можливий розвиток

24.11.2021

Циклова комісія гуманітарних дисциплін

Дедурін Г.Г. - Історія України_100 тем_довідник_2015.-192 с.pdf

УВЕСЬ ШКІЛЬНИЙ КУРС У 100 ТЕМАХ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ АВТ: ДЕДУРІН Г., ВИД-ВО: АССА, 2015.-192 с.

ISBN 978-966-262-371-0.

Довідник містить матеріал усього шкільного курсу, відібраний у 100 найбільш важливих тем. Інформація представлена в наочній формі чітко на одну сторінку, що дозволяє швидко знайти і запам’ятати необхідну тему. Посібник відповідає програмі МОН України 2015 року. Надає можливість самостійно систематизувати знання, зосередити увагу на основних поняттях, термінах, визначеннях.

Рекомендований для бліц-підготовки до уроків і контрольних робіт, а також до ДПА і ЗНО.

Авраменко О.М.-Укр.література.Хрестоматія_ЗНО-2011.-516с.pdf
Крок до ВНЗ Хрестоматія з української літератури.Довідник.pdf

17.10.2021

Циклова комісія природничих дисциплін

Крок до ВНЗ Біологія.pdf
ЗНО-2020. Біологія.pdf
ЗНО. Міні-довідник. Біологія.pdf

24.09.2021

Циклова  комісія  фізичного виховання

Білоус Т.Л. - Долікарська допомога.-2020.-148с.pdf
Кікінчук В. В. та ін. Домедична підготовка.Навчальний посібник_2021-176с.pdf